Prepnout do plneho zobrazeni
kola, pneu, brzdy, tlumiče, nápravy, výfuk...
Odeslat odpověď

Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 10:26

Ahoj Miníci. Už jste, vy eFkaři :wink: řešili destičky? Já už bohužel musím (46k km), zatím nevím jestli zadek nebo předek, nekoukal jsem tam, ale už je to po mně chce. No a další otázka je, jestli náhodou nebude nutný měnit i kdovíjaký čidla :!: ; tedy nutná cesta do servisu. Ta elektronika je všude... :bigups:

Re: Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 12:27

To není jako v BMW? Tam mám přesně napsáno, jaké. A pokud to neklesne pod 2000 km, tak je neměň, do té doby je to pouze informativní (já třeba už 10t jezdím s plánovanou výměnou za 5t).

Re: Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 12:29

Jinak čidlo by mělo být součástí obložení - když se probrousí, dá to info o nutnosti výměny.

Re: Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 14:46

No jednoduše ti to napíše "vyměnit brzdové destičky" (mně teda v AJ) rozsvítí se žlutá kontrolka brzd a hotovo. A při každé jízdě to samozřejmě otravuje znova. Jinak kompletní desky (P+Z) v servise cca 12k.

Re: Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 14:48

tak desky jsem ještě neřešil, mám jen cca 14tis nalítáno. Ale ty s autem lítáš pěkně když už máš 46tis :biggrin:

Re: Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 14:53

No jo, dělám kolem 40k za rok. A to auto mě baví. Jenom jsem mysle že vydržej brzdy víc. Na X3 jsem měl desky 85k. Asi jezdim rychleji :lol:

Re: Brzdové destičky na F56

06. zář 2016 15:35

jery píše:Jinak kompletní desky (P+Z) v servise cca 12k.

To si děláš srandu, ne? :lol:

Na R56 přední destičky stojí do 2 tisíc, zadní o pár stovek míň, společně s čidly (cca 2x 300 Kč) je to do 4500 Kč za materiál (ceny Textar, ATE je levnější, co je origo, nevím). Výměna je práce na pár desítek minut. Tohle bych v origo servisu teda dělat nenechal... Naštěstí měníme doma.

Re: Brzdové destičky na F56

07. zář 2016 05:24

jery píše:No jednoduše ti to napíše "vyměnit brzdové destičky" (mně teda v AJ) rozsvítí se žlutá kontrolka brzd a hotovo. A při každé jízdě to samozřejmě otravuje znova. Jinak kompletní desky (P+Z) v servise cca 12k.

Tak to se zítra schválně podívám...beru to právě podle X3, kde je rozdělení na přední/zadní obložení a u každého počet km do výměny.

Re: Brzdové destičky na F56

07. zář 2016 09:33

Kdepak, srandu si nedělám. To je číslo z Renocaru - podle VINka. Taky jsem byl u minulýho Miníka zvyklej na jiný ceny. :| A u něj jsem si taky většinu věcí dělal sám. Kouknu na to. Mělo by to jít zrovna tak... :blink:

Re: Brzdové destičky na F56

02. říj 2016 12:24

Po mě chce Minik taky destičky. Zadní už se měnily někdy kolem 40t km, teď ve 47 (resp. už asi od 45) to chce přední. Byl sem v servise v Německu a cena je v přepočtu 8250,-. Nicméně mi řekli, že to 7-10t km vydrží a to už mi to minimálně 2k km svítí. Takže s tím budu jezdit půl roku a pořád odklikávat, že jsem s tím OK :roll:
Jinak k té výměně - jaký destičky koupit, aby byly s těma čidlama jako originál? Asi fakt není třeba řešit v autorizáku. Jen se bojím, aby tam byly stejný, ač třeba bez loga Mini. Jestli to stojí 2-3 tisíce, tak bych to asi nechal udělat hned ať je klid. Tip na dobrý servis v Plzni?
Odeslat odpověď