Logo
Právě je 28. bře 2024 10:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: [R55|R56|R57|R58|R59|R60] JCW Software
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2015 19:38 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. pro 2008 20:09
Příspěvky: 462
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj minikáři, opět se hlásím s mým dalším pokrokem. Posledních pár týdnů jsem usilovně pracoval na vypnutí ochrany, který v sobě má JCW software.

Ve zkratce... BMW si je vědomo, že by si každý mohl snadno zvýšit výkon svého eSka nahráním JCW softwaru. Z toho důvodu zavedli ochranu, kdy je nutné zároveň nahrát aktivační kód, který je vázán na VIN vozidla. Bez tohoto kódu je auto nepoužitelné, jelikož jsou otáčky omezeny na 1100ot./min. Kód dokáží vygenerovat pouze v BMW na základě objednávky, která přesahuje 1000€.

Nedalo mi to, a ve výsledku se mi ochranu podařilo deaktivovat. Nyní vše funguje bez aktivačního kódu :)

Jako první pokusný králík byl "rodinný" Clubman S, kterého jsem nedávno vzal i na brzdu abych změřil orientačně rozdíl.

Mini je nyní pocitově živější. Je to sice decentní nárust, ale znatelný. Osobně mám z výsledku radost....

Krátké video z brzdy - https://youtu.be/rm21BH-fG9E


Přílohy:
Poznámka: Před úpravou

Poznámka: Po úpravě

Poznámka: Porovnání


_________________
MINI Cooper S R53 2003|Mini City 1991
BMW(E+F) + MINI(R50|R52|R53|R55|R56|R57|R58|R59|R60|R61|F56) - Coding & Programming
[R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci
Výroba klíče pro 1. generaci. Zvýšení výkonu MINI One. JCW/GP software pro R53|R55|R56.
MiniManiaCZ
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2015 20:16 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 28. led 2015 06:03
Příspěvky: 51
Bydliště: Olomouc
Tak to klobouk dolu a palec nahoru. :pray:

_________________
MINI R56 - 1.6 88KW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2015 20:30 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Je to tak, mistni guru dokazal skoro nemozne a ja uz jsem jednim ze stastnych majitelu tohoto upgradu...

Mohu doporucit :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. kvě 2015 21:33 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. úno 2008 19:03
Příspěvky: 112
Bydliště: Piešťany, Slovensko
Hlásim sa ako další spokojný majitel softweru JCW v mojom MINI :) cesta za softwerom bola dlhá a únavná no stálo to za to! Sice som si MINI cestou z HK do PN užil celkom dosť, no aj tak som si dal po príchode do PN kolečko mestom so stiahnutým oknom a úsmevom od ucha k uchu počúvajúc popcornovanie výfuku, ktorý som tiež dal z JCW a ten to celé umocnuje :D
v skratke:
MINI ide citelne viac od spodu do záberu čiže zrýchlenie z 0 na xy je fakt poznať.
pri predbiehaní na rovinke a aj v kopci sa MINI bere viac dopredu
no a ako bonus lepšie prdy od výfuku ktoré su u mna umocnené aj samotným výfukom JCW. (no JCW výfuk sa "rozrozprával" až po nainštalovaní softu)

Dobrá práca OKCZ :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31. kvě 2015 10:27 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. lis 2013 23:18
Příspěvky: 75
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom
spandau píše:
Hlásim sa ako další spokojný majitel softweru JCW v mojom MINI :) cesta za softwerom bola dlhá a únavná no stálo to za to! Sice som si MINI cestou z HK do PN užil celkom dosť, no aj tak som si dal po príchode do PN kolečko mestom so stiahnutým oknom a úsmevom od ucha k uchu počúvajúc popcornovanie výfuku, ktorý som tiež dal z JCW a ten to celé umocnuje :D
v skratke:
MINI ide citelne viac od spodu do záberu čiže zrýchlenie z 0 na xy je fakt poznať.
pri predbiehaní na rovinke a aj v kopci sa MINI bere viac dopredu
no a ako bonus lepšie prdy od výfuku ktoré su u mna umocnené aj samotným výfukom JCW. (no JCW výfuk sa "rozrozprával" až po nainštalovaní softu)

Dobrá práca OKCZ :bigups:


Hmm tak to moze zniet velmi dobre :blink: ... kolesa si uz vymenil :?: :D

_________________
Mini Cooper (2004)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. čer 2015 19:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. srp 2013 11:26
Příspěvky: 25
Bydliště: Mladá Boleslav
Již zhruba dva týdny se díky Ondrovi řadím mezi spokojené majitele JCW softwaru.

Miňas nyní citelně lépe zabírá, zhruba kolem 2500 se pořádně nadechne a táhne jak zběsilý. Nárůst hlavně točivého momentu je opravdu znát. Předjíždění je nyní hračka (ne že by to předtím bylo složité :-D).

Do toho všeho mi zmizely vibrace vozu mezi 2600-2900 otáčky na druhém převodovém stupni. Sice si nedokážu vysvětlit, jak je to možné, ale už tam dále nejsou, takže jsem spokojen (jestli někoho napadá nějaké vysvětlení, určitě budu rád za objasnění :-)).

Chtěl jsem se rozepsat také o snížení spotřeby paliva, ale tímto se dostávám k jediné "nevýhodě" a to, že zatím nedokážu jet s Miňasem pomalu :-D. stále mě provokuje, abych přidal víc a víc. Ale teď něco málo k samotné spotřebě. Při sledování aktuální spotřeby nabývám dojmu, že se spotřeba o něco snížila. Bohužel ale toto tvrzení nemám zatím podložené z výše napsaného důvodu. Ale spolu s lepším mapováním plynové pedálu, kdy Miňas už dokáže udržet ustálenou rychlost a není stále jak na pérkách, je nyní delší jízda s ním o dost příjemnější.

A příjemný detail, jako je zajímavější projev výfuku s JCW výfukem (psáno v příspěvku nade mnou), mohu také potvrdit.

Čili jestli někdo váhá nad tím, zdali tento upgrade má cenu, tak za mě určitě má. Kdo si myslí, že nárůst výkonu neucítí, tak toho vyvede z omylu hned první jízda domů. A navíc dostanete pěkný originální štítek OKCZ na řídící jednotku :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. říj 2015 07:17 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. lis 2012 14:41
Příspěvky: 62
Bydliště: Říčany
Včera jsem si taky nechal upgrade nainstalovat - mám Sko v automatu 2007, KN vložka, Akrapovič výfuk, kde je změna znatelná v nižších a středních otáčkách, celkově je auto svěžejší a citlivější. Maximálka zůstala na 225kmh. Výfuk je i nepatrně hlučnější

Takže velká spokojenost a díky Ondrovi za jeho ochotu a profi přístup.

Rovnou jsme udělali stahování oken, facelift digi displeje v otáčkoměru , odblokování sériového rádia (zadní repro), smazání chyby žárovky díky diodám v nárazníku.

Další krok je upgrade softu převodovky + aktivace a instalace sport buttonu.

Lukas


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. říj 2015 08:18 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. črc 2012 18:52
Příspěvky: 437
Bydliště: Liberec
Už mám taky!!! :banana:

Čísla mluví za vše :D

Danke Ondro!


Přílohy:


_________________
MINI COOPER S R56/11/2008

coMpocore
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. dub 2016 14:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 09. pro 2014 12:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Slovensko
Tento vikend som absolvoval so svojim Clubman R55 S (automat) u OKCZ komplet "kuru" - JCW soft, sport tlacitko, dekarbonizaciu sacich ventilov, nove mapy navigacie a dalsie obligatorne softwarove upravy.

Prve dojmy z JCW softu a dekarbonizacie - zmizli obcasne cukania za studena, motor je zivsi a linearnejsi, narast vykonu je (aspon subjektivne:) citit.

Pokial ide popcorn zvuk z vyfuku pri stlacenom tlacitku sport, je ho pocut menej ako som povedne predpokladal, ale udajne ide o typicku vlastnost aut s aut. prevodovkou..mate s tym niekto podobnu skusenost?

Kazdopadne OKCZ patri moja velka vdaka za odvedenu pracu :D . Chcel by som stretavat podobne zrucnych a sikovnych ludi castejsie...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. dub 2016 17:44 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. lis 2015 16:00
Příspěvky: 41
Bydliště: Jihlava
mám taky R55 s motorem 1,6 88 kW, mám tam tlačítko Sport, ale
vůbec nevím na co :cry: Co by to jako mělo dělat. Jo, a nemám ani manuál,
kde bych se to dočetl. Díky za osvětu.

_________________
MINI CLUBMAN R55


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. dub 2016 19:14 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. úno 2013 17:01
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha
Ty zmeny jsou minimalni jako zrychleni reakce na stlaceni plyn pedalu, ztuhne rizeni, vykon zustava jen jsi trochu vic vtazen do rizeni sveho Mini...

_________________
Mini Cooper S 2004 125kW - kde je mu asi konec? :-(

Mini ONE D 2005 65kW - musí se šetřit! Taky uz odjel...

Mini John Cooper Works - málo místa na jedno auto a sviště

Mini F56 S JCW Pro KIT - 2014 - už jako druhé auto :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. dub 2016 08:48 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. lis 2012 14:41
Příspěvky: 62
Bydliště: Říčany
JCW soft ud Ondry už mám a dobrý, ale hlavně proběhla dekarbonizace (R56S 2007, 70.000km najeto, automat).
Teď teprve jsem s autem max spokojen, zmizelo cukání a motor je nádherně plynulej

+ instalace přídavných budíků PIVOT (tlak turba + teplota)

Ondrovi moc děkuji opět 100 % spokojenost

Lukas


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. dub 2016 14:42 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. lis 2012 14:41
Příspěvky: 62
Bydliště: Říčany
pro někoho kdyby měl zájem o budíky ještě doplnuji info:

Objednával jsem 2 sady. ty stály 12.000,- Kč (za 2) + tady v CR jsem musel doplatit clo 3.500,- Kč (opět za 2 ks)

takže cca 7.500,- za kus

Ted nevim kdybych objednal jeden jestli bych taky platil 3.500,- za clo ?!

tady je link:

http://global.rakuten.com/en/store/wattsu/item/x2-m5/

Ondra zapojí celkem snadno. Předělával jen 2 konektory a zapojil to lépe než je v návodu

Lukas


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. dub 2016 18:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Nad 22 EUR platíš jen DPH 21%, nad 150 EUR DPH a clo.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 20. zář 2018 13:44 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. bře 2017 13:59
Příspěvky: 55
Bydliště: JM
Chci velice podekovat Ondrovi za pomoc pri reseni meho problemu s vadnou ridici jednotkou motoru. Velice ochotne me zapujcil jeho vlastni ECU, abych mohl zavadu lepe diagnostikovat, coz brnensky BMW "stealer" nebyl schopen.

Pote co jsme jednotku vymenili, tak Ondra jeste provedl ventilovou hygienu (dekarbonizaci sani), nastavil presne dle mych prani elektriku komfortu a jako tresnicku na dortu nahral jeho JCW upgrade. Auto ted leti jak z praku a je znova radost ho ridit :)

Ondra je proste machr a je videt ze Mini zije :lol:

_________________
R55 CLUBMAN COOPER S


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. lis 2022 13:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. čer 2022 21:56
Příspěvky: 10
Bydliště: Beskydy
Ahoj,
jsem tady pomerne novy a Mini mam asi 3/4 roku. Koukam ze Ondra byl zdejsi guru, ale uz sem nechodi? Byl by na nej nejaky kontakt, prosim? A nebo je tady nejaky podobny guru, idealne ze severni Moravy? Rad bych tam taky narval JCW SW, nechal udelat dekarbonizaci a tak nejak to zkontrolovat...
Diky.

_________________
R56 S 2008 JCW kit 141kW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz