Logo
Právě je 28. bře 2024 14:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27. srp 2017 15:33 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. dub 2011 10:56
Příspěvky: 33
ahoj, mám dotaz, dcera má mini už asi 6 let, vše v poho, najela za tu dobu asi 37 tis km, ted skoro nejezdí, přijela ke mě že něco tam rachotí, když nastartuje tak něco vydává zvuk a při vyšlápnutí spojky to přestane, usoudil jsem na spojkové ložisko ale nevím, nechal bych asi vyměnit už celou spojku ale bude to tím nebo by to mohlo být něco jiného? nájezd celkový 141 tis km, díky za radu-ROBIN, jo je to mini rok 2003 :blink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. srp 2017 13:56 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Ano, je to spojka. Mě to dělá taky, ale zatím hodně málo, takže to ještě nechávám být. Najeté KM mám podobné.

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. srp 2017 14:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. dub 2011 10:56
Příspěvky: 33
díky za info, někdo mě sice říkal že by to mohla být převodovka ale já se přikláním k tomu ložisku, asi objednám celou spojku a nechám udělat :roll:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. zář 2017 13:18 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. dub 2011 10:56
Příspěvky: 33
tak jsem byl u nás za mechanikem jestli mě vymění tu spojku, poslech a řekl že to nedělá ložisko spojkové ale převodovka, což je dost v prd...., takže převodovka asi ven, rozdělat a zjistit v převodovce co tam rachotí- asi nějaké ložisko, vyměnit a přitom už asi udělat i spojku když je to rozdělané, tak že ranec peněz asi :sibenice: :sibenice: :sibenice:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. zář 2017 14:37 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2013 19:50
Příspěvky: 326
Bydliště: většinou Česká Třebová
Mě se to u R53 projevovalo stejně, na volnoběh byl slyšet zvuk, který při vyšlápnutí spojky zmizel.
Po výměně spojky to už nedělalo, auto mělo najeto 131000 km.

Pro zajímavost přikládám foto vymontovaného spojkového talíře...
Příloha:




PS: příspěvek a tím i celé vlákno patří do kategorie NM 1. generace...

_________________
Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážný lítá. Nooo, někdy i trochu rychleji...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. zář 2017 15:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. říj 2016 18:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Bratislava
Skúsil by som ešte iného mechanika/servis...ja to mám rovnaké - klepanie, po zošliapnutí spojky prestane... tento mesiac ma čaká výmena spojky + zotrvačníka tak dám vedieť :wink:

_________________
Cooper S Works R53 (2005) 155kW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01. zář 2017 18:16 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. dub 2011 10:56
Příspěvky: 33
no mě to neklepe, jen to dělá zvuk jak setrvačník pořád, při přidání plynem otáčky motoru se to také zrychlí, pokud by to byla ta spojka tak super, to by byla oprava tak za 5 500 kč i s komplet spojkovou sadou, převodovka o dost víc, já jen že o té převodovce už mi to říkal i jeden člověk co se s tím svezl, pokud se udělá spojka a bude to ok tak super, pokud to bude dělat zas tak se to zase bude muset dělat znovu a převodovka zase ven, no počkám ještě chvíli a zkusím jinou dílnu najít co mi řeknou


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. lis 2022 09:49 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. lis 2018 23:33
Příspěvky: 36
Bydliště: Kroměříž
Zdravím. Mám podobný problém na r50 -najeto 220xxx. Na místě vibrace, při spojce je to lepší. Po rozjezdu na 1, 2 a při prudsim zrychlení na 3, se ozývá chrasteni od převodovky. Na 4 a 5 už je ticho. Při vyslapnuti spojky to zmizí. Spojka je komplet nová, převodovka byla venku. Jsou v ni nová ložiska, kola jsou v pořádku. Bylo podezření na takový plech, který je uvnitř a pomáhá mazání převodovky. To se nepotvrdilo. Jinak řadí jako hodinky. Jen ten zvuk. Proto me také napadl setrvačník, protože to je jediná věc, která se nezměnila. Mohlo by to být tím? Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz