Logo
Právě je 28. bře 2024 15:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 07. úno 2015 23:11 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Ahoj, už jsem se sice tady v jednom tématu ptal, ale jakým způsobem jste vyřešili hluk od střešního okna v rychlostech na 80km/h? Zdá se mi, jako by tam něco chybělo. Máte někdo tipy na nějaké těsnění či podobně? Díky za každou radu :wink:

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 11. úno 2015 09:41 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Ještě mě nepadlo, není možné aby ten hluk byl od stěračů a nějak se nesl? Jsou tam takové nevzhledné origa ...

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 15. úno 2015 23:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jak jsem vyřešil já je vidět níže. U obrázků jsou popisky.
Zkusil jsem na dálnici změřit rozdíl hluku S a BEZ krytky (doufaje, že bude jasně vidět rozdíl), ale hluků je příliš a na silnici to nelze spolehlivě změřit. Nejhlasitější je kupodivu rozjezd a navíc, když jsem se s tím moc nepáral :lol: Pak se střídají různé druhy povrchů (s různě hlučným asfaltem), dilatační spáry mostních konstrukcí atd. Prostě u S-ka nejde měřit na silnici.
Důkaz tedy bohužel není, ale mám prostě pocit, že jednoduché poladění, jak jsem udělal, pomůže snížit hluk vycházející ze středu přední části střechy.


Přílohy:
Poznámka: Krytku lze sundat tahem dolů. Je nutno vycvaknout oběma rukama (já držel v jedné mobil, tak proto) a co nejrovněji. Je pouze nacvaknuto.

Poznámka: Po sundání krytky je vidět hluboko do střechy na motor pohonu střechy.

Poznámka: Dvě místa po stranách krytky jsou jasně definovaná a je dost místa pro izolaci.

Poznámka: Střední část musí být tenká, protože není místo. Při tlustší izolaci nelze zacvaknout krytku zpět. Já měl po ruce polistyrenovou původně tepelnou izolaci.

Poznámka: Aplikace na měření hluku. Později jsem zjistil, že zobrazených max 75 dB nebyl hluk v autě při 160 km/h, ale hluk při rozjezdu ;)
50 IMG-20150215-00209.jpg
50 IMG-20150215-00209.jpg [ 30.51 KiB | Zobrazeno 11629 krát ]
Poznámka: Mobil s aplikací na měření hluku byl připevněn ke střeše.


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 16. úno 2015 00:28 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Miras = trochu jiny level :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 16. úno 2015 00:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Sel jsem na to trochu vedecky. Chtel jsem mit pekny prispevek. Doma teda bylo spoustu komentaru od pritelkyne, jestli to jako neberu moc vazne... Navic mobil na fotce je pritelkyne (s Windows), protoze na muj BlackBerry neni moc aplikaci no... :lol:
Nakonec jsem se teda projel aspon v Mini namisto ve sluzebni Octavii... 3x Zlicin - Rudna a zpet, se vsema pripravama mi to zabralo hodinu... Projety benzin byl teda taky pritelkyne, tankovala posledne... :D
Asi to mereni vzdavam, coz? Mozna by se mohlo pozdeji na letnacich, ale kde v CZ vzit nekolik kilometru silnice s hladouckym a nehlucnym asfaltem... Vlastne mi mozna taky huci loziska (na to jsem uplne zapomel), ktera jsem stale nevymenil, tak az budou, tak treba jeste jednou... :bigups:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 16. úno 2015 08:25 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Miras krásná práce ... moc díky za tvou snahu a pečlivost při dokumentaci. Jak bude trošku času, tak se na to taky vrhnu a pak dám echo, jak vnímám snížení hluku já :wink:

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 08. dub 2015 12:53 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. srp 2013 11:25
Příspěvky: 104
Tak počáteční nadšení z vyřešení problému je pryč ... zjistil jsem, že hluk jde od těsnění střešního okna. Dokonce když jsem s ním zajel do myčky, tak větrák mi přes těsnění foukl docela dosti vody, tak se chci zeptat zda je to u panoramy normální??? ... nebo je prostě potřeba vyměnit to těsnění a bude pokoj? :evil:

_________________
MINI Clubman R55 JCW (N14;155kW) Hot Chocolate


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 08. dub 2015 20:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jo, tak tohle nevim. Do mycky jsem se soukromym autem zajel naposledy pred 6 lety. Ten mechanismus mel nejak spatne nastavena cidla a nabouralo mi to do original zadniho spojleru na MG ZR. Zadny tuning, ale origo spojler. Utrhlo to 2 ze 4 uchyceni a poskodilo lak :x
Mini ma taky zadni spojler a tudiz uz nehodlam riskovat a myji to pouze rucne.

Jinak to tesneni neni delane aby bylo uplne 100% vodo-vzducho-tesne. Normalne se u toho pocita s prosakovanim vody dovnitr. Proto je pod tesnenim zlabek a odvodnenim v rozich. Jsou tam pripojeny hadicky kudy odchazi voda.

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 23. dub 2015 23:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. dub 2015 22:55
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Mám trochu problém se zadní částí střechy. Okno klepe při prejezdu nerovností. Má "vakl". Někdo nějaký tip?

_________________
Mini Cooper S R56


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 24. dub 2015 11:16 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Já zjistil, že občas při zabuchování zadních dveří lze vypozorovat, že se zadní část střechy malinkato nadzvedne (asi to přizvedne tlak vzduchu při zavírání). Naštěstí mi to teda nedrnčí.
Co mi občas zadrnčí je roletka když není úplně vyjetá nebo zajetá. Tak s ní pak stačí posunout a je to... :wink:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 24. dub 2015 11:44 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
miras píše:
Já zjistil, že občas při zabuchování zadních dveří lze vypozorovat, že se zadní část střechy malinkato nadzvedne (asi to přizvedne tlak vzduchu při zavírání). Naštěstí mi to teda nedrnčí.
Co mi občas zadrnčí je roletka když není úplně vyjetá nebo zajetá. Tak s ní pak stačí posunout a je to... :wink:


To samé dělaly střešní okna u předchozí E generace BMW. Jestli je to teď lepší nevím, ale dřív se to nijak moc neřešilo - spíš ve smyslu "tak si zatáhněte roletu a je po hluku". No jo, ale pak uniká smysl střešního okna. Na Countrymanu je to stejné - nehučí za jízdy, ale "nadskočí" při bouchnutí dveřmi. Dělá to od nova (jak 5er E61, tak Countryman). Tohle vše znamená, že do dalšího auta nepovažuji panoramatickou střechu za nutnost.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 25. dub 2015 11:11 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
martinkmd píše:
Mám trochu problém se zadní částí střechy. Okno klepe při prejezdu nerovností. Má "vakl". Někdo nějaký tip?


Je na to ofiko sada od mini
Keď pohladas urcite to tu nájdeš - odo mna bol príspevok

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 06. říj 2015 14:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. úno 2010 14:14
Příspěvky: 25
Bydliště: Nitra, Bratislava
Zdenál píše:
Ahoj, už jsem se sice tady v jednom tématu ptal, ale jakým způsobem jste vyřešili hluk od střešního okna v rychlostech na 80km/h? Zdá se mi, jako by tam něco chybělo. Máte někdo tipy na nějaké těsnění či podobně? Díky za každou radu :wink:


Neviem, či je to ešte aktuálne, ale posunutie tých sklených panelov čo i len o milimeter má neskutočný vplyv na hlučnosť okna nad tých cca 90km/h. Každá polka okna je priskrutkovaná 6timi skrutkami k výsuvnému mechanizmu. Možeš to skúsiť povoliť a laborovať s posunom tých panelov podľa návodu "SIM540308.pdf" (nájdeš na googli). Keď som to ja skúšal nastavovať, tak stačilo ten povolený panel trebárs iba o pol mm nadvihnúť, zatiahnuť skrutky a zrazu bol hluk úplne iný resp. nebol. Ak máš vôľu skúšať, tak choď do toho. No pozor, aby si si to nerozhasil celé. Síce tým nič nepokazíš (pokiaľ bude niečo krivo, tak okno sa ti jednoducho len neotvorí), no môže ťa to riadne nasr...diť, že to nevieš nastaviť :-D

Je to také posúvanie o desatinkách mm, no s drastickým rozdielom v hlučnosti (neviem, či v BMW majú na to nejakú špeciálnu šablónu).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 06. říj 2015 16:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 22. zář 2015 12:33
Příspěvky: 42
Bydliště: SR
Ahoj, priklaman sa k nazoru, ze mas zle nastavenu strechu a preto ti to huci ... mozno aj zateka. Moja je uplne ticha (aj ked ja mam R50). Ak si spravne pamatam, predok by mal byt 1mm pod hranu strechy a zarok predneho okna by mal byt milimeter nad hranu strechy. Este je tu moznost ze mas poskodenu tesniacu (asi je to guma) okolo okna.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Střešní okno hluk - rady tipy
PříspěvekNapsal: 24. srp 2021 21:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. led 2021 18:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Plumlov a Hanušovice
8) Zdravím kolegové , mám R56 r.v. 2007 a stejný problém se zvýšeným hlukem od střešního okna kolem rychlosti nad 80 km/h. :?: Čtu že se to tady řešilo před šesti roky ? Jsou už nějaké novější poznatky a rady na odstranění toho hluku ? Pomůže nová sada těsnění nebo to seřízení střešních skel ??
Díky moc za rady a informace . 8)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz