Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 3. generací (F55, F56)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 14:55

No tak první co začalo lehce chrastit jsou okýnka. Ale to je klasika, u 2G to nebylo jiný. V zimě za mrazu horší, v létě slušný. Postupně se přidávaj zvuky kolem palubky. Nedá se definovat přesně kde, ale je to tam. Nevím jak to přesně popsat, ale když bylo auto nové, tak přejezd nerovností bylo jako když bouchneš do prázdnýho stolu. No a teď už na tom stole jsou krámy co zarachotěj. A řekl bych že ani podvozek už neni tak tichej. A to tam mám ještě zimáky. Zítra jsou letní, tak se uvidí. A to nemám RF, pamatuju si z 2G, že s RF to bylo fakt hrozný. Každopádně je 3G asi na tom líp než byla 2G ve stejných km. Co si tak vybavuju...

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 15:57

no já měl 2G rok a něco, v zimě jak byly tuhý silentbloky na podvozku to klepalo, po zahřátí jízdou to zmlklo a v kabině jsem měl klid. Najeto ale jen 20 tis, takže ještě voňavka.
Ve 3G mám RF zimu i léto, letní 18" a zatím mi chrastí jen žvýkačky v krabičce a občas sluneční brýle v loketní opěrce. U obojího pracuju na nápravě :-)

Obecně mi ale přijde JCW 3G měkčí i v režimu sport než obyč Cooper S 2G. Což jsem asi rád. A můžu si i ubrat na podvozku, což mě taky těší....

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 19:47

Tak to jsem zvědav, zda se mi taky začnou nějaký zvuky objevovat. Až na úplné vyjímky mám totiž v autě ticho. Ale najeto zatím 15 tisíc km. A jezdím na 16ti palcových nerunflat pneumatikách...

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 20:58

Hele když nemáte RunFlat, tak to jste teda pořídili kompresor a mlíko /těsnidlo nebo jak se tomu u aut říká/? Jám mám teda RF na zimu i léto v 17", ale jestli to bude komfortnější tak bych asi příští letní pořídil ne-RF.

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 21:59

tak bez runflatů jsi závislý na odtahovce, kdyby něco..mě překvapilo, že teď při přezouvání nebyl v autě ani klíč na šrouby od kol :lol: . Jen vořech na pojišťák.
Strašně se mi líbí cocncordeho 18tky na léto, ale kvůli našim podmínkám na silnici do toho nejdu. Já sem aktuálně na 20,5K km a auto krom opěrek na dvěřích ok, tam jde vidět, že trošku soudruzi něco zanedbali. Jinak celkově pořád spokojenost :biggrin:

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 22:03

No právě ta opravná sada to řeší. Naleješ mlíko, nafoukneš kompresorem a můžeš jet do servisu (samozřejmě teoreticky protože když třeba rozřízneš gumu tak máš stejně smůlu). Navíc něco (rezervu nebo tu sadu nebo RF gumy) musíš mít jako povinnou výbavu. Ty nemáš nic a kdybys píchnul, budeš si volat odtah? Jak to řešíš s PČR?

Re: Concorde - JCW 2016

13. bře 2017 22:07

V principe vrzgaju a rachotia vsetky auta, bol som prekvapeny z pol roka stareho S coupe (cenovka 160 000 eur...), rok starej Audi A8, ale aj Lexusu IS. Nase cesty su nieco, comu sa podobaju fakt len anglicke. V Rakusku tento problem s autami maju po 10-15 rokoch, u nas staci par mesiacov. Nejde len o vytlky, ktore vidiet, ale tym, ze sa roky neobnovuje asfalt tak cely povrch je zvlneny, ma jemne vystupujuce kusocky kamienkov zapecene z leta atd, a vsetky tie vibracie z kolies narusaju interier.

Riesenie? velke SUV alebo 7er na 17 palcovych diskoch, len kto by na tie balony pozeral, vsakze.

Re: Concorde - JCW 2016

14. bře 2017 00:03

corsaczek píše:No právě ta opravná sada to řeší. Naleješ mlíko, nafoukneš kompresorem a můžeš jet do servisu (samozřejmě teoreticky protože když třeba rozřízneš gumu tak máš stejně smůlu). Navíc něco (rezervu nebo tu sadu nebo RF gumy) musíš mít jako povinnou výbavu. Ty nemáš nic a kdybys píchnul, budeš si volat odtah? Jak to řešíš s PČR?


Což lepící sada tam je, kompresor atd. Jen jsem zatim měl smůlu u jiných aut, že když jsem píchnoul tak rovnou jsem gumu měl nařízlou, takže ende

Re: Concorde - JCW 2016

14. bře 2017 15:26

2G se mi rozchrastilo právě na RF. Tady jsem nechal už rovnou normální gumy a jak píše concorde, 3G je opravdu měkčí. Jenže na naše silnice je to stejně k ničemu. A s gumama ono je to totiž skoro jedno. Protože když dojedeš na RF do servisu, tak je na výměnu. Když máš malou díru a u normální gumy a spraví to mlíko, dojedeš do servisu, tak měníš. Totiž dneska pneuservisy (ty co si hrajou na značkový) už gumu RF i normální neopravujou (narazit a zalepit hříbek a hotovo jako před pár lety). A poslední dobou i těm menším se do toho nechce. Takže jistota RF je, že je dražší a někam tě doveze, ale měníš tak jako tak... No... zlatá rezerva

Re: Concorde - JCW 2016

14. bře 2017 23:20

Ja mam v kufru jen tu opravnou sadu. Premyslel jsem, zda priplatit za rezervu, ale nakonec jsem se na to vykaslal. Vedel jsem, ze stejne chci pojisteni s kvalitni asistenci. Takze az se neco stane, tak proste zavolam asistencni sluzbu...

Re: Concorde - JCW 2016

15. bře 2017 01:19

Já bych taky za rezervu nepřiplácel. Člověk stále vozí tu váhu sebou a pokud je shora a není tam, tak je aspoň místo na drobnosti. V nějakých statistikách uváděli, že člověk píchne průměrně 1x za 150.000 km... Já si to teda vybral tuto zimu a naštěstí jsem měl FR. Kdyžtak bych ale aspoň zkusil pěnu co vozím a případně by měl člověk takhle v 10 večer v -5° zážitky s odtahovkou... :wink: Žádná hrůza... :)

zimní kola

20. bře 2017 14:58

tak se mi vrátily, konečně ne černé. Nový stříbrný komaxit - budou čekat na další zimu.
Kdyby měl někdo extra zájem, jsem ochoten je prodat - zvykl jsem si teď na 18" a na zimu se netěším :D
Přílohy
kolo.JPG

Re: Concorde - JCW 2016

25. dub 2017 15:30

novinky: Ondra dnes zavítal do Liberce a tak jsem ho hned zneužil

1. po jeho zásahu se objevila v nastavení času a data volba Synchronizovat čas s GPS - tedy konec zpožďování hodin
2. video z USB se mi přehrává i za jízdy, původně to mělo v 60 Km/h přestat, ale vyvinul jsem i 120 km/hod a pořád to ukazovalo.

Takže kdo má zájem a hodně peněz, víte komu napsat :lol:

Re: Concorde - JCW 2016

13. kvě 2017 12:34

malý tuning ale musel jsem se pochlubit :-)
výměnné světýlko ve dveřích za cca 10 dolarů za pár.
Přílohy
IMG_8075.PNG

Re: Concorde - JCW 2016

02. čer 2017 08:18

tak konečně jsem si dojel pro značky a proběhl drobný tuning v sání :-)
P.S. C0NC0RDE mi někdo před půl rokem vyfoukl... tak proběhla náhradní varianta .....
Přílohy
IMG_8174.JPG
IMG_8172.JPG
kn.PNG
024.JPG

Re: Concorde - JCW 2016

09. bře 2018 23:45

tak schválně, jsem první na letních ? :-) - zdravím z města tlustých svetrů :lol:

a když už jsem se v tom rýpal, vyměnil jsem oprýskané JCW blinkry - černá ze slova WORKS postupně opadává a s tím se nedá jezdít, jak uznáte

plus samozřejmě komplet umýt, vyluxovat, naleštit plasty, vystříkat podvozek od soli, na pneumatiky šupnout pěnu a dorazit to závodním číslem ... no parádička

to číslo je jen náhlý nápad, asi po čase zase půjde dolů :roll:
Přílohy
1313.JPG
IMG_9405.jpg
1312.JPG

Re: Concorde - JCW 2016

10. bře 2018 12:04

Ako riesis vyvazovanie kolies ked prezuvas sam?

Re: Concorde - JCW 2016

10. bře 2018 15:22

snažím se jezdit abych kola nebouchnul - díry, kanály, příčné prahy,.... . A když mám někdy v roce pocit, že potřebuju vyvážit, tak zajedu do svého oblíbeného pneuservisu a oni mi to na počkání vyváží.
Čili vyvažuju jen když je třeba, vychází to sotva jednou ročně, mám zatím štěstí. Třeba zimní kola byla na autě jen 4 měsíce, ani se nestihla rozvážit 8)

s S8 jsem tam byl tak 3-4 ročně, furt jsem měl pocit, že to není ono :lol: , Mini je na to lepší ....

Re: Concorde - JCW 2016

10. bře 2018 17:36

mění kola, neprezouva pneu na disku, potom nemusi nic vyvazovat.

Re: Concorde - JCW 2016

10. bře 2018 19:24

nnnnn-nebo tak :lol:
Odeslat odpověď