Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: Concorde - COOPER S

02. lis 2014 17:13

tak jsem dneska neodolal a přezul... zimáky jsem našel v létě na netu, byly za slušnou cenu a jen jedno kolo bylo dodřené od obrubníku.
letní kola umyta a uložena. A chvíli se mi nebude stýskat po tom, jak složitě a dlouho je člověk musí čistit, aby trochu vypadala.
To ty zimáky půjdou líp 8) - ostatně proto jsem si je vybral. Sice v nich auto nevypadá tak rychle, ale je to klasika.

také jsem byl zvědavý, jak dopadla barva na brzdách a dopadla dobře 8) . tak jsem brzdy vyčistil, vyfoukal a bylo.

tož tak na světě :-)
Přílohy
007.JPG
005.JPG
003.JPG
002.JPG

Re: Concorde - COOPER S

02. lis 2014 20:41

paráda :) Za týždeň na zimných nabehaných 950km - Vše svätých bolo treba obehať... Ráno, aspoň u nás, je okolo 3°C, prípadne aj menej :?

Re: Concorde - COOPER S

02. lis 2014 21:01

No, ja bych je jeste normalne nedaval, ale casto jezdim do Brna, skopove hlavy tam pred Vysocinu brzy daji znacku povinna zimni vybava a benga budou kasirovat. A protoze jsem chudy, nehodlam jim prispivat.
Ale aspon mam ted auto trochu min tvrde a letni si usetrim.

P.S. Na dusicky jsem nikam nemusel 8)

Re: Concorde - COOPER S

02. lis 2014 22:47

Přesně. Taky už sem přezul. Pro jistotu. :)

Re: Concorde - COOPER S

03. lis 2014 08:55

Fajny zvedak :bigups:

Re: Concorde - COOPER S

03. lis 2014 09:07

Ja mel obyc. panenku, ale u Corvetty jsem potreboval zvedak, ktery ma v nejnizsi poloze min, nez 10 cm. Jinak jsem to auto nemohl zvedat. Tenhle mi doporucili v mem oblibenem pneuservisu, sami ho tam maji 8)

No a ted uz jen ten snih a mraz, aby to k necemu bylo

Re: Concorde - COOPER S

09. led 2015 23:39

Dostal jsem zasah kamenem do celniho skla :cry:
Ale jinak mi vydrzelo sklo docela dlouho. Zazil jsem kamen uz i v den prevzeti auta ze showroomu.

A druhy poznatek, nejsou to sice svicky z Mini, ale uznejte ze na 60 tis km jsou pekne ohorele :D
Jedna se o dve typove uplne stejne svicky. Prekvapilo mne ze ohorelo i okoli, nejen ta spicka.
Přílohy
image.jpg
image.jpg

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 19:28

tak pánové, abyste si nemysleli, že neštěstí chodí jen po horách a nebo po starších Mini, jedu dneska od Ondry OKCZ domů, auto zahřáté, tak na to trochu šlápnu na rovince, jede to jako blesk, najednou rána jako když si hodně ufrkne výfuk, ale bohužel od motoru, výkon okamžitě dolů a hned se mi rozsvítila žlutá kontrolka motoru - známý žlutý vrtulník.
Motor se pak chvilkama srovnal, běžel na 4 válce, to poznám (protože jsem měl pocit, že mi ulítla svíčka :-) )

naštěstí mám po ruce Ondru, tak to zítra napíchneme a uvidíme.

Ještě jsem tipoval na ulítlou hadici od turba - to zní podobně a výkon samozřejmě umře, ale po zběžné prohlídce motoru jsem nikde žádné odpadlé součástky neobjevil.

Dneska půjdu spát smutný :roll: , kdyby měl někdo tip na to, co to může být, budu rád. A zítra to diagnostika snad odhalí. Dneska je v autě víc senzorů než šroubků, tak doufám.....

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 19:48

Tož to naštve, přeji aby to nebylo nic vážného.

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 20:39

To zamrzí, ak si dobre pamätám, tak @pramen mal niečo podobné... Myslím, že sa to týkalo toho potrubia ktoré robí hluk od turba do kabíny.

Inak prosím ťa ako stierajú tie stierače? Ja mám tie klasické s ramienkami a je to tragédia. Za 14 mesiacov čo mám auto mám už druhý pár a spolujazdcová strana vždy začne vynechávať. A to sú originál Mini, nie z benzínky...

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 20:47

stěrače měním 2x za rok, vždy po zimě a před ní a ten spolujezdcův akorát neumí stírat až do kraje, tam jak je dálnička. Jinak taky originály Mini a stírají po celé ploše 100% (až na ten kraj dole vpravo)

a hluk od turba si teda pohlídám, dík za tip.... myslím, že jsem to tu i někde četl, máš pravdu. Ovšem my máme s pramenem zvláštní druh rivality a asi se jen tak nepotkáme 8)

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 21:05

ten "soundgenerator" se daval jen do predface (do N14) motoru.... u facelift (N18) uz tato "vychytavka" neni....

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 21:10

Treba tam budu mit jine nepotrebne kurvitko ... Doufam. Jinak to hodim do Renocaru na zarucni opravu. A treba mi pujci neco fajneho .. Nejake JCW, nebo M6 :D

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 23:03

…jo to je dobrej tip,dej to do renocaru,tam jsou kurva odborníci,můžu opravdu ,,doporučit,,!! :D

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 23:08

a joo, já zapomněl, že Tobě tam dost pomohli a nebylo to ani drahé :lol:
uvidím zítra, modlím se za nějakou kravinu....

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 23:14

…kravina to bude určitě,jen v renocaru ti budou chtít vyměnit celej motor!…,ale neboj budou po tobě chtít jen pár desítek tisíc za práci! :lol: :lol:…..jsou to hrozný sračky ty miníci... :(

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 23:22

Jestli mi na zaruku vymeni cely motor, nebudu se s nimi hadat :-)

Re: Concorde - COOPER S

24. úno 2015 23:25

…neboj něco určitě ,,vymyslej,,…navěsej mikrofony a budou jezdit a jezdit a jezdit…a jestli nepřestali jezdit tak tam jezdí dodnes... :lol: :lol: :lol:

Re: Concorde - COOPER S

25. úno 2015 10:27

hurááá, v denním světle jsem našel, co mi tam bouchlo - je to vzduchová hadice, sice nevím proč jí tam mám, ale byla rozpojená. Jestli je v ní tlak, tak nechápu, proč je tak fórově spojená, to nemůže nic moc vydržet..... asi budu muset vykoumat nějaký tuning ...
obrázek řekne víc. a teď snad už jen smazat chybu a bude to OK

Doplneni: moje puvodni podezreni ze je to hadice od turba mi Ondra potvrdil. Vede dole od mezichladice. Ovsem v tom pripade pisu soudruhum z Peugeotu ostrou prosbu, ze tlakova hadice by mela vypadat jinak ... To je fakt vysmech. (Nebo je to bezpecnostni prvek, jakmile tlak turba presahne urcitou hodnotu, hadice povoli :roll: )
Přílohy
029.JPG

Re: Concorde - COOPER S

25. úno 2015 13:59

Tak super, nebola to žiadna tragédia. Irónia je tá, že keď som túto hadicu minule rozpájal, tak sa nechela rozpojiť ani za svet a to som pri tom spomínal všetkých svätých :-D
Odeslat odpověď