Logo
Právě je 05. bře 2021 15:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Domi982 - COOPER F56 - manuál
PříspěvekNapsal: 03. pro 2015 22:33 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Zdravím Vás,

Dovoluji si přidat i své MINI. Aktuálně na něj tedy čekám, v lednu jde do výroby, ale snad se mohu pochlubit už nyní. :D Abych se přiznal, tak jsem původně o MINI vůbec neuvažoval, ale když jsem se šel podívat do Renocaru na ojetá BMW, tak kousek vedle stálo MINI. Auto se mi zalíbilo a bylo jasno. Po prostudování modelů jsem zvolil verzi Cooper. MINI je objednané v Inveltu u Radima Ščudly (miniprdík). S jeho přístupem jsem spokojen. Mohu všem jedině doporučit. Za mně rozhodně lepší přístup než v Renocaru. Po převzetí se můžete těšit na dojmy a nějaké fotky. Myslím si, že by to pro Vás mohlo být zajímavé, jelikož Coopera F56 zde ještě nikdo (snad se nepletu) od 0 km nepopisuje.

Údaje o autě

Barva: VOLCANIC ORANGE - černá střecha a zrcátka + černé pruhy na kapotě

Kola: 16" VICTORY SPOKE, ČERNÁ (pneumatiky NEJSOU run-flat)

Příplatková výbava: Parkovací asistent vzadu, dešťový senzor a automatická aktivace světlometů při snížené viditelnosti, LED světlomety, přední loketní opěrka, multifunkční volant, systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí, sportovní kožený volant, automatická klimatizace, rádio "MINI Visual Boost", MINI navigační systém, palubní počítač, velurové koberečky

Obrázek

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Domi982 - COOPER F56 - manuál
PříspěvekNapsal: 04. pro 2015 00:22 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Gratulujem ku Mini:)

Moja otazka do ringu, preco nie Sko?

Mal si pozitivny dojem z trojvalca na testovacej jazde?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2015 08:18 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Dekuji. :-) Na Cooper S nestacil bohuzel rozpocet. :-) Ale musim taky rict, ze Cooper ma sice levnejsi exterier, ale mne se libi vice. Hlavne predni maska u S se mi moc nelibi. Navic s autem budu jezdit vetsinu casu po meste a Cooper nema tak tuhy podvozek. Trivalec se mi nezda zly. Je kultivovany, nelze temer poznat, ze ma "spatny" pocet valcu a ani jeho zvuk neni spatny... :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2015 09:58 
machr minifóra
machr minifóra

Gratulujem, teraz uz len prezit to cakanie, vsak? :D Tak poctivo zapisuj, nech my, ktori mame starsie generacie mame moznost porovnavat pri pripadnom upgrade ;-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2015 10:56 
guru minifóra
guru minifóra

Gratuluju k autíčku :-)
Co se týká volby tříválce, rozhodně to nepovažuju za něco méněcenného. Měl jsem si možnost tento motor vyzkoušet v BMW 2 Active Tourer cca 2000km a byl jsem příjemně překvapen. Rozhodně je kultivovaný, a kdybych to nevěděl tak nepoznám, že mu chybí jeden válec a 100kW výkonu taky není špatných. Bude mě zajímat jakou budeš mít spotřebu. Já měl 7,2 průměr při velmi svižné jízdě s automatem.

Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2015 11:02 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Dekuji. :-) Cekani je sileny. Uz jsem asi 100x to auto postavil v konfiguratoru, precetl vse, co Google nasel a projel cely YouTube. :-D Dojmy se pokusim popisovat co nejpodrobneji. :-) Jsem celkem detailista, takze se mate na co tesit... :lol:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04. pro 2015 11:04 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Rekl bych, ze se jedna o jeden z nejlepsich trivalcu na trhu. Podobny motor je i v i8. :-) Na spotrebu jsem tez velmi zvedav...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. úno 2016 16:23 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Tak jsem včera konečně převzal své MINI.

Zatím mám najeto 100 km a už to auto miluji. Jízda s ním je vážně perfektní a to jezdím nyní umírněně, jelikož se vše zajíždí. Až najedu 2 000 km, tak to pořádně vyzkouším a určitě dám vědět. Tříválec nelze téměř poznat, jeho zvuk se mi naopak velmi líbí a všichni jsou překvapeni z komfortu, který je opravdu dobrý.

V nejbližších dnech MINI pořádně nafotím, zatím tedy jen mobilovky z předání. Ihned ještě v Inveltu jsem udělal dvě úpravy - RZ nechal připevnit přímo na auto. Nemám nic proti Inveltu, pan Ščudla je super, ale takto se mi to líbí více. Další věc, kterou doporučuji všem majitelům F56, je výměna šíleného "prutu" za originální sportovní anténu za cca 750 Kč.

Našel jsem i pár věcí, které nejsou nejlíp vyřešené - schránka před spolujezdcem nemá uvnitř světlo a stejné je to i s kosmetickými zrcátky. Kupodivu je toto za příplatek, což mě vůbec nenapadlo, ale celkový dojem z auta to nijak neohrozí. :-) Co jsem též nečekal, že parkovačky nebudou v LED, ale to upravím - buď za pomoci Inveltu či sám. Uvažuji též i o LED brinkrech, které též nejsou. Ano, jsem milovník LEDek... :-) Takže možná příjdou i do interiéru, kde též někde nejsou. Co se týče osvětlení mně překvapilo, že je v základu LED prstenec a v noci svítí v interiéru také ambientní osvětlení, i když malé - jen uprsotřed ze stropu. Abych nezapomněl - hlavní LED světlomety svítí úžasně. Je s nimi radost jezdit v noci...

Přílohy:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. úno 2016 16:32 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Gratulujem & prajem vela stastnych kilometrov ...ak by si mal zaujemm ma na predaj zadny horny S-kovy spoiler a S-kovy vyfuk (ten som si nie isty ci pasuje).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07. úno 2016 15:44 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

To je krasavec, gratuluji...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08. úno 2016 19:57 
bůh minifóra
bůh minifóra

Pekna farebna kombinacia
Gratulujem a dojdi aj na zraz

Vyfuk z s-ka nie je na stred?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. úno 2016 23:12 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Tak uz mam najeto vice nez 1 000 km (viz fotka 1 000 kilometru). Jiz se tesim, ze auto po zajezdu poradne provetram. :-) Je s nim radost jezdit. Alespon pro mne ma auto idealni pomer mezi zabavnym autem a autem pro kazdodenni pouziti. Spotreba je zatim 7.2 l/100 km. Prumer za cca 600 km. Mesto, okresky i dalnice. Prekvapilo mne tez, ze v aute lze v klidu jet kratsi vzdalenosti ve ctyrech. Vikend ve dvou s vecma taky neni problem. Daji se dolu sedacky a do auta se vejde vse potrebne. Na konci brezna planuji lyze. Zkusim je dat dovnitr, pokud se nevejdou, tak koupim magneticke nosice (ma s nimi nekdo nejake zkusenosti?).

Resim i dve neprijemnosti. Prvni problem je neosvetlena zasuvka u spolujezdce, kterou resim s Inveltem. Zahodou pro mne je, ze potrebuji videt konkretne moje auto, aby byli schopni rict cenu za dodelani svetla. Cekal bych, ze vsechy MINI bez priplatkoveho vnitrniho osvetleni jsou stejne. Druhy a blbejsi problem je male poskozeni praveho cerneho pruhu na kapote, ktere zpusobilo h*vno od ptaka. Vazne bych cekal, ze ta folie vydrzi vice. No, uvidime, jak bude vypadat dal. Udajne stoji nova 1 500 Kc, tak to neni tak hrozny. Jinak auto dela radost. Pokud mate nejake otazky na auto, treba jestlize o nem uvazujete, tak se klidne ptejte...

Dekuji za nabidky na vylepseni, ale rad bych auto nechal originalni... ;)

Přílohy:
Poznámka: 1 000 km!

Poznámka: Tankuji jen OMV. Mate tip na neco jeste lepsiho? :-)

Poznámka: Prvni vylet!

Poznámka: MINI parkuji pouze na bezpecnych mistech... :-)

Naposledy upravil domi982 dne 15. úno 2016 23:22, celkově upraveno 1
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15. úno 2016 23:13 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

speedygon79 píše:
Pekna farebna kombinacia
Gratulujem a dojdi aj na zraz

Vyfuk z s-ka nie je na stred?

Ano, mam v planu na nejaky sraz dorazit.... ;)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. úno 2016 14:40 
bůh minifóra
bůh minifóra

akykolvek 100oktan ci už z benziny, omv a pod bude lepši ako 95...
najlepšie robil Sku 102okt. z ARALky z DE...

ale u Coopra neviem ci to ma zmysel riešiť, asi jedine keď pojdeš na okruh a budeš mu chcieť dopriat...

nafoť to poškodenie tej nalepky, to by ma zaujímalo co to s ňou spravilo...
ad magnetky, myslím že tu bol nejaký vstup v zmysle, že musíš davať pozor, aby bola super čistá ináč ti hrozí poškodenie laku...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2016 11:05 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Tak uz mam najeto vice nez 2 000 km, takze lze zkouset co to umi. Motor tahne velice slusne a da se jet velmi dynamicky. Jedine co mi chybi je nejaky vrchol - ten motor proste tahne stale stejne a az opravdu tesne pred omezovacem ztraci vykon. V zatackach auto sedi skvele a posloucha perfektne.

Omlouvam se, ze jsem jeste neposlal fotku poslozeneho pruhu, ale snazim si ho nevsimat. :-) Uz mi to celkem jde. :D

Resim vsak jeste jeden problem. Digitalni tachometr ukazuje jinak nez analogovy. Viz foto. Jedu dle digitalniho presne 60 km/hod, ale analogovy ukazuje, ze jedu tak 62 km/hod. Je to detail, ale u novyho auta me to stve. Psal jsem to samozrejme do Inveltu, kde musim rict, ze me zklamali. Nejdriv jsem dostal odpoved, ze kdyz koukam na digitalni, tak co me zajima analogovy a ze koukam blbe na tachometr, coz usoudili z uhlu fotografie, kterou jsem jim zaslal. Tak jsem jim poslal fotku presne z uhlu oci a na to jsem dostal odpoved, ze se jedna o smluvni odchylku a vse je v poradku. Podotykam, ze auto nevideli, ani neprojevili snahu ho videt a pripadne problem vyresit. Treba se pletu ja, ale proste takovy pristup si myslim, ze je spatne. Napsal jsem tedy na ceske zastoupeni MINI, aby mi rekli, jak to teda je. Nikdy jsem se totiz u novyho auta s nicim podobnym nesetkal. Stejne tak zajedu ke kamaradovi automechanikovi, aby mi rekl svuj nazor. Ted uz mi tak ani nejde o tu malou odchylku, ale o pristup Inveltu. Kdyby rekli, jasne, prijedte a podivame se na to. A pak mi proste vysvetlili osobne co a jak nebo to napravili, tak bych nic nerekl, ale tohle podle mne neni spravny pristup dealera. Pokud nekdo ma nove MINI, zameril by se na rozdil mezi digitalnim a analogovym tachometrem a dal mi vedet, tak bych byl vdecny. Je to sice maly detail, ale myslim si, ze u novyho auta premiove znacky by melo vse na 100% sedet.

Přílohy:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2016 13:55 
machr minifóra
machr minifóra

Můj osobní pohled na věc je takový:
Kdyby se jednalo o můj vůz, který jsem si koupil, digitál ukazoval 60 km/h a analog asi 60,865329875 km/h, vůbec by mě to netrápilo, považoval bych to za zcela, ale zcela bezvýznamnou záležitost a řešit to se servisem nebo dokonce s importem za zcela absurdní!
Opakuji ale, že se jedná o můj osobní postoj, takhle bych se zachoval já. Jsem zvědav na názor našeho servisu a importu, dokážu sklopit hlavu a uznat "měl jste pravdu", ale na výše uvedeném názoru to nic nemění.
To už neřeším, že výše uvedená stížnost je barvitě rozvinutá, aby působila arogantněji a dramatičtěji. Auto jsme nepotřebovali vidět, stačilo přiložené foto.

Ještě se vrátím i k dřívější poznámce k poškozenému pruhu trusem od ptáka. Vysvětloval jsem, že trus může poškodit i lak vozu, že je agresivní, je to, myslím, všeobecně známá věc, natož pruh, což je nalepená fólie. Přesto je tady poznámka o jeho malé odolnosti.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2016 15:57 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Zcela otevřeně přiznávám, že jsem detailista. Nevidím na tom však nic špatného. Z toho důvodu jsem si mimo jiné vybral nové auto a nikoliv ojetinu. Domnívám se, že to, jak ukazuje tachometr v mém MINI, není standardní. Ještě jsem podobnou odchylku mezi analogovým a digitálním tachometrem v jiném autě nezažil.

Mám nyní ovšem pocit, že už mi tak nejde ani o tu odchylku, ale o velmi špatný customer service Inveltu. Asi jsem marně očekával, že když prodávají německé auta, tak přístup bude jako v Německu. Renocar mě zklamal ihned a Invelt vypadal dobře - až do první připomínky k autu. Stojím si prostě za tím, že jestliže zákazník napíše, že se mu něco nezdá na měsíc starém autě, tak reakce prodejce nemá být výmluva a když zákazník ukáže, že výmluva je chybná, tak odvolání se na smluvní odchylku.

Nejabsurdnější mi příjde poslední mail z Inveltu, ve kterém mi napsali, že se tím nehodlají zabývat. Sakra, kde to jsme?! Tohle napíše prodejce MINI, který auto ještě vůbec neviděl? No, nic, zítra odpoledne je navštívím, jelikož reklamací se zabývat musí, i když se jim nechce. Jsem vážně v šoku. Aby opět prodejce z Inveltu nezpochybnil moje slova, tak přikládám snímek obrazovky s posledním mailem z Inveltu.

Jo a poškození pruhu mi příjde jako zajímavý postřeh a nijak se tím nenavážím do Inveltu. Opravdu jsem, asi špatně, čekal, že to ta fólie vydrží.

Přílohy:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2016 16:20 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

domi982 píše:
Zcela otevřeně přiznávám, že jsem detailista. Nevidím na tom však nic špatného. Z toho důvodu jsem si mimo jiné vybral nové auto a nikoliv ojetinu. Domnívám se, že to, jak ukazuje tachometr v mém MINI, není standardní. Ještě jsem podobnou odchylku mezi analogovým a digitálním tachometrem v jiném autě nezažil.

Mám nyní ovšem pocit, že už mi tak nejde ani o tu odchylku, ale o velmi špatný customer service Inveltu. Asi jsem marně očekával, že když prodávají německé auta, tak přístup bude jako v Německu. Renocar mě zklamal ihned a Invelt vypadal dobře - až do první připomínky k autu. Stojím si prostě za tím, že jestliže zákazník napíše, že se mu něco nezdá na měsíc starém autě, tak reakce prodejce nemá být výmluva a když zákazník ukáže, že výmluva je chybná, tak odvolání se na smluvní odchylku.

Nejabsurdnější mi příjde poslední mail z Inveltu, ve kterém mi napsali, že se tím nehodlají zabývat. Sakra, kde to jsme?! Tohle napíše prodejce MINI, který auto ještě vůbec neviděl? No, nic, zítra odpoledne je navštívím, jelikož reklamací se zabývat musí, i když se jim nechce. Jsem vážně v šoku. Aby opět prodejce z Inveltu nezpochybnil moje slova, tak přikládám snímek obrazovky s posledním mailem z Inveltu.

Jo a poškození pruhu mi příjde jako zajímavý postřeh a nijak se tím nenavážím do Inveltu. Opravdu jsem, asi špatně, čekal, že to ta fólie vydrží.

Musi pekne j***t v Invelte, toto je komunikacia so zakaznikom :?: Hamba :!:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2016 16:30 
machr minifóra
machr minifóra

Tady bohužel není problém s vozem, ale jinde, jsem rád, že mi dal servis za pravdu.

Naposledy upravil miniprdík dne 09. bře 2016 16:35, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. bře 2016 16:32 
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

A jak to víte? Vy jste to auto viděl? Projel se s ním? Ne, vy jste se tím totiž nechtěli zabývat...

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]