Logo
Právě je 28. bře 2024 19:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Diagnostika na dálku
PříspěvekNapsal: 23. srp 2015 10:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. srp 2015 10:39
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ahoj,

předem prosím o případné prominutí, pokud jsem zařadil téma špatně. Jsem tu nový a nechci dělat v příspěvcích boudel :-)

Koupili jsme do rodiny Miníka, je to 11/2003, 1.6i 85Kw. Byl za skvělou cenu a tak jsme si ho chtěli čistě jako srdcovku vyzkoušet. Když jsem ho vezl domů (nějakých 200 km po okreskách), všiml jsem si pár věcí:

- těžké řízení, při stání skoro jako kdyby bylo bez posilovače (ale servo "hučí"). Je u miníka normálně tužší? Jsem odkojen bez-zábavovými auty stylu Octa II, Passat 3C (pracovní auta), kde volantem otočím jedním prstem. Já s tím problém nemám (naopak jsem si vzpomněl na staré dobré časy kdy jsme neměli ještě zbytečně přeposilovaná přibližovadla a přišlo mi to fajn), jen nevím, zda jde o chybu, nebo vlastnost (jak říkají ajťáci :-) )
- přídání / ubrání plynu = lehké cuknutí
- hukot od předních kol (mám podezření na převodovku, ale kvalty tam jdou v pohodě, lehce, nic nehučí ani na volnoběh, žádné pazvuky, klepání). Přijde mi to, že je to vina pneumatik (jsou tam debilní Toyo gumy, které obecně končí v testech hlučnosti na posledních místech).
- co byste doporučili jako první na výměnu po koupi ojetého miníka (myslím klasické "uděláme ti dobře" ) - olej, filtr, vzducháč, kabinový, olej v převodovce (pokud půjde), svíčky (ještě něco?)

Omlouvám se za stupidní dotazy, ale je to přece jen lepší zeptat se zkušených harcovníků. Moc díky za rady a těším se, že se někdy někde na srazu potkáme. :banana:

Honza


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika na dálku
PříspěvekNapsal: 23. srp 2015 20:40 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 438
Bydliště: Frýdek-Pístek
Jako zkušený harcovník ti doporučím to samé co všem nováčkům, kteří jako ty přijdou a začnou psát tyhle sdružené dotazy..

tedy má rada zní: použij funkci/tlačítko "Hledat" v pravo nahoře.. najdeš v něm univerzálního pomocníka na všechny tvé minulé i budoucí dotazy a mnohem víc, než jsi schopen najednout pojmout.. když si to všechno co bylo na dané téma už napsáno pročteš, budeš stejný harcovník jako ti, jichž se ptáš..

_________________
"Never drive your Mini faster, than your guardian angel can fly!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika na dálku
PříspěvekNapsal: 24. srp 2015 20:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. srp 2015 10:39
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ondra píše:
Jako zkušený harcovník ti doporučím to samé co všem nováčkům, kteří jako ty přijdou a začnou psát tyhle sdružené dotazy..

tedy má rada zní: použij funkci/tlačítko "Hledat" v pravo nahoře.. najdeš v něm univerzálního pomocníka na všechny tvé minulé i budoucí dotazy a mnohem víc, než jsi schopen najednout pojmout.. když si to všechno co bylo na dané téma už napsáno pročteš, budeš stejný harcovník jako ti, jichž se ptáš..


:biggrin: já si to myslel, že dostanu ;-) už jdu a pročítám. Neměl jsem jen čas a přece jen nadšení z miníka doma bylo tak silné, že jsem podlehl a "sdružil" dotazy.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz