o všem co Vás napadne a trápí a co se nehodí nikam jinam...
Odeslat odpověď

10 let minulých vs 10 let budoucích...

24. čer 2014 11:09

Včera jsem vytáhl po dlouhých měsících "uloženku" (Celica GT-Four 1996) a lehce se projel. Po dojmech z 10. výročního sletu v Milovicích (pro mě to bylo poprvé) jsem dostal chuť si automobilově zavzpomínat na těch "svých minulých 10 let".

Po delším úsilí nastartovat jsem při prvním sešlápnutí pedálů pocítil ten propastný rozdíl MINI vs Celica. Neuvěřitelně tuhá spojka (no závodní, no...), takové lehce línější brzdy (ne horší než MINI... musí se na ně prostě víc razantně), posez u země a zvuk jako tank. Zajedu k benzínce a zjistím, že i jako tank žere. Od posledního tankování schlastla průměrně 12,7 litrů na 100. A ještě jen 100 oktan. No co. Jednou za čas se to dá. Ale ten záběr na 4 kola dává několikanásobně větší jistotu v zatáčkách. A ta síla.... není to jen o syrovém vjemu zrychlení, ale síla je doslova hmatatelná. Je slyšet (nasávání vzduchu otevřeného sání... odfukování BOV). Je vidět (tetelící vzduch nad výdechem kapoty). Je cítit (jak se pálí chladící kapalina)... moment... to ale není dobře. Jakože cítím chladící kapalinu? Aha... už vím: https://www.youtube.com/watch?v=VwLBvTxMRhA. Takže jsem uloženku opět uložil do garáže a jdu shánět novou hadici chlazení turba. Ještě že mám to MINI, kterým si pro ni můžu dojet (o 4 lit/100 a 5 oktanů levněji :)). Takže těch následujících automobilových 10 let vidím nakonec celkem pozitivně ;).

Re: 10 let minulých vs 10 let budoucích...

24. čer 2014 12:52

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Re: 10 let minulých vs 10 let budoucích...

24. čer 2014 17:57

Dobře ty
Odeslat odpověď