Logo
Právě je 28. bře 2024 21:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. kvě 2016 17:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
:) dík. Musím konstatovat, že jsem první kousek pro úpravu koupil už na podzim a do zimy to nestihl. Takže z toho byl dlouhodobý 'projekt'.
Ještě novinka - zatmavená zadní okna. Ohledně vzhledu exteriéru nevím jestli něco dál řešit. Teď je to modro-černo-trochu chromu... :biggrin:
Jen to nepřeplácat...


Přílohy:



_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. kvě 2016 18:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. zář 2015 23:11
Příspěvky: 27
Bydliště: Tábor
moc pěknej miník :) zatmavený to máš vlastnoručně nebo od firmy? popřípadě na kolik to máš zatmaveno?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. kvě 2016 18:41 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
To jsem dal dělat. Na to nemám (šikovnost a trpělivost). Už před lety jsem zkoušel nalepit fólii nahoru na přední okno. Ani jsem to nedokázal rovně chytit do rohu a trochu jsem u toho vybuchl... :lol:
Je tam jen 20%. To mohlo být na zadní okno a boční možná víc. Když je dost světla, tak je bokama dovnitř vidět. Asi i díky střešnímu oknu. Ale nevadí. Je to v pohodě.

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. kvě 2016 19:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. zář 2015 23:11
Příspěvky: 27
Bydliště: Tábor
vypadá to dobře, budu lepit zítra tak uvidíme jestli taky nevybouchnu :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. kvě 2016 19:56 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tak držím palce :wink:
Asi se dá ušetřit, že... Kdyžtak příště přijedu do Tábora :bigups:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 17. kvě 2016 19:14 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tak první závada mimo spotřebních dílů... :?
Prý prázdná nádržka na kapalinu do ostřikovače. Doleju a stejně 'prázdná' (na palubce). Kouknu, zda to tedy nevyteklo. Kapalina tam je, jen auto si začalo myslet, že je prázdno. Ne vždy, ale většinou. Buď hned po nastartování nebo během jízdy... Tak uvidíme, jestli se to třeba nějak samo nezahojí nebo nezhorší. Nic vážného, jen mne to trošičku dráždí... :)
Zatím se mi nechce sundavat kolo, podběh a nárazník abych se k tomu dostal. Je super mít malé auto :biggrin: Mimochodem - dnes jsem kolegům ukazoval motorový prostostor a odkryl kryt baterky. Ptali se jak se prý asi mění taková baterka... No, samozřejmě nejdřív musíš sundat stěrače... :lol: :lol: :lol:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 17. kvě 2016 21:58 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
miras píše:
.... No, samozřejmě nejdřív musíš sundat stěrače... :lol: :lol: :lol:


Nemusíš :bigups: Je to genialně promyšlené :biggrin:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 17. kvě 2016 22:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
No, mně ten kryt nad baterkou nejde pořádně zacvaknout, protože mi tam vadí stěrač... Chceš mi snad říct, že jsem trdlo a měl jsem pustit stěrače a rychle vypnout zapalování, aby zůstaly stěrače nahoře a tím si uvolním místo? :roll:
To mne nějak nenapadlo... :biggrin:
A co s tou kontrolkou hladiny, no? :)

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. čer 2016 00:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Kontrola hladiny kapaliny ostřikovače se spravila sama. 2x jsem dolil do plna a OK. Uvidíme, za jak dlouho to zase začne :roll:
Jinak jsem si uvědomil, že to nebyla první závada. Auto jsem kupoval s nějak kolem 90.000 km a 7 lety stáří a vlastně nefungovalo chlazení klimatizace. Bylo to cívkou, která nespínala a nepřenášela moment na kompresor klimatizace. Teď, po 2 letech, klima zase nefunguje. Servis je objednaný, tak uvidíme co bude tentokrát.

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. čer 2016 00:10 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Novinka na autě - doplněn zachytávač oleje :)
Zkusil jsem nejdříve běžný typ, který se montuje třeba do Subaru. Ten ale není kam dát, není místo.
Takže jsem sehnal menší. Trvalo mi nejméně 2 hodiny vymyslet jak ho kam instalovat, ale nakonec jsem našel vhodné místo.
Zatím najeto pouze cca 300 km a ještě není vidět žádná hladinka :)


Přílohy:


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. čer 2016 11:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Pekne pekne, nerozmýšľal si aj nad duálnou catch can? Odkial si kúpil túto modrú?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. čer 2016 13:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. dub 2009 21:23
Příspěvky: 5
No.... hlavně by nás zajímalo, jak nakonec dopadla epizoda s inkontinencí miníka na MiniRaceDay? ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. čer 2016 15:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. kvě 2015 22:39
Příspěvky: 275
Bydliště: Mělník (Praha)
...mno, tak jak jsme ho naložili, tak jsme ho i dobře dovezli :wink:
Příloha:


a Míra cestou domů testoval a hodnotil mé Mini 1.gen 8)

_________________
MINI Cooper S Works 2003
LINK G4+ Vi-PEC ECU Plug-In
KAVS Pulley 15% +CrankPulley 2%
GRS Motorsport Intercooler
Milltek Sport Full Performance Exhaust System
V-Maxx Big Brake Kit 330mm
Ferodo Racing DS 3000
PowerFlex BlackSeries


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. čer 2016 23:32 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
deli píše:
Pekne pekne, nerozmýšľal si aj nad duálnou catch can? Odkial si kúpil túto modrú?

Vezmu to popořadě :)
Ten dual Oil Catch Tank, který se dá koupit s přímo připravenými držáky na Cooper S, se mi líbil. Má ale 2 velká ALE...
1) Masark cena. Našel jsem jen snad 5x dražší než tento,
2) Malost (opak velikosti :lol: ) - aby se to vešlo, navíc 2 oddělené nádoby, musí to být dost malé. Lidi od Subaru mne ale poučili, že by to mělo mít nějaký objem, aby se to nemuselo každou chvíli vylévat. Navíc by uvnitř mělo být něco jako drátěnka, na čem se olej zachytává. To zabere samo o sobě část objemu. To tam teda také nemám.

Věci občas objednávám z Anglie, protože se s nima dorozumím. V tomto případě jsem si odměřil volný prostor pod kapotou a na Českých tuning shopech nenašel nic, co by se vešlo.

Takže nakonec zase z UK. Už nenajdu přesně od koho jsem to vzal, ale je to toto níže. Přehledně uvádí rozměry a nabízí různé barvy:
http://www.ebay.co.uk/itm/Blue-Alloy-Oil-Catch-Tank-Can-Blue-Hose-Saxo-vtr-vts-C2-C3-C4-DS3-Xsara-/361012880151?hash=item540e0b6317

Jinak budu referovat, až se objeví nějaká hladina. Sám jsem zvědav. Kdyby se ani po několika měsících neukázal olej na měrce, tak to budu považovat jako vyhozenou investici :wink:
Při montáži bylo najeto přibližně 119.500 km. Tak schválně za jak dlouho bude další příspěvek s novinkami ode mne na toto téma... :)

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 08. čer 2016 00:15 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
trunda píše:
No.... hlavně by nás zajímalo, jak nakonec dopadla epizoda s inkontinencí miníka na MiniRaceDay? ;-)

Tákže... To býló ták... Začnu ze široka... :)
Takhle si přezuji auto na okruhová kola (Federal RS-R 595) a říkám si, že na MRD 2016 konečně zkusím na trati, zda bude vidět úprava softu na JCW verzi na časech... Co to asi tak může udělat... V Jihlavě jsem to neotestoval, protože 190 koní nelze ve 24°C přenést na vozovku přes zimní 16" kola se šířkou 175 mm... Tam to na požádání hrabalo úplně všude - při zrychlení, brždění, zatáčení...
Tak si v sobotu ráno vstanu v 5:30, dojedu si 160km do Mýta a tam mi Trundovic bráchové skazí veškerou radost hláškou - Co ti to tam teče pod tím autem??? :roll:
No, ještě štěstí, že si toho všimli. Já bych to postřehl až na trati, až by zmizela všechna voda a uvařilo se to. To už by mohlo mít vážné následky...
Bohužel na autě praskl plastový domek termostatu a při teplotě vody nad 75°C začla unikat voda. Vlastně podobná závada jako postihla nedávno Worryho. Jelikož je provozní teplota 105°C, tak by netvalo dlouho a motor by byl v háji. Namísto závodění jsem tedy celý den prokecal :biggrin:
Domů se jelo na vozíku. Dejvaval mne hodil s autem na chatku a pak odvezl domů. Já si užíval jízdy v předchozí generaci JCW. :bigups:
Termostat už je doma. Opět jsem koukal na ebay.co.uk a je jich v nabídce mraky. Člověk si může vybrat podle ceny, kolik do toho chce dát. Bohužel neznám kritérium, podle kterého určit spolehlivost a tak raději neriskuji. Koupil jsem dražší originál BMW z Inveltu, protože i kdyby vydržel stejně jako originál z výroby, tak budu měnit za dalších 9 let (v roce 2025), což považuji za dostatečné :blush:

Tímto opravdu upřímě děkuji:
- Trundovic bráchové - za identifikaci a půjčení nářadí,
- Láďovi - za 5 litrů destilky,
- JOhnymu - za nářadí a pomoc s demontáží sání,
a především Davidovi - za odvoz po tom kusu České země až domů a za půjčení JCW (které se už nevešlo na vozík, muselo po svých a muselo být kvůli tomu přezuto ze slicků už v Mýtě) :bigups:


Přílohy:
Poznámka: V sobotu domů z MRD 2016 to nebylo 'po vlastní ose', ale na Davidově vozíku...

Poznámka: Z plastového domku termostatu šla pěna při teplotě vody nad 75°C.


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 08. čer 2016 00:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jo ještě krátké porovnání Cooper S a Cooper S :wink:
Posaz - je jiný :) Přijde mi, že v 2. gen dali sedačky víc od sebe, že sedím víc na dveřích (kde je prohlubeň pro loket) a dál od spolujezdce. Nejdřív (když mne provážel David a já seděl jako spolujezdec) jsem si myslel, že 1. gen je uvnitř menší, ale to sotva, spíš seděli dva chlápci výšky kolem 190 cm a váhy kolem 85 kg víc u sebe :wink: Možná jen 1 cm, to nevím, ale sedačky jsou ukotveny blíže k sobě. Je cítit, že řidič v 1. gen má víc místa na loket od dveří.
Také je cítit, že 1. gen má vyšší okna. 2. gen, jak je buclatější a boky jsou vyšší, tak je uvnitř přímo cítit, že jsou okna nižší (přední, boční).
Blinkry - zvláštní, ale hodně mne ten rozdíl překvapil. V 1. gen mechanická páčka a opravdové mechanické cvakání relátka :D Ve 2. gen trapná gumová páčka, ale díky elektronice možný trojblik.
Spojka - v 1. gen takový jasnější a přímější záběr. Nejspíš díky tomu, že není 2-hmotová?
Brzdy - David má upgrade a bylo to dost příjemné. Já jsem dal také pancéřované hadičky, ale stále mám vůli v pedálu. V Davidově autě vůbec žádná vůle a brzdy zabírají hned, snad po 1 mm stlačení.
Motor - Kompresor vážně začíná ožívat s otáčkami. Turbo mi přijde dole brutálnější. Nahoře nevím, nehonil jsem to. Při jízdě např. zařazeno na 5 a 2.000 otáček - u kompresoru se chvíli čeká než začnou stoupat otáčky a auto zrychlovat; u turba se čeká chvilinku než nastoupí tlak - co nastává pak mi ale prostě přijde jako větší brutalita (samozřejmě v rámci motoru 1.6).
Taž zážitek ze soboty :bigups:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 08. čer 2016 00:53 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2011 00:41
Příspěvky: 1116
Bydliště: českolipsko
Spojka - setrvačník je dvouhmota...

_________________
Cooper S R53 / 11.11.2004 -=Rest in Pieces=-
Cooper S JCW R53 / 30.09.2005 -=Still In One Piece=-
Něco nového se vyClubalo, co to asi bude - 3.G ;-)

"Když si myslíš, že máš vše pod kontrolou, nejedeš dost rychle..."


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 08. čer 2016 01:01 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Aha, tak zvláštní... Nevím no. Zabírá to úplně jinak...
Davidovi mnohem níž a na kratší dráze. Je to takové více přímé a jasnější.

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 08. čer 2016 17:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. dub 2009 21:23
Příspěvky: 5
Nemáš zač ;-) Já ti zas děkuji za půjčení velice komfortního škopku... na příští rok si pořídím vlastní, protože díky tobě jsem zjistil, že to nemusí být zas tak nekomfortní a omezující věc. Nakonec aspoň jsem byl trošku odstíněn od rambajzu v autě a mohl se tak soustředit na práci ;-)

... myslím si, že trojblik do prvních generací New Mini umím vyřešit, pokud je jednotka světel podobná té, co je v BMW E46 ;-) Kdyby měl někdo zájem, uvítám nějakého "pokusného králíka" ;-) (nejde o žádný amatérský bastl)

... uf... dvouhmota je zlo a v takovém autě nemá co pohledávat. Pryč s ní. I kvůli ní se pak mapa motoru dělá tupá, aby dvouhmota nedostávala čočku při prudkých změnách otáček motoru.

A zdravím Dejva - škoda že nebyla možnost víc pokecat, ale zdá se být znalý a fajn chlapík, takže budu rád, když se za rok opět potkáme. O to víc mě těší, že jsem mu vyprášil kožuch :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 09. čer 2016 11:01 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. kvě 2015 22:39
Příspěvky: 275
Bydliště: Mělník (Praha)
jj...kožich mě vyprášilo víc aut :lol: ..aspoň nemám čumák moc nahoru :lol:
...mizerná příprava, mizerné výsledky :roll:
Slicky už byly KO, to se projevovalo i na časech...obvykle se časy po jednotlivých kolech zkracují, u mě to byl propadák po každé rozjížďce 0,5-1 vteřina proti té předchozí :cry:
...navíc teto typ slicků není moc na okruhové kroužení, ale na kopec (měkké), takže při těchto teplotách doslova tečou. Yellow_Flash_Colorz_PDT_28

_________________
MINI Cooper S Works 2003
LINK G4+ Vi-PEC ECU Plug-In
KAVS Pulley 15% +CrankPulley 2%
GRS Motorsport Intercooler
Milltek Sport Full Performance Exhaust System
V-Maxx Big Brake Kit 330mm
Ferodo Racing DS 3000
PowerFlex BlackSeries


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz