Prepnout do plneho zobrazeni
karosérie, okna, spojlery, zrcátka, světla...
Odeslat odpověď

Ozdobné lišty - demontáž

14. úno 2017 10:36

Pánové mám dotaz; nemáte tip, jak bezpečně sundavat různé plastové (chromované) doplňky? Většinou drží na pacičkách s protisměrnými zoubky, které i při malém ohybu praskají. Logicky, co s s tím budou sundavat, když se to sundá a koupí se lišta nová. :roll: Ohřát vzduchovou pistolí?

Re: Ozdobné lišty - demontáž

14. úno 2017 18:44

bohuzel krokodyli jak jim rikam jsou jednorazovky ...jedine co se mi osvedcilo je obetovat treba krajni a potom listu posunout do boku procento prasknuti - umrti krokodylu snizis tak na 20-30% a ztraty jssou vzdy :?

ale netusim jestli u 3 gen. nezmenili design klipu

verze pro 1gen.
body_klip.jpg


a pomocnici od PRC kluku :mrgreen:
-Removal-Tool-.jpg

Re: Ozdobné lišty - demontáž

15. úno 2017 18:46

Kdyby náhodou, mám komplet úplně nové a pro mne už zbytečné chromy na oba nárazníky pro Cooper 1.generace 2004+ :D

Re: Ozdobné lišty - demontáž

16. úno 2017 15:32

Doufám že na nárazníky nedojde :lol:
Potíž je v tom že mně někdo zaparkoval koulí do té plastové lišty pod spzkou (už jsem se zmiňoval jinde). A ta stojí pár korun (1200). Jenže když se mění tak se demontují ty chromové lišty kolem, každá za 2k(a právě tam jsou ty pos.... západky, který se ulámou), celý čelo se musí uvolnit a tak tahle oprava je za 11k. :oha: NO a už padnul náznak, co jako vyměnit i nárazník (22k), je tam škrábanec... (3cm) - Ufff
Přílohy
lišta mini.jpg

Re: Ozdobné lišty - demontáž

16. úno 2017 19:53

konecne jsem doma co vlastne potrebujes :wink:
... na 1 gen. to slo krasne nahrat horkovzduskou a pomuzes tomu sirokym sroubovakem pekne opatrne zadny spech a melo by to jit. Ty otvory jsou delane hodne natesno aby se behem provozu listy neuvolnili. Predpokladam ze v tonhle se zadne revoluce neudala a "plastaci" -vyrobci plastu to delaji stale stejne :bigups:

maska.JPG


je jich tam dost ale to pujde kdyz to jde klukum z PL Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

bumper.jpg

Re: Ozdobné lišty - demontáž

17. úno 2017 09:20

Díky, díky moc. Tak nějak jsem si to myslel, že možná vzduchová pistole pomůže. Tak to zkusim. Jóó kluci z PL jsou mistři. Ti si poradí se vším :lol: Sice výsledek je někdy zajímavý, ale dokáží to :roll:

Re: Ozdobné lišty - demontáž

27. úno 2017 23:02

Neni lepší sundat nárazník a vyndavat to zezadu?

Re: Ozdobné lišty - demontáž

28. úno 2017 10:19

Nárazník a podběhy se musí povolit, vyndat rámeček a potom snad se k tomu dá dostat. Ale přiznám se, že při pohledu do motoru si nejsem moc jistej. Přístup jak k penězům a kdo ví, co mně čeká uvnitř. Taky si nejsem jistej, jestli se náhodou na to nemusí zespodu.. :roll:
Odeslat odpověď