Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

06. bře 2017 19:57

Ahoj, dá se nějak vypnout zvuk parkovacího asistenta? Konkrétně třeba když zajedu do garáže, kdy to řve naplno celou dobu a pak ještě chvíli dochlazuju, kochám se a do toho pořád otravný zvuk... Chtěl bych ho vypnout, ale nikde není tlačítko a v systému to taky nejde (resp. nevím kde). Jsem z "koncernu" zvyklý, že to můžu vypnout aniž bych musel vypnout motor :blink:

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

06. bře 2017 21:01

A kdyz si prepnes treba na radio a uz nemas zarazenou zpatecku, mel by Ti parkovaci asistent zmizet a zmlknout :-)

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

06. bře 2017 21:11

On zmizi z dipleje, ale zvuk je pritomen furt :angry:

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

06. bře 2017 23:36

Ztlumit parkovaci senzor jde pomoci otocneho ovladace na hlasitost radia v momente, kdy senzor vydava zvuk - tedy najet ke stene a otoc doleva a bude ticho.

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

06. bře 2017 23:41

Děkuju, zkusím to. Určitě jsem tím kroutil, ale asi až v momentě kdy jsem se hrabal v menu (tím jsem se to snažil vypnout) a ztlumilo se rádio místo asistenta. Zkusím a poreferuju.

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

07. bře 2017 10:28

no ale jestli se mu to podaří vypnout úplně, bude to mít vypnuté napořád i když to bude potřebovat, ne ?
já jsem to zkoušel- nevím jestli to má automat jinak, ale jakmile zajedu zadkem ke zdi, pípá to, dám P, přepnu na rádio, zmizí i ztichne. Jediné co mám nastavené, že mám nejtišší hlasitost a mám jen zadní pípáky.

což mě dost vylekalo, jak jsem měnil zadní spojler, vypojovaly se a zapojovaly ty senzory -a mlhovky. Pak jsem to pospojoval, spojler namontoval a zalepil a šel jsem zkusit, jestli mi vše vzadu funguje - dokud byl čas to znovu rozdělat. Nastartuju a hned facka - jeden senzor řval jako blázen. Už jsem se hroutil pod představou, že to znovu rozdělávám, jdu nasraný dozadu a musel jsem se smát. Měl jsem přes senzor jednu lepící pásku , která držela spojler na místě než zaschne lepidlo. Hned mi bylo líp :lol:

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

07. bře 2017 10:40

Právě že v Mini neni ani tlačítko a nepomůže ani vyřadit/zařadit jedničku, nic. Zkusím to stišení až bude příležitost ale jestli to pak při dalším couvání bude potichu, tak teda klobouk dolů před BMW :mrgreen:

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

07. bře 2017 23:10

Alespoň já to mám u MINI Cooper F56 (2016) manuál tak, že když zařadím zpátečku, tak se senzory pustí a vypnou se až v momentě, kdy se rozjedu dopředu nad cca 20-30 km/hod a nebo vypnu motor. Je možné, že automaty to mají jinak a také to tuším mají jinak auta, která mají senzory i vepředu - u těch jdou senzory manuálně vypnout/zapnout pomocí páčky, která je vpravo od tlačítka na startování.

A ano, pokud si jednou ztlumíš pomocí kruhového ovladače hlasitost senzorů, tak zůstanou potichu napořád.

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

07. bře 2017 23:21

Hm no tak to si mi nepotěšil, ale přesně tak je to u mě. Vypnou se jen po rozjetí nebo vypnutí motoru... Škoda no, setřili na špatným místě. Ještě to zkusim ztlumit, ale jak píšeš jestli to zůstane potichu forever, tak to neni řešení.

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

07. bře 2017 23:23

Mělo by to být potichu napořád, ale zkus. Pak už mě napadá jedině zkusit OKCZ, zda by s tím něco neuměl udělat přes diagnostiku...

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

07. bře 2017 23:26

Zkusím, jen co konečně zase pojedu :-) A programování je dobrý tip, díky.

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

09. bře 2017 10:04

domi982 píše:Alespoň já to mám u MINI Cooper F56 (2016) manuál tak, že když zařadím zpátečku, tak se senzory pustí a vypnou se až v momentě, kdy se rozjedu dopředu nad cca 20-30 km/hod a nebo vypnu motor. Je možné, že automaty to mají jinak a také to tuším mají jinak auta, která mají senzory i vepředu - u těch jdou senzory manuálně vypnout/zapnout pomocí páčky, která je vpravo od tlačítka na startování.

A ano, pokud si jednou ztlumíš pomocí kruhového ovladače hlasitost senzorů, tak zůstanou potichu napořád.



Tak já to mám zase trochu jinak (F56 manual, 2014); zadní senzory se zapojí při zařazené zpátečce a po vyřazení se vypnou. I když auto jede třeba setrvačností dozadu, nemakaj...

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

11. bře 2017 21:03

Tak jsem dneska zjistil, ze mne to funguje jeste trochu jinak nez jsem popisoval. Senzory se pusti, kdyz zaradim zpatecku - to je jasny. Nejdrive se ukaze jen grafika na displeji a kdyz se k necemu vice blizim, tak to zacne i pipat. To sedi. Ale zvuk se mi vypne ihned po vyrazeni zpatecky, i kdyz stojim blizko zdi. Zustane pustena akorat grafika na displeji. Jestlize znovu zaradim zpatecku a nebo se dostanu k nejaky prekazce jeste bliz treba na neutral z kopce, tak se znovu pusti i zvuk. Uplne se senzory vypnou po rozjeti dopredu v cca 20-30 km/hod, jak jsem psal posledne.

Re: Vypnutí zvuku parkovacího asistenta

13. bře 2017 21:03

Já to mám takhle: zařadím zpátečku, nakočí grafika a ticho. Blíží se překážka, řvou. Vyřadím, řvou. Ztlumit je nemůžu, protože senzory řvou pořád stejně, ale ztlumuju rádio, resp. hudbu obecně. Dneska sem couval a měl jsem rádio potichu, vypnutý zvuky. V tom okamžiku šlo měnit hlasitost senzorů, ale nejmenší hlasitost je to "řvaní" co mi vadí, jediná možnost je aby to řvalo ještě víc :mrgreen: Zkusím to vyřešit za měsíc na prohlídce, třeba mi to přeprogramujou. Nejvíc se mi líbí variatna co popisuje domi. To jediný dává smysl v okamžiku, kdy neni tlačítko kterým můžu vypnout asistenta úplně.
Odeslat odpověď