Logo
Právě je 28. bře 2024 12:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 22. čer 2016 00:22 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
trunda píše:
... uf... dvouhmota je zlo a v takovém autě nemá co pohledávat. Pryč s ní. I kvůli ní se pak mapa motoru dělá tupá, aby dvouhmota nedostávala čočku při prudkých změnách otáček motoru.

Zajímavé, zajímavé. Navíc dvouhmotový setrvačník několika lidem po 100.000 km chrastí (mně také) a výměna za dost peněz (10% ceny auta)... Ale pryč to dávat nebudu. Zase jsem četl, že to vykrývá špičky nerovnoměrnosti otáčení klikového hřídele a snižuje jeho namáhání. Prý kritická záležitost u malých turbo motorů. Tak to tam raději nechám. Až se bude měnit spojka, tak nebudu nahrazovat bez dvouhmoty :wink:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 10. črc 2016 21:41 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tak krátký update do vlákna.
Termostat vyměněn. Druhovýroba není v CZ moc dostupná. Dalo by se koupit Peugeot/ Citroen nebo něco z e-bay (tam je nabídka opravdu široká a ceny začínají snad na 1/3 než co jsem nakonec koupil). Nechce se mi to ale řešit a ani trochu riskovat. Takže termostat koupen origo BMW za cenu kolem 3.400 Kč. Koupil jsem rovnou i kroužek, se kterým měl Worry problém. On koupil nějaký 'normální', ale já to vzal rovnou z BMW. Worryho kroužek byl za 7 Kč, můj za 54 Kč. Nakonec, poučen Worrym předem, jsem to dokázal rozebrat bez toho, abych nový kroužek potřeboval. Měl jsem tedy také dost času a nedělal jsem to na ulici před barákem... :biggrin:
Díky tomu, že mám dodělaný budík na zobrazení teploty chladící vody, jsem viděl že nový termostat nepracuje správně. První jízda na dálnici a teplota na 110°C. Další jízdy po městě a dálnici byly s teplotou mezi 55°C - 85°C. Jak píšu jinde - adaptovalo se správně po cca 3 týdnech a ježdění na okruhu. :biggrin:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 10. črc 2016 21:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
A druhý update v mezičase - poslední měsíc mi stále vyjížděla hláška, že je málo vody v nádobce ostřikovače. I přesto, že jsem několikrát dolil... Nakonec to bylo tak, jak odhadoval Worry (zase ho musím zmínit) :wink:
Chybka byla v konektoru u čidla kontroly nízké hladiny. Pěkně sundat kolo a podběh a je tam vidět. Konektor je (jako naprostá většina ostatních v motorovém prostoru) vodotěsný, ale zřejmě došlo ke špatné montáži buď ve výrobě nebo při nějaké předchozí opravě. Byla v něm vlhkost a kontakty byly mírně korodované. Trochu Concoru to spravila :bigups:


Přílohy:
Poznámka: Je to na nádobce vlevo dole a stačí vytáhnout. Těleso sensoru je pouze zasunuto.

Poznámka: Samotný senzor je zalitý a snímá přiblížení magnetu, který je v pohyblivé části.


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 21. lis 2016 00:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jen malý update k servisu - v létě byla opět řešená klima. Nebylo to úplně zadarmo...
Po dovozu v 2014 stála oprava klimatizace kolem 7.000 Kč. Problém byl v nespínající spojce na kompresoru klimatizace (cívka).
Toto léto opět nefunkční klima, tak jsem si říkal co zase bude... Mno, v servisu zjistili, že koroze nahlodala hliníkový chladič klimy. Nový chladič + práce - nepěkných 8.000 Kč... :blink:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 21. lis 2016 00:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tuhle jsem honil Porsche na dálnici. Ve 220 km/h jsem to přestal tlačit a Porsche zmizelo... :biggrin:
Ale pak jsem si říkal - ještě není plyn na podlaze, takže co se stane když ho tam ještě podržím.... :lol:
Docela to jede. Nebylo to z kopce a nebyl vítr v zádech. Jen si myslím, že ten motor jde vážně na kraj možností a jet takhle dlouho, tak to asi nezkončí dobře... Ale myslím, že se dobře drží. Auto docela v klidu i při těchto rychlostech, navíc na zimácích se šířkou 175...
Samozřejmě to bylo na Německé dálnici (toto uvádím, že bych nerad o tomto mluvil s policií nebo viděl moje fotky v TV)


Přílohy:



_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 21. lis 2016 11:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2013 19:50
Příspěvky: 326
Bydliště: většinou Česká Třebová
"Auto docela v klidu i při těchto rychlostech, navíc na zimácích se šířkou 175..."

Jaký máš rychlostní index na těch zimácích?

Já včera taky několikrát dostal rafičku na čísílko 240 a auto už trošku vibrovalo :D
Mám Conti TS 860 195/55 R16, index H = 210 km/h a když jsem po cestě parkoval to byl smrad jako bych někde "gumoval"

_________________
Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážný lítá. Nooo, někdy i trochu rychleji...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 21. lis 2016 13:13 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
No uff! Kdo to fotil? Já bych asi neměl nervy na to držet v týhle rychlosti jednu ruku na volantu a druhou fotit? Nebo to byla onboard kamera? Asi ne co....? :-)

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 22. lis 2016 00:43 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Skalda - Musel jsem se jít kouknout na pneu. Mám taky H. Jel jsem tak ale asi jen 3 minutky a pak ještě 5 km na dochlazení meziměsto. Smrádek nebyl :biggrin: Nehodnotil si hned potom nebo jel si tak dlouho?

Ben - No, já normálně také ne, ale vážně auto bylo v klídku. Nekoukat se na tachometr, tak by mi to přišlo jako 180 km/ h. Já si právě myslím, že jak se říká, že 2. gen je moc uklidněná na okrskách vůči 1. gen (= slabší zážitek), tak že to uklidněnější auto pak zvládne ve větším klidu větší rychlosti...
Ještě mám fotku s 232 km/ h, to mi přišlo, že to končí, ale pak to jelo ještě dál... no... :wink:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 00:23 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Před pár dny jsem píchnul kolo, runflat...
Takhle si večer jedu po městě domů, vyhýbám se autu na silnici a na chvilku zajedu na část silnice, kde se moc nejezdí, takové to pásmo kde je dost kamínků... Slyším - ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk... asi něco v kole... za chvilku - bimmmm... odlítlo to... Hm, ok, jede se dál... :roll: Normálně jsem dojel domů, asi 5 km.
Druhý den jedu do práce a divné zvuky z prava. Po půl kilometru zastavím a jdu se kouknout - uvolnil se podběh jak to 'něco' den předtím odlétlo? nebo povolený nějaký kryt na výfuku, protože si to na různých nájezdech občas škrtne 'břichem'??? A nic. Všechno pěkně drželo. Tak jsem jel dál...
Cestou dál, po okruhu, rychlost asi 100 km/h, si říkám - nějak to auto dnes trochu plave, je teda pod 0°C, ale že by to mělo takhle plavat, to je divné... Pak zase - jak to, že při jízdě rovně není najednou volant rovně, ale trochu na jednu stranu a po chvíli zase na druhou stranu...
V garážích v práci mi to nedalo a jdu se znovu kounout, nic moc nevidím, ale tak zkusím tvrdost kola. No a odhalil jsem, že běhoun šel rukou mírně promáčknout. Prázdné kolo... Myslím si, že to 'něco' v pneu předchozí den, mohl být nějaký kus plastu, nějaký zbytek po něhodě. Jen kus nárazníku nebo krytu zrcátka s ostrým koncem, odsunutý na stranu, neuklizený. V noci to nebylo vidět (mám jen halogeny a ty na 2. generaci svítí opravdu bídně)...
Co s tím ale. U práce nemůžu parkovat několik dní. Runflat by mělo vydržet nejméně 80 km dlouhou cestu a já najel jen asi 20 km. Tak jsem to odpoledne ještě dovezl domů. Už jsem si dával pozor, abych jel pomaleji a bez blbostí... :)
Kupodivu diagnostika zahlásila chybu, problém s tlakem kola, až cestou domů. Musel jsem ujet asi 30 km, než to zaznamenala.

Zimáky vymněním všechny. Naštěstí jich není velká škoda. Pneu byly z 2002, takže pěkných 14 let staré. Vzorek jen kolem 3 mm, takže by mohl být problém kdyby to někdo chtěl někde měřit. Hodně velké překvapení, v negativním smyslu, jsou ale ceny...
Kosik tady na fóru nabízí 195 R16 za hodně solidní cenu, ale to chce ráfek 6,5". Já mám bohužel jen 5,5" a podle techničáku musím zůstat na pneu šířky 175. Řeším to kvůli STK, abych měl alespoň zimní tak, jak mají být.
Když jsem kouknul na nabídku těch nejmenších kol na Mini, které mohu podle techničáku mít, tak jsem byl dost v šoku. Pneu 175/60 R16 jsou běžně dostupné pouze ve 2 typech Michelin runflat a to za ceny kolem 3.000 Kč/ ks :o :o :o To stojí víc než co jsem kupoval semi-slick 205/40 R17 Federal 595 - mnohem větší guma, která je na mnohem extrémnější ježdění oproti zimáku 175 R16...
Objednal jsem nakonec trošku levnější Yokohami, bez runflat, ale nejsou skladem, tak těžko říct, jak to dopadne...

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 11:00 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
Jde na Esko 15" disk? Ať už plech, nebo liťák?
My jezdíme s Cooperem zimy na 175/65 r15 a guma stojí cca tisícovku, což je parádní.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 13:52 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Na R56 MCS 15" kola nejdou kvůli brzdovým třmenům, 16" je minimum.

Koukám, že v 175/60 R16 se moc gum nevyrábí, Yokohama a Falken kolem dvou tisíc.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 16:22 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jo, jo, právě, že jen R16, nic menšího nejde. Nabídka je 'velmi' široká. Asi to moc aut nepoužívá... tipnul bych si, že jen Mini :)
A super perspektiva do dalších let...

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 21:02 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
O důvod víc mít na zimu 205/45 R17 :banana: Vždyť vidět sníh na silnici je poslední roky skoro zázrak (tady dneska snad poprvé tuhle zimu).

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 03. led 2017 08:59 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Ja mám leto aj zimu R17 205/45 a nesťažujem si. A to bývam na severe Slovenska kde je snehu po... :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 03. led 2017 22:48 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Ani v rozmeru 205/45 R17 není žádný super výběr. Mám na zimu Bridgestone Bridgestone Blizzak LM-32 které jsem zdědil s autem. Jsou slušný, jezdil jsem s nima v lednu na okruhu v Mostě, ale taky nejsou levný. Když vyškrtáš z výběru čínský shity tak začínáš v tomhle rozměru na 2000,- za jednu gumu. Tuhle zimu je mám naposledy, na podzim to budu řešit taky.

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 28. úno 2019 23:07 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Dnes nas zastihla velmi smutna zprava. Nas velky kamarad, zavodnik a verny minikar Mira nas dnes po dlouhe nemoci navzdy opustil...

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 01. bře 2019 11:06 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Míro, to kafe už asi nestihneme... Nikdy na tebe nezapomeneme!
Příloha:


Příloha:


Příloha:


Příloha:


_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 01. bře 2020 00:10 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Příloha:


Míro, byl jsi super parťák. Kdykoliv jsem přišel s návrhem jít si zajezdit na okruhu, nikdy jsi nezklamal a vždycky jsi se mnou jel. Tentokrát jsem neměl s kým se vzájemně hecovat k lepším výkonům, tak jsem jezdil i za tebe až do zničení brzdových destiček. Čest tvojí památce.

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 02. bře 2020 15:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 smutná zpráva.
Čest jeho památce byl to závodník srdcar

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz