Logo
Právě je 29. bře 2024 00:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alois - COOPER S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 12:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Tak jsem po dlouhém přemyšlení a hledání našel tohle auto. Pořád jsem balancoval mezi r53 a r56, nakonec to je r56 v barvě kterou jsem nechtěl. Mělo být červené..No a dnes bych červené nechtěl, jsem za r56 rád, Laserblue se mi hondě líbí a koukám ještě po nějaké r53, protože to je zase jiný svět.
Po červeném jsem nakonec vybral tohle a na další jsem se ani nejel podívat. Výbava je slušná a stav tak samo..Panorama, výhřevy, plná kůže, autoklima, ovládání na volantu, loketka, bi-xenony, bord computer atd. Stav je slušný, najeto 103.000km. Bylo ťuknuté na pravé přední světlo a velice hezky opravené, každopádně chce to je ještě drobně nastavit kapotu o 3-5mm, jinak bez prasáren.
Motor táhne jako šlak, smrdí z něj olej (prosakuje ventilové víko). Je slyšet pravděbodobně setrvák a ještě jsem ten zvuk úplně nevysledoval, ale po ránu možná i řetěz. Špatně se to diagnostikuje, když slyším tu spojku. Jinak byl interiér šíleně od make-upu, nevěřil jsem, že to půjde vyčistit.
Průměrná byla 8,5l/100km, takže auto asi nedostávalo extra čočku. Já mám 10,9l/100km aktuálně :mrgreen: Poslední věc k vyřešení bide sekající se panorama, zlobí zadní okno a otevírá se kdy nemá..
To je ze závad asi tak vše. Na to že je to jedna z prvních 2006, tak krásný lak, skoro netkutá kůže. Nápravy, vůle nic, super pevné a zachovalé auto.

Už jsem autu dával dárky. Koupil jsem v bmw vrch loketky za hříšných 1.300,- :-) protože jezdil tam a zpět, sehnal jsem nějaké Pirelli na léto, protože stálo na zimákách. Pak nějaké klíčenky, chrom kroužek kolem klíčku, jelikož chyběl. Štěteček na drobné kamínky, sehnal jsem originál obal s anglickou vlakou na venkovní zrcátka (zvažuji vnitřní) a novou řadičku, protože ta v autě už nějakou patinu má. Pak proběhla ochrana laku voskem a leštenkama.

A pak ty důležité věci: Mám na cestě komplet spojku se setrvákem, rozvody komplet sada v bmw 3.700,- včetně řetězu a těsnění ventilového víka (mám zjištěné že ještě nejsou dělány), takže to určitě včetně oleje budu co nejdříve dělat. Pak bych rád otravoval OKCZ s odkarbonováním, JCW jednotkou a sport tlačítkem, jelikož ho mám v Z4ce a jezdím jen se zapnutým tlačítkem.

Pro pobavení.... auto dělá neskutečnou radost už teď, ostatních 8 aut stojí a já jezdím jen Cooperem. Už poslouchám žvásty typu auto za xy peněz ti stojí a jsi unesený jen z té malé potvory :)

Zatím takto a další fotky přibudou:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Z dovozu...:
Obrázek
Fotky z vinu:
Obrázek


Naposledy upravil Alois dne 25. kvě 2016 11:19, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 12:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Omlouvám se za plakáty, až budu mít čas, zmenším je. Nevěděl jsem že tohle fórum to nedělá automaticky..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 13:15 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Ted zrovna jsem si rikal, jestli by ty obrazky nesly jeste vetsi ! :lol:

Auto mas pekne, ale jeste lepsi je ta sbirka okolo. Treba ten Touring E10 je paradni. Asi jsi i na foru zraloku, ze ? Jsem tam taky s tou moji 1602kou :biggrin: A vubec pekna sbirka, ta 6-ka v garazi, medak na polskych znackach :wink:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 13:41 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. črc 2015 10:07
Příspěvky: 82
Bydliště: Jaroměř
A já se chtěl jet na to červený podívat, tak je to vyřešený :?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 17:55 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Já z toho červeného neměl dobrý pocit, navíc majitel se tvářil tak, že už má hotového zájemce...

Worrycz: Děkuji, pamatuji si tě ze žraločího netu. Tvoje renovace byla krásná práce. Auta...: Jsem magor, teď mám celkem 9 aut, je to sranda kolem toho běhat - (čistit, opravovat a někdy i jezdit), občas toho mám plné zuby, ale pak se v tom člověk sveze, nebo se na ně podívá v garáži a všechny chmury přejdou :)

Tam kde je napsáno aktual, aktuálně mám: http://petrsefl.rajce.idnes.cz/ ..a logicky, ty ex jsou prodané...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 18:43 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Fíha tak to vyzeráš byť poriadne nakopnutý :D samozrejme v dobrom. Nech auto robí len a len radosť.

Tá komplet sada na rozvody za 3700 je nejaká lacná. Čo všetko v nej je?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2016 23:29 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. led 2015 23:22
Příspěvky: 575
Bydliště: Praha
Alois píše:
Auta...: Jsem magor, teď mám celkem 9 aut, je to sranda kolem toho běhat - (čistit, opravovat a někdy i jezdit), občas toho mám plné zuby, ale pak se v tom člověk sveze, nebo se na ně podívá v garáži a všechny chmury přejdou :)



Tak to jsi dobrej šílenec :-) Je to už nějakou dobu co mi tady Zuzu napsala že mám dvě auta a Coopera jen na vikendové jezdění. Tak jsem si připadal divně ale vedle tebe jsem amatér :-)
Tak at ti to všechno jezdí k tvojí naprostý spokojenosti :-)

_________________
MINI COOPER S 2006
KAVS Pulley 15%
GP software by OKCZ
Neexistuje racionální důvod si koupit MINI, tak jsem si ho koupil :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 20. kvě 2016 00:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Big ben: Tak jsem z tebe udělal normálního člověka :) Nikdy nic nebude k naprosté spokojenosti, asi nejsem sám, kdo to zná.. Já bych i něco prodal, ale tak nějak se mi nechce. Nebo i chce a pak si to zase rozmyslím. A pak jsou auta které se neprodávají, pokud mi nehrábne.

Deli: Cena kompletní sady z BMW je 3.700,- je to přímo nějaký rozvodový balíček. Podle etk, co se mi ten kluk díval, tak tam bylo i těsnění pod ventilové víko a už nevím přesně co všechno. Co vím, tak zvlášť: řetěz 2.715,-, vodící lišty 781,-, 537,-... Napínák nevím jestli je v té ceně, ale pokud je to sada rozvodů, tak asi ano. Bylo tam ještě nějaké "rozvodové kolo" za 10.000,- ale to asi ne. Co jsem četl, tak pokud není poškozené (nemá vylámané zuby), nemění se. Dnes jsem slyšel od kolegy že dělal rozvody na Clubmanu JCW za 7.000,- i s prací..
Ty znáš jiné ceny? Možná vypadám jako lama, ale asi vždy jsem měl auta s řetězem který držel 100-300.000km bez jediného problému. Rozvody jsem nikdy u žádného auta řešit nemusel. Já moc na tdi nejsem a krom 320d f30 a teď grancoupe 640d jsem asi žádný neměl, krom dodávky kde se měnil celý motor :) vlastně ještě veterán e28 524td a hned 2x, ale tam je myslím taky řetěz, to už si po letech nepamatuji. Edit- tak je tam řemen, ale řešit jsem to nemusel, motor byl v cajku.

Třeba to budu dělat zbytečně, protože je slyšet pouze setrvák a pouze někdy. Ten už mi leží zabalený v kanceláři i s komplet spojkou. Asi budu oběť stresu kolem n14b16 :) protože nějaké extra mlácení jsem neslyšel. Jen spíše chrastění za studena, musím si to poslechnout pořádně. Třeba jen slyším studený 1.6t 4válec. Jsem zvyklý na jiné motory, měl jsem a mám kupu řadových šestiválců a několik v8, 4válců a v turbu moc ne, jen před mnoha lety skoro novou Octavii RS. Rozvody vypadá dle servisní historie že se nedělaly, pokud to nebylo jinde než v BMW, jsou původní. Teď přesně nevím, jestli byl dělaný ten hydraulický napínák, néjaké svolávačky tam byly, ale spíše kolem turba, co si pamatuji z výpisu. Řetěz samotný ale ne, pokud mi to známá z bmw dobře četla. Ještě se jednou poptám známého co sedí přímo na servise, až půjdu řešit jednu pojistnou událost, do BMW.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Cooper S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 20. kvě 2016 07:56 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Tak veľmi záleží na tom čo všetko je v tom balíku. Ale podľa mojej cenovej ponuky všetko potrebné aj menej potrebné výjde na cca 215EUR.

No ja mám moje auto už vyše dvoch rokov a keď som ho kúpil tak som bol tiež v strese z tých zvukov čo motor vydáva. Taktiež mi rachotí spojka/zotrvák ale všetko fičí, a tak to zatiaľ neriešim. Reťaz mi pár krát rachotila keď som sa rozbiehal so studeným motorom a vždy keď sa to stalo tak som mal len málo oleja (stále bol medzi min a max). Ale tento týždeň mám oleja dostatok a reťaz zarachotila (po kúpe vymenil napinák za nový model). Takže idem rozvody poriešiť a som zvedavý čo tam nájdem :D.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Alois - COOPER S - Laser blue
PříspěvekNapsal: 24. kvě 2016 02:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. kvě 2016 02:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Mini dostalo hodně dárků, ale tento je nejvýraznější... Není už ten "union jack styl" ohraný? Původně jsem myslel že ano, přesto jsem kryty koupil. No a v reálu je to pecka... :)

Uvažoval jsem i nad vnitřním zrcátkem a asi se na to vykašlu, aby už toho nebylo moc. Nad klikama vůbec neuvažuji..

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz