Logo
Právě je 28. bře 2024 12:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Totální škoda: obětoval se za mě
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 02:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Nepíšete se mi to zrovna lehce a doufám, že mi odpustíte nově založené téma, ale napadlo mě sem napsat co se mi II. svátek vánoční stalo. Musel jsem to pár dní vstřebat, stalo se to nejhorší co vůbec mohlo - protijedoucí řidička mi nedala přednost a z neomluvitelného důvodu mi v poslední chvíli vjela na křižovatce, kde jsem měl přednost, do cesty.

Jednalo se o banální situaci, jel jsem na kraji města po hlavní a protínal křižovatku na které naproti mě přijížděla Fabia. Situaci jsem normálně vnímal a jel ustálenou rychlostí. Jenže najednou mi protijedoucí vozidlo zkřížilo cestu. Řidička mi nedala přednost takovým stylem, že jsem neměl žádnou šanci se ji vyhnout, neměl jsem ani žádnou brzdnou dráhu, stačil jsem už jen zavřít oči a sevřít volant. Přišla hrozná rána a já jsem skončil na chodníku. Když jsem otevřel oči, věděl jsem, že je po něm. Nedokáži popsat jak moc to bolí, každou chvíli myslím na to, že mi jediná vteřina a neskutečná chyba cizího jednotlivce zničila můj sen, na který jsem několik let tvrdě pracoval.

V první chvíli jsem cítil zápach vybuchlých airbacků, dokonce mi airback řidiče roztrhl nové hodinky a mám naraženou a trochu popálenou levou ruku. Samozřejmě je 100% vina na straně řidičky Škodovky - 18letá ženská s řidičákem od jara. Já jsem podle dopravní policie i pojišťovny pouze jako poškozený. Jenže to mi Miňase nevrátí, cítím se bezmocně, do teď se budím ze spaní a říkám si, proč jsem neměl na reakci aspoň o vteřinu více, mohl jsem ji uhnout nebo aspoň tak, aby to odnesly jen plechy. Nehoda se může stát každému, navíc v roli pouze poškozeného. Bohužel se jedná o škodu totální (ekonomickou), jak z pohledu mého (ihned po nárazu) tak hasičů i gllobal asistance (odtahové služby) - pondělí to likvidátor následně potvrdil. Je trefený celý předek, resp. především pravá část. Fabia na tom byla dokonce hůře (koho to zajímá), prakticky jsem ji pravé přední kolo zarazil pod přední nápravu.

Proč to všechno sem vlastně píši, za 1. pro pocit uklidnění a možná soucit. Nikde jinde asi nenajdu početnější komunitu, která pochopí, že pro mě můj Miňas nebyl jen auto/kus plechu. Za 2. zda tady někdo nezažil něco podobného, jelikož jsem při hledání v historii fóra nenašel žádnou totální škodu člena a za 3. Pokud by měl někdo zájem mi jakkoli pomoci, resp. jak se zbavit bouraného a najít náhradu, budu vám za vaše rady moc vděčný.

Základní info mého hrdiny: při nalezení a koupi jsem měl největší štěstí ve svém životě (na rozdíl od výběru žen). Na jaře jsem rozhodil sítě po celém Německu a v červnu už jsem si pro něj jel. Mini S II. generace po faceliftu, rok výroby 2010/listopad. Paní z Mnichova pořizovala velké auto a svého miláčka se zbavovala s 39 000 km. Cena 12 800 euro. V ceně samozřejmě originální 17 a na zimu 16. Jako osobní bonus nejlepší barevná kombinace červené karoserie a černé střechy - jsem od malička fanouškem AC Milan.

Letňáky jsou uskladněné, na zimákách se to nyní přes pojišťovnu nabízí na burze. Příští týden by se mi měli ozvat s vyceněním a zda to přijímám nebo ne. V tomhle nemám absolutně žádné zkušenosti a jen čekám s čím přijdou, proto sem píšu, zda by měl někdo zájem, abych věděl, zda jim to nechat nebo ne.

Předem moc děkuji za jakoukoli odpověď či jen malou podporu. Snad se to nestane nikomu dalšímu, jezděte opatrně.

Marťas


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 02:16 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Další fotky


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 02:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Po odtahu


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 09:48 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
No to je peklo! Uplně přesně vím jak ti je... Je mi z toho smutno ikdyž to neni moje auto... Na tvým místě bych tu babu asi uškrtil na místě...

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 09:55 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 13:33
Příspěvky: 48
Bydliště: Letovice
naprosto tvoje pocity chápu, citil bych se stejně, ikdyž mám 1. gen R50, ale je to stále MINI

_________________
Mini One R50 2002 OKCZ 85 kW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 10:26 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Tohle je smutny pribeh. Uplne s Tebou soucitim.. :(

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 11:25 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
chapem
tiez som to zazil
ale nemam som az taku skodu ako ty :?

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 11:46 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Přijížděli jsme na křižovatku proti sobě na hlavní a ona odbočovala doleva nahoru, takže mě měla pustit a pak odbočit do vedlejší. Jenže na poslední chvíli mi to poslala přímo před mě. Když jsem vylezl, tak řekla větu, která mě dorazila: "Já měla zelenou.."

Tak jsem ji (bez fyzického napadení) vysvětlil, že to sice ano, ale to já také a ona měla počkat až já přejedu, že jako odbočující vozidlo do vedlejší má počkat. A ona se rozbrečela.

Od policie dostala 4000 Kč a 4 body. Měli ji sebrat řidičák, udělat to na okresce, někdo to nepřežil.

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 14:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. pro 2008 22:32
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha
Soucítím s tebou. Řeším podobnou situaci, ale s motorkou. Ségra jela na motorce po hlavní a paní jedoucí proti ní (v New Beatlu) si najela, že odbočí, zastavila a znova se rozjela. Takže ségra šla na brzdy a pochopitelně letěla. Motorka je taky na totálku, a perlička k tomu, některé díly se prostě už nevyrábí (Triumph Thunderbird 900). I přesto, že vina byla jasná, paní do protokolu řekla, že si není vinou jistá, takže to řeší Magistrát a máme na zimu zábavu :(

Je důležité, aby ti pojišťovna dobře Mini ocenila, a pak záleží, za kolik se vrak vydraží a zda je lepší ho prodat nebo Mini rozprodat na díly…

Každopádně držím palce a brzy v novém Mini ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 14:44 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. úno 2008 19:03
Příspěvky: 112
Bydliště: Piešťany, Slovensko
Hlavne ze sa ti nič vážne nestalo, napriek tomu že si mal MINI ako svoju srdcovku vždy si môžeš kúpiť nové a snáď aj lepšie npr. JCW tak hlavu hore.. Ako sa vraví všetko zlé je na niečo dobré! Držím palce aby to dobre dopadlo s poistkou a predajom vraku a potom ti už nič nebude brániť v kupé snáď niečoho ešte lepšieho!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 15:13 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. kvě 2013 13:31
Příspěvky: 224
Bydliště: Stř.Č.
Upřímnou soustrast. Chápu jak to bolí, i díky tomu, že jsem včera ráno přišel o levé zrcátko. Ustřelila mi ho Octavie, když se pos..l před rozjetým sněhovým jazykem a škubnul za volant těsně přede mnou. Taky žádná šance na reakci. Jenže to je jenom zrcátko (každopádně 8500- Pojišťovna)...

_________________
MAXI lidi jezdí v M I N I
Cooper R56 (snad je v dobrých rukách)
Cooper F56 S
(vzpomínám na něj s láskou)
Countryman SD


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 15:42 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. lis 2015 20:33
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha
Tímhle jsem si prošel na podzim 2015 v té ještě horší variantě, že jsem za nehodu mohl sám. Nedobrzdil jsem na Jižní Spojce a zaplul pod Pašíka. Nešlo sice o Mini, ale snad Ti pomůže moje zkušenost.
Oprava mého auta se řešila z havarijka u České pojišťovny.

Tvé auto je nyní na el. dražbě, ze které získá pojišťovna hodnotu "vraku". Alias cenu zbytku auta po nehodě, za kterou ho od Tebe vítěz dražby odkoupí. Tato cena je garantována 2-3 týdny a Ty musíš zaručit, že bude auto prodáno ve stavu v jakém bylo vydraženo, nesmíš sundat kola či jiné díly. Já hned na začátku sehnal od známého za pár korun zrezlé plechotrony na starejch gumách než tam nechat letní či zimní kola a tak to šlo do dražby (ono to i o něco sníží zájem o takový vrak ;-) ).
Ty se musíš pak rozhodnout, zda to za tu cenu prodáš nebo si ho ponecháš rozprodáš, prodáš či opravíš sám.

Paralelně s tím Ti pojišťovna stanoví cenu vozu před nehodou, některé to berou z inzerátu, některé mají tabulky. Tobě pak přímo pojišťovna vyplatí rozdíl mezi cenou vozu před nehodou a hodnotou "vraku" (pokud by se to řešilo z havarijka, tak Ti od toho rozdílu odečtou ještě Tvou spoluúčast).
Mě ČP nechala vycukat a sdělili mi jimi určenou hodnotu auta před nehodou až po propadnutí garantované cenu "vraku". Tudíž jsem se pro opravu rozhodoval s nejasnou výší částky přímo od pojišťovny a rizikem, že můj doplatek bude výrazně vyšší než plánovaný. Nakonec to dopadlo dobře a z ceny opravy cca 180.000,- jsem si doplácel ze svého jen necelých 30.000,-.

Výhodou této cesty je, že Ti pojišťovna pošle peníze a už jí nezajímá co si s nima udělal, zda a jak si auto opravil, jaké si použil díly atd.

Holt je na Tobě, zda radši vezmeš co nejvíc peněz a koupíš jiné Mini nebo zvážíš možnost sehnat rozumně levně náhradní díly a opravit to svoje. Samozřejmě podle toho jak moc bylo poškozené, zda je hnuté, jak moc je zasažena přední náprava, motor aj.

Každopdáně držim palce!

_________________
Mini (R50/R56) - budoucí auto přítelkyně (2020)
Civic 10G 5D 1,5T MT Sport Plus - moje daily
Civic 8G 5D 1,8 MT Sport - staré daily
Crx DelSol 1,6 VTi - moje víkendovka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 16:03 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Noční můra a jde mi úplně mráz po zádech. Hlavně že nedošlo k vážnému zranění.

Na tomhle je vždycky nejhůř ta nevinná oběť, kterou to stojí čas a peníze z vlastní kapsy...
Mini je škoda, nechť odpočívá v pokoji.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. led 2017 21:39 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Dulezite je ze jsi z nej vylezl relativne v pohode jen s par sramy na tele a na dusi. Ale zbytek je jen o zlatakach
A plati zlate " prachy budou mi nebudem "

Jinak co se tyka pojistoven vzdy te radsi pozenou do totalek je to pro ne jednodusi.
A auto prodaji na aukci. Jestli dobre vidim rana sla vedle nosniku..a jestli neni hnuta pata A-sloupku. Potazmo budky..myslim ze je to dobre prodatelne na opravu.
Ale nevidim detaily. Hlavne je to o tom jakou chces jit cestou. Pojistovna ti zase serviruje tu bezstarostnou ze ktere dokaze ona vytezit maximum. Vyhrou pro tebe je ze vse zaridi.
V kazdem pripade srdicko ti uzdravi az novy minik 8)

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. led 2017 20:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Děsivý příběh. Jsi srdcař, tak Tě ta arytmie bude nějaký čas trápit. Ale zároveň Tě z toho dostane. Protože jsi přežil ve zdraví. A za nějaký čas zase rozhodíš sítě... Tak ať je to co nejdřív a další MINI úlovek stojí za to :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08. led 2017 12:15 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. bře 2016 20:25
Příspěvky: 63
Bydliště: Olomouc
Jak píší ostatní- hlavní je že jsi vyvázl zdravej a můžeš tu situaci řešit. Fotky vypadají děsivě :( Přeji ať se co nejrychleji s Mini vrátíš na cesty, ať už s novým nebo opraveným.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. led 2017 23:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2013 19:50
Příspěvky: 326
Bydliště: většinou Česká Třebová
Naše zaparkované Mini nám jen lehce líznul "zkušený řidič" a bylo nám to hodně líto :cry:

Na motorce (mimochodem také srdcovka) jsme ale 15.5.2015 dopadli stejně jako Ty, tzn. bez viny a z motorky totálka.
Nejhorší na tom všem ale je, že přítelkyně od té nehody střídá pobyty v nemocnicích a rehabilitačních ústavech a je invalidní...

A protože Tobě to nejdůležitější zůstalo, můžeš díky tomu dál pokračovat ve Svém snu.

Takže držíme palce!!!

_________________
Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážný lítá. Nooo, někdy i trochu rychleji...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. led 2017 14:14 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
AAAA R.I.P.

Blbka s mokrym razítkem na řidičáku. Nebolí tě náhodou hlava, špatně spíš a občas brní ruce? Po takové ráně by se to dalo čekat. Nezapomen to u doktora nahlásit a nechat dopsat do protokolu. Někdy se to projeví později a pak je z toho pracovní neschopnost a spousta peněz.

Bohuzel A-školy produkují takovehle ofce. Já to zažil před 10 lety taky. Chlapík na zelenou (kolečko, ne šipka) odbočoval doleva a nastrčil mi fabii. Nejdřív na mě ječel a pak brečel. :(

Držím palce, at seženeš ještě lepší náhradu. :bigups:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. led 2017 19:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Od prohlídky likvidátora, resp. technika uteklo 15 dní. Tedy až dnes mi přišel na email verdikt a i přes můj obvyklý pesimismus jsem čekal přece jen o trochu více.

Miňas se vydražil za 98 800,- Kč. Celková hodnota škody je 294 000,- Kč. Takže pojišťovna strhla 15% z ceny za půl roku užívání, což je dost. Samozřejmě jsem neočekával plnou hodnotu, to je logické, ale že se částka nepřehoupne ani přes 300 000,- Kč.. zase taková amortizace za půl roku a 10 000 km nepřichází v úvahu.

S právní pomocí naštěstí problém nemám, rodina pomůže. Žaloba se ale přece jenom musí promyslet, zda se vyplatí. Může se také stát, že mi po tom všem přiznají třeba o 20 000 Kč více, ale na soudních výlohách mě to může stát 25 000..(jen pro příklad).

Po technické stránce je to se zkušenostmi horší, ale i přesto si jsem jistý, že jejich průměrný výpočet je zcestný. Sice se u movitostí typu vozidla posudek nezabývá morální hodnotou - mezi Oktávií a Mustangem se prostě rozdíl v citech nedělá - na druhou stranu pro mě hraje důležitou roli nákup vozu na zahraničním trhu a jeho celkový stav v době nehody prostě neodpovídá ceně 294 000 Kč.

Další krok bude tedy vyhledat užší výběr naprosto stejných vozů na trhu (českém i německém) a společně s odmítnutím škody požadovat navýšení. Na odpověď mám čas do konce ledna.

M. :roll:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. led 2017 20:45 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. úno 2008 19:03
Příspěvky: 112
Bydliště: Piešťany, Slovensko
no dobre a to dostaneš tých 294 000 a auto ti odoberú? alebo ho ešte predajú za 98 800 a tie ti doplatia k sume 294 000 ? čiže spolu budeš mať 392 800 ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz