Logo
Právě je 28. bře 2024 19:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu - Pružiny
PříspěvekNapsal: 15. bře 2015 00:40 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Tak asi jo, zas na druhou stranu H&R mají schválení od TÜV pro legální provoz...

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu - Pružiny
PříspěvekNapsal: 15. bře 2015 12:15 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. zář 2014 21:42
Příspěvky: 50
Bydliště: Rumburk
Další možnost je, že se zatím dají jen pružiny a v další sezóně se pořídí bbs rm 16" a použijí se podložky. Na ty kola jsem nazul 205/45 a jsou to docela salámy. Takže s podložkama by byl asi problém, budu rád když se vejdou ty pružiny. Můžete mi, kdyžtak prosim doporučit nějaké pružiny se kterýma máte zkušenost krom H&R? Nějaké levnější a přitom aspoň trochu kvalitní.
Díky

_________________
Cooper S 127kw,
2003


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu - Pružiny
PříspěvekNapsal: 16. bře 2015 09:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. pro 2014 18:52
Příspěvky: 36
Bydliště: Jižní Morava
...mám na mysli toto:


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu - Pružiny
PříspěvekNapsal: 16. bře 2015 10:27 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 289
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Kluci nechci se míchat do Vaší fyzikální debaty, na tu jak koukám tak teoretický znalosti nemám :) Ale na autě mám HR - 30 mm, podložky pod kolem nemám žádný, jsou tam origo kola. Mám s tím něco najeto. Teď přecházím na stavitelný podvozek.

ALE co tu nebylo hlavně řečeno,tak -30 vzadu udělají slušný Ačka, nemám ty správný odborný výrazy jako vy, ale zase s tím autem vyrazím i na okruh a zkusím trochu jeho krajní možnosti,a na těch ačkách to je děěěěěs :) Zadek samozřejmě pak drží jen na daleko horší části pneumatiky, atd. Takže pokud snížíš, dolaď i podvozek. V ideálním případě obě nápravy, nebo alespoň zadní nápravu nastevitelné spodní tyčky, když už ne i horní, aby jsi se dostal zase alespoň na neutrální zadní odklon kola. Jinak na pružinách naprosto bez problému, tu větší únavu mateirálu co tu řešíte, tak když je komponent dimenzován na třeba 150 000 km, tak i když ho doprasíte za 75 000 km, tak kolik proboha ročně s tím miníkem najezdíte? :)
Jen chci poukázat na tu geometrii (jízdní vlastnosti) což mi příjde to hlavní a podstatný, než nějaká námaha dílů. Mír a jen do úprav !

_________________
Mini Cooper SPi 96
Austin Mini mk2 69
Mini Cooper S 02


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu - Pružiny
PříspěvekNapsal: 16. bře 2015 19:46 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. zář 2014 20:49
Příspěvky: 83
Bydliště: Hořice
Zdravím tu všechny přítomné a musim k tomuto tématu už neco napsat, jinak souhlas s Lukášem.... :D

a par poznámek .... řešíte tu podvozek a jak moc to bude tvrdé, jak se změní trakční síly,jaké dát podložky,jak moc polezou kola,
jakou má miník spotřebu atd...... jen by mě zajímalo kolik z Vás jezdí s miníkem po okruhu a kolik z vás se dostává na hranice
podvozku nebo malinko za ně ? 90% z vás to používá na běžné ježdění a řešíte toto...... ano ja napíšu že miniho nemám dlouho ale už jsem nekolikrát s minikem na okruhu byl, dostal ho na hranice a hranice posunul změnou podvozku, stabilizátory,atd... teď řeším použití semi slicku aby se hranice posunul ješte dále..... ale mám to auto pro radost chci stím jezdit po okruhu a po našich hobby závodech v rámci motáku 2015 a neřeším tudíž spotřebu, jizdní vlastnosti v bežném provozu,atd.....
A někteří z Vás mě znají a ví jak jezdím a řídím a že i v provozu zrovna pomalu nejezdím a jestli to žere na okruhu 24 l/100km tak to žere ,kuli tomu jsem si koupil miniho pro to jaký je a proto že jsem ho chtel..... tak tu prosim neřešte pí....ovin.... :D
jestli chcete řešit spotřebu, jak je tvrdý,jaky podložky jestli Eibach nebo H&R do bežného provozu kupte si diesla a nebo fabii je to ........

sorry za zasírání tématu ale poslední dobou se obě fóra začínají měnit v nesmyslnou debatu nováčku ,kteří si nejsou schopni celé forum pročíst a najit odpovědi.....

_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 - polozávoďák :-P
- new mini coopes s 03 - šedá střela z balkánu - 193 koní-236Nm :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 16. bře 2015 20:42 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
To nemůžeš takhle srovnávat, někdo si chce občas zajet na okruhu, pokrouhat pár zatáček na okreskách nebo jinde, mít lepší pocit a radost z upraveného auta, ale nechce z něj postavit závodový speciál a 360 dnů v roce chodit po republice pěšky...

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 16. bře 2015 21:15 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. zář 2014 20:49
Příspěvky: 83
Bydliště: Hořice
Ne ne ne ja to mám na normální každodenní ježdění, ja to nestavim jen na okruh to zas ne......kdybych stavěl auto jen na okruh tak to dopadne časem jako s klassikem , a popravdě kolik procent lidi tu někdy jelo po okruhu ? co já jezdím po srazech a že za dva roky jsem byl na všech okruhových kde se dá svézt v rámci fóra a motáku jezdí stejný lidi a je jich stále míň..............a na normální ježdění si myslím neni potřeba na S-ko moc měnit......


A občas mi přijdou příspěvky na fórech jak kdyby si to nikdo forum nečetl .... nic už se nebudu vyjadřovat sem to nepatří, sorry.....

_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 - polozávoďák :-P
- new mini coopes s 03 - šedá střela z balkánu - 193 koní-236Nm :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 17. bře 2015 19:41 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
No tak ja treba jezdim do Myta... :lol:
Ted to snad zrovna projedu o vikendu. Od minula zmena v H&R pruzinach a namisto seriovych desek (ATE) zlute EBC. Porovnam s casem z podzimu. Jsem sam zvedav. :)
Jestli to dam teda do vikendu dohromady - nejdriv mi nesla povolit matice na poloose, tak jsem to vzal rozbruskou (stejne jsem menil i loziska), ale trochu moc. Takze neni moc masa pro novou matici. Potom pri prehazovani hadic za pancerovane jsme museli urvat trubku (na 7,5 let starem R56 zarezle)... Dily objednany, pocasi take, tak snad to dame dohromady na sobotni http://rallyechrudim.cz/. :biggrin:
Ale to uz jsem taky u jineho tematu....

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 11. led 2016 23:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2015 08:51
Příspěvky: 13
Bydliště: Třeboň
Ahoj,potřeboval bych co nejdříve poradit...objevil jsem na netu za super peníz levný sportovní komplet podvozek a řekl si,že za ty prachy to prostě jen vyzkouším.Je to podvozek od FK-automotive,jen jsem musel koupit komplet sportovní tlumiče zvlášť a snížené pružiny-celou sadu,také zvlášť...prostě komplet to takto nakombinované vyšlo na 2000Kč :D nové :D (4 sport.tlumiče a 4 sport pružiny) snížení -30mm.Tak jsem si řekl,že za zkoušku nic nedám a vyzkouším jak se to bude chovat,případně to vyhodím a vrátím origo.Ale ač vím o problému,že u prvních ročníků se objevovalo jiné horní uložení předních tlumičů,tak jsem dával velký pozor s výběrem a vybral správně typ až od roku 2002 a výše (auto mám 2004),tak to uložení mi tak nějak nesedí.Prostě pružina se v horní misce dotýká,tak ze slabé poloviny a poté se pružina už nedotýká a jde přes okraj,nevím jak to přesně popsat.Spodek sedí přesně.Origo pružina má celý jeden horní závit v misce a až potom se motá dolů a tady se ten horní prsten pružiny dotýká tak polovinou misky a poté už je ten prstenec větší než miska,takže když to smontuji dohromady,tak to jde ale připadá mi,že celý tlak pružiny tlačí jen na jednu stranu misky,ale třeba to tak je.Má s tím někdo zkušenost?Kdo montoval sportovní pružiny,byl celý vršek pružiny komplet v misce a nebo to bylo podobné jako u mě.Co jsem zjišťoval,tak by to mělo být vše opravdu správně vybrané,ještě jediná možnost je,že se šikmo-očko na Thajwanu seknul a pružina se mu úplně nepovedla:-)Co jsem měřil,tak průměr origo pružiny vrchního prstence byl cca 14cm a u té sportovní 15cm a právě ten 1 cm dělá to,že v polovině se ta pružina dostává mimo misku horního uložení,tak poradí někdo?Zadek celkem seděl...ten je už na autě...kdyby to bylo vybrané špatně a poslali pružiny určené pro ty první ročníky,tak pružina by měla být v horní části snad užší ne?Tady je větší o cca 1 cm...Potřeboval bych poradit,auto je rozebrané a jestli to tak mohu namontovat a nebo je to chybné...?

Toto je ta sada pružin,co jsem koupil,ale já je měl v akci za 36EUR...tlumiče se tam k tomu dají dokoupit jednotlivě za pusu:-)
taky to asi podle toho vypadá :D
http://www.fk-shop.de/Tuning/Fahrwerk-T ... m=mini+R50


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 12:02 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
spis nez odkaz vyfot co fyzicky mas ....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 12:12 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Bohuzel muzou mit i chybu ve verzich uz jsem se s tim u nich setkal :(

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 14:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2015 08:51
Příspěvky: 13
Bydliště: Třeboň
Dnes to vše pofotim a poprosim o radu :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 18:33 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2015 08:51
Příspěvky: 13
Bydliště: Třeboň
Tak posílám nějaké fotky o co se jedná...


Přílohy:




Naposledy upravil lh13 dne 12. led 2016 18:36, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 18:35 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2015 08:51
Příspěvky: 13
Bydliště: Třeboň
rozměr vršku pružiny oproti originálu,který nesedí o cca 1cm...


Přílohy:




Naposledy upravil lh13 dne 12. led 2016 18:39, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 18:38 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2015 08:51
Příspěvky: 13
Bydliště: Třeboň
A teď to hlavní,takto sedí nebo spíše nesedí pružina do misky,je to tím,že ta pružina je o 1cm širší a proto pružina drží v misce jen cca polovinou...


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 18:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2015 08:51
Příspěvky: 13
Bydliště: Třeboň
Co vy na to?Mohu to takto dát na auto a nebo se mám na to vykašlat a je to o hubu... :D
Zdá se mi,že to je snad špatně vyrobené,vzhledově to vypadá,že by to mělo býti ono,ale je to o chlup jiné:-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 12. led 2016 22:45 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Já bych to tam nedával. V pohodě to rozhodně není. V misce má vždy sedět cca 3/4 závitu a první závit má být centrován.
Takhle by to asi chvíli na McPhersnu vydrželo, ale akurát tak to časem rozmačká gumové uložení v misce a pohne se to mimo jestě více. Při zatáčení a odskakování to pak zničí ještě víc věcí.
Sehnat jinou misku, širší, která by jinak seděla... To asi nebude jen tak...
Rozhodně by to chtělo reklamovat a poslat zpět. To je můj názor.

Jinak tedy FK mají úplně neuvěřitelné ceny výprodeje. Koukal jsem na ten odkaz 10 minut na jedné stránce bez překliknutí. Vůbec nechápu... :D

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 13. led 2016 07:53 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Taky se mi to nelibi :? ... pri necem extremnejsim / vetsi dira, zatacka / by mohlo dojit az k vysmeknuti pruziny.

...jenom jedna takova dodatkova obracene to nejde ??? /urco jsi to zkousel /.... koukam na ten napis na pruzine a mam zkusenost ze se dava tak aby byl citelny na aute aspon na H/R a aftermarket pruzinach mi to tak vzdy sedelo

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 13. led 2016 15:00 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 10. črc 2013 21:33
Příspěvky: 92
Bydliště: Praha
co je lepsi? koupit si H&R pruziny a dat je na seriove tlumice, nebo muzu mit za cenu pruzin cely stavitelny podvozek Ta-Technix.... ja vim, ze poradny podvozek se pohybuje mnohonasobne draz, ale moc s Cooprem nejezdim a tak by mohl vydrzet ne? Mate s tim nekdo zkusenost? Na netu ma docela dost aut tento podvozek a i jen pruziny a funguje jim to... Diky za nazor


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Sportovní / snížené / pružiny
PříspěvekNapsal: 13. dub 2019 20:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. dub 2015 15:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Nemá někdo zkušenost? Nevypadá to špatně.
dík.


https://www.ebay.com/itm/Rev9-Hyper-Str ... SwAI9btBc7


https://www.ebay.com/itm/Raceland-Kit-d ... SwEjlbM2od

_________________
Cooper S R53 04´


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz