Logo
Právě je 28. dub 2024 18:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: >>>!!! NOVÁ GENERACE MINI !!!<<<
PříspěvekNapsal: 25. zář 2005 16:00 
Ano, je to tu. Na frankfurtském autosalonu byly představeny nové vozy Mini. Více informací zde: http://www.auto.cz/prilohy/frankfurt_20 ... p?obsah=mn


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: a další
PříspěvekNapsal: 25. zář 2005 16:02 
ještě jeden článek: http://www.novinky.cz/auto/65070-mini-roste.html


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. zář 2005 16:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
To nejsou nový vozy ale jenom concept :!: A tamto jsou speciální edice ale základ tvoří současné Mini 8)

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. zář 2005 06:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 07:52
Příspěvky: 9
Bydliště: Havířov
hmm......at je to co je to....jestli concept nebo nova edice...stejne se mi nelibi....uz je to podle me moc hi-tech.

_________________
MiniLooking, MiniThinking, MiniLiving ........


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. zář 2005 10:21 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Jj mě se taky nelíbí.To je jenom pohled do hooodně vzdálený budoucnosti-trend dnešních automobilek :?

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. zář 2005 08:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. bře 2005 15:09
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno-Řečkovice
HOLA, a co klucí říkáte na připravovaný projekt superodlehčeného mini? Pokud někdo neslyšel o co jde, pak přidávám, že se jedná o ultimativní sportovnější verzi Minicooperu S s kitem Works, který bude mít karbonovou střechu, kapotu, kryty zrcátek :), hlavně však nadupanější motor, tvrdý, rozumějte ještě tvrdší než už je teď tvrdý podvozek a interier v co nejspartánštějším stylu v zájmu snížení hmotnosti - zkrátka taková hardcorová hračka pro všechny ty, kterým dělá dobře, když jim při řízení adrenalin stříká z uší...
Jinak o tom kombíku, vanu si myslím totéž co vy, v garáži bych mu místo neudělal, tomu CSL mini, ale jo a serii Park lane asi taky...

_________________
The biggest things allways hasn´t to be the greatest ones... Mini.

R5 GTE 16V. Volantu se jen držím. Tohle auto se řídí srdcem...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. pro 2007 13:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 13
Bydliště: Blešno (skoro HK)
Převzato z motoristického časopisu SPEED

Ne, to není zemětřesení, To se jen Sir Alexander Constantine Arnold Issigonis, designér původního Mini, začal otáčet v hrobě. To když se dozvěděl že jeho někdejší malé auto vyrazí jako SUV do terénu. Premiéra se očekává v roce 2008 a menší sourozenec X3 ponese provděpodobně označení Monte.

Já už to vážně nechápu. Nemám nic proti New Mini (i když si někdo možná myslí opak) ale poslední dobou se nestačím divit. První věc, která mi hnula žlučí byl test nového Mini Cooperu D. Představa že auto, které nese jméno Johna Coopera bude poháněno dieselovým motorem my přijde dost nechutná, ale budiž. Existují i horší věci . Ale to že se BMW chystá udělat SUV na bázi Mini s podobným vzhledem a ještě ho chtějí pojmenovat Monte mi přijde naprosto děsivá. V Mnichově se asi zbláznili. Já vím že spousta lidí může začít mluvit o marketingu a věcech podobných, ale v BMW by mohli také trochu myslet na minulost a ne jen na peníze, protože takhle prznit ikonu automobilismu mi přijde strašné.

_________________
Spi power


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Monté
PříspěvekNapsal: 27. pro 2007 14:12 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
a už je to tu zase.. :evil: nevím, že vás baví se pořád handrkovat jestli výrobek z Mnichova je nebo není Mini.. Jednou to byla takhle navrženo, schváleno a vyrábí se.. líbí se a prodává se jak o život.. takže nemá smysl tu čpět síru a sršet blesky, že se někomu nelíbí.. tak to prostě chodí.. a máš pravdu.. je to vše o marketingu.. udělali auto na základě značky na kterou měli práva a vzali si z designu to co potřebovali.. není to to co by z Mini udělalo takovou ikonu jako před půl stoletím, ale je to odkaz.. Nezměníš to, leda že byste prodali rodinné podnik a koupili významný balík akcií BMW..
Když už jsi zkousl, že Lotus patří Malajsijcům, TVR arméncům nebo gruzincům nebo nějakému jinému polokočovnému národu za Kavkazem a že Jaguár dělá diesel v kombíku, tak snad přežiješ i tohle.. a mimochodem.. kdyby mi někdo zaťukal u dveří že tohle Mini Monté je moje, tak nevím jak ty, ale já bych ho z útesu rozhodně neshodil.. :lol:

PS: nicméně lekci BMW i Volkswagenu na téma "jak se oživuje legenda" uštědřil všem dle mého názoru Fiat.. ta nová 500 je naprosto skvělá a ačkoli je vzdálená v základních charakterech od svého předchůdce stejně jako New Mini a New Beetle, tak si zachovala své kouzlo víc než konkurence..

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Naposledy upravil Ondra dne 27. pro 2007 14:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. pro 2007 14:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2007 13:04
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava
Jak jsi napsal jde o marketing.BMW nezajima klasicky mini chteji na trh dodat zase neco nove co se bude prodavat. Doba si to bohuzel zada a clasicke mini vymizi uplne. Samozrejme az na vas kteri klasiku vlastnite a udrzujete. :wink: jinak nechme se prekvapit :shock:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: FIAT cinquecento
PříspěvekNapsal: 28. pro 2007 00:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno - Žebětín
Cinquecento je opravdu poměrně vychytané a s turbomotorem bude neskutečné dělo a k ceně se nevyjadřuji, poloviční od NewMini a přitom to bude poměrně srovnatelné auto, vezmeme -li v úvahu že je to více méně třída Fun tak srovnatelné zcela.

Co mne docela odrazuje od New Mini, jsou cena servisu ale zejména cena ND, u BMW se vskutku neupejpali.

Kdo z Vás by rád 500 turbo? Projet nebo vlastnit, to je jedno.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Monté
PříspěvekNapsal: 28. pro 2007 17:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 13
Bydliště: Blešno (skoro HK)
Ondra píše:
a už je to tu zase.. :evil: nevím, že vás baví se pořád handrkovat jestli výrobek z Mnichova je nebo není Mini.. Jednou to byla takhle navrženo, schváleno a vyrábí se.. líbí se a prodává se jak o život.. takže nemá smysl tu čpět síru a sršet blesky, že se někomu nelíbí.. tak to prostě chodí.. a máš pravdu.. je to vše o marketingu.. udělali auto na základě značky na kterou měli práva a vzali si z designu to co potřebovali.. není to to co by z Mini udělalo takovou ikonu jako před půl stoletím, ale je to odkaz.. Nezměníš to, leda že byste prodali rodinné podnik a koupili významný balík akcií BMW..
Když už jsi zkousl, že Lotus patří Malajsijcům, TVR arméncům nebo gruzincům nebo nějakému jinému polokočovnému národu za Kavkazem a že Jaguár dělá diesel v kombíku, tak snad přežiješ i tohle.. a mimochodem.. kdyby mi někdo zaťukal u dveří že tohle Mini Monté je moje, tak nevím jak ty, ale já bych ho z útesu rozhodně neshodil.. :lol:

PS: nicméně lekci BMW i Volkswagenu na téma "jak se oživuje legenda" uštědřil všem dle mého názoru Fiat.. ta nová 500 je naprosto skvělá a ačkoli je vzdálená v základních charakterech od svého předchůdce stejně jako New Mini a New Beetle, tak si zachovala své kouzlo víc než konkurence..


Ano, baví a o to, jestli to je nebo není Mini tady přece vůbec nejde. :D. A když už mluvíš o ostatních automobilkách tak já proti dieselům jako takovým vůbec nic nemám i když jsem zastáncem benzínu a dieselové auto bych si nekoupil.Diesel do sportovního auta podle mě prostě nepatří Nikdy neříkej nikdy a třeba tak také jednou skončím ale třeba u Jagu se to pochopit jakž takž dá i když kombi mi také k srdci moc nepřirostlo ale v dnešní době už se aut, jako byl starý E-type asi nedočkáme i když XF mne docela překvapila. Pohledné a designově moderní auto už jsme od Jaguaru dlouho neviděli.Pokud se jedná o Lotus, tak i když ho vlastní Proton, což je jak jsi správně podotkl Malajská firma tak si nemyslím že by to mělo nějaký velký vliv na jejich produkci aut a jak to dopadlo s TVR víme asi všichni. Co se týče toho ťukání na dveře tak já bych to auto taky neshodil ze srázu protože z peněz za jeho prodej(všechna New Mini mi přijdou poněkud předražená) :lol:
bych si koupil jiné pěkné auto. Třeba právě novou 500, která se mi mimochodem také velmi líbí a v základní verzi je oproti One také o nepěkný balík levnější, a ještě by mi spousta peněz zbylo. Nová 500 je skutečně velmi pěkné auto a komukoliv, kdo ví jak vypadá staré Cinquecento, jsem ukázal fotku nového, okamžitě poznal o jaké auto se jedná. Jel jsem s kamarádem letos na jaře pro starou 500 a jízda bok po boku v jednom jízdním pruhu byla vskutku velice zábavná :D

_________________
Spi power


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. pro 2007 21:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. lis 2007 14:56
Příspěvky: 28
Bydliště: Mladá Boleslav
Myslim, ze 500ka se povedla Fiatu jiste lepe nez BMW nove Mini. Tim nechci rict, ze se mi New Mini nelibi, jasne ze libi, ale v porovnani stary Mini a New Mini je to preci jen poradny rozdil (same car but other way :) nez stara 500ka na nova 500ka...

PS: take premyslim o koupi nove 500ky :-)

_________________
MINI never dies..!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. pro 2007 21:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Na začátek bych napsal ,že se mi nová 5stovka líbí i když je to jen povedené retro(s použitím kopíráku na starou 500).Nebudu srovnávat Mini a 5kilo do té doby než se v něm nesvezu a uvidím ho na vlastní oči.Ale co jsem zatím četl vyhrává Mini v jízdních vlastnostech a Fiat v prostornosti.Což jsem očekával přeci jen Mini je určeno na něco jiného než fiat.Osobně neřadím nového brouka do této skupiny aut dle mě se vůbec nepovedl a jde o výsměch automobilové legendě.A co se týče ceny odpovím na ní otázkou :wink: Už jste někdy viděli BMW za srovnatelnou cenu stejně velkého Fiatu :?: a k tomu ještě vyrobeného v PL.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Fiat 500
PříspěvekNapsal: 28. pro 2007 22:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
přejmenoval jsem toto téma, protože se nám debata stočila někam jinam a to je jen dobře.. zase srovnáváme něco poměrně nesrovnatelné, ale jak psal Murphy.. pokud tyhle auta něco spojuje, tak je to zařazení do kategorie aut fun s retro vzhledem a slavným jménem.. Novou pětistovku mám okoukanou ze všech stran.. Transportní trasa kamiónu co je lifrujou na západ vede přímo naším úchvatným městem, takže mám docela přehled jaká barva je nejoblíbenější a jaké kola se k ní hodí.. :lol: někdo tu psal že vyhrává oproti Mini v prostornosti.. no nevím.. ono je to v recenzích které citujete asi myšleno vzhledem ke svým rozměrům, protože jinak je Fiat 500 dost malé auto.. cena je taky přijatelná.. základní provedení má stát těsně pod 300tis. nicméně kdo by chtěl ať mu v interiéru nevržou tvrdé plasty a ať si nemusí stahovat okno kličkou (příklad..) bude muset sáhnout do kapsy asi podstatně více.. a v ten moment bych zase viděl hodně společných prvků v tom, že návrháři, designéři a marketingové oddělení si vzalo ponaučení a inspiraci z fenomenálního úspěchu New Mini a New 500 je nabízena zájemcům s velkým množstvím individuálních variant interiéru.. a motoricky to vypadá taky moc nadějně.. ačkoli si myslím, že cena 500 Abarth bude už zasahovat do sfér Mini Cooper.. přece jen to Turbo bude střela a jak jsem viděl ty fotky, tak jsem slintal..
fakt jsem tji okukoval i před Vánoci v Itálii a vůbec se nedivím, že výrobní závod v Polském městě Tychy nestačí vyrábět ani pro Itálii natož tak pro celou Evropu.. Například u nás je oficiální představení na salónech plánováno až na konec ledna 2008..

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. pro 2007 19:59 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Jasně že je myšleno "prostornější" v tom smyslu ,že je tam o chlup více místa než v Mini (nečekal bych že v 500 bude místa jako v běžném autě).Jinak pro případné zájemce přikládám link na auto.cz kde je info o prodejci v čr a současné ceny. http://news.auto.cz/aktuality/fiat-500- ... -trhu.html

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. pro 2007 20:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 13
Bydliště: Blešno (skoro HK)
jj. Souhlasím s vámi že základní model cinquecenta pojmenovaný vtipně Naked toho ve výbavě nemá moc ale potřebné věci jako bagy nebo Ondrou jmenované stahování okének tam jsou i když by asi ještě slušelo rádio. To jestli je to jen povedené retro nebo obstojí i na silnici se uvidí časem.

_________________
Spi power


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. pro 2007 23:41 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 80
Bydliště: Ostrava
když už jsme u té 500 tak si zkuste tohle
http://fiat.dojacek.cz/500-sestava/

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. led 2008 23:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Tak před týdnem přivezli do hradce jednu pětistovku na vystavení do showroomu.Nedalo mi to a hned v pondělí jsem se na ní jel podívat.Má krásné tvary dokonale obkreslené ze starého originálu.Naprosto dokonalá kombinace červené barvy s bílým pruhem na boku zakončeným šachovnicí.Prostor mě docela překvapil.Místa ve předu habaděj akorád trošku vysoký posez z mého pohledu.Kufr taky solidní proti Mini.Ale místo v zádu téměř žádné a dokonce i já kterej nejsem nijak vysokej sem dřel hlavou o strop což v mini není problém :? Fiat byl osazen 14stovkou z nejvýkonější benzínové Pandy 100Hp.Motor je zapasován pod přední sklo a zabírá i kus místa v kabině.Pod kapotou se ukrývá jen mini část celého agregátu.Bohužel neměli druhé auto na zkušební jízdu takže snad někdy jindy budu moci prověřit jízdní vlastnosti.O víkendu jsem potkal ve městě zrenovovanou starou pětistovku a to je dle mě jiné kafe :bigups:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. led 2008 23:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. lis 2007 14:56
Příspěvky: 28
Bydliště: Mladá Boleslav
Mekkk píše:
Tak před týdnem přivezli do hradce jednu pětistovku na vystavení do showroomu.Nedalo mi to a hned v pondělí jsem se na ní jel podívat.Má krásné tvary dokonale obkreslené ze starého originálu.Naprosto dokonalá kombinace červené barvy s bílým pruhem na boku zakončeným šachovnicí.Prostor mě docela překvapil.Místa ve předu habaděj akorád trošku vysoký posez z mého pohledu.Kufr taky solidní proti Mini.Ale místo v zádu téměř žádné a dokonce i já kterej nejsem nijak vysokej sem dřel hlavou o strop což v mini není problém :? Fiat byl osazen 14stovkou z nejvýkonější benzínové Pandy 100Hp.Motor je zapasován pod přední sklo a zabírá i kus místa v kabině.Pod kapotou se ukrývá jen mini část celého agregátu.Bohužel neměli druhé auto na zkušební jízdu takže snad někdy jindy budu moci prověřit jízdní vlastnosti.O víkendu jsem potkal ve městě zrenovovanou starou pětistovku a to je dle mě jiné kafe :bigups:



Cus, taky uz jsem mel moznost se na nej podivat. Tady u nas vznikl nedavno novy dealer Fiatu, tak tu jednu cernou maji...je moc hezka hlavne zepredu...ale velka vyhrada, jak rikas ty, k vysokemu posezu...pripadam si tam jak v malym SUV :(

_________________
MINI never dies..!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. led 2008 23:45 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 1016
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj, to jsem rád že to není jen moje výtka :wink: Ono to asi bude tím ,že je to obyčejná přestrojená Panda v líbivém oblečku s retro prvky :D

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini

Prodej veškerých ND na MINI R50 R53. Výkup vysloužilých Miňíků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz