Logo
Právě je 28. bře 2024 11:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HaNySeK - Clubman S (2008)
PříspěvekNapsal: 08. kvě 2018 21:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. pro 2010 23:02
Příspěvky: 40
Bydliště: Havířov
Ahoj, tak jsem se po 10 letech, kdy jsem poprvé viděl Clubmana konečně dočkal, a koupil jsem si a udělal si radost a předpokládám i starost :-), ale s tím jsem do toho šel. Pár let jsem měl možnost jezdit 1.generaci new MINI konkrétně R50. Bylo to krásné, ale říkal jsem si, že jeslti někdy tak aspoň v eSku. Tak je to tady!
Registrovaný, už jsem tady nějakou dobu, ale nikdy jsem Vám neměl moc co říci :-) tak teď se aspoň pochlubím.

První dojmy, eSko je pro někoho kdo jezdí firemníma TDIčkama úplně jiný vesmír, a hodně rychle vyškolí řidiče držet volant oběma rukama :D , ale to vám samo neřikám nic nového.

Druhé dojmy, naprosto otřesné audio, ano je z roku 2008, ale u auta, které kdysi stálo nekřesťanské peníze, mě to trochu zarazilo. Děs. Jedničková Fábie hrála lépe.

Třetí dojmy, na to že má auto deset let, a prej najeto 77tisíc, nevím jestli je to real, tak interiér pořád zachovalý, a ani se mi nezdá, že by bylo extra vymlácené, a aspoň subjektivné mi přijde o něco měkčí než R50.





Problémy:
1. Je po výměně turba před rokem a něco, nicméně teče olej kolem přivodní hadice oleje. Nevím, jestli by nestačilo jen těsnění?
2. Při rozjezdu na 1. stupeň se mi zdá, že dost divně reaguje, je cítit divné vibrace pokud fakt nepřidám více plynu, ale to je asi jen zvyk z dieselu, že který se rozjede pomalu i bez plynu?
3. Divný zvuk, popsal bych ho jako jemné "cvrlikaní až pískání" při jízdě se zařazeným převodem jinak nejde slyšet. Ale zatím to slyším já, nikdy jiný moc ne :-)
4. Okousané kola od patníku.

Chtěl bych neechat udělat rozvody, nemohl by mi někdo poradit co je dobré koupit? Našel jsem na netu sady, které obsahují různé množství dílů, tak bych chtěl vedět co je dobré u toho vyměnit.


Obrázek

TURBO
Obrázek
Obrázek


Naposledy upravil hanysek83 dne 14. črc 2018 06:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HaNySeK - Clubman S (2008)
PříspěvekNapsal: 09. kvě 2018 11:25 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Tak gratuluji k porizeni krasavce - Clubmanu je tu jak safranu a tak o to lepsi ze tu je dalsi.

Co se tyce tesneni kolem turba - horni privod je mozne pretesnit jen medenim tesnenim - to je pohoda. Spodni uz je horsi, tam ta trubka co jde do gumove hadice pretesnit nejde - jen vymenit za nove. Ale tam to taky rosi - mam to same - a trubka byla menena pred rokem.
Drobne zvuky nevim..
Rozvody je treba delat kazdych 100t. Pokud chces mit klid, kup velkou sadu vc. ozubenych kol a vymen to vsechno.

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HaNySeK - Clubman S (2008)
PříspěvekNapsal: 19. črc 2018 10:28 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. pro 2010 23:02
Příspěvky: 40
Bydliště: Havířov
Tak po nějaké době dělám update.

Začnu tedy nejdříve smutně :-) potkali jsme se lehce s kamionem, naštěstí to dopadle poměrně dobře. Vyškubnutý plast kolem předního kola včetně kapoty a podběhu. Jelikož jsem jel i s dětma tak díky bohu jen za to. :shock:

Obrázek


No nic, důležitější tedy byla konečně nedělní návštěva tajemné komnaty místního guru Ondry v Hradci.
Potřeboval jsem kromě klasických úkonů vyměnit i hadičku na přívod oleje do turba, kolem které unikal olej.
Už po telefonu Ondra přiznal, že to bude výzva, ale i za cenu toho, že bych jel domu vlakem jsem do toho šel :-).
Takže po nezbytných eshopových peripetiích, jsem nakonec objednal OIL FEED LINE z Lohenu včetně šroubů a těsnění,
kde tedy píšou, že instalace je oproti OEM jednodušší :-) Ondra tento názor nesdílel :D
Po příjezdu, už na mě čekali dva sympaťáci Ondra s Vojtou, kteří na nic nečekali a pustili se do díla,
než jsem se stačil rozkoukat po všech Mini na dvoře i v garáži, byl můj Clubman připojen na přístroje a na půl rozebrán :lol: .
Kluci jsou opravdu sehraní a po pár minutách, už Ondra tasil nástroje nejtěžšího kalibru a dal se do dekarbonizace.
No co vám budu povídat, myslím, že jsem vytvořil novou laťku v možném zanesení karbonem. Z fotek to není tak patrné, ale byl to humus.
A třešnička na dortu byl VANOS. Kam se hrabe Worry :-)

udělal jsem jen výcuc PŘED
Obrázek
Obrázek

PO
Obrázek

VANOS....tak by neměl vypadat :oops:
Obrázek

Po tomhle zákroku, už to zase kluci pěkně dali do kupy, Ondra nahrál co musel, proběhlo nezbytné označkování řídící jednotky,
testy funkce provedených operací a šlo se na oběd!
Během oběda, ještě vznesl Ondra párkrát pochybnosti o úspěšnosti následující operace s výměnou hadičky oleje pro turbo. ALE!
Jak už jsem řekl, jsou sehraní, a tak se po obědě kluci znova dali do díla, a i když to párkárt vypadalo,
že už ani delší tyč nepomůže, nakonec to všechno prošlo a i Ondra uznal, že nakonec šlo rychleji, než myslel.

OIL FEED LINE z LOHENU (no už nejde moc vidět) :)
Obrázek

Tím to bych chtěl tedy oběma borcům převelice poděkovat, jsou to sympaťaci a kluci na svém místě.
Všem ostatním, kteří ještě touhle operací neprošli, doporučuji. Subjektivně to jedé lépe, a i když Ondra nahrál i JCW software, tak mám pocit, že se to ztišilo.
Tak uvidíme. Po cestě se mi zdálo, že i spotřeba šla dolů, ale je to od vás pořád z kopce tak to bude asi tím.

Mno tož tak.....

Mezi tím jsem se ještě pustil do audia....neb jak jsem psal, silně mě zklamalo OEM rádijo. Takže zatím jen tak...potřebuju na to více času :roll:

tlumení dveří
Obrázek
Obrázek
Obrázek


kabely....byl to porod...(ano vím, je overkill)
Obrázek

Dál jsem se zatím nedostal. Pokračuju průběžně. :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz