Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: deli - COOPER S

21. bře 2014 21:00

dobre tak, aspoň ostalo kopec šušnov na ladenie a viac radosti.

Re: deli - COOPER S

21. bře 2014 21:10

deli píše:Dnes sa merali tlaky vo valcoch a všetky valce ukazovali pokles tlaku 5-10% pričom únik do 20% by mal byť v norme. Takže to vyzerá tak, že to hlava/tesnenie pod hlavou je úplne v pohode :banana:

som velmi rad ze to je ok :bigups:
ako som ti pisal :roll:

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 21:52

Tento týždeň bol celkom štedrý... Dorazil Aero kit:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tiež Mini R112 disky na ktoré som obul Toyo Proxes T1R:

Obrázek

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 21:56

Nemáte prosím vás niekto prístup k návodu na retrofit PDC pre Gen 2? Zatiaľ sa mi podarilo nájsť len retrofit na PDC pre Gen 1, ale pre Gen 2 proste nič není... Diely mám kúpené, ale vyzerá to byť na peknú divočinu...

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 22:10

Na kolik to prosím celé vyšlo ten Aerokit? Klidně do sz :-) ... dík

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 22:27

parada :bigups:

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 23:05

no jsem rád, že už mi prodali auto s tímhle vším nastrojeným :P
ale znám ten pocit, taky jsem si dokupovával aerokit a vylepšoval kdysi... ten pocit je nádherný. S těmi díly bych nejraději spal v posteli.

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 23:07

http://www.mini2.com/forum/second-gener ... o-fit.html

http://www.motor-talk.de/forum/pdc-nach ... 00204.html

ak nepomože inšpiruj sa keĎ zadáš na gggl:pdc retrofit z BMW for.

Re: deli - COOPER S

28. bře 2014 23:21

@concorde - No pravdupovediac tie diely mám uložené v posteli, ale na povale :-D

@speedy - vďaka za odkazy. Všemožné fóra mám prečítané a zatiaľ som narazil na obecné diskusie o tom či sa to vôbec dá a že celkovo PDC je na Mini naprd...

Samotné dokumenty z BMW TIS som našiel len pre 1 gen a nie som si istý či to bude sedieť...

Edit:
Tak konečne som to našiel. Tu je odkaz ak by mal niekto záujem...
https://dl.dropboxusercontent.com/u/29247971/R56/r56_pdc.pdf

Re: deli - COOPER S

25. dub 2014 22:26

Tak auto je už poskladané a obohatené o pár JCW/GP hračiek. Na moju hanbu nemám žiadne fotky exteriéru, kvôli tomu "stabilnému" počasiu som nemal šancu ho vyfotiť v plnej kráse :-) Tak nafotím čo najskôr.

JCW orchester:
Obrázek

"Obrovské" chladenie bŕzd z predného nárazníka:
Obrázek

A nejaké srandy na údržbu exteriéru:
Obrázek

Re: deli - COOPER S

26. dub 2014 07:52

Darecky paradni, dalsi vanoce ...
Aero kit jsem nasel na ebay cca za 33.000 czk, prahy a narazniky. Bral jsi to z ebaye nebo jinou cestou?

Re: deli - COOPER S

26. dub 2014 08:18

Najskor som to mal objednané priamo v BMW, ale mali dlhý dodací termín tak som to objednal z eBayu, ale tam su všetky len s PDC. Takže som musel dokupovať zadné PDC.

Občas sa aerokit vyskytne za dobre prachy aj na Allegre, takže pozeraj aj tam.

Re: deli - COOPER S

01. kvě 2014 22:08

poprosim, keď budeš mať chvíľu rozpiš do separé témy skusenosti s PDC retrofit-om.
Verím, že to tu nájde par zaujemcov.
dik
sp

Re: deli - COOPER S

01. kvě 2014 23:55

speedygon79 píše:poprosim, keď budeš mať chvíľu rozpiš do separé témy skusenosti s PDC retrofit-om.
Verím, že to tu nájde par zaujemcov.
dik
sp

Niečo som zosmolil - http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=80&t=6351&p=52240 :)

Re: deli - COOPER S

03. kvě 2014 08:24

Tak ako väčšina z vás som si aj ja urobil výlet za užívateľom OKCZ pre nejaké vychytávky.

Na programe sme mali:
1) Sport button - tuhší volant a citlivejší plyn sú na nezaplatenie - už bez vypnutého ani nejazdím :-)
2) Aktivovanie PDC - http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=80&t=6351&p=52264#p52264
3) Výmena pačkového centra - páčkové centrum som sa rozhodol vymeniť kvôli aktivácií daždového senzoru ako som písal v predchádzajúcich príspevkoch. Pačky som zohnal z poľského Allegra za 40EUR (nové v BMW stoja cez 400EUR) - ale neboli presne na moje auto (boli pre auto s DSC, ktoré nemám). Operácia a kódovanie bolo úspešné... ale prestalo fungovať vypínanie smeroviek pri vyrovnaní volantu a stierače sa po zasunutí kľúča spúštali samé. Tak som túto vychytávku musel zase vymontovať a dať tam pôvodné páčkové centrum... kde všetko funguje.
4) Aktualizácia software - V aute som mal ešte pôvodný software z výroby z 2007, tak sa tam nahral najnovší možný.
5) Rôzne vychytávky - Ondra mi vypol kontrolu pásov, zapol ovládanie okien z kľúča, automatický dojazd okna spolujazdca, a zopár iných...

OKCZ je macher, takže zatiaľ moja najdlhšia cesta s Mini stála za to :-)

Re: deli - COOPER S

03. kvě 2014 08:29

Na auto teraz nemám moc času, ale v čo najbližsej dobe by som chcel poriešiť brzdy (buď z JCW, alebo z GP2) a potom ak zostane čas a chuť - FMIC, de-cat/sport-cat, a možno aj remap od Evolve.

Re: deli - COOPER S

14. srp 2014 15:22

V poslednej dobe som dosť uvažoval o predaji môjho auta - mal som v pláne kúpiť nové JCW. Ale povedal som si že si to čakanie osladím a dneska mi kuriér doviezol nové malinké brzdy :-D. Teda vedel som že budu veľké, ale nečakal som že až o toľko! Ešte objednám kotúče v BMW a bude to komplet :-)

Chcel by som ešte kúpiť pancierové hadice, môže mi dať niekto prosím tip na shop ČR/SR kde ich majú skladom? Na SR som našiel jediný a tam nevedia dostupnosť...

Obrázek

Obrázek

Re: deli - COOPER S

06. zář 2014 20:06

Tak po 6 mesiacoch ďaľších 10000 a jubileum :)
Přílohy
60000.jpg

Re: deli - COOPER S

22. zář 2014 17:48

Tak brzdy nahodené, aj zabehnuté (už nejakých 1000km) ale stále mám pocit že to moc nebrzdí. Možno to mám zle odvzdušnené, ale brzdiť to začne až pri silnom stlačení. Brdzy predtým reagovali už pri ľahkom dotyku... Neviete čím to môže byť?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: deli - COOPER S

22. zář 2014 20:16

Něco bude špatně, opravdu stačí jen dotyk a brzdí mi hned.
Odeslat odpověď