Prostor pro příznivce Nových MINI s 1. generací (R50. R52, R53)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: dalid2 - ONE

26. čer 2013 11:59

Na lepidlo se to kridlo dava, mam ho tam take.

Re: dalid2 - ONE

26. čer 2013 14:21

Třetí je uprostřed křídla :wink:

Re: dalid2 - ONE

10. črc 2013 21:02

Dnes som šiel okolo BMW, reku opýtam sa.. Za cca hodinku čakania a za 30€ mi krídlo odlepili, vymenili za moje svetlo a opäť nalepili krídlo naspať.. Myslel som že to bude horšie, keď mi auto rovno zobrali do servisu.. :banana:

Re: dalid2 - ONE

17. srp 2013 23:09

Začiatkom tohoto týždňa som si spravil výlet k OKCZ. Autu pribudli chýbajúce koníky, ktoré ostali vo fabrike. Ďalej pribudlo vyhrievanie sedačiek, nový palivový filter (jeho opätovná montáž bola ako malý pôrod, ale podarilo sa ho nakoniec poskladať...). Servo dostalo zánovný rotor, nakoľko ten pôvodný mal svoje dobré časy už dávno za sebou. :(
Cestou domov potešil nový softvér, autíčko má lepšiu odozvu na plyn, krásne ťahá, hlavne nad 4000 otáčok. Zapnutá klíma pri predbiehaní už nebola taký problém ;) Subjektívne mi pripadá, že auto má o niečo dunivejší zvuk výfuku, čo mi ale potvrdili aj ďalší ľudia.
V HK som stretol dvoch fandov do Mini s ktorými som strávil niekoľko zaujímavých hodín a dozvedel sa veľa pre mňa nových vecí. OKCZ a Kami - teším sa na ďalšie stretnutnie s vami na niektorom zraze.

Kto bol u Ondra, vie o čom je reč.. :biggrin:
Obrázek

Doma auto dostalo nové smerovky
Obrázek

A v pondelok sa ešte mení olej v predovovke
Obrázek

Re: dalid2 - ONE

19. srp 2013 12:55

paraaada veduci! :)

Re: dalid2 - ONE

02. zář 2013 07:21

Viete mi niekto povedať (prípadne zmerať) aký má byť odber z batérie po vypnutí motora a uzamknutí auta :?: Ďakujem.

Re: dalid2 - ONE

07. zář 2013 00:35

Mohol by si prosím ťa dať nejaký návod ako si spravím aj ja ten aux ? :) díki

Re: dalid2 - ONE

27. zář 2013 16:43

zas pribudla maličkosť, ktorá poteší...
Obrázek
Obrázek

Re: dalid2 - ONE

28. zář 2013 10:04

Reakce na navstevu v HK:

Tos udelal fakt dobre. Me potesilo a mile prekvapilo, ze u i i novejsi generace.
Tvuj kousek vypada fakt pekne, zejmena blinkry mi prijdou super!

Oci jsou k barve, parada!!!

Re: dalid2 - ONE

28. zář 2013 14:10

V pláne je ešte polep na strešné okno, samozrejme že to bude niečo na štýl Union Jack, len treba vybrať vhodný motív. Niečo už mám vyhliadkové. Ale najprv musím ešte na aute pár vecí dotiahnuť do poriadku, začal mi kvapkať olej.. :? Nič strašné, ale ma štve keď po pár dňoch státia na mieste ostane pod autom fľak

Re: dalid2 - ONE

11. říj 2013 09:19

Všimol som si že nechávam pod autom mokré fľaky.. žiaľ je to olej.. :( K mojmu sevisákovi sa dostanem najskôr budúci týždeň. Spodok auta vyzerá takto:


Obrázek

ale nechápem prečo sú od oleja aj dva šróby čo držia servo? Že by po jeho oprave ostal niekde neutesnený spoj a bola to servo kvapalina ???

Obrázek

Re: dalid2 - ONE

11. říj 2013 23:38

Zkus se podívat, jestli Ti spíš někde nerosí hadice z nádržky na hydraulický olej, Máš to pěkně oblitý a je možný, že to bude na trace od nádržky dolů.

Re: dalid2 - ONE

12. říj 2013 10:52

tak tak ako spomina Peter skus skontrolovat nadrzku od serva a hadice
a servo kvapalina je taka zelena to skor vyzera na klasicky olej
skus pozriet mierku oleja motora ci nahodou to nie je tesnenie od vane
potom daj vediet :wink:

Re: dalid2 - ONE

12. říj 2013 13:09

Takže servokvapalina je na minime. Vyzerá to tak že keď mi robilli minulý mesiac servo, niekde vznikla netesnosť. Servokvapalina vtedy bola doliata pod maximum. Predtým som mláčky za sebou nenechával. Takže v pondelok sa vraciam do servisu..

To že spodok je od oleja - vaňa už bola nanovo pretesnená, tak sa bude hľadať iná príčina.. inak strata oleja je cca 0,4 dcl na 5000 km, čo by som možno ani nemusel riešiť za podmienky, že tie mlačky sú zo serva.

Uvidím budúci týždeň.. :blink:

Re: dalid2 - ONE

19. říj 2013 17:28

Začal som prípravu na zimnú sezónu..
Niečo pre auto a niečo aj pre jeho posádku..

Obrázek
Naposledy upravil dalid2 dne 19. lis 2013 15:05, celkově upraveno 1

Re: dalid2 - ONE

12. lis 2013 15:39

Tak a zadarilo sa mi... :P Ešte že som už mal doma sadu zimných kolies..
Obišiel som na tomto disku ešte cca 200km, kým to zrazu po týždni na dialnici sfúklo...

Obrázek

Re: dalid2 - ONE

12. lis 2013 21:05

Ak to chces opravit vyrovnavame disky tak sa ozvi viem ti to spravit :D

Re: dalid2 - ONE

12. lis 2013 21:48

huste, to musela byt pecka...to si pekne sundal...
aky máš rozmer-rft alebo non?

Re: dalid2 - ONE

12. lis 2013 23:27

lukas ja budem chciet opravit disky :D

Re: dalid2 - ONE

13. lis 2013 09:35

kludne neni problem aj teraz som robil take ako mas ty z buracky 17-tky
Odeslat odpověď