Prepnout do plneho zobrazeni
o všem co Vás napadne a trápí a co se nehodí nikam jinam...
Odeslat odpověď

Kdo nejezdí v zimě???

17. říj 2013 23:35

Myslím samozřejmě s miníkem. Já ho mám teprve od května a jelikož vypadá móóóc pěkně, koroze kromě malinko na podvozku žádná, přemýšlím zda koupit na druhý kola co mám k autu nový zimáky a užít si s ním i na sněhu, nebo ho uložit k zimnímu spánku a přežít to s autem pracovním, které si můžu ve firmě půjčovat i pro soukromé cesty. Auto je rozmazlené italským podnebím od Ravenny a předpokládám, že se na něm zimní provoz na našich cestách negativně projeví. Jak to máte vy ostatní minikáři???
Naposledy upravil Skalda dne 18. říj 2013 21:58, celkově upraveno 1

Re: Kdo jezdí i v zimě???

17. říj 2013 23:46

normal jezdim kdyz je potreba...

nicmene sul jako sul ne? :mrgreen:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

17. říj 2013 23:58

Je fakt, že svižná jízda s Skem se dá srovnat s jízdou na motorce (což je můj koníček a tak trochu závislost už 25 let) a když ji přes zimu odstavím, potřebnou dávku adrenalinu mi určitě miník lehce dodá taky a já ten absťák lépe zvládnu :banana: A jak říkáš Peppino: sůl jako sůl...

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 02:13

Rozhodne jezdim. Srandy s ruckou a vubec citelnost silnice byla v prvni generaci naprosto fajn. Jsem zvedav jak to bude v druhy a hlavne jak moc se projevi ta sila Ska... Ale asi to odstavi elektronika:-)

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 06:50

yan : elektronika jde v případě touhy po větší zábavě snadno vypnout... 8) pak je to teprv paráda

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 08:18

Mám to auto na ježdění, ne stání v garáži. Takže jezdim pořád, sníh nesníh. :blink:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 08:34

..jezdím celý rok, jen když jedu na běžky tak je mám až na palubce :lol:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 08:58

Jasne celý rok...
.. teda vlasne ešte nie :sigh: , Mini mám iba od februára tohto roku.. Tak budeme oslavovať spolu prvé výročie :lol: :banana: :banana:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 09:18

Mám Miníka taky od léta. Na 17" kolech - na zimu nic moc :lol: . Včera jsem na něj zrovna objednal nový komplety - 15" bačkory :blush: , s údajně dobrejma gumama (Nokian WR D3). Jediný z čeho mám trochu obavy je průchodnost. Vesnický silnice nebývají moc upravený :cry:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 09:48

Me prekvapilo, jak je to auto obladatelny a citelny co udela. S autama s tezsim motorem jsem mel problemy ze mi to proste najednou udelalo neco co jsem necekal, pres rucku se urval cely zadek a nekam odletl, tohle je takovy vyvazeny a dokazu odhadnout, kam az doklouzu, zatim to bylo vzdy akorat. Snad to vydrzi. Zatacky bokem teda jako letajici fin nejezdim, ale presne citim, kdy uz se ten volant toci naprazdno a kdy je v kontaktu s asfaltem. Coz u posilovacu jinych aut teda uplne ne vzdy citit lze.

Pramenn: Ano potvrzuji ze bezky jdou az na palubku. Bezky i sjezdovky jdou nandat jako spolujezdec na delku pri sklopeni sedadla spolujezdce. Obdobne jde narvat do auta i kolo, s prednim kolem vyndanym, ale interier teda docela trpi...takze pro pristi sezonu zvazim nosic na paty dvere. A nebo nejakou opravdu tvrdou poachtu co zakryje co se da.

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 11:43

Celou tuto zimu jsem na Mini Cooperu odjel, každý den 100 km do práce. Měsíc jsem jezdil na původních 17" origo kolech s Pirelli pneu 205/45 a to bylo v závějích veselo ale vše dopadlo ok a potom jsem pořídil 15" elektrony Borbet LV4 a pneu Pirelli SnowControl 175/65 a naprosto balada, vše jsem vyjel, projel včetně navátého sněhu, na ledu taky super, přesně jak se psalo výše Mini je relativně lehké auto a díky kolům v rozích si ze vším poradí, kontrolu prokluzu jsem nemusel nikdy vypnout, nechal jsem továrně zaplou.
Jediná nevýhoda že prosolená břečka je u Mini pomale až na střeše, takže furt pucovat všechna okna aby člověk viděl kam jede a nezapomenout oddělávat břečku a sníh z předního čumáku u nasávání vzduchu

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 14:54

Otázka je špatně položená, měla by být "Kdo nejezdí v zimě?". New mini není sběratelský kousek (jako už dneska jsou klasici), takže nejezdit nemá moc smysl. Užívat si tu srandu jen půl roku? :roll:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 15:07

Taky jezdim cely rok.Kdyz jsem odjizdela bratr mi rikal,ze se tesi az napadne snih,kvuli MINIkoj...Je to vazne zabava ;-)

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 16:33

Já to mám jako daily car takže taky celoročně. Zrovna jsem auto přezul. Jsem zvědav jaky to bude na těch 17". Bohužel kvůli novým brzdám už menší nedám :D
Přílohy
zimaky.jpg
zimaky.jpg (125.82 KiB) Zobrazeno 12189 krát

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 17:25

Aaa posila do rad nasich horskych pluhu :wink:

jinak na minika mohu rict jen to nejlepsi co se tyka snehu a zimy... jezdim na "15" a s lopatou na zadni sedacce :mrgreen:

ps. Toz to uz zni jako napad na winter vyjizdku az napadne to Bile klouzave .. :bigups:

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 17:50

Jasan minisraz v Peci je uz naplanovan. Jine klidne mohou byt take. :)

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 18:13

OKCZ píše:Já to mám jako daily car takže taky celoročně. Zrovna jsem auto přezul. Jsem zvědav jaky to bude na těch 17". Bohužel kvůli novým brzdám už menší nedám :D


Co to je za kola? Vypadají perfektně, nějaké takové bych si přestavoval na nového Clubmana :). Pořád přemýšlím jestli jít do zimních 17" nebo raději nechat 15" ze svého současného (každopádně musím koupit ještě jednu zimní sadu, ale nevím kterou velikost).

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 19:25

Díky ;) na menších to bude jistě líp držet. Kola jsou to MOMO Corse ;)

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 19:28

CLUBMAN píše:
OKCZ píše:Já to mám jako daily car takže taky celoročně. Zrovna jsem auto přezul. Jsem zvědav jaky to bude na těch 17". Bohužel kvůli novým brzdám už menší nedám :D


Co to je za kola? Vypadají perfektně, nějaké takové bych si přestavoval na nového Clubmana :). Pořád přemýšlím jestli jít do zimních 17" nebo raději nechat 15" ze svého současného (každopádně musím koupit ještě jednu zimní sadu, ale nevím kterou velikost).



Pokud mas Clubmana JCW tak tam tezko 15" kola das...

Re: Kdo jezdí i v zimě???

18. říj 2013 19:32

Já už jsem si na zimní 17ky pořídil i textilní řetězy Autosock - plánuji vyrazit do Alp, do lokality kde jsou řetězy občas povinné a policajtu to kontrolují.
I když vím, že sůl Miníkovi nedělá dobře, tak je to přece jen auto a to má jezdit :D
Odeslat odpověď