Prepnout do plneho zobrazeni
o všem co Vás napadne a trápí a co se nehodí nikam jinam...
Odeslat odpověď

Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

14. led 2015 12:49

Ahoj všem,
s MINI zatím nemám zkušenosti. Plánuju nákup a tak mě při hledání napadlo jak je to z tuhostí karoserie, když některý MINIci mají střešní okno přes celou střechu. Když ho pak vezmu na okruh aby se chudák nezkroutil, když místo plechu tam má tabuli skla :-)
Máte nějaký zkušenosti v tomto ohledu?

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

14. led 2015 13:52

Mam panoramu a rozhodne jsem nepocitil nejake problemy s tuhosti kastle. Na okruzich jsme byli a vse bylo OK. Diky sklonu celniho okna mini a vyhledu z nej u semaforu muzu doporucit panoramu. pokud zastavim prislis blizko, tak vidim stechou na semafor. Vseobecne uz bych nechtel auto bez panoramy...

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

14. led 2015 13:58

Jak píše Worry, tuhost rozhodně nebude problém, panorama je v rámu a ten zajistí dostatečnou pevnost v krutu. Jen bych doplnil co třeba pro okruh je znát, a to těch cca 80 kg navíc co ta celá panorama +- má. Ale to je podstatné samo pro někoho kdo na okruh nejede jednou za rok pro potěhu,ale pro honiče desetin.

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

14. led 2015 14:15

Mám panorámu a s tuhosťou karosérie nie je problém.. Predtým som mal Twingo s plátennou strechou, to sa pane krútilo všade :)

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

14. led 2015 21:11

worrycz píše:Mam panoramu a rozhodne jsem nepocitil nejake problemy s tuhosti kastle. Na okruzich jsme byli a vse bylo OK. Diky sklonu celniho okna mini a vyhledu z nej u semaforu muzu doporucit panoramu. pokud zastavim prislis blizko, tak vidim stechou na semafor. Vseobecne uz bych nechtel auto bez panoramy...


No nevim, cestou kolem Bauhausu to neni mozne poznat, prestoze jsi vyborny ridic. :biggrin:

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

14. led 2015 23:21

Taková malinká nevýhoda panoramy se u mě projevila v zimě. Když je velkej mráz, nebo se někdy na střeše udělá ledová krusta, okno pak trochu lupe, nebo jakoby hrká, dokud se neprohřeje topením zevnitř... Ale jinak má spoustu výhod... :banana:

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

15. led 2015 00:02

Vsechna auta co maji velke stresni okno jsou od podstaty vice kroutici se. At si to majitel prizna nebo ne. A rovnez tak v zime budou vrzat a skripat - audi, vw, i vette - vsechno vrze. Trvalo mi leta, nez jsem to pokorne prijal jako dan za nebe nad hlavou.

Ale ten pocit kdyz se vam prvnim jarnim slunkem ohreje lebka je nadevse.

P.S. A zrovna muj soucasny Cooper ma pevnou strechu a na semaforech se bud kroutim abych videl a nebo zastavuju jak debil daleko. :wink:

Toz tak na svete

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

15. led 2015 09:21

Urcite so stresnym oknom, rozjasni to interier a posobi potom ovela vacsi... pri velkosti auto Mini sa to hodi, fakt je to lepsi pocit pri jazdeni.

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

16. led 2015 00:47

worrycz píše:Mam panoramu a rozhodne jsem nepocitil nejake problemy s tuhosti kastle. Na okruzich jsme byli a vse bylo OK. Diky sklonu celniho okna mini a vyhledu z nej u semaforu muzu doporucit panoramu. pokud zastavim prislis blizko, tak vidim stechou na semafor. Vseobecne uz bych nechtel auto bez panoramy...



Asi tak

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

18. led 2015 19:15

concorde píše:Vsechna auta co maji velke stresni okno jsou od podstaty vice kroutici se. At si to majitel prizna nebo ne. ...

No, tak s timhle si dovoluji nesouhlasit, alespon pro Mini 3 dver...
Samozrejme, ze nam BMW neukaze diagramy tuhosti z laboratori z vyvoje auta a samozrejme, ze to nebude nikdo uz merit (i kdyz se to da udelat v laboratorich CVUT), takze dukazy nemame. Ale:
1) u vsech aut jsou vnejsi plechy predevsim potah konstrukce a nejedna se o nosne casti - takze jestli je v plechu strechy dira nebo ne - neovlivnuje tuhost,
2) pro 3 dver Mini jsou vsechny nosniky ve strese stejne at uz tam je nebo neni pamorama - a to vcetne stredni pricky - cislo 2 na schematu http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=MF71&mospid=49645&btnr=41_1357&hg=41&fg=30

concorde píše:...A rovnez tak v zime budou vrzat a skripat - audi, vw, i vette - vsechno vrze. Trvalo mi leta, nez jsem to pokorne prijal jako dan za nebe nad hlavou. ...

Ano, toto je mozne. Sklenena strecha u Mini 3 dver (stejne jako vsechna original vyklopna stresni okna) neni udelana tak, aby do ni nezatekalo. Mezi skla a okraje strechy se normalne dostava vlhkost, ktera je pak zachycena do zlabku. Zlabky v konstrukci panoramy jsou odvodneny svody do podbehu v kazdem rohu. Vlhkost (nebo voda) tam pak odteka. Takze v zime muze strecha vrzat, protoze proste vlhkost v tesneni mezi sklem a strechou zamrzne.
Dalsi souvislosti vyplyvajici z vyse uvedeho je, ze pokud nekomu tece do interieru pres original panoramu, tak v naproste vetsine pripadu neni chyba v tesneni, ale v ucpanych odvodnovacich hadickach vedoucich do podbehu.

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

05. úno 2015 21:47

Řešil někdo hluk od střešního okna? Při rychlostech na 90km/h už je to docela slyšet, tak jako by bylo otevřené. Není možné k tomu dodělat nějaké těsnění či něco takového? :)

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

05. úno 2015 23:58

Ja resil :wink: Na R56. Sundal jsem deklik vpredu uprostred a koukal jsem, ze je to pripraveno na hands-free. Kdyz tam ale nejsou mikrofony a asi repracek?, tak jsou tam diry vedouci hluk primo az z plechovych casti strechy. Dal jsem tam tesneni a je to mnohem lepsi :P
Fotku priste, ted jen vystrizek, kde je videt perforace ve spodnim krytu a to, jak je i vnitrni cast duta...
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (19.29 KiB) Zobrazeno 7787 krát

Re: Mini Cooper tuhost karoserie versus obří střešní okno

06. úno 2015 07:43

Poked by jsi mi poslal fotku, tak by to byla paráda :banana: ... i toho těsnění :-)
Odeslat odpověď