Logo
Právě je 28. bře 2024 14:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini r56 JCW okresková srandička
PříspěvekNapsal: 28. zář 2022 19:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. říj 2017 08:31
Příspěvky: 2
Bydliště: České Budějovice - Praha
Ahoj, tak Vám tady představím mé Mini. Jedná se o model r56 JCW rv. 2011 s motorem n14. Na autě je z výroby aero packet a jinak auto dostalo lehčí upgrade.

Auto jsem hodil na podvozek od ST Suspenison XA (KW V3), je výškově i tuhostně stavitelný, takže jsem ho nastavil aby vycházely +- lemy a asi na 3/4 tuhosti. Jsou komplet nová ramena, tyčky a uložení. Když už jsem to měl rozebrané, na čtyřpístky od Bremba jsem nasadil brzdové kotouče Brembo - díra+drážka, brzdové desky Ferodo DS2500, pancířové hadice HEL a brzdovou kapalinu Motul rbf600 s vyšším bodem varu. Na to jsem nasadil lehká kola MAK XLR 4x100 7x17 et35 s novinkou Goodyear F1 Asymmetric 6 215/40 r17 - na okresce fungují, super varianta jak na svezení tak i klasické ježdění - v testech lepší než Michelin PS5.
Na motoru se vyměnil olej Shell helix 5w40, chladnější svíčky NGK laser iridium, vzduchový filtr K&N, větší intercooler a decat downpipe. Dělala se i dekarbo motoru. Poté software od OKCZ, cca 240k 385nM (na brzdu teprve pojedu) a pops&bangs nastavené po domluvě s Ondrou, do cca 3500 otáček pěkně bublá, plyve a nad 3500 začíná střílet, u omezovače jsou to pěkné pecky :D
V kufru jsem udělal rear seat delete (odstranění zadních sedaček), přidal rozpěru, odstranil zadní stěrač, hodil fólii na přední mlhovky s denním svícením, které stejně nepoužívám, udělal dechrome (odstranění chromů) na celém autě, vyměnil znaky za černé.
V interiéru je asi taková základní výbava, nemá to navi, ani samozatmavovací zpětné zrcátko, ani bluetooth, ani žádné kožené sedačky, mám celolátkové a popravdě se mi v ních sedí dokonce lépe než v kožených, které jsem měl v r58 JCW :) člověk do nich více zapadne, v zimě nestudí a jsou měkčí než ty kožené. Interiér je celý černý, budíky a klima také. Všude červené prošívání.
Celkově mám z auta radost, je to taková motokára na okresky, ale to místní už znají :D


Přílohy:













Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini r56 JCW okresková srandička
PříspěvekNapsal: 28. zář 2022 19:46 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. úno 2022 15:21
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Moc pekný, parádá :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz