Logo
Právě je 01. kvě 2024 05:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 09:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. čer 2014 22:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Dobry den,
Omlouvam se ze to pisi zrovna sem, ale nevim kam jinam to dat, chtel jsem se zeptat, jestli si mam kupovat mini one 1. Gen..? Pro upresneni je mi 19 let a mam slozite dilema jsem milovnikem mini a vzdy to byl muj sen, ale bojim, ze jakmile vrazim ted vsechny sve penize do nej, tak me to sezere jeste vice na opravach, jak to je s kazivosti, vymenou rozvodou, a je pravda ze tam odchazeji prevodovky? Berte ohledy prosim ze jsem mlady a vydelavam si jen bokovkama a stale studuji... Ale auta jsou zavislost a jeste k tomu Mini
Predem diky za odpoved
S pozdravem Zomby


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 09:37 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Ahoj,

ad 1) proc tyto dotazy zakladas po 8 hodinach? Myslis, ze tu vsichni sedime a cekame az nekdo napise?
ad 2) vsechny tyto otazky jsou tu uz milionkrat napsany, tak zkus si forum procist a pak se ptej...
ad 3) pokud mas na auto 80tisic a pak ani o korunu vic, tak si Mini nekupuj....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 09:42 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
Ako pisal mike, staci si preliezt forum. Hlavne, je to individualne... niekomu (ako napriklad mne) sa auto kazi, pravidelne do mesiaca a riesi na nom servies od 300e mesacne a viac... A su tu zase taky, ktorym sa auto nepokazilo od kupy... Zalezi co kupis, za ake peniaze. Ked chces lacnejsiu variantu, kup si klasika ;)...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 10:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. čer 2014 22:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Patrik diky za radu, premyslim nad classicem, a s individualitou servisovani jsem se tady uz docetl. Takze jeste jednou dik.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 10:25 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Tak hlavni nevyhoda klasika je ta, ze uz taky nejsou tak uplne levny a hlavne neni to uplne vhodne auto na celorocni provoz....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 10:36 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. dub 2014 15:43
Příspěvky: 75
Bydliště: Ústi nad Orlicí
Cao, jak pisou ostatni. Mas to opravdu u kazdyho mini jinak :) ja pred cca 2 mesicema kupoval Sko, ojete samozrejme. Od te doby se muselo dat dokupy, protoze zadne ojete auto a zduraznuji jeste jednou, zadne ojete auto nekoupis ve 100% stavu bez investic. At uz jsou to gumy, rozvody, brzdy, nebo zavada v elektronice . Ja osobne kdyz kupuje auto, vzdycky pocitam jeste s 1/3 ceny auta navic, jen na opravy a doladeni.

_________________
R56 Mini Cooper S 2007 - 128kw - 174HP


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 10:44 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
Tak relativne lacnejsie sa daju zohnat diely na klassika. A preco by sa nedalo jazdit klasikou celorocne? Tie vztrekovacie motory jazdia v poriadku aj v zime :). Poznam paaar ludi co jazdia s klasikami celorocne a nestazuju sa :)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 11:02 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 676
Bydliště: Plzeň/Praha
Patriku, ano jezdi, ale podle toho ty auto po 5letech vypadaj jak vypadaj..... a jeste poznatek, klasickej minik z poslednich let vyroby stoji vic nez Nove Mini :-)

prikladam foto z vlastni zahradky....


Přílohy:




_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 11:03 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
Upřímě Patriku, radit ať koupí klassika, že je to levnější je trochu zavádějící.
Ano dají se koupit auta za 60tis. ale takový budou buď hned, nebo v brzké době potřebovat hodně péče a peněz.
Dají se samozřejmě provozovat celoročně, ale musí bejt člověk připravenej, že mu to rez sežere před očima.

EDIT: Koukám, že Minimike mě už předběhl :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 12:09 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. led 2014 14:11
Příspěvky: 103
Než jsem se dostal k odpovědi, je tu už spousta reakcí , takže moji odpověď ber spíš jako doplnění/potvrzení toho co je napsáno výše.

První a zásadní je potřeba si uvědomit: Nikdo tě tady nezná (jaké máš možnosti) = poradit ti "správně" je prakticky nemožné.

př.:
- máš garáž? Tím myslím je je nějaké místo kde může auto stát "nepojízdné" a dělat na něm?
- když se "něco pokazí", chceš se v tom vrtat sám (protože tě to baví a máš na to ruce), nebo raději necháš servisovat auto někomu kdo "ví kam sáhnout"???
- proč chceš MINI? (myslím proč právě MINI). Jde o motivaci jak moc jsi schopen ustát trable, které tě čekají (vždycky jsou, s každým autem).

To jsou věci na které víš odpověď jen ty a podle nich se teprve dát rozhodovat.

Za mě k téma MINI obecně. Co si nevygooglim, to nevím. Třeba o MINI první generace se po diskuzích říká, že do faceliftu mělo potíže s převodovkou. Pokud opravdu chceš MINI (to new) směroval bych nákup na po-faceliftové ročníky (2004-2006). No a nejlevnější 2004 dle sauto koupíš za cca 110tis (nejdražší je za 150). Je tato cifra v pořádku? Pokud je to moc platí co řekl MiniMike dvojnásob. To je tak vše co na téma "1st gen. new MINI" mám.

S tím Classic MINI... zrovna tento týden jsem si googlil (hlavně v D) a zjistil, že:

1. dá se koupit Classic co je 20-30 let staré za 50tis (plus mínus) a s největší pravděpodobností do něj dalších 50 nacpeš (minimálně). Stav je různý a většinou odpovídá ceně. Přece jen kdo si auto piplal, si ho nechá při prodeji zaplatit. Kdo ne, mrkne se za kolik se podávají a nastřelí cenu někde od spodku (aby se ho zbavil protože to je vlastně šrot).
2. Classic co je z "posledního vrhu" (1995-2000) plně pojízdný pod 100tis koupíš pár kusů a upřímně takový, který bych si chtěl koupit sám (udržovaný ve slušném stavu abych do něj nemusel hned nasypat peníze) stojí od 250tis výš... takže rozpočtově opravdu celkem blbý.

Takže osobně bych se do klasického MINI nehrnul pokud na to nejsi připraven (MiniMike přesně trefil jádro pudla... on vůbec napsal hodně cenné informace ;)).

_________________
Austin, Morris, Rover... and BMW. Just deal with it.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 14:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. dub 2014 23:27
Příspěvky: 32
Bydliště: Bratislava
Suhlas s tym co je napisane vyssie. New mini cooper 2005 kupene za 4900e s tym ze uz som do toho dal dalsiu tisicku na opravy. Teraz okrem centralu uz funguje vsetko. Cast som si robil sam (brzdy, filtre a podobne drobnosti). Je vsak pravda ze auto by bolo pojazdne aj bez tychto vydavkov este nejaky ten cas...
Inak kupu odporucam. Tolko radosti z auta a jazdy v nom stoji naozaj za to. Uz len ranny pohlad na auto spravi den krajsim :-)

_________________
Cooper 2005, 85kw


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 16:52 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
Prostě to fakt není jednoduché rozhodnutí, který můžeš učinit ze dne na den. (něco jako s tetováním) Dej tomu pár měsíců, kdy bydeš hledat, pátrat číst a sledovat. Pak uvidíš. Mno a hlavně se na nic (krom focení) neptej Patrika. :blink:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 17:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. čer 2014 22:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Mockrat dekuji za cenne rady vsem, o classicu jsem hledal vic sice dily jsou vsude ale pojizdne auto sezenu zhruba za 100tis ale musim do nej dalsich 30tis strcit takzeo to zahazuji hned sanci mit classic. Dale garaz mam a ruce na opravy taky vsechno bych si vicemene delal sam sve pomoci a pomoci otce, auto chci hlavne kvuli snu, ktery jsme meli odjakziva s tatkou.:) a o prevodovkach jsem cetl a myslim ze opravit si ji by nebyl az tak problem. O dostupnosti dilu na mitrag jsem si pozjistoval a je to pry lepsi jak getrang, alespon to co jsem se docetl... A samozrejme neni to tak ze bych si ho sel koupit ted hned, ale pockam si pac tetovani mam taky a cekal jsem i rok na nej :D takze trpelivost mam.
Jeste jednou diky moc vsem :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 18:19 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. říj 2013 20:50
Příspěvky: 151
Bydliště: Trnava, Slovakia
moje minicko r50 2001 kupene 4000€
zozralo penezi..
najviac prevodovka kupena jazdena 120k r2003 600€+praca..,chip tunnig OKCZ 180€,interier chrom -85€,zimne gumy 2ks 80€,sviecky 45€,h11+h7 50€,novy vyfuk 140€,chladic klimy novy 85€ a kopu prkotinnn..tam 5€ tam 10€:))) tak nejako 1000€ aj je..... a ako pisu ostatny HOCIJAKE auto co kupis musis investovat ono to vychadza cca 15% s celkovej kupnej sumy..to je take realne si odloz ze vrazis do auta este hned...a Rozvody ak ti nic neklepe sa menia cca 400k takze tak...vela zdaru s vyberom teraz som uz ovela mudrejsi a jednoznacne Sko alebo JCW uz len.. to turbo/kompresor chyyyba moc..a kamo po meste sa priprav na spotrebu 9-10 litrov neverim nikomu co jazdi v meste pod 8L...to to auto asi tlaci...

_________________
Mini Cooper R50 + 15.11.13 ultra happy for OKCZ upgrade :))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 30. čer 2014 19:20 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
to FunZomby:
nějak se ti pomíchaly jména.. ti výrobci převodovek jsou Midland a Getrag.. navíc poruchové byly jen 5stupňové manuály a automaty v první generaci.. když si seženeš R53 takže Cooper S se 6stupňovým manuálem, problém s převodovkou se ti nejspíše vyhne.

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 01. črc 2014 08:18 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. kvě 2012 09:49
Příspěvky: 275
Bydliště: Zvolen
Vlastniť klasika je isto krásna vec, sám by so ho raz chcel mať. Má to žiaľ pár "ALE"...
Ako si písal, máš rozpočet cca 100000 Kč, kupiš auto na ktorom sa hneď toto leto ešte povozíš, ale potom budeš na ňom robiť 1-2 roky kompletnú renováciu - máš na to chuť a trpezlivosť - pozerať sa auto v garáži, na ktorom sa nemôžeš odviezť? Máš na to čas a peniaze? Reálne zabudni, že v zime na klasiku budeš jazdiť.. Pri tom ako sa solia naše cesty...
Raz, až príde čas budem mať aj ja klasika.. Ale klasik vo výbornom stave stojí cca ako New Mini.

Ale teraz potrebujem auto, na celoročné používanie, kde odveziem 4 ľudí a mám auto ktoré ma baví ;). Preto som nekupoval šunku od VW koncernu, aj ked by ma to vyšlo lacnejšie a asi by som mal aj červené malé "i" na kufry...

Preto mám New Mini. Dokonca po facelifte, aby som eliminoval problémy s prevodovkou... No aj tak, auto mám iba druhý rok a zatiaľ vždy do servisu a údržby išlo cca 1000€. Tento rok to bola nová spojka, servo + pár prkotín. Verím, že tretí rok už náklady na servis budú nižšie.. Píšem o servise, nie o úpravách (športový podvozok, ladený výfuk, lepšie audio atď)!!! A keby aj boli, tak čo?. Mám to auto rád, doprajem mu zas to čo si vypýta. A ak si o rok na servis nevypýta 1000€, tak mu ich ja tak doprajem na napr. otvorené sanie, športový výfuk, lepšie pneumatiky, nový lak, audio atď atď atď.

A tak si žijeme s Mini. S úsmevom ho ráno štartujem, na prechodoch púšťam chodcov, na semaforoch za sebou nechávam autá, luľia sa za mnou obzerajú, na parkovisku si ho deti a ich otcovia obzerajú a tá radosť keď ich pustím si sadnúť... Keď vidím iné Mini, zaparkujem pri ňom, ale stáva sa mi to aj naopak... Kedysi som za volant už sadal s nevôľou. Už som mal jazdenia plné zuby. Teraz ma opäť baví, hlavne na kľukatých okreskách... :inlove: :andare:

_________________
Mini One R50 Park Lane + OKCZ upgrade


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 01. črc 2014 09:09 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. čer 2011 21:23
Příspěvky: 741
Bydliště: Bratislava
Blacky :lol: . Ale co sa tyka oprav na R50 mam za sebou hooodne vela. Ja osobne by som siel do klasika iba koli tomu ze na opravy je jednoduhsi... Co sa tyka korozie... koroduju mercedesi, koroduju bavoraky... a dokonca som po novom aj hnileno NM videl.

2jozef1605: po vymenetesnenia pod hlavou, vylesteni ventilov... no po repase motora mi spotreba klesla na 6.9 ked jazdim ako prasa na 7.3-7.5 :). V meste mam 7,4, nakolko poslednu doobu jazdim len v kolonach :(

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 01. črc 2014 09:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 06. úno 2011 13:32
Příspěvky: 42
Bydliště: Kosice
jozef1605 píše:
neverim nikomu co jazdi v meste pod 8L...to to auto asi tlaci...

:lol: :lol: :lol:
najhorsie je trapit auto v meste na priliz nizkych otackach.. :cry:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 01. črc 2014 09:59 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
Patrik145 píše:
Blacky :lol: . Ale co sa tyka oprav na R50 mam za sebou hooodne vela. Ja osobne by som siel do klasika iba koli tomu ze na opravy je jednoduhsi... Co sa tyka korozie... koroduju mercedesi, koroduju bavoraky... a dokonca som po novom aj hnileno NM videl.

2jozef1605: po vymenetesnenia pod hlavou, vylesteni ventilov... no po repase motora mi spotreba klesla na 6.9 ked jazdim ako prasa na 7.3-7.5 :). V meste mam 7,4, nakolko poslednu doobu jazdim len v kolonach :(

----------------------------------------
Je pravda, že co se týká oprav, má Patrik hooodně velký zkušenosti. To co všechno musel dělat na svém autě je neuvěřitelné. Já musím říct, že bych na jeho místě to auto dávno prodal, ať se trápí někdo jinej.
Takže ohledně NEW mini má své zkušenosti. Ale ohledně klasiků asi ví jen to, jak vypadá naleštěnej ze srazů :-) Jinak by nemohl srovnávat korozi mercedesky a báva s klasickým Mini.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosim o vase rady a diskuzi
PříspěvekNapsal: 01. črc 2014 10:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. čer 2014 22:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Diky za odpovedi lidi. Tak mam takovej dotaz kdyz si koupim "eSko" vyvaruji se nejakym problemum jako je prevodovka nebo to vyjde nastejno?:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz