Logo
Právě je 28. bře 2024 13:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 22:38 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jo a taky vyměněna zadní ložiska. Ta teda hučela, takže to nebylo preventivně :|
Naštěstí nebyly drahé. Od Worryho za necelé 2.000 Kč/ ks.
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=3&t=6303


Přílohy:
Poznámka: Krásné stříbrné nové ložiško...


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 22:42 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Prevence a udrzba musi byt.. :bigups:
ps. Koukej koupit ty xenony a nevymlouvej se minuly tyden se jeden drazil a skoncil za 40eur :wink:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 22:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Xenony uz jsou osefovane :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 22:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Pampe -> ale hustě... To ale bylo pod minimem a nemohlo to dopadnout, ne? Taková cena, fakt dobře... :)

Worry -> Jako, že už jsem nalomený nebo jak to myslíš? :lol:

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 22:50 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Tezko rict mel jsem to jen na sledovani ale obcas se to povede.. mam par takovych nakupu.
Ps. Je potreba na tebe dohlidnout aby jsi nezvlcel :mrgreen:

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. črc 2015 00:37 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tak se to sešlo, že Mini muselo odvést palubky (dřevěné :) ) na opravu chatky. Říkal jsem si, že na auto s délkou 3,7 metru nebudu dávat palubky dlouhé 4 metry, tak jsem koupil kratší 2,5 metru. Na zahrádku (na autě) se vešly v pohodě :D


Přílohy:
Poznámka: Na fotce už nejsou vidět popruhy. To ne, že bych to vezl bez nich, jen jsem je sundal dříve než jsem si vzpoměl na focení.


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. črc 2015 00:59 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Jo a když už jsem se konečně dokopal k tomu zase sem i něco napsat, tak ještě jedna fotečka.
Tuhle jsem (koukám, že to byl březen) s RTC (http://rallyechrudim.cz) skončil v Mýtě na druhém místě.
Oni dávají auta se slickama a většíma úpravama do kategorie Special a já se snížením (ale sériové tlumiče a bez nastavování) a na Federalech můžu jet v kategorii bez úprav. To co mne předjelo bylo BMW 330 coupe. 3 litry se samosvorem a stavitelnými odklony a tlumiči. Vlastně neměl v kategorii serie co dělat, ale přiznal se mi tak důvěřivě, tak jsem ho pak neměl srdce jít naprášit...


Přílohy:
Poznámka: 2. místo v Mýtě


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. črc 2015 17:18 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. led 2015 14:32
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha/Nůsle
veliký obdiv tedy. 2. místo je vždy úspěch, protože to není 3. a na první se to dotáhne příště.... :banana: :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 07. črc 2015 20:16 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. zář 2014 20:49
Příspěvky: 83
Bydliště: Hořice
jojo gratulace a víme že Mýtě umíš tak přístě hodiš zlato :bigups:

_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 - polozávoďák :-P
- new mini coopes s 03 - šedá střela z balkánu - 193 koní-236Nm :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 14. zář 2015 14:12 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Takhle montuju parkovací senzory (na podruhé neb jsem nejdříve koupil SUPR vyhodně čínské a to važně nebylo dobré; druhý pokus se značkovými Bosch už je úplně o něčem jiném)... ale k věci - sundám přední nárazník a konečně vidím červený mezichladič stlačeného vzduchu v plné kráse. Předchozí majitel (v Německu) tam dal něco jiného - většího. Má to loga BMW, ale co je to zač, netuším... Po letech na autě to vypadá jako z vrakoviště, ale fakt nevím. Auto má už 8 let, z toho je u mne 1 rok.
V každém případě to vypadá na zhruba 2x větší objem a celkem to tam sedí. Jen výstupní gumové koleno nemá úplně moc místa před kompresorem klimy, ale nědělá to žádné problémy. V Německu to tedy trochu prasácky přidělali pouze ocelovýma páskama :blink: takže jsem vyrobil držák z profilu, který jsem doma našel... :wink:
A stejně by mne zajímalo, jaké BMW má chladič, který sedí do Mini... :)


Přílohy:
Poznámka: Tuning chladič :)

Poznámka: Číslo dílu?


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 14. zář 2015 14:31 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Miro ja ho chci taky !!! Diky za cislo, zacnu ho hledat na e-bay. Je ze stareho BMW 3 viz vypis nize..


Přílohy:


_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 14. zář 2015 14:36 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
No jo, ja to nemohl najit, jsem psal to predposledni cislo jako 1 a ono je to 4...
By mne jeste teda zajimalo, jestli se tohle vi nejak vseobecne. Prijde mi, ze jsem to jeste nevidel nikde jinde... :)

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 14. zář 2015 16:31 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2008 13:44
Příspěvky: 1869
Bydliště: Nord Czech
Celkem lehko sehnatelny.. :D ...jako levo pasne i jinam konstrukteri radi opisuji vyresene veci
O kolik je vetsi oproti serii 50% ?

_________________
I love cool cars with sex-appeal = MINI
Happy MINI Friends - "Ekšn and Dance man"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 14. zář 2015 18:23 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Na výšku je to určitě 2x větší (taky se to nevejde na původní místo). Tloušťku ovšem nemám jak porovnat neb jsem sérii ještě neviděl mimo auto... Tak porovnám někdy s Worrym... Kdo má tlustší... :)
Proti tuning upgradu je to ovšem stejně hrubé nahoře i dole. To je fakt...

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. říj 2015 00:44 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Nový budík :D

Je to PLX DM-100 TOUCH. Čte to z OBD (konektor je permanentně v zásuvce). Pro teplotu vody a pár dalších parametrů není třeba dodělávat žádnou kabeláž nebo někam montovat čidla.
Bohužel to z OBD neumí přečíst třeba tlak a teplotu oleje a ani kolik tlačí turbo. Tyto další parametry by šly zobrazit, ale musel bych od PLX dokoupit čidla, někam je na motor dodělat a zapojit. To se mi vůbec nechce ne proto, že to stojí peníze a čas dodělat, ale že člověk musí najít správná místa, navrtat sání a vedení oleje nebo dokoupit správné redukce, které dozapojí do stávajících vedení - už je to takové narušování no...

Zpět k displeji. Zobrazení displeje lze nastavit. Teď to ukazuje v horním řádku teplotu chladící vody a v dolním teplotu nasávaného vzduchu.
Ohledně teploty vody mne zaujalo pár věcí:
a) ukazuje to teplotu hned od začátku a ne jako u aut, kde je ukazatel od výrobce se stupnicí od 50°C - takže teď na podzim vidím, jak teplota zvolna stoupá od ranní teploty vzduchu, např. 10°C. Úplně mi přijde líto vůbec vyparkovat s motorem, ve kterém je tak studená chladící kapalina 8)
b) vychovaný běžnými ukazately na palubkách jiných aut koukám, že se to na provozní teplotu zahřeje až po delší době (více než jsem čekal - teď když je třeba kolem 8°C, tak možná do 10 minut/ 10 km). Ono taky například Octavie (a všechno VW) neukazuje skutečnou teplotu chladící vody, ale prostě cosi 'hezkého'. Je totální kravina, že tam vyleze poměrně rychle ručička na 90°C a tam je celou dobu - zima/ léto, dálnice/ město, rychlost 30 i 200 km/h - pozice stále úplně stejná - totální blbost.
c) běžná provozní telpota mého Cooper S je 105°C (díky fungujícímu víčku na zásobníku je vyšší tlak vody a voda se ani ve 105°C nevaří - samozřejmě, že až časem začne víčko povolovat - těsnění nebo pružinka - bude pro tento režim problém), ale když se do toho trochu opřu, tak se přenastaví termostat a zatěžovaný motor to začne chladit na 85°C. A nejde o chybu v mém termostatu, protože při normální jízdě po dálnici si to drží 105°C (neklesá).


Přílohy:



_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. říj 2015 00:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Dnes jsem se v klidu dostal na pár hodin k notebooku, tak mohu konečně dohonit vše - a ještě 2 věci chci... :wink:

Baví mne nacházet na britském autě nápisy na dílech MADE IN CZECH REPUBLIC... Ta auta nejsou až tak britsko-(německá) :lol:
Tohle je na přepážce pod krytem baterky...


Přílohy:


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 15. říj 2015 01:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
A můj poslední příspěvek zase na delší dobu se týká tlumičů a zamyšlení ohledně trvanlivosti dílů.

Moje auto má teď v 8-mi letech najeto 110.000 km a zde je evidentně hranice trvanlivosti části dílů. Celkem se toho sešlo víc, ale že bych nadával - tak to vůbec. Mohu porovnávat s již zmiňovanou Octavií I, motor 1,6 benzín. Auto pro zcela opačnou sortu lidí. Je to takové houpací, v klídečku, žádný spěch a stres, velký kufr kombíku. Také docela robustní stavba, vážně tam dali pár krytů navíc (např. když je ten výfuk jen 10 cm od prachovky poloosy, tak jí VW 'musí přece' ochránit speciálním krytem).
V každém případě Octavii, kterou nikdy nikdo nehonil po okrsce více než 110 a nikdy jí nikdo nedrtil (protože je to nuda a žádná zábava a protože by díky houpacímu podvozku stejně skončila v příkopu) - tak té stejně odcházejí díly jako kotouče, tlumiče, silentbloky - a ta mrcha taky žere 1 litr oleje na 2~5.000 km (i bez turba :lol: ) - většina věcí jen o trochu později. Ne ve 110.000 km jako Mini Cooper S, ale kolem 140.000 km.

Takže na Mini tento rok zatím bylo:
- gumy uložení zadního stabilizátoru (klepalo to a to mi dobře poradili v Inveltu - na bývalé Hondě Civic jediná špatná věc ve 100.000 km byly tyčky stabilizátoru, tak jsem to chtěl koupit i pro Mini, ale řekli mi, ať nejdřív zkusím uložení - a měli pravdu);
- dále uložení výfuku (to se začalo ozývat hned poté, co stichl stabilizátor :wink: );
- spodní silentblok motoru - utržený uvnitř - jakože dlouho jsem si říkal, jestli každé Mini zaškube při chcípání tak, až se zvedne celý čumák snad o 1 cm a zároveň poskočí všichni pasažéři v autě... tak normální to není :P to měl silentblok vůli asi 1,5 cm, kdy netlumil vůbec...
- začal téct levý přední tlumič, takže nutně nové. Dlouho jsem studoval jaké koupit, zda tuning, sportovní originály nebo seriové. Tuning není nejlevnější a nechce se mi nic přestavovat podle stylu jakým chci jet a sníženo už je za pomoci H&R pružin od Lukas80 (jestli si dobře pamatuju). Sportovní originály nejsou na trhu k sehnání a Nick stejně v jednom z příspěvků psal, že nejsou až tak rozdílné proti serii. Takže jsem se mrknul na cenu v BMW, pak jsem zkusil Elit a AutoKelly, které je mají v katalogu. Tam jsem ale vůbec nepochodil. Tlumiče na MCS nemají nikde na skladech a ani je neobjednají a ani nevědí kdy by měly přijít... Stál jsem tam v těch dvou prodejnách a stejné odpovědi na otázku - Několik dní, týden nebo měsíc? odpověď ANO, MOŽNÁ ASI, ALE MOŽNÁ TAKY NE :? Nakonec mám ale krásné modré MEYLE za SUPER cenu od Worryho. Jo a vlastně i ten silentblok motoru je od Worryho i když ten nebyl úplně za super cenu :lol:


Přílohy:
Poznámka: Vpravo původní silentblok motoru v původním designu. Vylepšeno dočasně dřívkem, abych mohl jezdit než díl přijde :-D Vlevo nový design, který je jediný dodávaný. Docela 'macek'.

Poznámka: Je to náhoda, že jdou modré tlumiče do modrého auta. Bohužel to stejně není vidět ;)

Poznámka: Značka za moc pěknou cenu.


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 24. úno 2016 11:36 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tak jsem prohrál sázku s bratrancem. On tvrdil, že 2 ritchback se vejdou do kufru a já tvrdil, že ten kufr je příliš malý pro 2 psy... :wink:
Teď mu dlužím lahev :lol:


Přílohy:
Poznámka: Nevím, nevím...

Poznámka: Psy trochu přesahují půdorys...

Poznámka: Stále přečuhují...

Poznámka: Kufr šlo nakonec zavřít.

Poznámka: Hlavy koukají...


_________________
'S' 2007 ;)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 24. úno 2016 12:28 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 1483
Bydliště: Praha
Jsou tam pekne narvany, chudaci :bigups:

_________________
Klasika jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy MINI Friends - "Kápo"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Miras - COOPER S (2007)
PříspěvekNapsal: 24. úno 2016 14:26 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 14. črc 2014 13:51
Příspěvky: 97
Bydliště: Trnava
Zmestiť sa zmestili ale držať ich tam dlhšie ako na dobu nutnú na dôkazové foto je tak na zavolanie slobody zvierat :D
Mne sa vždy páčila nemecká doga, ale tá už by tam sto pro nevošla a aj pri sklopených sedadlách neviem neviem, možno aj ja raz budem niekomu dlhovať fľašu :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz