Logo
Právě je 28. bře 2024 23:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 10:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 31. srp 2016 09:03
Příspěvky: 5
Bydliště: Vyškov
Ahoj všem,

řeším takový problém na svém R50 (2003). Potřebuji udělat STK, ale už na 3 stanicích pro měření emisí se jim nepodařilo připojit k řídící jednotce, takže mi neudělali emise.

S autem jezdím pravidelně do servisu. Sice ne autorizovaný, ale specializují se na BMW, Mini (KP-design Blažovice). Tam mi v prosinci dělali celkovou kontrolu a měli to napíchlé na diagnostice (bez problémů). Když jsem dělal STK před dvěma lety, tak byla situace podobná - na jedné stanici pro emise se jim to nepodařilo, na druhé už ale ano. Tu 2. jsem letos zkoušel jako první, bohužel marně.

Příští pondělí (25.3.) jsem objednanej do servisu, tak uvidím, jestli se tam připojí (ale čekám, že ano).

Chtěl bych se zeptat na 2 věci:
1) Neřešil někdo podobný problém? Zatím jsem našel diskuze a články jen o problémech s OBD při připojování "neautorizovaných" SW apod. Nic moc, co by mě někam navedlo
2) Bude-li to v servise OK, tak - Můžete mi doporučit nějakou STK + Emise v Brně a okolí? Zatím jsem zkoušel STK Černovice, STK Jiříkovice a STK Slatina.

Předem díky za jakoukoliv radu a doporučení,
Tomáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 14:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. kvě 2015 22:39
Příspěvky: 275
Bydliště: Mělník (Praha)
Pro svůj klid, si můžeš koupit kdekoliv na eshopu,
za 300,- Bluetoth OBD2 diagnostiku, s kterou si jednoduše ověříš, že se k tvému autu dá bez problémů připojit a načíst případné chyby (pokud v jednotce nějaké máš).
Takhle víš předem, že tě nemají za co vyhodit.
Pro Android používej nejlépe aplikaci Torque.

Je běžné, že na emisích se s některými auty nespojí a nechtějí se tím zabývat...to ale vůbec nemusí být tvůj problém (nebo tvého auta) :!:
Už několikrát jsem u svého Dodge na emisích předváděl, že je problém na jejich straně, když jsem se tímto jednoduchým nástrojem spojil se svým autem....tak ať se chlapci snaží :!:

_________________
MINI Cooper S Works 2003
LINK G4+ Vi-PEC ECU Plug-In
KAVS Pulley 15% +CrankPulley 2%
GRS Motorsport Intercooler
Milltek Sport Full Performance Exhaust System
V-Maxx Big Brake Kit 330mm
Ferodo Racing DS 3000
PowerFlex BlackSeries


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 16:45 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1012
Bydliště: Hradec Králové
Tohle je běžný problém českých kontrol emisí. Mini s měřícím zařízení nefungují. Je to problém výrobce zařízení ne majitelů Mini. Dělají to Mini před faceliftem. Již jsem se s tím mnohokrát setkal u několika různých Mini. Že si zjistíš, že auto jde připojit přes OBD zástrčku na diagnostiku nic neznamená. Pro ně je důležité, aby z té jejich měřící kraksny vylezl papír, který je dokladem pro majitele. Bez toho se nedá svítit. Některé stanice si nechají za tento nepodařený pokud změření i zaplatit. Legální řešení neznám a bojím se že ani neexistuje :roll:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 18:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 31. srp 2016 09:03
Příspěvky: 5
Bydliště: Vyškov
Díky chlapi,

tak nějak jsem si to myslel. Ještě pro jistotu v pondělí prověřím v servise připojení přes OBD a pak pravděpodobně budu objíždět jednu STK po druhé. Vtipné je, že na dvou z těch tří (kde jsem byl), to auto v minulosti bez problémů prošlo. Ale je mi jasné, že můžou od té doby mít nové přístroje, sw atd.

Ještě mě napadá s tím zajet do Renocaru, ať mi tu STK zařídí oni. Ti by mohli vědět, kde v Brně jim to prochází a kde ne.

Ještě jednou dík!

Tomáš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 20:18 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. kvě 2015 22:39
Příspěvky: 275
Bydliště: Mělník (Praha)
...nedal bych se, navíc bych trval na tom aby mě vrátili peníze za jejich nepodařený pokus!
Jak jsem psal, zažil jsem to s jinou značkou auta.... Po dlouhém snažení asi 3 techniků na emisích, se to nakonec podařilo.
Rozhodně bych si nenechal líbit, aby si nechali peníze za měření které ani nezačne!
Držím palce! :wink:

_________________
MINI Cooper S Works 2003
LINK G4+ Vi-PEC ECU Plug-In
KAVS Pulley 15% +CrankPulley 2%
GRS Motorsport Intercooler
Milltek Sport Full Performance Exhaust System
V-Maxx Big Brake Kit 330mm
Ferodo Racing DS 3000
PowerFlex BlackSeries


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 20:30 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
To mě čekaj věci... za měsic jdu na STK...

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 21:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1012
Bydliště: Hradec Králové
Psal jsem před facelift.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 20. bře 2019 23:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 31. srp 2016 09:03
Příspěvky: 5
Bydliště: Vyškov
dejvaval píše:
...nedal bych se, navíc bych trval na tom aby mě vrátili peníze za jejich nepodařený pokus!
Jak jsem psal, zažil jsem to s jinou značkou auta.... Po dlouhém snažení asi 3 techniků na emisích, se to nakonec podařilo.
Rozhodně bych si nenechal líbit, aby si nechali peníze za měření které ani nezačne!
Držím palce! :wink:


Po mně peníze buď předem nechtěli, nebo mi je sami od sebe vrátili :) Naštěstí aspoň to. Jinak bych se s nimi o ně taky dohadoval. Díky, snad se to brzo podaří.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Emise, připojení OBD nefunguje
PříspěvekNapsal: 09. dub 2019 18:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 31. srp 2016 09:03
Příspěvky: 5
Bydliště: Vyškov
Tak, mám vyřešeno. Povedlo se mi to až na 5. pokus.

Pro případ, že by to v okolí Brna někoho taky potkalo, na těchto SME (STK) se to nedařilo připojit:
- STK Černovice, STK Jiříkovice, STK Slatina, STK Olomoucká

Bez problémů to připojili na STK Dekra.

Třeba to někdy někomu pomůže :)



Pokud by to někoho zajímalo, tak mám navíc i pár "lidských" poznatků, ale to už je spíš taková beletrie 8)

Na STK Černovice a Jiříkovice to bylo tak nějak "normálně", jak už jsem si na STK zvykl. Nicméně, tam jsem neřešil nic předem, jen se objednal na emise a STK, takže těžko soudit, jestli by to bylo jinak, kdybych se jim dopředu ozval s tím, co mě trápí.

STK Slatina jsem měl v podstatě na přímé cestě do práce, tak jsem si řekl, že se tam zastavím s prosbou, jestli by to před (mezi) kontrolami nemohli zkusit jenom připojit, s tím že se následně objednám normálně na emise. Bohužel, jsem si na "první pokus" vybral asi špatná vrata. Zaklepal jsem tam 5-10min před začátkem pracovní doby. Otevřel mi nějaký člověk, prý co potřebuji. Tak jsem pozdravil, a začal říkat co potřebuju. Načež mě zastavil, že to není technik a nepracuje tam. Přišel technik. Začal jsem mu to říkat od začátku, ten mě přerušil a se slovy: "Na to tady nemáme čas, najděte si na to jinou SME" zavřel dveře. Nenechal mě ani doříct první větu. Tak jsem docela naštvaně nasedl do auta, že na tuhle STK teda se... a pojedu jinam. Pak jsem si ale řekl, že se ještě stavím na příjmu zeptat, jestli náhodou nemají odpoledne čas, páč jsem to fakt nutně potřeboval (už mi propadla STK). Na příjmu STK jsem se teda zeptal, jestli náhodou nemají odpoledne čas a pán na mě hned: "A nechcete to udělat rovnou? Máte tady velkej a malej techničák?". Trošku udiveně říkám, že mi právě na emisích řekli, že jsou zavaleni prací, načež se podíval do kalendáře a řekl, že by tam nic mít neměli. Šel jsem tedy na příjem emisí, kde jsem začal "oklikou", že bych se rád objednal. A přijímací technik mě rovnou zastavil, že si klidně můžu rovnou najet k vratům 2. Samozřejmě šel okolo zrovna ten technik, co mě předtím tak odbyl a už na mě koukal co přesně tam ještě řeším. A samozřejmě, že ty vrata, kam jsem si měl najet, byly ty jeho. Jen jsem tam najel, tak na mě hnedka spustil: "Tak kdo se vám v tom vrtal?" ... dost otráveným tónem. Tak jsem mu řekl, jak to je a on nezapomněl mít nějakou poznámku, že na takovýhle věci nemaj čas. Na to už jsem mu řek, že mi teďka jeho kolega řekl, že mají prostor a ať si najedu. Zakončil to slovy: "Nemáme prostor, beru vás místo Roomstera". Venku bylo prázdné parkoviště a Roomster tam nikde žádný nebyl. Po tady tomhle jim to stejně připojit taky nešlo, takže jsem opět odjel bez emisí a STK. Musím však říct, že přesným protipólem toho technika na emisích byl pán na příjmu STK. Ten mi naopak svým chováním náladu zlepšil.

Na STK Olomoucká už jsem předem napsal mail s popisem toho co řeším. Ještě tentýž den mi psal technik, ať se stavím až pojedu kolem a že to zkusí připojit a uvidíme dál. Na místě to zkusili několika způsoby, hned jak jsem přijel. Bohužel marně. Byli tam velice vstřícní a nabízeli i řešení s tím, že by si nechali aktualizovat SW, ale že by to nějakou dobu trvalo.

Na STK Dekra jsem opět psal předem. Dali mi číslo na technika emisí, s tím jsem se spojil a opět mi řekl, ať se stavím, jak pojedu kolem. Zrovna jsem dával auto do servisu z jiných důvodů, tak jsem se domluvil, že se s ním spojím až jej budu mít zpět. Další týden mu volám, on mi nabídl ať se tam stavím kdykoliv tentýž den. Nakonec mi nabídl, že jestli se stavím v určitý termín, tak mi případně rovnou udělá emise, půjde-li to připojit. Tam se naštěstí připojit podařilo a kromě toho, že udělal emise, tak mě poslal rovnou i na STK, se slovy, že mám případně říct, že jsem byl objednán přes něj a on to zapomněl nahlásit :D To nebylo vůbec potřeba, vzali mě bez objednání skoro okamžitě. Za hoďku a půl jsem odjížděl s platnou STK a ještě mi dali nějaké časopisy na čtení :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz