Logo
Právě je 28. bře 2024 12:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Marty_Janku - COOPER S KonceptM
PříspěvekNapsal: 01. čer 2017 13:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Konec dobrý, všechno dobré.

Po měsících smutku po mé červené cihličce, která se pro mě obětovala mám nového parťáka. Tváří se dospěleji, v černé barvě, kůže, navi, panorama, ale srdcem je to stejný blázen.

Jedná se o ročník 2012, 44 000 km (nyní už skoro 46), narozen v Mnichově.

Koupen na zimákách, takže zdědil kola po předchůdci a v konfrontaci s černou mu sluší.

Výraznější změny tuto sezónu neplánuji - hlavně kvůli financím - takže jen ztmavení skel, možná zrcátek také do černé, vypnutí startstopu a běžný vstupní servis. Jen už teď koketuji s výměnou výfuku. V červeném jsem neměl režim SPORT, takže jsem byl zvědavý jak velký rozdíl to bude. Citlivost pedálů je znatelná, tužší řízení také, ale zvuk na který jsem se těšil nejvíce mě trochu zklamal. Resp. jsem čekal, že to nebude režim sport jako v Lamborghini, že mi to nepřidá 400 koní a nebudu protáčet kola na šestku :biggrin: ale na druhou stranu v duchu neposedného Mini jsem se těšil na výrazné odplivnutí. To ale jde slyšet jen v menších rychlostech a to ještě musím mít otevřenou střechu, vypnuté rádio a nastražené uši. Určitě při první cestě za OKCZ bude hned téma Remus nebo Akrapovic.. :D Líbila by se mi varianta normální jízdy s vypnutým režimem, ve městě a když člověk veze babičku na (menší) nákup a naopak při aktivaci SPORT aby mi z výfuku šlehal oheň, kameny a žralo to děti u cesty :lol: :lol: Obávám se, že vyříznutí rezonátoru by znamenalo hluk nonstop. Vím, že už se to v nějakém vlákně řešilo, ale i přesto by mě zajímal váš názor :)

No a na příští rok soft na JCW? Budu chtít Miňase trochu zvostřit, ale přes 200HP určitě ne, nechci si ho zničit. Možná přídaný budík na teplotu oleje, ztmavení světlometů do černé (možná už letos).

Marťas


Přílohy:



Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: KonceptM - COOPER S
PříspěvekNapsal: 01. čer 2017 13:58 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Vítej zpět! Pěkně mu to sluší :-)

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 01. čer 2017 20:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2012 20:57
Příspěvky: 214
Bydliště: Rakovnik
... moc pekne eSicko a ta kola se mi asi libi, lepsi foto s koly je to mozne? :wink:

_________________
Mini Cooper R50 12/2002 (Indi Blue) ... bylo prvni MINI
CLUBMAN Cooper S BRG R55 (12/2007)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 02. čer 2017 06:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. lis 2016 00:25
Příspěvky: 47
Bydliště: Frýdek-Místek
To je moc pěkné auto. Strašně se mi líbí ty černé přístroje proti těm stříbrným co vypadají trochu jako z poutě. :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 02. čer 2017 10:15 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Paráda, tak veľa radosti s novým autom. A prečo nezvažuješ JCW výfuk? Počul som Akrapovič naživo a mna to za srdce nechytilo... Mám JCW a do toho zvuku som zamilovaný a strieľa ako o život.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 22. čer 2017 18:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Jako by mi Mini nebylo souzené.. červené běželo jak hodinky a bum, černé je naopak starost už od začátků.

Hned při druhé delší cestě zahlásil servis - rozsvítila se kontrolka motoru a Miňas mi spadl do nouzáku. Motor mi v Mini problém zahlásil po cca 150 km svižné jízdy dálnice a okresek (100 - 180 km/h).. Po dojetí, vychladnutí a vypnutí vše již po nastartování v pořádku.

Za dva dny při cestě zpět znovu vše ok, auto nic nehlásilo. Ale za další dva dny, když dva dny stálo a já jej nastartoval, tak jako by měl špatný benzín, jak kdyby chytal jen na dva válce a ustálil se asi až po minutě. Zároveň se rozsvítila znovu kontrolka motoru. Po pár km se ale vše vrátilo do normálu. Jenže od té doby, kdykoli jsem startoval za studena, tak mu to šlo horko těžko, než se zase opět probral k životu. Zatímco po zahřátí a opětovném nastartování vše ok.

Zajel jsem tedy do servisu Auto Pupik, což je i na foru nejdoporučovanější servis Mini v okolí Prahy. Specializují se na BMW a Mini a na dílně to bylo znát: dvě BMW X5, jedna M3 a naftový :wacko: Clubman. Majiteli servisu jsem vše podrobně popsal, vzal notes a šel Miňase ven napíchnout - nezapomněl se zmínit, že ty francouzská PSA mají svoje mouchy - podle PC je vše v pořádku, jen nějaké hlášení na 1. a 3. válci, což vymazal + emise a že teď Miňas poletí jak střela a vše v pořádku. Pro jistotu jsme prohodili svíčky.. mám se prý prostě ozvat pokud se to znovu objeví, ale nevidí v tom větší problém. Nic samozřejmě nechtěl, dal mi vizitku, že se mu mám kdykoli ozvat a celkově jsem z něj a ze servisu měl dobrý pocit.

Tak uteklo několik dní bez problémů (moc jsem ani nejezdil) a jedno ráno znovu hlášení o závadě motoru a doporučení jet do servisu. Potřeboval jsem ale zrovna pár dní jezdit a Miňas padal pravidelně do nouzáku při větším zatížení. Jednou nastala dokonce nebezpečná situace. Chtěl jsem na okresce před zatáčkou předjet - ze šestky na čtyřku a jdu do prostisměru - v tom auto spadlo do nouzáku a přestal jsem zrychlovat. Naštěstí jsem se stihl zařadit zpět za předjíždějící vozidlo.

Auto Pupik volný termín až za 3 týdny, tak jsem se svým problémem obeslal ještě dva doporučené servisy a hned druhý den se mi ozvali z Mini Guru. Ať přijedu, že se na to podívají. Dorazil jsem v pátek, hned se na to koukli, po napíchnutí se hned vědělo, že s ním něco není v pohodě. Cca za 2 hodiny mi volali, zřejmě palivové čerpadlo :| ale že prohlídnou ještě nějaké věci a dají mi v pondělí finální verdikt. V pondělí potvrzeno - palivové čerpadlo 20 000 Kč. Rovnou vyměnili palivový filtr a čerpadlo dorazí do 4 dnů z BMW. Takže jsem v tom skoro za 30 a čekám až mi dají vědět, že je hotovo. Yellow_Flash_Colorz_PDT_31


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 23. čer 2017 07:21 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. srp 2012 11:01
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Je to divny,ja mel vysokotlaky cerpadlo z inveltu za 7000kc,novy origo

_________________
MCS R56 2007 červeno-bílý mazlík


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 23. čer 2017 09:59 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Marty_Janku píše:
V pondělí potvrzeno - palivové čerpadlo 20 000 Kč. Rovnou vyměnili palivový filtr a čerpadlo dorazí do 4 dnů z BMW. Takže jsem v tom skoro za 30 a čekám až mi dají vědět, že je hotovo. Yellow_Flash_Colorz_PDT_31


To je nějak moc ne? Neznám přesný tvuj model ale když se podívám na www.realoem.com a naklikám si to tam tak najdu čerpadlo za 280 USD...

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 23. čer 2017 10:10 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 05. říj 2011 15:21
Příspěvky: 348
Bydliště: Kostelec na Hane
big_ben_cz píše:
Marty_Janku píše:
V pondělí potvrzeno - palivové čerpadlo 20 000 Kč. Rovnou vyměnili palivový filtr a čerpadlo dorazí do 4 dnů z BMW. Takže jsem v tom skoro za 30 a čekám až mi dají vědět, že je hotovo. Yellow_Flash_Colorz_PDT_31


To je nějak moc ne? Neznám přesný tvuj model ale když se podívám na http://www.realoem.com a naklikám si to tam tak najdu čerpadlo za 280 USD...


Příloha:



$895 ale da se sehnat nove za 10.000,- ale ne z BMW


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 23. čer 2017 11:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. srp 2013 22:54
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Vysokotlaké čerpadlo i s tlakovým a přívodním vedením jsem měnil v Renocaru s prací za cca 8500 Kč minulý rok.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 15. črc 2017 08:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Po delší době dávám vědět finální info. Hotovo bylo před dvěma týdny a Miňas bez problému, takže snad už bude vše zase nějaký čas běžet jak má.

Pán byl velmi slušný a ochotný, zmínil jsem se o tom, že jsem si nechal zjistit ceny i jinde, kde se dost liší. Překvapilo ho to, prý kdyby byla možnost, klidně by mi objednal díly třeba od Bosche za třetinu, ale nic takového není. Kdybych něco takového našel, ať mu to určitě pošlu, že je na to zvědavý. Přikládám fakturu..

Jen se mi omlouval ohledně start stopu - prosil jsem ho při předání vozu, jestli by i rovnou nevypnul systémově start stop. Strávil nad tím dvě hodiny neúspěšně, volal dokonce do Renocaru, kde mu řekli, že tyto novější modely už nejdou vypnout..

Příští víkend se uvidíme na srazu :wink:
M.


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 21. lis 2017 10:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Trable číslo III.

Před měsícem se s přítelkyní vracíme po hradecké dálnici, ve tmě, asi ve 22:00. Jedu v rychlém pruhu za Multivanem Celní správy cca 120 km/h a v tom celňáci prudce brzdí a odbočují přes pruhy do odstavného, v tu chvíli vidím před námi ležet čerstvě sestřelenou srnu velikosti nosorožce. Na jedné straně kamion, na druhé svodidla - úhybný manévr bez šance.

Rána.. taky odbočuji do odstavného. Kouř.. Přední nárazník, chladič, chladičová stěna, všechno vyteklo..

Nějací Poláci trefili srnu 400 m před námi a já, celňáci a další dvě Škodovky jsme na ni vzápětí ve tmě najeli. Dopraváci při následném šetření určili nás ostatní (kromě Poláků) jako viníky. Poláci to měli jako srážku se zvěří. A my ostatní jsme se nevyhnuli překážce a dostali jsme po 500 Kč - asi jsem to měl poslat pod ten kamion a zabít nás.

Přes pojišťovnu jsem to odtáhl do Renocaru v Čestlicích a čekal 3 týdny. Přikládám fakturu pro přehled veškerých oprav po souboji se srnou/nosorožcem.

Pojišťovnu to stalo kilo a mě 2 000 spoluúčast.

M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: KonceptM - MCooper S
PříspěvekNapsal: 21. lis 2017 10:40 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2016 09:40
Příspěvky: 42
Bydliště: Františkovy Lázně
Tak nepřikládám, pdf nepodporuje a já nemám nervy to přes mobil zmenšovat.
M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz