Logo
Právě je 29. bře 2024 01:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 16:14 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Taaak, malý update. Auto mám už 3 roky a v novembri sa mi na tachometri objavilo číslo 100 000km. Čo pre moje svedomie a dobrý spánok znamená väčší servis.

Takže som vymenil:
- palivový filter
- olej v prevodovke
- peľový filter
- sviečky - rozhodol som sa dať sviečky z JCW pre 100 koní navyše :-D
- klinový remeň
- a samozrejme ako každých 10 000km motorový olej a olejový filter

Predné nápravy dostali nové OEM silentbloky kvôli tomu, že s Powerflexami som mal veľké problémy. Cez leto vŕzgali - čo sa dočasne vyriešilo nastriekaním oleja do nich. Ale potom sa to opäť vrátilo a navyše začali búchať. Bol som z toho sklamaný, pretože nevydržali ani rok...

Na predných brzdách som vymenil brzdové hadice pretože boli poškodené a s tým aj brzdovú kvapalinu.


Přílohy:






Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 02. led 2017 16:36 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. kvě 2014 11:46
Příspěvky: 321
Bydliště: Praha 5
Tak ty trable s Powerflex mne zaujaly. Měl jsem to v plánu osadit. Sériové silentbloky by měly být o dost měkčí. Při prudkém brždění by se měla zvětšit rozbýhavost kol a tím se auto stabilizovat (má to naprostá většina moderních aut). Přijde mi ale, že to na okruhu může vnášet určitou nejistotu do řízení. Tak jsem to měl v plánu vymněnit. Vrzání bych ale nepotřeboval... :biggrin: Navíc je otázka je to opravdu něco zlepší.
Poznáš rozdíl chování S a BEZ Powerflex?

_________________
'S' 2007 ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 03. led 2017 08:53 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Noo, veľa členov tu úspešne používa Powerflexy, takže ja som asi jeden z milióna čo je nespokojný. Možno som mal smolu na kus, a možno smolu na montáž (dával som to robiť v servise).

Každopádne po prvej inštalácií som mal pocit že je predok tak nejako pevnejší a riadenie také presnejšie/stabilnejšie. Ale teraz keď som menil späť na OEM, tak som mal rovnaký pocit keď sa osadilo OEM. Ale to možno z toho dôvodu, že Powerflexy už boli KO.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 11. dub 2017 23:15 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Konečne som uskutočnil dlho plánovaný výlet za Ondrom (OKCZ) kde sme moje naplánované úpravy spoločnými silami a za využitia Ondrových zázračných rúk dali dokopy! Takže veľká vďaka Ondro za tvoju pomoc, robíš nám minipostihnutým úsmevy na tvári! :D

Veci ktoré sa robili:

Facelift zadné svetlá
Túto úpravu som odkladal dlhé 3 roky a konečne som nabral odvahu a na Allegre zakúpil zadné svetlá z faceliftu. Svetlo spiatočky sa mi na Allegre zohnať nepodarilo, a tak som ho zakúpil ako nové od BMW. Ondra podľa návodu na internete poprepájal kábliky svetiel, následne urobil mágiu v programovaní a bum! Facelift svetlá fungujú tak ako majú. Musím teda povedať, že je to sakra dizajnový rozdiel a bol som milo prekvapený, že to bola celkom brnkačka! :-). Mám z toho neskutočnú radosť. Hodnotím 10/10! :D

Dekarbonizácia
Samozrejme nevyhnutnou procedúrou počas návštevy u Ondru bola dekarbonizácia. Ako možno vidieť na fotkách tak sacie ventily boli pekne zahnojené pri mojích cca 105 000km. Vrstva karbónu a celého toho svinstva bola taká hrubá, že sa ventily museli pieskovať viackrát aby sa dokonale vyčistili. Každopádne túto procedúru odporúčam vo wellnesse OKCZ absolvovať každému.

JCW soft
Ďalšou úsmev vytvárajúcou záležitosťou bolo keď mi Ondra nahodil JCW software. Myslím, že k tomu netreba zbytočné slová. Každopádne prvá testovacia jazda a prvé poriadné zošliapnutie plynu bol zážitok na ktorý tak skoro nezabudnem - bol som doslova šokovaný ako auto vystrelilo. Zostal som ako vodou obarený, chlpy na rukách sa mi zježili... nečakal som až také zrýchlenie. Ťažko však povedať aký podiel na tomto má JCW soft a aký dekarbonizácia. Avšak jedno je isté - auto ide ako utrhnuté z reťaze v celom spektre otáčok až do redline!

Vyhrievané sedačky
Vzhľadom na to, že Recaro sedačky už majú v sebe zabudovaný výhrev, tak mi dlhú dobu vŕtalo v hlave dorobiť si vyhrievané sedačky - ale odradzovala ma nutnosť zakúpenia kompletného retrofitu od BMW. Retrofit obsahuje vyhrievacie deky, moduly sedačiek a podobné srandičky, ktoré som nepotreboval. Jediné čo som z retrofitu potreboval bola kabeláž. Napriek tomu som sa rozhodol a zakúpil to ako komplet. Taktiež som musel vymeniť panel klimatizácie kvôli chýbajúcim tlačidlám na ovládanie výhrevu sedačiek. Panel som zohnal na Allegre a vzhľadom na menšie komplikácie som musel z dvoch panelov urobiť jeden aby všetko fungovalo tak ako má. Retrofit vyhrievaných sedačiek rozhodne odporúčam - je to fakt slasť!

Jednotka airbagov
Stala sa mi taká prapodivná chyba - jedného dňa mi z ničoho nič naskočila chyba airbagov. Myslel som si že je niekde len vypojený konektor na sedačke alebo niečo podobné, ale v diagnosticke to hlásilo niečo ako "Interná chyba riadiacej jednotky airbagov". Veľmi zvláštna chyba pretože s autom sa nerobilo nič a nemalo ani žiadnu nehodu. Auto som dal do servisu na kontrolu kabeláže kde mi povedali že je všetko v poriadku a zrejme treba vymeniť samotnú jednotku. A tak mi nezostávalo nič iné než zohnať novú náhradnú, ktorú mi následne Ondra naprogramoval takže už všetko funguje tak ako má.

A to by bolo na dnes všetko :banana:


Přílohy:














Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 12. dub 2017 11:21 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. lis 2009 19:13
Příspěvky: 1099
Bydliště: Michalovce (SVK)
pekne to mas
:wink:
a Ondro je panko! :bigups:

_________________
"Bender"
ELECTRIC BLUE
ALTA: 17% Pulley, Airbox, Oil Catch Can
ATI Super Damper 2%
Newman Camshaft 250/400
IC Airtec
GP 2 brake R56 Tarox 336x28mm
Milltek & Sports Cat Back Exhaust
Powerflex
264k 282Nm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 21. kvě 2017 17:10 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Koncom apríla som pokoril milník 110 000km a tradične prebehla výmena oleja.

Na aute som taktiež pokusne vymenil palivové čerpadlo v nádrži v nádeji, že sa vyrieši problém, ktorý som popísal tu - viewtopic.php?f=79&t=8079. Problém s otáčkami pri jazde z kopca pri studenom motore sa nevyriešil. Avšak búchanie v nádrži po zastavení sa výmenou čerpadla odstránilo - aspoň niečo!


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 22. kvě 2017 13:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. lis 2016 00:25
Příspěvky: 47
Bydliště: Frýdek-Místek
Co se všechno musím přepájet na těch zadních světlech? Mám model 2009 a koukal jsem, že to stačí jenom přehodit.

Jinak je možné, že jsem tohle auto v zimě na Rači?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 22. kvě 2017 20:30 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Poprehadzujú sa len niektoré piny a dva piny sa prepoja priletovaním. Vychádzali sme z tohto návodu - http://www.mini2.info/forum/showpost.ph ... ostcount=9

Neviem či úplne rozumiem, ale myslíš či si moje auto videl v zime na Veľkej Rači? Ak áno, tak je to možné! :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 23. kvě 2017 09:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. lis 2016 00:25
Příspěvky: 47
Bydliště: Frýdek-Místek
Aha díky za info. Tyhle světla se mi hodně libí a chtěl bych jít originální cestou něž nějakou náhradou.

Právě jsem si tam všiml JCW s tím žlutým kolečkem v masce a teď se dívám, že to máš taky a pak jsem si všimnul, že jsi ze stejné oblasti. Máš to moc pěkné vozidlo. Tehda jsem ještě s Mini nejezdil tak jsem koukal co kde a jak udělat. Strašně se mi líbil ten difuzor kolem výfuku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 12. srp 2017 14:12 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Začiatkom júna auto dostalo nové pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 v štandardom rozmere 205/45 R17. Zatiaľ som s nimi nadmieru spokojný, čo sa týka gripu za mokra tak rozhodne aj za sucha. Predtým som mal Toyo Proxes T1R a tie boli teda totálny odpad - boli dobré len prvé leto a potom to nemalo absolútne žiaden grip a generovali neskutočný hluk - som rád, že som sa ich konečne zbavil.

Taktiež som osadil nové predné kotúče a platničky - skúšam kombináciu kotúčov Zimmerman a platničiek Brembo. Zatiaľ som s touto zostavou spokojný a subjektívne by som povedal, že to brzdí lepšie než pri OEM dierovaných s OEM platničkami.

Výmena predných kotúčov a platničiek vyriešila záhadné búchanie na náprave pri brzdení, ktoré som popisoval tu http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=78&t=8224.


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 29. led 2018 17:31 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Koncom minulého roka som pokoril milník 120 000km čo je spojené s klasickou výmenou motorového oleja.

A sa odohral väčší servis ohľadom bŕzd.

Zadné brzdy mi už dlhšiu dobu robili problémy (ako som popisoval tu viewtopic.php?f=78&t=6277&p=65290#p65290), kde vnútorná platnička bola zodraná úplne a vonkajšia len pár milimetrov. Brzdiče som sa rozhodol dať repasovať - avšak repas nedopadol k mojej spokojnosti, a tak som zadné brzdiče nakoniec kúpil nové priamo v BMW.

Spoločne s novými brzdičmi som vymenil aj komplet predné a zadné kotúče s platničkami. Tentokrát som dal všetko od Bremba.

Pravé predné a zadné ložisko mi mierne hučalo, a tak som sa rozhodol pre výmenu všetkých 4 ložísk - namontoval som ložiská od firmy FAG.

A aby zadným faceliftovým svetlám nebolo smutno, tak som vymenil aj bočné blinkre za model z faceliftu.

A poslednou zmenou bola výmena červených pancierových brzdových hadíc späť za nové OEM brzdové hadice. Dôvodom na prechod späť k OEM hadiciam bolo to, že som pancierovým tak nejako prestal veriť (ako som popisoval tu viewtopic.php?f=29&t=7052&start=80#p69419).


Přílohy:




Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: deli - COOPER S
PříspěvekNapsal: 20. úno 2021 11:47 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Fúúú, pozerám, že čas letí rýchlejšie než som si myslel - skrz to, že môj predchádzajúcí príspevok bol pred tromi rokmi!

Každopádne menší update - R56 stále vlastním, ale už na aute skoro nič nerobím, pretože mi v roku 2018 do garáže pribudol mladší brat F56 JCW.

Čo sa týka R56, tak tam je to len o pravidelnom servise, a teda výmena oleja každých 10 tisíc kilometrov. Pri 150 000km došlo k väčšiemu servisu (olej v prevodovke, motorový olej, klinový remeň, sviečky, filtre a chladiaca kvapalina). Pred pár dňami sme pokorili milník 160 000km, takže auto dostalo opäť nový olej a jazdí super!

Prikladám zopár fotiek, jedna aktuálna zimná a tiež F56, čo je teraz môj projekt.


Přílohy:



Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz