Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: deli - COOPER S

14. říj 2015 23:05

deli píše:Z toho som jeleň... v BMW mi povedali že vyhrievanie nemajú. Ale na spodu sedačky je modul pre vyhrievanie, takže predpokladám že je tam aj tá deka na vyhrievanie. Každopádne ja v aute výhrev sedačiek nemám... možno časom dorobím.


Mám úplně stejné recaro s vyhříváním. Řešil si to vyhřívání nebo někdo kdo má tyhle sedačky s výhřevem tady na fóru? I na ten nejmenší stupeň to hřeje pro můj pocit stále moc (na třetí stupeň už můžeš smažit vejce :D ). Je možné to nějak utlumit?

Re: deli - COOPER S

16. říj 2015 16:19

Hydrotuning píše:Mám úplně stejné recaro s vyhříváním. Řešil si to vyhřívání nebo někdo kdo má tyhle sedačky s výhřevem tady na fóru? I na ten nejmenší stupeň to hřeje pro můj pocit stále moc (na třetí stupeň už můžeš smažit vejce :D ). Je možné to nějak utlumit?
Výhrev som nakoniec neriešil, takže ti asi neporadím. Ale mal si tam predtým normálne sedačky a tie hriali v pohode ale po výmene za Recaro ti to hreje až moc?

Re: deli - COOPER S

17. říj 2015 21:42

Recara jsou tam nejspíše od začátku, podle sedačky u řidiče to tak vypadá. S jiným mini nemám porovnání.

Re: deli - COOPER S

11. lis 2015 15:14

Tak po dlhšom čase som na aute zase niečo robil. Približne pred pol rokom sa mi prvý krát objavili problémy s vysokotlakým čerpadlom paliva - chyba kód P3091. Nejako som to neriešil, pretože sa to objavovalo náhodne. Ale postupom času sa to zhoršovalo a auto v nízkých otáčkách začalo chcípať.

Dnes som čerpadlo vymenil a je po problémoch. Jednoduchá plug and play výmena na 30 minút... nechápem prečo som to tak dlho odkladal :-).

A inak som s autom mega spokojný - okrem oleja a benzínu nič iné nepotrebuje :-).
Přílohy
IMG_0259 (1).jpg
Staré a nové

Re: deli - COOPER S

11. lis 2015 16:40

Hydrotuning píše:
Mám úplně stejné recaro s vyhříváním. Řešil si to vyhřívání nebo někdo kdo má tyhle sedačky s výhřevem tady na fóru? I na ten nejmenší stupeň to hřeje pro můj pocit stále moc (na třetí stupeň už můžeš smažit vejce :D ). Je možné to nějak utlumit?


U mna hreju v pohode, aj ked ja to po tom co citim teplo na kazdom aute standartne hned vypinam


@deli: daval si origo-cena? Viem min. O jednom minikarovi co to bude musiet tiez riesit

Dik
Sp

Re: deli - COOPER S

11. lis 2015 19:36

speedygon79 píše:@deli: daval si origo-cena? Viem min. O jednom minikarovi co to bude musiet tiez riesit


Je to priamo od BMW, cena bola 240EUR.

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 10:40

Malý update... 23.12.2015 sme pokorili milník 80000km, auto dostalo PowerFlex silentbloky predných ramien a inak fičí všetko bez chyby :banana:.
Přílohy
IMG_0377.JPG
80000

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 10:43

A tiež pridávam pár fotiek z leta a jesene.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 17:30

low, low .... :)

Moc pěkný :thumbup:

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 18:03

Moc pěkný, hlavně se mi nejvíc líbí ten difuzor :biggrin:

R56 má taky čidla tlaku v pneu jako F56? přemýšlím o OZ nebo Sparco kolech. Jen když člověk nemá origo kola, tak jak se to řeší...

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 18:10

filek87 píše:Moc pěkný, hlavně se mi nejvíc líbí ten difuzor :biggrin:

R56 má taky čidla tlaku v pneu jako F56? přemýšlím o OZ nebo Sparco kolech. Jen když člověk nemá origo kola, tak jak se to řeší...

Jednoducho tam das kolesa ake mas a tlak sa ti nebude monitorovat. Nieco ako ked sa rozhodnes nejazdit na run-flatoch.

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 18:13

Lukas80 píše:low, low .... :)


Presne, auto ma sportovni WORKS paket a je vysoky jak obycejny kousek.. Tady je neco spatne :?:
Krom te vysky podvozku vsechny palce nahoru :bigups:

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 18:29

pekne to máš dobre to máš! :D
tú výšku podvozku uplne chápem vzhladom na "vysokohorske" položenie tvojho domu :)
Ja som tam nevyliezol s fabiou :D

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 18:39

maro píše:
filek87 píše:Moc pěkný, hlavně se mi nejvíc líbí ten difuzor :biggrin:

R56 má taky čidla tlaku v pneu jako F56? přemýšlím o OZ nebo Sparco kolech. Jen když člověk nemá origo kola, tak jak se to řeší...

Jednoducho tam das kolesa ake mas a tlak sa ti nebude monitorovat. Nieco ako ked sa rozhodnes nejazdit na run-flatoch.



Spíš, jestli se to nemusí nějakou cestou vypnout :biggrin: . Neřikal jsi, že přemyslíš o 18tkách na léto ? =)

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 20:18

filek87 píše:
maro píše:
filek87 píše:Moc pěkný, hlavně se mi nejvíc líbí ten difuzor :biggrin:

R56 má taky čidla tlaku v pneu jako F56? přemýšlím o OZ nebo Sparco kolech. Jen když člověk nemá origo kola, tak jak se to řeší...

Jednoducho tam das kolesa ake mas a tlak sa ti nebude monitorovat. Nieco ako ked sa rozhodnes nejazdit na run-flatoch.



Spíš, jestli se to nemusí nějakou cestou vypnout :biggrin: . Neřikal jsi, že přemyslíš o 18tkách na léto ? =)

Pokial viem tak sa to nevypina, mal som podobnu otazku na dealera posledne ked som daval zimne non run-flat.
Jj 18" budu, chcel som ist do 19" ale to asi nezapisu do technicaku :roll:

Re: deli - COOPER S

20. led 2016 21:27

Vďaka za chválu!

spandau, worrycz, Lukas80 - Máte pravdu to ako je to ako vysoké je až nechutné. Lenže ako píše spandau tak prístup ku domu mám neskutočný a najskôr by som musel opraviť obecnú cestu aby som sa s autom následne dostal ku domu :-D. Stále zvažujem že úpravu cesty obci preplatím, len kvôli tomu aby som si mohol znížiť auto. Tak uvidíme. Každopádne pre mňa ďaľší problém je, že cez zimu sa bez snežných reťazí nezaobídem a neviem či ich dokážem nasadiť pri zníženom aute, ale to by som otestoval až keď sa zníži :D.

Re: deli - COOPER S

07. čer 2016 11:24

Po nejakej dobe update...

Pri cúvaní sa mi "neuhlo" (inak povedané som slepý) zaparkované auto, a tak sa to skončilo smutným nárazom. Takže sa lakoval bok auta a zadny nárazník. 8)
Přílohy
IMG_0816.JPG
Pred
IMG_0881.JPG
Po

Re: deli - COOPER S

07. čer 2016 11:40

Ďalšou operáciou boli rozvody v tej našej neštastnej N14. Ťažko povedať či bola výmena úplne nevyhnutná, ale pár krát pri študenom štarte mi zarachotila reťaz. Z počiatku som zistil, že to robilo keď sa olej blížil k minimu a vždy po doliatí na maximum to prestalo. Ale neskôr to začalo robiť bez ohľadu na hladinu oleja, a tak som sa rozhodol do toho pustit.

Musím povedať, že výmena nie je až taká komplikovaná ako sa na prvý pohľad zdá, avšak je to veľmi zdĺhavé. Zdĺhavé najmä kvôli tomu čo všetko treba rozobrať aby sa dalo dostať ku všetkým skrutkám rozvodov - svetlá, lock bridge, sanie z intercooleru, pritlačné koleso vodnej pumpy, silentblok motora a tak ďalej.

Napriek tomu že to nie je komplikované by som to už druhýkrát v živote robil fakt nechcel :D.

Horné vodítko reťaze bolo v poriadku, ale aj napriek tomu som nebol schopný nasadiť nástroj na uzamknutie časovania a časovanie bolo rozhodené. Taktiež reťaz bola o pár milimetrov vyťahanejšia než nová... Ale podarilo sa mi to všetko nastaviť a auto ide ako nové :banana:
Přílohy
1.jpg
Nové diely
2.JPG
Nové diely
3.JPG
Lego Technics
4.jpg
Rozvody
5.JPG
Nastavené časovanie
6.JPG
Vyťahaná reťaz
7.JPG
Starý a nový napínak
8.JPG
Staré diely
Naposledy upravil deli dne 07. čer 2016 11:43, celkově upraveno 1

Re: deli - COOPER S

07. čer 2016 11:42

A krátko po tom ako som vymenil rozvody sa na tachometri objavilo 90 000km :-).
Přílohy
IMG_1008.JPG

Re: deli - COOPER S

07. čer 2016 23:07

deli píše:Horné vodítko reťaze bolo v poriadku, ale aj napriek tomu som nebol schopný nasadiť nástroj na uzamknutie časovania a časovanie bolo rozhodené.

Přesně to nám také nešlo. Nasadit aretační přípravek na vačkové hřídele před sundáním řetězu se prostě nedařilo. Když jsem to chtěl srovnat bez řetězu (před nasazením nového), tak se vačkové hřídele protočily. Takže jsme je bez řetězu natáčeli zpět, aby šel přípravek nasadit.
Když jsme dělali mé auto, tak jsem si říkal, že to prostě neumíme a byl jsem trochu rozhozený. Pak jsme ale dělali Worryho auto a dával jsem na to bacha, ale nebylo to nic platné. Už jsme byli zkušenější, ale stejně to nešlo. Myslím si, že to bude tím, že je řetěz už natažený, časování je už malinko rozhozené a pak neodpovídá natočení vaček natočení kliky -> a přípravek prostě nelze nasadit.
Odeslat odpověď