úpravy, spotřeba, převodovky, olej...
Odeslat odpověď

Prehrievanie r53

25. úno 2014 18:21

čaute, potreboval by som trošku poradiť s mojim mini r53. Auto sa mi začalo prehrivať (mimo ineho) tak som vymenil termostat, naštartujem auto prejdem asi kilometer a zase sa prehrieva. V čom može byť chyba? Chladič plný, odvzudšnený, nefúka teplý vzduch.

Ďakujem za pomoc

Re: Prehrievanie r53

25. úno 2014 18:24

Tesnenie pod hlavou

Re: Prehrievanie r53

25. úno 2014 18:32

Môže to byť rovno aj s tým že musim dolievať častejšie olej?
Kolko by mohla stáť robota cca?

dakujem


ešte ma napadla vodna pumpa?

Re: Prehrievanie r53

25. úno 2014 21:43

vodní pumpa je dobrá myšlenka nebo teploměr ukazuje bludy. Je motor-voda horká nebo to jenom ukazuje vysokou teplotu?

Re: Prehrievanie r53

25. úno 2014 23:45

Udělej vodní pumpu a Uvidíš vše budu ok.. :D

Re: Prehrievanie r53

26. úno 2014 14:19

minimartin píše:vodní pumpa je dobrá myšlenka nebo teploměr ukazuje bludy. Je motor-voda horká nebo to jenom ukazuje vysokou teplotu?

ano voda je aj realne vrelá, asi vymenim vodnu pumpu zarovno aj s kompresorom.... máte niekto nejaky tip ao zistit podla zvuku dajme tomu ci je pumpa KO? lebo je odtial počuť nezvyčajný zvuk, tak to bude zrejme ta pumpa

Re: Prehrievanie r53

26. úno 2014 20:54

Mimochodem, kde vidíš hodnotu té teploty? Já tam snad žádný ukazatel/teploměr nemam :(

Re: Prehrievanie r53

26. úno 2014 22:51

kovalu píše:Mimochodem, kde vidíš hodnotu té teploty? Já tam snad žádný ukazatel/teploměr nemam :(


rychlosť, benzin, teplota ... :blink:

ešte skusim vybrať termostat a previezť sa bez neho či neni nový termostat vadný kus. a uvidime čo dalej, či hlava, tesnenie, alebo pumpa alebo (dufam) iba termostat

Re: Prehrievanie r53

26. úno 2014 23:28

Tak to tam nemam :( Uprostřed mam navigaci a na malým budíku za volantem je digitálně jen přepínání mezi spotřebou, průměrnou rychlostí, venkovní teplotou a dojezdem :(

Re: Prehrievanie r53

28. úno 2014 00:30

nechcem ťa znepokojovať a brať ti nádeje ale toto čo popisuješ je na 99% hlava, buď tesnenie, ale ju máš v horšom prípade puknutú, každopádne rozobrať dať ju pretlakovať stiahnúť a potom nové tesnenie z ohľadom na to koľko šla hlava dole

Re: Prehrievanie r53

28. úno 2014 13:08

Kashpi píše:Udělej vodní pumpu a Uvidíš vše budu ok.. :D


souhlasím, kdyby bylo čerpadlo v pořádku, termostat ti při takové teplotě určitě otevře a chladič by musel být horký ať je hlava dobrá nebo ne.

Re: Prehrievanie r53

28. úno 2014 20:20

dnes som zase skúšal, termostat = OK , plne odvzdusnené = OK , je to na 99% ta pumpa podla mna lebo uz zacala nejak "klepat". takze ak bude niečo nove napisem sem , mozno to pomoze aj niekomu inému potom
Odeslat odpověď