Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: deli - Cooper S

01. led 2014 20:58

Tak som sa dočítal, že prvé série R56 (moje je 07/2007) mali tie senzory proste takto riešené http://www.mini2.com/forum/second-generation-interior-ice/176315-rain-sensing-wipers-how.html#post3740393. Myslíte si že keď vymením ten modul s páčkami, tak tam bude možnosť to nejako doprogramovať/rozbehať to aby som mohol nastavovať citlivosť?

Sklo je menené, ale senzor je normálne nadrátovaný... takže všetko oká.

Na realoem sa dá vypísať aj výbava? Lebo ten modul s páčkami čo si poslal tak pri mojom sériovom čísle dohľadám...

Re: deli - Cooper S

02. led 2014 00:58

Na Mini se dela jen jeden typ sensoru, takze si myslim, ze by to melo jit doprogramovat. :bigups:

Re: deli - Cooper S

02. led 2014 10:23

Super kousek, hodně km bez nehod :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:

Re: deli - Cooper S

06. led 2014 23:06

Vzhľadom na moje predchádzajúce elektro problémy som zobral originál autobatériu (rok výroby 06/2007 - takže tam bola od nova) do servisu kde diagnostikovali vadný článok a údajne mala už len 30% pôvodnej kapacity. Aj tak už bola stará.

Auto teda dostalo novú batériu Varta Silver Dynamic 63Ah.

Ale aj tak si nie som istý, či je všetko v poriadku. Môže mi niekto prosím vás potvrdiť, že je to normálne správanie batérie a má to tak byť, alebo je tam niečo zle?

Meranie napätia:
5.1. 22:00 - 12,77V
6.1. 08:00 - 12,73V
6.1. 21:00 - 12,68V

S autom som medzi meraniami nerobil nič, nebolo ani len odomknuté. Nie je ten úbytok napätia nejaký moc veľký? Napätie novej/vitálnej batérie by nemalo klesnúť pod 12,5V - ak bude auto v pohybe každý deň tak je všetko okej, ale u mňa sa môže stať, že auto bude stáť aj dva týždne...

Kľudový odber:
20-30mA

Oproti minulému meraniu kľudového odberu je toto číslo až moc optimistické (vzhľadom na to že alarm má odber ~10mA) - auto bolo pri meraní niekoľko hodín zamknuté. Pri predchádzajúcom meraní, kde mi vyšiel odber ~220mA bolo auto zamknuté len pár minút.

Pri tak malom odbere by vydržalo byť zaparkované týždne a potom by naštartovalo v pohode, ale vzhľadom na ten úbytok napätia sa mi to nezdá... tak preto sa pýtam, či je to normálny jav/stav autobatérie. Pretože by som ju nerád zničil nejakým hlbokým vybitím.

Re: deli - Cooper S

07. led 2014 13:12

20-30mA mas pecku, velmi dobre.. neviem ci mas auto v garazi ale teplotou idu V dole..

Re: deli - COOPER S

22. led 2014 00:01

Problém s batériou už naštastie nemám... uvidíme keď prídu mrazy. V predchádzajúcom príspevku som sa čudoval nad klesajúcim napätím batérie - údajne je to v poho. Klesanie sa väčšinou zastaví na 12,5V a nižšie už nepôjde, čo som si aj overil na svojej. Takže zdá sa, že všetko funguje tak ako má.

Dnes prebehla výmena oleja v prevodovke za Red Line MTL. Vypustil som z nej také pekne tmavo-červeno-hnedé svinstvo, takže som aj rád, že som sa na výmenu odhodlal. Olej som do nej narval cez klasickú feťácku injekčnú striekačku :-D. Možno si to len nahováram, ale mám pocit že sa mi lepšie radí (predtým tam bolo zjavne málo oleja).

Taktiež prikladám fotku toho ako by mala vyzerať správna hladina oleja v prevodovke ak by si to chcel niekto skontrolovať...
Přílohy
napln.jpg
napln.jpg (96.27 KiB) Zobrazeno 11536 krát
striekacka.jpg
striekacka.jpg (98.35 KiB) Zobrazeno 11536 krát
mtl.jpg
mtl.jpg (98.89 KiB) Zobrazeno 11536 krát

Re: deli - COOPER S

22. led 2014 08:51

Tiež som mal po výmene oleja v prevodovke ten pocit prvých pár dní. Potom si človek na to rýchlo zvykne a berie to ako samozrejmosť ;). Veľa šťastných km. :andare:

Re: deli - COOPER S

22. led 2014 09:57

Dobrá práce.. olej do převodovky jsi koupil v UK nebo US anebo jsi ho sehnal někde v SK, ČR?

Jinak pokud slovenští feťáci pužívají tyhle klystýrové stříkačky, tak musíte mít dost nízké počty přeživších.. :-)

Re: deli - COOPER S

22. led 2014 20:49

Olej som kupoval cez eBay od http://www.ebay.co.uk/usr/advantage-motorsport. Vrelo odporúčam, od objednania do doručenia 7 dní a cenovo to vyšlo na cca 55EUR (za dve balenia).

No veru feťáci to u nás nemajú ľahké... :-D

Re: deli - COOPER S

03. úno 2014 21:54

Ako ste spokojný s kvalitou laku Mini? Tu na fóre ste mi už pár krát naznačili, že Mini nie je zrovna expert na detaily, ale z laku som dosť sklamaný.

V laku je dosť silný pomaranč, čo som si myslel že asi najväčší pomaranč v laku má Ford, tak Mini ma vytrhlo z omylu a bohužial tento pomaranč sa nedá odstrániť leštením, ale len prelakovaním... Viem že 99% ľudí to pravdepodobne nebude riešiť, ale tak spýtam sa aby reč nestála :-D

PS: Pre tých, čo nevedia čo je pomaranč v laku - Obrázek

Re: deli - COOPER S

03. úno 2014 22:39

Jo, stříká se vodovkama a to je výsledek. :D

Re: deli - COOPER S

04. úno 2014 00:31

Měl sis koupit metalízu, jako já :-)

Pokud ti to vadí, hoď na to nějakou 3M fólii nebo to nech přelakovat a máš to.

Re: deli - COOPER S

04. úno 2014 11:16

Také si postupně všímám na mém autě určitých drobností, které mi " vadí ", ale jak sednu za volant a roztočí se kompresor, je mi to úplně jedno :rock:

Re: deli - COOPER S

04. úno 2014 13:32

imho - ja na metalíze orange peel nemám, ale hrúbka laku u Mini je naozaj Mini(málna) ;)
Ak máš orange peel, skôr by som mal podozrenie, že diel bol lakovaný....

Re: deli - COOPER S

06. úno 2014 09:58

Další důkaz, že Mini je jako ženská... Celulitida není nikdy v pořádku ;)

Re: deli - COOPER S

06. úno 2014 11:29

shinpuu píše:Další důkaz, že Mini je jako ženská... Celulitida není nikdy v pořádku ;)

Vystihol si to úplne presne! Veru, aj ženy chceme mať krásne takže nejaká ta skrášľovacia kúra sa zaplatí ;-)

Re: deli - COOPER S

06. úno 2014 14:14

No jo, ale Mini ženskou s kompresorem - to by byl hukot kdyby se vytočila :lol:

Re: deli - COOPER S

19. úno 2014 19:48

Kúpil som si fešáčky červený krúžok na kľúč, lebo ten starý sa mi rozpadol :banana:

A druhá vec ktorá ma teší asi najviac je ochranný kryt motoru od @pramenn! Budem ho montovať asi tak o dva týždne...

Dovtedy musím vymeniť ľavé predné ložisko ktoré mi začalo hučať a silentblok prevodovky je vymlátený, takže tiež pôjde nový. Nemáte niekto náhodou uťahovacie momenty z oblasti ložiska (čiže brzdy, poloos, ložisko samotné)?
Přílohy
plate.jpg
plate.jpg (100.1 KiB) Zobrazeno 11062 krát
key.jpg
key.jpg (99.93 KiB) Zobrazeno 11062 krát

Re: deli - COOPER S

26. úno 2014 20:05

Taaak, tento týždeň bol pre Mini nabitý:
1) Vymenené ľavé predné ložisko => konečne sa dá v aute dohovoriť.
2) Vymenený silentblok prevodovky - starý bol prasknutý a uchytenie do držiaka na karosérií bolo dokonca voľné čo sa podpísalo na držiaku (viď foto) => konečne nedostáva karoséria prudké rany.
3) Absolvoval som zvolávačku na vodnú pumpu v CarTec Ostrava. Pumpa pred výmenou vydávala konštantný "bzzzzz" zvuk, ale po výmene je to plejáda viacerých zvukov... ako keby to bolo zle odvzdušnené a raz išla voda a raz vzduch. V servise som im to s týmto vrátil tak urobili odvzdušnenie ešte raz (údajne sa to robí cez diagnostiku? => čo mi príde ako totálna blbosť... ako sa môže odvdzušnovák sám povoliť a ovzdušniť?) ale zvuk sa nestratil... Skúsim ho zajtra nahrať.
4) Pokoril som milník 50 000 km! Za dva mesiace som s ním nalietal niečo cez 4000 km.
Přílohy
drziak.jpg
drziak.jpg (120.7 KiB) Zobrazeno 10990 krát
50000.jpg
50000.jpg (100.47 KiB) Zobrazeno 10990 krát

Re: deli - COOPER S

27. úno 2014 15:11

Tu je spomínaný zvuk pumpy na chladenie turba po výmene v BMW.

Čo môže spôsobovať ten zvuk? Chvíľu to ide po tichu, potom začne ten nepríjemný zvuk a potom zo zase ide určitú dobu po tichu.

Ako keby tam bol vdzuch...

Link na video:
http://www.youtube.com/watch?v=UWw8hJoncjw
Odeslat odpověď