Logo
Právě je 28. bře 2024 20:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 07. dub 2016 01:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. úno 2016 21:13
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha
Zdravím ve spolek,

chtěl bych se vám tímto pochlubit svým (už trošku odrostlým) dítkem. Jmenuje se Honzík, měří 396 cm, váží 1280 kg a já doufám, že se mi moc nebude pokakávat. Jinak je to tedy R55 John Cooper Works Clubman a pod kapotou by měl mít 211 poníků, jezdí na duhu a do kufru se vejdou tři lepkrikoni - tohle jsou tři nejčastější vtípky na můj účet ze strany kamarádů, kdykoliv se někde objevím. Mně je to naštěstí úplně jedno, protože vždy, když někam dojedu, už mám jen úsměv od ucha k uchu, a to nejen z důvodu jízdy, ale především z důvodu zvuku výfuku a jeho neustálého prdění (i po 6 měsících ježdění se po každém uprdnutí Miníka směju jak šťastný dement).

Prcek by měl být snad ve formě, protože až na výfukové plyny v kabině po měsíci ježdění (odstraněno v Renocaru v rámci obecné svolávačky na R55 - turbo?) se zatím nic neobjevilo. Nepočítám teda hlasitější starty a hlučnější motor během zimy, než se během 5-ti minut zahřál motor, ale to beru, že by snad nemělo být něco vážného - na můj speciální dotaz, jestli to potencionálně nesmrdí krchovem auta 1-krát potvrzeno při předprodejním servise v Renocaru a 2-krát při následném poprodejním servise v Renocaru a AutoPupík (ano, jsem trošku připodělanej), že tam není žádný problém. Pro jistotu to chci ale pojistit alespoň výměnou napínáku, jak jsem tady tak různě četl. I z důvodu absence vidin průšvihů jsem se prozatím rozhodl jen pro kosmetické úpravy (nepočítaje výměnu provozních kapalin a filtrů) - změna pro mne nepěkné stříbrné střechy a sloupků na černou, zatmavení oken (kvůli šetření klimatizace, heh) a nové obšití volantu (tam to bylo třeba, auto bylo z Itálie a levá strana byla komplet vyšisovaná od sluníčka).

Zážitků s autem, jeho koupí, úpravami apod. je docela dost a asi i do budoucna bude, a protože jsem docela technický analfabet a laik, chtěl bych dopředu poprosit o shovívavost a trpělivost při mých dotazech a případných prosbách, které mohou případně vyznívat až dementně.

juristra

P.S.: Jinak se omlouvám za fotky, ale HTC se asi rozhodlo upgradovat foťak v mobilu ve stylu "Čím více růžové a rozostřené fotky, tím lépe". Do budoucna se polepším a určitě i doplním recenzi.


Přílohy:







_________________
Mini Clubman JCW (2009)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 07. dub 2016 08:28 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. úno 2013 17:01
Příspěvky: 157
Bydliště: Praha
Hezký clubík, vítej do Mini rodiny! Na ty hlučné starty si dej pozor! Při výměně napínáku raději nech proměřit řetěz a zkontrolovat vodící lišty, nebo to rovnou vyměň :-) Byla by škoda pak řešit nějaké patálie, kvůli 5000.

_________________
Mini Cooper S 2004 125kW - kde je mu asi konec? :-(

Mini ONE D 2005 65kW - musí se šetřit! Taky uz odjel...

Mini John Cooper Works - málo místa na jedno auto a sviště

Mini F56 S JCW Pro KIT - 2014 - už jako druhé auto :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 11. kvě 2016 23:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. úno 2016 21:13
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha
Jak už jsem zevrubně informoval TADY, stavil jsem se dnes na měření výkonu v AUTOTECHNOLOGI. Jednání, cena i zkušebna moc fajn. A mají tam super hlídače, dobrmany. :) Mj. tam pak nabízí i chip na Mini - různé ceny a různá navýšení výkonu.

Graf trochu nepřehledný kvůli zrovna došlé barvě, ale výsledkem je 194 HP a 285 Nm. Inu co naplat, očista musí být a aspoň vím pro začátek a dál.


Přílohy:
Poznámka: Asi došla jedna barva, ale žlutá je Nm - 285 a modrá je HP - 193,7.



_________________
Mini Clubman JCW (2009)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 12. kvě 2016 11:48 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
No, tak myslím, že bydlíme blízko sebe (tak 200 metrů) anebo si byl u někoho na návštěvě začátkem týdne... :biggrin:


Přílohy:


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 12. kvě 2016 12:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. úno 2016 21:13
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha
miras píše:
No, tak myslím, že bydlíme blízko sebe (tak 200 metrů) anebo si byl u někoho na návštěvě začátkem týdne... :biggrin:


Tak to jsme skoro sousedi :) Taky jsem si tě párkrát všiml pod zastávkou a vzadu u hřbitova (když jsem dělal asi 10 kolečko při hledání místa). Ty nálepky na zadním skle jsou dobrý rozlišovák. :bigups:

_________________
Mini Clubman JCW (2009)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 12. kvě 2016 23:47 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jo, parkování je nejlepší když přijedeš domů pozdě večer a pak jezdíš kolem 15 minut... V největším zoufalství to pak nechám kilometr daleko, takže pak ještě 5 minut pěšky... :blink:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 14. dub 2017 21:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. úno 2016 21:13
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha
Tak se po nějaké době s určitým posunem opět připomínám se svým Clubmanem. Za ten rok se toho krapet změnilo - zvenku, zevnitř a úplně zevnitř, a to hodně za vydatného přispění zdejších členů fóra. Díky Worry, OKCZ, Mekku a Spandau :wink: :bigups:

Nejprve se dělaly malý pitomůstky a la výměna zpětného zrcátka z 3pinu na 7pin, takže zase mohlo plnit svoji sklopnou fci. Pak různý LED osvětlení apod. No, a pak sem se jednou potkal s Worrym a zakoukal se do jeho zadních DIY zakázkových světel a uprosil ho, jestli by mi taky takový podobný neuklohnil do červena. Uklohnil a výsledek je skvělej (viz pro porovnání fotky níže) - je to jeden z prvních prvků, který je součástí budoucích změn vzhledu exteriéru.

Pak jsem se dal mj. do zatmavování vnitřku z té nepěkné stříbrné (ano, fakt není hezká;) do matnoebenovočerné. Jako pro zkušené harcovníky asi pohoda, ale pro nováčky jako já docela slušné studium rozebírání interiéru z různých fór a YT. Nakonec se to celý podařilo rozebrat, ale říkal jsem si, že to je teda pekelná skládačka a puzzle. Výsledek je tak půl na půl, kdy se mi barvu podařilo zapéct tak, aby nebyla až tak náchylná na odření jen u půlky lakovaných věci, takže u některých částí mě rozborka, broušení a lakování čeká ještě jednou (ale aspoň využiju ty paklíče na interiér, co mi přišly asi měsíc po dolakování).

Z hlediska výkonu jsem byl docela nemile překvapený z poslední návštěvy brzdy (naměřeno 194 HP namísto sériových 211 HP) a tak sem si řekl, že s tím bude asi potřeba něco udělat. Postupně jsem se dal do nákupu různých serepetiček - FMIC Forge, Cold air intake AEM, resonator delete hose Forge, BOV bypass Forge, zesílena BOV pružina Alta, sound generator delete pipe OKCZ :), KN oil filter, Millers oil 5w30 apod.

Všechny ty úpravy pak byly zakončeny návštěvou Ondry - OKCZ a provedením dekarbonizace motoru, dokódováním rádia, palubního počítače a oken. No a zvěsti o Ondrovi nelžou. Naprostá spokojenost a fascinace jak mu jde vše od ruky a jak už má Miníky v malíku do snad i posledního detailu - Wellness Mini je hodně příznačné označení :) (nehledě na to, že to byla moc fajn návštěva i pro mne z hlediska přátelské atmosféry). Ten den mu asistoval jeho táta a šikovnost mají očividně v genech, protože na takovou rozborku a složení motoru zpátky se koukalo moc hezky a upřímně se těším na další návštěvu. Co se týče dekarbonizace, tak motor byl klasicky hnusně zanesenej (foto nemám, ale stačí se podívat třeba do fotek "deliho" který to měl zanesené tak nějak stejně). Silná rezonance se pak výrazně uklidnila a celkově se mi zdál motor takový klidnější, ale zároveň při sešlápnutí plynu kopavější a živější. Dekarbonizaci u Ondry fakt doporučuji všem.

Všechny výše uvedené procesy se pak promítly i na výkonu auta, kdy jsem Miníka vzal opět na brzdu do AUTOTECHNOLOGI. První test dopadl špatně, kdy v půlce při 5000 otáčkách z ničeho nic spadl výkon na nulu a hlásila se chyba plnění turba. Reset diagnostiky a pořádné protůrování motoru kupodivu zabralo a měření pak nějak dopadlo - Mini si občas žije svůj vlastní život. Konečný výsledek 164 kW (222 HP, tj. nárůst 28 HP) byl sice pod moje prapůvodní očekávání, ale i díky odhadu Ondry a kvůli tomu, že asi profukuje a čoudí turbo, jsem to tak nějak těsně před měřením tipoval. Níže je pak porovnávání měření před a po dosavadních úpravách.

Do budoucna pak plánuji hodně věcí :) ale především bych chtěl do konce roku dotáhnout výkon Miníka do takových sfér, které bych si představoval (výfuková soustava, svíčky, cívky, chladič, remap ECU a repas turba/výměna za silnější) - ehm, Ondro? :) . Nekamenujte mne prosím, ale alespoň 280 HP si tam prostě dovydoluju :) S tím samozřejmě souvisí i následná úprava částí, které by takový nárůst mohly odnést. A ne není to zbytečné :lol: Bude to fajn rok :)


Přílohy:
Poznámka: Mini splní i fci stěhováka.

Poznámka: Před úpravou - HNY.

Poznámka: A po Worryho úpravě.

Poznámka: A po úpravě - detail.

Poznámka: Rozborka interiéru - hezky se to odlehčilo.

Poznámka: Neuvěřitelně sehraná dvojka :)

Poznámka: Opět v AUTOTECHNOLOGI :)

Poznámka: Porovnání nárůstu výkonu. A půjde to ještě výš.


_________________
Mini Clubman JCW (2009)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 16. dub 2017 11:51 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. dub 2015 08:55
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha
K čemu ladit už vyladěné JCW? 220 koní se Vám zdá málo? :blink: :biggrin:
Rejpám, ale ty super světla jsou kde?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 16. dub 2017 11:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. úno 2016 21:13
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha
Hary123 píše:
K čemu ladit už vyladěné JCW? 220 koní se Vám zdá málo? :blink: :biggrin:
Rejpám, ale ty super světla jsou kde?


1) Ano, zdá.
2) Kdo hledá, najde. :wink:

_________________
Mini Clubman JCW (2009)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 16. dub 2017 17:37 
Online
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
280 koní, to by bylo krásný. Bude to stát pěkný balík, ale proč ne. Určitě si tam přidej i sportovní spojku (např), aby dokázala ten krouťák přenést na silnici.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: juristra - CLUBMAN JCW
PříspěvekNapsal: 16. dub 2017 20:47 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
To si rovno kup m2 alebo aspon 135i a zrobis lepsie

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz