Logo
Právě je 28. bře 2024 13:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 19. led 2017 09:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Jelikož jsem vozidlo koupil za cca 345 000 Kč + hodnota zabezpečení, tak mi těžko pojišťovna pošle 392 800 Kč. To by mi přeci dala více, než to auto vůbec stálo.

Já si mohu vybrat buď odebrání vozu za celkovou náhradu pojistné události 294 000 Kč a nebo si ho samozřejmě mohu ponechat s tím, že ho následně prodám sám nebo rozprodám na díly nebo dám dohromady. To už je pojišťovně jedno, ona mi v tomto případě pošle jen 195 200 Kč a bude jí následně jedno, co s ponechaným nepojízdným autem udělám.

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. led 2017 09:21 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 289
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Je mi uplně jasný jak se cítíš, mám s tím taky zkušenost, s ekonomickou totálkou, a upřímně ti řeknu, že jsi ještě dopadl poměrně slušně s cenou :( Nějaký zahraniční odkazy a inzeráty je absolutně nezajímají, já dokládal nejlevnější auto s mojí motorizací které bylo i tak o 60 000 dražší jak plnění, a to mělo víc km, nemělo takovou výbavu atd. Ale ani ťuk. Prodat vrak v dražbě, nechat si vyplatit částku a smířit se. Navýšení ti pravděpodobně zamítnou, nechci tě od toto odrazovat !! To je samo tvoje věc, řeknou ti, že pokud nesouhlasíš s plněním, tak se máš pustit do občansko právního sporu s paní co tě nabourala !!!!! Ne s nima......protože oni udělali vše dle zákona.....mno a to si pak lehce spočítáš, že se ti to prostě nevyplatí, a že spíš potřebuješ dostat ty peníze,aby sis mohl koupit jiný další auto, než se dva roky tahat a nemít vyřízené plnění :( Moje osobní zkušenost. A to jsem měl havarijko, povko, ten co mě zbořil měl havarijko,povko, a prostě neuděláš nic:( Takže ti přeju hodně štěstí ! Zkoušej co uznáš za vhodný, ale upřímně začni uvažovat co dál za stroj, protože to navýšení těch asi 50 000 dostaneš opravdu jen horko těžko, a už vůbec ne rychle a vůbec ne zadarmo :( Bohužel všichni platíme POV v řádu pár tisícovek,a divíme se,že nám neplní pojištovna jako v Německu, kde ale jen POV je v řádu nákupu malého osobního vozu v ČR :D Tak uvidíš co ti napíšou na odpor.....dej vědět. Hodně štěstí.

_________________
Mini Cooper SPi 96
Austin Mini mk2 69
Mini Cooper S 02


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 00:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Dneska jsem za ním byl po delší době, kdy jsem se s tím trochu srovnal.. a musím říci, že nevypadá tak špatně. Nosníky i motor.. no koukněte sami.

M.


Přílohy:




















Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 01:15 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
No, na pohled je jen trochu kratší, ale kdyby se začaly sčítat jednotlivé díly, které je potřeba koupit nové (včetně všech příchytek a držáčků), tak to bude dlouhý seznam... :?
To by mohlo být asi zajímavé jen pro někoho, kdo si to odstrojí a nastrojí sám. Pak karosařina a lak a moc v plusu to asi stejně nebude... Jedině kdyby to pak někdo prodával jako nebourané a se stočeným tachometrem... :?
Ale kdyby si to někdo chtěl udělat pro sebe s tím, že ví jak je to udělané, tak by to nemusel být špatný projekt... :wink:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 10:44 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Proč stáčet kilometry? :shock:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 12:09 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
nevidim tam nic extremniho naopak skoro bych rekl ze je to sikovne trefene ... a cast je v tom jak mam mini tvrdou karoserii. / tipuju predni nosnik bude par mm dovnitr / ale nas naraznik odvedl dobrou praci :wink:
Radit jde normalne ??

je to jen na zvazeni tvych moznosti, zkusenosti, casu, kamaradech...opravitelne to je. nejvetsi polozku vidim v pytlich, vse se da poskladat v pouzitych originalech dily jsou napr v polsku :mrgreen: .

Chce hodit na stolici a zkontrolovat body. Ale kazdy ma jine oko...

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 12:29 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Marty_Janku píše:
Proč stáčet kilometry? :shock:

No, to jen jak vydělávají 'bazarníci'. Když něco vypadá hezky, tak stočí km na půlku. Ale snad toho ubývá.
Kamarád si koupil pěkný Focus dokonce přímo od Forda v CZ. Po půl roce, v jiném servisu, vyjeli záznamy snad z převodovky a ouha - auto mělo o 60.000 km víc než na tachometru...
Moje Mini zase trochu jiný příběh. Koupil jsem Německu, v inzerátu bylo napsáno NEBOURÁNO... Jeli jsme tam asi 5 hodin. Auto opravdu nebylo bouráno, ale bylo opraveno po starší bouračce. Našel jsem to asi po minutě - na světlech je vidět datum výroby a to 2008. To je rok po tom, co bylo vyrobené celé auto (2007). Jakože v pohodě, oprava byla udělaná dobře, ale aut, co neměla nikdy bouračku není asi tak moc...

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 13:11 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
miras píše:
No, to jen jak vydělávají 'bazarníci'. Když něco vypadá hezky, tak stočí km na půlku. Ale snad toho ubývá.

Dotaz byl podle mě v tom smyslu, že auto s 49000 km by nikdo nestáčel.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 13:49 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Nick píše:
miras píše:
No, to jen jak vydělávají 'bazarníci'. Když něco vypadá hezky, tak stočí km na půlku. Ale snad toho ubývá.

Dotaz byl podle mě v tom smyslu, že auto s 49000 km by nikdo nestáčel.


Přesně tak.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 14:31 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. úno 2008 19:03
Příspěvky: 112
Bydliště: Piešťany, Slovensko
Ja by som si to na tvojom mieste opravil, ked som to rátal tak ešte aj zarobíš samozrejme ak si to rozobereš a vyskladáš sám... Keby to bolo na SK značkách tak to od teba odkúpim :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. led 2017 14:51 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
pampeago píše:
je to jen na zvazeni tvych moznosti, zkusenosti, casu, kamaradech...opravitelne to je. nejvetsi polozku vidim v pytlich, vse se da poskladat v pouzitych originalech dily jsou napr v polsku :mrgreen: .

Chce hodit na stolici a zkontrolovat body. Ale kazdy ma jine oko...


Přesně to samý si myslím. Je potřeba zjistit jestli je hnutý celý auto. A jestli bude potřeba ho rovnat. Pokud ne, asi bych do toho šel a odstrojil, zjistit jaký díly bude potřeba a spočítat si to. A tam by se rozhodlo. Přesně to záleží na tvých možnostech, pokud más velkou garáž kde si to můžeš rozložit a dělat v klidu a nebude tě tlačit čas. Tak proč ne. Je to přesně o těch možnostech. Ne každej má tchána autokarosáře a volnou garáž na 3 auta...

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2017 08:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Řadit jde normálně.

Také mi přijde, že na tom je Miňas ještě dobře. Jde ale o to, že já nepatřím mezi tu sortu lidí co se od malička šťourali ve stodole s dědou v motoru. Nemám ani na to garáž a už vůbec ne zkušenosti s takovou opravou. Vím, že to myslíte dobře, ale raději to prodám někomu, kdo se o to postará.

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. úno 2017 10:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Miňas by měl být v dobrých rukou a na silnici ho snad brzy uvidíme.

Likvidátor samozřejmě ignoroval charakteristiku vozu a zřejmě počítal s cenami základních modelů, proto ta komplikace a následné vyřizování. Při přitlačení na pojišťovnu jsem nakonec získal o 30 000 Kč více a nakonec jsem na tom po finanční stránce nedopadl tak špatně.

Nyní už pokukuji po nové adopci.. :)

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. bře 2017 05:53 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. bře 2017 05:42
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Ahoj, soucítím s tebou co nejvíc to jde, neuvěříš ale můj Mini skončil na střeše 23.12.2016... Taky se z toho nějak nemůžu dostat...
Budu psát stručně.

Venku cca 2 stupně, zatáčka na kraji lesa (50km/h) jel jsem +- tak. Cesty byly všude suché ale tam byl prostě led.. Snažil jsem se to ukočírovat a po nějakých xx metrech jsem sjel do příkopy, tam jsem se zapíchnul předkem o nadjezd a převrátil sem se... Já i přítelkyně OK, díky ti MINI!

No co těď? Je všude potlučený.. KO: (čelní sklo, bočńí sklo, trošku střecha (panorama sklo ok) zadní náprava, kapota, zadní blatník (všechny dveře ok) Auto je u známych ještě jsem se neodvážil ho vidět, motor by měl byt v pohodě...

Rád bych ho nechal opravit ale nedávno jsem vyšel ze školy takže peníze na to nemám... (Havarijko jsem si nedal protože jsem to kupoval tak tak a pak nějak myšlenka, že já bych něco mohl Mini udělat mě opustila...)

r.v 2002, 125t km, vzdy autorizovany servis, druhý majitel, z it... Ješte jsem měl radost za tu koupi protože fakt byl ve skvělém stavu...

Nevíte někdo za kolik bych to mohl prodat? Nebo kdo by měl o to zájem?? Nejlépe aby si to někdo opravil, případně na díly :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. bře 2017 09:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Jedině na díly, k dnešním cenám staré generace..

Mě narvala ženská 26/12/16 a až ve středu - před dvěma dny - mi její Kooperativa uhradila poslední částku, kterou mi dlužila. Jejich chování bylo třešničkou na dortu, pokud bych vše neurgoval a dokonce neprovokoval s žalobou, rozhodně bych dostal méně a řešil to ještě dlouho.

Nyní už hledám nástupce a do narozenin ho chci mít. :andare:

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz