Logo
Právě je 28. bře 2024 16:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 01. bře 2014 12:38 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Prosím vás o radu!

Ako som písal vyššie vodná pumpa pri vypnutí motoru má divný zvuk - ako keby čerpala aj vzduch. S týmto problémom som bol v servise kde povedali že to je jednoznačne vzduch a nemá to tak byť.

Problém:
V servise mi namerali unikajúce výfukové plyny cez nádobku chladiacej kvapaliny. Čiže to by riešilo vduch kolujúci cez vodnú pumpu (ktorý sa logicky nedá odvzdušniť). Akonáhle sa motor zohreje a ja otvorím nádobku chladiacej kvapaliny tak sa skoro vyleje (vybuble) + sú tvrdé hadice s vodou - presne ako natlakovaná minerálka - čiže unikne CO2. V servise povedali že je pravdepodobne zlé tesnenie pod hlavou.

Divné však je to, že som s týmto nemal žiaden problém dovtedy kým som neabsolvoval zvolávačku na vodnú pumpu v BMW CarTec Ostrava. Príde mi to ako veľká náhoda, že ráno keď som im auto odovzdával bolo všetko v poriadku a poobede hneď po prevzatí sa objavil tento problém ktorý som reklamoval a na ktorý reagovali so slovami "musíte sa s tým naučiť žiť".

Čo s tým?
Myslíte si že to môže byť to tesnenie pod hlavou? Ak áno koľko to môže celé stáť? Koľko je tam treba tesnení?

Má cenu to riešiť s BMW?
Možno som paranoidný a tieto veci sa proste stávajú... ale auto má 50 000km a ako vravím pred výmenou pumpy všetko OK, po výmene zavzdušnené + unikajúce plyny do nádobky... buď tomu v CarTecu nejako "pomohli" alebo neviem čo. Myslíte že to má cenu riešiť nejako s BMW/CarTec?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 01. bře 2014 14:01 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2012 21:58
Příspěvky: 77
deli píše:
Prosím vás o radu!

Ako som písal vyššie vodná pumpa pri vypnutí motoru má divný zvuk - ako keby čerpala aj vzduch. S týmto problémom som bol v servise kde povedali že to je jednoznačne vzduch a nemá to tak byť.

Problém:
V servise mi namerali unikajúce výfukové plyny cez nádobku chladiacej kvapaliny. Čiže to by riešilo vduch kolujúci cez vodnú pumpu (ktorý sa logicky nedá odvzdušniť). Akonáhle sa motor zohreje a ja otvorím nádobku chladiacej kvapaliny tak sa skoro vyleje (vybuble) + sú tvrdé hadice s vodou - presne ako natlakovaná minerálka - čiže unikne CO2. V servise povedali že je pravdepodobne zlé tesnenie pod hlavou.

Divné však je to, že som s týmto nemal žiaden problém dovtedy kým som neabsolvoval zvolávačku na vodnú pumpu v BMW CarTec Ostrava. Príde mi to ako veľká náhoda, že ráno keď som im auto odovzdával bolo všetko v poriadku a poobede hneď po prevzatí sa objavil tento problém ktorý som reklamoval a na ktorý reagovali so slovami "musíte sa s tým naučiť žiť".

Čo s tým?
Myslíte si že to môže byť to tesnenie pod hlavou? Ak áno koľko to môže celé stáť? Koľko je tam treba tesnení?

Má cenu to riešiť s BMW?
Možno som paranoidný a tieto veci sa proste stávajú... ale auto má 50 000km a ako vravím pred výmenou pumpy všetko OK, po výmene zavzdušnené + unikajúce plyny do nádobky... buď tomu v CarTecu nejako "pomohli" alebo neviem čo. Myslíte že to má cenu riešiť nejako s BMW/CarTec?


Tesnenie pod hlavou podla mna. Je tam jedno tesnenie. Stať sa to mohlo prehriatim motora a tesnenie nevydržalo (napriklad). Myslím že cenu riešiť to asi nemá keďže je to vec ktoru im nejak nedokažeš že oni za to môžu, budu tak či tak zatlkať ,zatlkať, zatlkať


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 01. bře 2014 14:07 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Je jasné, že je to vec na kilometre vzdialená od toho čo menili, ale každopádne je to minimálne podozrivé.

Podotýkam, že olej vo vode nemám. A neviem ako inak to takto laicky skontrolovať - auto nestratilo výkon, nestrácam vodu ani nič podobné.

Takže nejako takto? Zatloukat, zatloukat, zatloukat...!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 01. bře 2014 14:41 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
skontroluj si, či sa ti nepridrel odvzdušnovací ventil v zátke expanzky...
ak nie tak na 99percent odišlo tesnenie...

trval by som na odstraneni závady hned na mieste, na to že si na to máš zvyknúť by som im asi povedal niečo od srdca.
kedže si odvtedy už niečo prešiel bude to dohadovanie na dlhé lakte s nejasným koncom...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 01. bře 2014 15:32 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
@speedygon79 - Neviem presne ako to mám skontrolovať, ale stred toho víčka sa voľne pohybuje, teda... dá sa s ním pohnúť prstom. Ale neviem ako to má fungovať.

Ešte som zabudol dodať... nech je to jasné, že v BMW mi na zvolávačke menili tú pumpu, ale unikajúce plyny v nádobke mi namerali v miestnom nezávislom servise - nie v BMW.

V CarTec Ostrava ma bohužiaľ odbili tými slovami a niekoľko minútovou prednáškou že tento zvuk spôsobuje pumpa samotná ktorá si takto reguluje prietok vody - no proste kaleráby pre zákazníkov. Otrasné. Auto sa mi od tej doby (ani predtým!) neprehrialo (resp. na mňa neblikla žiadna kontrolka kedže nemám teplomer).

Od výmeny v BMW som nabehal cca 400km - a obávam sa, že nebudú mať zaevidovanú moju reklamáciu po prevzatí vozidla. Určite si na to ale budú pamätať, ale budú to zatĺkať zatĺkať a zatĺkať.

Alebo to nechať opraviť v najbližšom servise (do Ostravy to mám 100km) a s BMW sa naťahovať o to kto zaplatí faktúru?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 15:06 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2013 21:21
Příspěvky: 195
Bydliště: Praha
V servise mi namerali unikajúce výfukové plyny cez nádobku chladiacej kvapaliny. Čiže to by riešilo vduch kolujúci cez vodnú pumpu (ktorý sa logicky nedá odvzdušniť). Akonáhle sa motor zohreje a ja otvorím nádobku chladiacej kvapaliny tak sa skoro vyleje (vybuble) + sú tvrdé hadice s vodou - presne ako natlakovaná minerálka - čiže unikne CO2. V servise povedali že je pravdepodobne zlé tesnenie pod hlavou.

Po ohřátí jsou hadice tvrdé , to je normální, vodní okruh se natlakuje a zátka udržuje nastavený tlak vody, posouvá se tím teplota varu kapaliny, pokud v tu chvíli otevřeš zátku, logicky se přetlak uvolní. Nemusí to hned být vadné těsnění.

Vzduch tam ale je a myslím si, že to může trvat dlouho, než se celý okruh dokonale odvzdušní, občas bytch to pořádně vytočil, aby se voda pořádně rozpohybovala :banana:

_________________
cooper S, 2005, JCW + GP soft


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 15:11 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Dnes som bol v úplne inom servise a tam mi robili presne to isté meranie v nádržke chladiacej kvapaliny a vraj je všetko v pohode (čiže nenamerali výfukové plyny ako predhádzajúci servis). Ale že tá dodatočná vodná pumpa by taký zvuk nemala mať.

Tak som z toho jeleň. Asi to necham na nejakú vyššiu moc a keď to prdne tak nech už poriadne.

@minimartin - Ja to točím až do obmedzovača deň čo deň a nejako sa tomu nechce :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 15:25 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
Já se přikláním k názoru na fouknutý těsnění nebo ruplou hlavu.
Pokud to tak je, hadice s vodou by byly extrémně tvrdý. Měl bys je za normálního stavu rukou v poho zmáčknout. A olej ve vodě bejt nemusí.
Někdy se to i pozná, když máš pěnu ve spodu víčka na olej. Dál zkus nastartovat a ať ti někdo šlape na plyn. Jestli ti zabublá nádobka na chladicí kapalinu, je to taky jasný. Stačí i jedna dvě bublinky.
A neměnit jen těsnení - nechat natlakovat a srovnat hlavu!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 16:07 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2013 21:21
Příspěvky: 195
Bydliště: Praha
Martin ML píše:
Já se přikláním k názoru na fouknutý těsnění nebo ruplou hlavu.
Pokud to tak je, hadice s vodou by byly extrémně tvrdý. Měl bys je za normálního stavu rukou v poho zmáčknout. A olej ve vodě bejt nemusí.
Někdy se to i pozná, když máš pěnu ve spodu víčka na olej. Dál zkus nastartovat a ať ti někdo šlape na plyn. Jestli ti zabublá nádobka na chladicí kapalinu, je to taky jasný. Stačí i jedna dvě bublinky.
A neměnit jen těsnení - nechat natlakovat a srovnat hlavu!!!


Hadice by byly hlavně velmi brzy hodně tvrdé, ještě před ohřátím vody, dále se tlak může stíhat udržovat v normě.
emulze na víčku nemusí nic znamenat, dochází ke kondenzaci par a na víčku se tvoří emulze.
Sundavat hlavu, rovnat atd. na téměř novém motoru!! 50000Km! ...zdá se mi to nepravděpodobné.
Bublinky jsou běžné, po výměně pumpy, vzduch může někde zůstávat velmi dlouho a postupně leze ven.

_________________
cooper S, 2005, JCW + GP soft


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 17:32 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Martin ML píše:
Dál zkus nastartovat a ať ti někdo šlape na plyn. Jestli ti zabublá nádobka na chladicí kapalinu, je to taky jasný. Stačí i jedna dvě bublinky.
Pri tomto teste má byť nádobká otvorená?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 17:40 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. bře 2013 08:52
Příspěvky: 104
Bydliště: Mariánské Lázně
Jo nádobka by měla být otevřená.
A k tomu "Sundavat hlavu, rovnat atd. na téměř novém motoru!! 50000Km! ...zdá se mi to nepravděpodobné"
- ANO je to nepravděpodobné, ale bohužel ne vyloučené.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. bře 2014 19:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Ad rovnanie hlavy - Na zahraničnom fóre som našiel týpka, ktorý ma rovnaký problém ako ja - MCS 2013 a najazdené 5000 mls.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 05. bře 2014 18:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Chlapi, nemáte niekto rozmedzie hodnôt kompresných tlakov pre R56 S? Nemám k dispózícií žiaden manuál a celkom by mi to bodlo. Dík.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 06. bře 2014 13:38 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Takže je to tesnenie pod hlavou na 100%, dnes sa prejavil ďalší príznak - zmiešanie oleja s vodou na víčku oleja. Ale auto ide aj napriek tomu úplne normálne, neprehrieva sa, nedymí, kúri... všetko v poho.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 06. bře 2014 21:16 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
UupPPS...

tak len dúfaj, že to odnieslo len tesnenie a nebudeš zháňať ešte aj hlavu.
pri tej príletosti si už nechaj spraviť aj to časovanie.

ak chceš ten nástroj, napíš do SZ, pošleme ti jeden.

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 12. bře 2014 19:38 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Tak moja záhada s hlavou stále pokračuje. Fotka vyššie, kde je pod viečkom oleja biely maglajz tak tento jav sa u mňa deje len keď je motor studený (sedí cez noc vypnutý) a ráno idem na cca 6km jazdu, prídem späť do garáže... motor vypnem. Tak pod viečkom oleja nájdem ten maglajz. Pri dlhšej jazde (povedzme 30km) pod viečkom oleja nič nie je. Na mierke oleja taktiež nič nie je...

Je teda možné, že para/voda pri tak krátkej jazde sa nejako vyzráža v kryte ventilov, alebo ako to je?

Každý servis kde som s tým bol mi povedal... "ser na to a jazdi kým to ide". A nikto z nich nie je ochotný urobiť nejaký test alebo diagnostiku kde by sa to mohlo potvrdiť/vyvrátiť. Mám údaje jazdiť kým sa mi to nezavarí...

Keď som sledoval vodu, tak za 50km som stratil cca 2mm vody - ale pod autom nie sú žiadne stopy. Pri tlakovej skúške chladiaceho systému tlak mierne poklesol (v servise tvrdili že je to v poriadku).

Dnes som robil test kompresie a všetky valce mi ukázali hodnoty tieto hodnoty:
1) 146psi
2) 149psi
3) 147psi
4) 165psi (test som opakoval a pri druhom meraní mi to ukázalo hodnotu 155psi)

Nie som si istý či sa tomu testu dá veriť (a či som ho vôbec urobil správne), keď pri tom 4. valci mi to najskôr ukázalo 165psi a následne 150psi. Pri každom teste som motor nechal štartovať 10 sekúnd. Ak niekto máte prístup ku kompresným tlakom pre R56 tak viete mi prosím skontrolovať či sú tie hodnoty v norme?

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 12. bře 2014 20:03 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
Deli tlaky som nenašiel nikde, ani v Bentley Publishers to neuvádzajú - odporučaná v prípade podozrenia je len ta analýzu co si absolvoval - spaliny v chladiacej sústave.

Olej v chladiacej sústave sa ma za tepla tendenciu chytať v chladiči na hliník, to by čiastočne vysvetľovalo to prečo tam chvíľu je a potom zase nie.

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 12. bře 2014 20:34 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Nerozumiem tomu oleju čo píšeš. Biely maglajz je na víčku oleja a v oleji by voda byť nemala, nie? Či ako myslíš to s tým olejom v chladiacej sústave?

Test na spaliny som absolvoval už 3 krát a nikdy to údajne nebolo 100% presvedčivé. Chcelo by to nejakého detektíva :angry:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 12. bře 2014 20:46 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
tak to som zle čital - myslel som že ti razí olej do vody, nie naopak.

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 21. bře 2014 20:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Dnes sa merali tlaky vo valcoch a všetky valce ukazovali pokles tlaku 5-10% pričom únik do 20% by mal byť v norme. Takže to vyzerá tak, že to hlava/tesnenie pod hlavou je úplne v pohode :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz