Logo
Právě je 28. bře 2024 22:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta
PříspěvekNapsal: 06. bře 2017 19:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Ahoj, dá se nějak vypnout zvuk parkovacího asistenta? Konkrétně třeba když zajedu do garáže, kdy to řve naplno celou dobu a pak ještě chvíli dochlazuju, kochám se a do toho pořád otravný zvuk... Chtěl bych ho vypnout, ale nikde není tlačítko a v systému to taky nejde (resp. nevím kde). Jsem z "koncernu" zvyklý, že to můžu vypnout aniž bych musel vypnout motor :blink:

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. bře 2017 21:01 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
A kdyz si prepnes treba na radio a uz nemas zarazenou zpatecku, mel by Ti parkovaci asistent zmizet a zmlknout :-)

_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. bře 2017 21:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
On zmizi z dipleje, ale zvuk je pritomen furt :angry:

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. bře 2017 23:36 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. lis 2015 14:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Ztlumit parkovaci senzor jde pomoci otocneho ovladace na hlasitost radia v momente, kdy senzor vydava zvuk - tedy najet ke stene a otoc doleva a bude ticho.

_________________
MINI COOPER F56


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. bře 2017 23:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Děkuju, zkusím to. Určitě jsem tím kroutil, ale asi až v momentě kdy jsem se hrabal v menu (tím jsem se to snažil vypnout) a ztlumilo se rádio místo asistenta. Zkusím a poreferuju.

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2017 10:28 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. úno 2014 23:55
Příspěvky: 288
Bydliště: Liberec
no ale jestli se mu to podaří vypnout úplně, bude to mít vypnuté napořád i když to bude potřebovat, ne ?
já jsem to zkoušel- nevím jestli to má automat jinak, ale jakmile zajedu zadkem ke zdi, pípá to, dám P, přepnu na rádio, zmizí i ztichne. Jediné co mám nastavené, že mám nejtišší hlasitost a mám jen zadní pípáky.

což mě dost vylekalo, jak jsem měnil zadní spojler, vypojovaly se a zapojovaly ty senzory -a mlhovky. Pak jsem to pospojoval, spojler namontoval a zalepil a šel jsem zkusit, jestli mi vše vzadu funguje - dokud byl čas to znovu rozdělat. Nastartuju a hned facka - jeden senzor řval jako blázen. Už jsem se hroutil pod představou, že to znovu rozdělávám, jdu nasraný dozadu a musel jsem se smát. Měl jsem přes senzor jednu lepící pásku , která držela spojler na místě než zaschne lepidlo. Hned mi bylo líp :lol:

_________________
ex MINI COOPER S 2014
ex MINI JOHN COOPER WORKS 2016


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2017 10:40 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Právě že v Mini neni ani tlačítko a nepomůže ani vyřadit/zařadit jedničku, nic. Zkusím to stišení až bude příležitost ale jestli to pak při dalším couvání bude potichu, tak teda klobouk dolů před BMW :mrgreen:

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2017 23:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. lis 2015 14:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Alespoň já to mám u MINI Cooper F56 (2016) manuál tak, že když zařadím zpátečku, tak se senzory pustí a vypnou se až v momentě, kdy se rozjedu dopředu nad cca 20-30 km/hod a nebo vypnu motor. Je možné, že automaty to mají jinak a také to tuším mají jinak auta, která mají senzory i vepředu - u těch jdou senzory manuálně vypnout/zapnout pomocí páčky, která je vpravo od tlačítka na startování.

A ano, pokud si jednou ztlumíš pomocí kruhového ovladače hlasitost senzorů, tak zůstanou potichu napořád.

_________________
MINI COOPER F56


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2017 23:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Hm no tak to si mi nepotěšil, ale přesně tak je to u mě. Vypnou se jen po rozjetí nebo vypnutí motoru... Škoda no, setřili na špatným místě. Ještě to zkusim ztlumit, ale jak píšeš jestli to zůstane potichu forever, tak to neni řešení.

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2017 23:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. lis 2015 14:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Mělo by to být potichu napořád, ale zkus. Pak už mě napadá jedině zkusit OKCZ, zda by s tím něco neuměl udělat přes diagnostiku...

_________________
MINI COOPER F56


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. bře 2017 23:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Zkusím, jen co konečně zase pojedu :-) A programování je dobrý tip, díky.

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2017 10:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. kvě 2013 13:31
Příspěvky: 224
Bydliště: Stř.Č.
domi982 píše:
Alespoň já to mám u MINI Cooper F56 (2016) manuál tak, že když zařadím zpátečku, tak se senzory pustí a vypnou se až v momentě, kdy se rozjedu dopředu nad cca 20-30 km/hod a nebo vypnu motor. Je možné, že automaty to mají jinak a také to tuším mají jinak auta, která mají senzory i vepředu - u těch jdou senzory manuálně vypnout/zapnout pomocí páčky, která je vpravo od tlačítka na startování.

A ano, pokud si jednou ztlumíš pomocí kruhového ovladače hlasitost senzorů, tak zůstanou potichu napořád.



Tak já to mám zase trochu jinak (F56 manual, 2014); zadní senzory se zapojí při zařazené zpátečce a po vyřazení se vypnou. I když auto jede třeba setrvačností dozadu, nemakaj...

_________________
MAXI lidi jezdí v M I N I
Cooper R56 (snad je v dobrých rukách)
Cooper F56 S
(vzpomínám na něj s láskou)
Countryman SD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. bře 2017 21:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. lis 2015 14:37
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Tak jsem dneska zjistil, ze mne to funguje jeste trochu jinak nez jsem popisoval. Senzory se pusti, kdyz zaradim zpatecku - to je jasny. Nejdrive se ukaze jen grafika na displeji a kdyz se k necemu vice blizim, tak to zacne i pipat. To sedi. Ale zvuk se mi vypne ihned po vyrazeni zpatecky, i kdyz stojim blizko zdi. Zustane pustena akorat grafika na displeji. Jestlize znovu zaradim zpatecku a nebo se dostanu k nejaky prekazce jeste bliz treba na neutral z kopce, tak se znovu pusti i zvuk. Uplne se senzory vypnou po rozjeti dopredu v cca 20-30 km/hod, jak jsem psal posledne.

_________________
MINI COOPER F56


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 13. bře 2017 21:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. črc 2016 20:07
Příspěvky: 21
Bydliště: Plzeň
Já to mám takhle: zařadím zpátečku, nakočí grafika a ticho. Blíží se překážka, řvou. Vyřadím, řvou. Ztlumit je nemůžu, protože senzory řvou pořád stejně, ale ztlumuju rádio, resp. hudbu obecně. Dneska sem couval a měl jsem rádio potichu, vypnutý zvuky. V tom okamžiku šlo měnit hlasitost senzorů, ale nejmenší hlasitost je to "řvaní" co mi vadí, jediná možnost je aby to řvalo ještě víc :mrgreen: Zkusím to vyřešit za měsíc na prohlídce, třeba mi to přeprogramujou. Nejvíc se mi líbí variatna co popisuje domi. To jediný dává smysl v okamžiku, kdy neni tlačítko kterým můžu vypnout asistenta úplně.

_________________
Cooper S | F56 | 2014


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz