Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: Concorde - COOPER S

04. bře 2014 13:14

žárlení se týkalo ventilků, jinak má vette tak trochu nadhled ve všem... a je to Cooper, který obdivně vzhlíží :-)

Re: Concorde - COOPER S ?

04. bře 2014 20:31

Nick píše:Jé, další minikář s Jackem Russellem :bigups:

Gratuluji a ať s ním podnikneš mnoho krásných výletů :)

To si delas kozy, ja mam taky jacka :P

Re: Concorde - COOPER S

04. bře 2014 23:21

Malé auto, malý pes. Ale oboji je velka osobnost.

další optický tuning

14. bře 2014 17:44

přivezl jsem si z Renocaru spoustu drobností a dneska jsem zdobil.
Zadní karbonová lišta nad RZ byla celkem v pohodě, do série k ní půjdou pak zrcátka a nádech na kapotě, ale až si na to našetřím
Sportovní anténa je čupr
Nejhorší byla karbonová ruční brzda - sundat starou šlo - dal jsem si pozor, abych si nevyrazil zuby... :-) ale ta nová tam divně plandala na tom kovovém torzu ruční brzdy. Prostě byla tak o milimetr až dva větší v průměru, než aby se nasadila tak nafest jako ta původní.
chvíli jsem proklínal Renocar, že mi prodali blbou, pak jsem ale našel na netu, že worksová a asi i tahle se musí lepit Loctitem.
Pořešil jsem to následovně: omotal kovovou ručku textilní lepíci páskou, pomatlal lepidlem - něco jako chemopren, nasadil karbonový grip, zajistil dočasně páskou - aby se udržela tam kde jí chci mít (kožená manžeta jí posouvala pořád dopředu)
Měl jsem asi 3 hodiny špatnou náladu, ale když lepidlo zaschlo, ručka se ani nehne a je to paráda. Ta gumová původní byla hrozná :roll: (ovšem ten, co jí jednou bude po mě sundávat mě bude nenávidět)

pak přišly na řadu nálepky - pruhy na kapotu - klasicky jarová voda, hadry, stěrka, a už jsem jel..... za chvíli bylo hotovo a kupodivu žádné buliny, je to velmi pěkná a kvalitní folie.
Větší opruz byl s JCW pruhy na boky, ale nakonec jsem taky vyhrál...

Drobnost byly JCW krytky středů kol - abych je nepáčil šroubovákem, zvedl jsem auto, kola sundal - když už byla dole, tak celé umyl i vevnitř, očistil brzdiče, vyměnil středy MINI za JCW a kola zase nasadil. Na rozdíl od jiných aut stačí zvednout Mini pod předním zvedacím bodem a zvedne se i zadní kolo, tak to šlo rychle...

přikládám fotky a nyní čekám ještě na šachovnicové koberečky a šetřím na další kravinky.

P.S. pozorní čtenáři zjistí, že logo JCW na předním grilu je na blbém místě. Já to samozřejmě vím, ale dostat se ke spodnímu grilu jsem v tu chvíli nevěděl jak, tak jsem to šupnul nahoru a zatím mí to tam nevadí.... ale časem ho přesunu kam patří.
Přílohy
IMG_5112.JPG
IMG_5112.JPG (157.08 KiB) Zobrazeno 9739 krát
IMG_5111.jpg
IMG_5111.jpg (167.14 KiB) Zobrazeno 9741 krát
mini.JPG
mini.JPG (170.35 KiB) Zobrazeno 9323 krát
IMG_5108.jpg
IMG_5108.jpg (168.43 KiB) Zobrazeno 9744 krát
IMG_5109.JPG
IMG_5109.JPG (189.5 KiB) Zobrazeno 9744 krát
IMG_5105.JPG
IMG_5105.JPG (180.88 KiB) Zobrazeno 9744 krát

Re: další optický tuning

14. bře 2014 20:17

Moc pěkné :-)

concorde píše:logo JCW na předním grilu je na blbém místě

Jedině sundat přední nárazník, taky mě to čeká...

Re: Concorde - COOPER S

17. bře 2014 22:44

tak ještě po deštivém víkendu umyto a podložky pod kola 8)
Přílohy
podložky.jpg
podložky.jpg (189.37 KiB) Zobrazeno 9614 krát

Re: Concorde - COOPER S

17. bře 2014 22:52

Fesak lazensky jen co je pravda :bigups:
ps. jestli se nepletu tak jsem se zdravili v Sobotu v serpentinach mezi Lbc-Jbc :wink:

Re: Concorde - COOPER S

17. bře 2014 22:57

asi jo, někdy nestíhám zdravit... :-) jsem zvyklý z motorky zdravit jiné motorkáře, u Mini se snažím....

Re: Concorde - COOPER S

17. bře 2014 23:08

Ake podložky si nahodil? Koľko mm?

Re: Concorde - COOPER S

17. bře 2014 23:13

chtěl jsem původně 1,5 cm - což by znamenalo že by velmi velmi málo vykukovaly zpod blatníků... ale ty neměli skladem.
měli tam 0,5 cm a tak jsem je zkusil a docela se mi to líbí.

Je to kompromis mezi tím co jsem měl a co jsem chtěl - navíc bude se míň zasírat bok auta. U Countrymana jsem dal kdysi 1,5 cm a vypadalo to báječně, ale pořád jsem to musel umývat...

nicméně je možné, že mi to hlavou bude pořád chodit a dám tam větší.... protože se znám :-)

plán je ale tyhle 17" letos v létě dojezdit, nahodit na ně zimáky a příští jaro 18" - viz obrázek
a tam už tyhle podložky budou akorát. A na zimu budu rád, že nebudou tolik prasit ;-)
Přílohy
jwc 113.jpg
jwc 113.jpg (64.62 KiB) Zobrazeno 9594 krát

Prvni vyroci

19. bře 2014 22:35

Prvni vyroci a cekam na karbonova zrcatka. Kamos mi rika, ze by Ty prachy radsi propil :-)
Přílohy
image.jpg
image.jpg (147.47 KiB) Zobrazeno 9323 krát

Re: Concorde - COOPER S

20. bře 2014 09:26

Sup koupit svetylka, to bude vetsi radost, nez karbonova zrcatka...

I kdyz tady pisou pred FL, http://auto.bazos.cz/inzerat/32450717/O ... ne-R56.php

Re: Concorde - COOPER S

20. bře 2014 09:30

Ty jsou supr !!! Zjistim, jestli mi je OKCZ pomuze namontovat, kdyz ted bydli v Liberci a jdu do nich. Diky :wink:

Re: Concorde - COOPER S

20. bře 2014 10:15

Neni zac. Bez nich minik neni minik. :)

Re: Concorde - COOPER S

26. bře 2014 15:38

pánové, tohle je u stěračů normální ? já si myslím, že asi jo, vzhledem k zahnutí čelního skla, ale třeba někdo vymyslel něco lepšího.
Jsou to fungl nová stírátka origo pěkná a drahá :-)
Přílohy
002.JPG
002.JPG (146.93 KiB) Zobrazeno 9404 krát

Re: Concorde - COOPER S

26. bře 2014 15:46

Plus nova zrcatka ...
Přílohy
image.jpg
image.jpg (195.54 KiB) Zobrazeno 9323 krát

Re: Concorde - COOPER S

26. bře 2014 17:01

normální to není u stěračů, cena ne vždy rozhoduje,stačí koupit obyč . za 59,Kč v OBI lišty i s gumičkami,2kusy v balení, neskáčou, přilnou po celé délce,krásně stírají. tvarově úplně stejné jako byly origo :banana: :banana:

Re: Concorde - COOPER S

26. bře 2014 17:22

a já si myslel, že origo stěrače budou nejlepší.... ty aftermarkety jsem už teda dlouho na žádném autě neměl.....
tož zkusím :-) díky

Re: Concorde - COOPER S

26. bře 2014 17:46

Tohle určitě nejsou origo stěrače. Origo jsou s ramínkama právě proto, že sklo je moc zahnute a tyhle nedosedávají.

Re: Concorde - COOPER S

26. bře 2014 17:51

dobře, ale byly origo zabalené v krabičkách Mini, koupeno v BMW v Liberci... tak snad nejsou pitomci, ne ? :-)
já jsem si na to zvykl, ale občas mi tam uteče pohled a kdo četl moje úchylky ví, že je to jisté trauma ... :roll:
dokonce ty původní, co tam byly - na novém autě , tak ten spolujezdcův byl odchlíplý úplně stejně, tak proto jsem to považoval za normální. Ale řidičův i spolujezdcův dělaly trochu čárky při stírání, tak jsem chtěl nové... a při té slevě, co jsem dostal jsem nechtěl prudit s reklamací.... tedy jsem koupil nové.

napadlo mě, že v rámci faceliftu, který v roce 2013 proběhl soudruzi v Oxfordu vymysleli dát aero stěrače místo těch ramínkových a proto je to nahovno - jako všechna vylepšení poslední dobou ;-)
tedy řešení je koupit OBI a nebo původní ramínková.... :D
Odeslat odpověď