Logo
Právě je 28. bře 2024 14:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 04. čer 2012 15:18 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
krosna píše:
Ještě mě štve to, že u Ska bych očekával minimálně teploměr vody, když už ne oleje ....


jo ešte niečo k teplomerom...bola na to trochu kritika v nem.mediach asi tak 3roky s5...že to Bawo vyhodil, keď vačšina prémioviek ako aj stredu to mala...ono to síce ide stiahnuť z kľúča napr. v servise pri preberaní auta to aj vytlacili...

ale po čase svete div sa nová 3 F30 už zase teplotu vody ukazuje, min. vo výbave sport...v E90 to nemala myslím žiadna...
tak snáď to takto pridajú aj do ďalšej gen.Coopra tiež...aspoň do Ska...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 23. říj 2012 15:13 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Tak shánění zimních kol s obutím se ukázalo jako pěkný peklo. U Mini nabízeli 17ky s pneu za 12000/kus což mi přijde teda hodně. Děkuji, nemám zájem. Díky zápisu povolených rozměr v techničáku se ale ukázalo, že odpovídající kola na trhu v podstatě nejsou. Takže vše vyřešeno koupí kol jiné značky (BMW díky dobrému kontaktu na prodejce a kompatabilitě RFT pneumatik) a zapsáním těchto kol do TP. Tak už jen přezout a může začít sněžit! Jednu zimu se znakem BMW na kolech dam, přes léto to vyřešim pořádně. Teď jsem to podcenil, takže je řešení v podstatě nouzové.
Proto dotaz do budoucna - co máte na Countrymanovi za kola (léto i zima) a jak jste bojovali s hodnotama předepsanýma v TP? Díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 23. říj 2012 21:29 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
leto R19 podla TP...
zima R18 podla TP...

aky rozmer R17 sa nedal riešiť...
co napr. toto by podla TP nešlo?

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 24. říj 2012 10:48 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Originál BMW kola můžeš koupit kdekoliv, i z eBay, a do techničáku se nic nezapisuje.

Proč bys měl mít problém se zápisem after market kol do TP? Typový list ti vystaví prodejce a k tomu dá schválení od TÜV.

Na Countrymana jsou k dispozici desítky after market kol:
http://alu-kola.elektrony.cz/konfigurator?&auto=mn&model=Countryman*&velikost=18&typ=

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 26. říj 2012 20:37 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Díky za tipy, ale tak snadné to nebylo. V techničáku mam největší rozměr uvedený 19 palců, pak tam jsou 18ky,17ky a 16ky. Problém byl hlavně s ET číslem, protože velikost je 7J x 17 ET 50. I když jsem našel taková kola (ne Mini), tak zas neseděly šrouby atd... nemam bohužel čas s kolama trávit několik dní, a proto jsem to řešil, tak jak jsem to řešil. V neděli jdou BMW kola na auto, tak snad to nebude tak hrozný :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 26. říj 2012 22:52 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
No ano, v techničáku máš jen BMW kola. A aftermarket kola s úplně stejnými parametry v podstatě nekoupíš.

Jak už jsem ale psal, není problém koupit libovolná aftermarket kola s lehce odlišnými parametry (offset, šířka ráfku) viz odkaz výše, od prodejce k nim dostaneš potvrzený typový list a schválení z německé zkušebny TÜV, s tím zajedeš na dopravní inspektorát a s kolkem 50,- Kč si to necháš zapsat do techničáku, vše naprosto dle litery zákona (více zde).

Jestli to chápu správně, podle toho, co jsi napsal, tak tak jsi to taky učinil. Píšeš "koupí kol jiné značky" a hned za tím "jednu zimu se znakem BMW na kolech dam". Omlouvám se, jestli jsem tě pochopil špatně :-) Každopádně u ne-OEM kol je to vždy třeba řešit zápisem do TP, což je rychlovka, kola s úplně stejnými parametry jako OEM se většinou nedělají (občas lze pochybovat o soudnosti lidí v BMW - viz šílený offset ET 52 u JCW 18" ráfků na MCS...).

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 26. říj 2012 23:32 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Ano, kolama jine značky opravdu myslím originál BMW kola včetně modrobílé vrtulky uprostřed. Jsou původně určena na 1er, takže proběhlo zapsání rozměru do TP a v neděli jdou na Countrymana. Dlouhodobě je tam ale mít nechci, přes příští léto si najdu čas na sehnání originálních kol od Mini.
Kǎzdopádně děkuju za odkazy a rady. Tomu říkám užitečné fórum :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 29. říj 2012 10:57 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Přezutí na zimní proběhlo. Výsledek vypadá lépe než jsem čekal :) Asi ani nebudu shánět jiná kola, jen vyměním středy za ty s logem Mini a bude vystaráno. Jízda je teď o něco pohodlnější, ale zase že by to bylo nějak moc výrazně, to ne. :D Jinak to auto pořád miluju.


Přílohy:
minifotka.jpg
minifotka.jpg [ 83.15 KiB | Zobrazeno 12108 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 28. lis 2012 17:21 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Tak nám má zase sněžit, takže už se moc těšim, že proženu ALL4 system. K čemu by tam byl kdybych ho nepoužil, že?

Mini má za sebou první neplánovanou návštěvu servisu. V záruce se opravil mechanismus okénka u řidiče, kdy okénko nedojelo až do dveří a někdy zlobilo. Teď vše v pořádku. Oprava provedena v Inveltu Praha a spokojenost. Umim si představit i osobnější přístup, ale v celku není co vytknout a s frekvencí jakou jim tam chodí lidi je to i tak na pochvalu.

Jinak jsem na 12 700 km a točíme spokojeně dál. Pokud by někoho zajímala spotřeba, tak z letních 8,5 vzrostla na 8,6l/100km . Intervaly mezi návštěvami pumpy jsou dlouhé cca 450 km (nejezdím na doraz - tankuju, když je dojezd okolo 100km).


Naposledy upravil lambdamen dne 28. lis 2012 17:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 28. lis 2012 17:28 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. úno 2011 14:32
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Pokud mohu doporučit, a pokud je to správný rozměr :blush:

http://auto.bazos.cz/inzerat/19952451/M ... ky-kol.php


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 28. lis 2012 22:30 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
lambdamen píše:
Tak nám má zase sněžit, takže už se moc těšim, že proženu ALL4 system. K čemu by tam byl kdybych ho nepoužil, že?


mám pocit, že ho využívam pravidelne...samozrejme že na tom snehu to bude....asi o dosť jednoduchšie...
vždy ma potom prekvapí ten rozdiel keď presadnem do predokolky, ako sa pocitove ten vykon prenáša úplne ináč...

[/quote]
jinak jsem na 12 700 km a točíme spokojeně dál. Pokud by někoho zajímala spotřeba, tak z letních 8,5 vzrostla na 8,6l/100km . Intervaly mezi návštěvami pumpy jsou dlouhé cca 450 km (nejezdím na doraz - tankuju, když je dojezd okolo 100km).
[/quote]

aj tak hodne slušná spotreba na gaso all4...aký jazdíš prevažne cyklus-asi skor okresky, ani mesto, ani dialnice?
interval na dojazd ak by som tankoval ako ty tak skoro rovnaky, niekde k 650km ale... ja to vačšinou dam na nulu a potom občas tak do 30km s dojazdom 0...8)

mne to stači len tak tak na týždeň... :roll:

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 28. lis 2012 23:20 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Já teda ALL4 pocítil jen při tom prvním sněhu před pár týdny. Jinak i na mokru mi to přijde takové předokolkové. Poslední dva roky jsem ale jezdil čistě se zadokolkou nebo s xdrivem, kde je preferována zadní náprava, tak mam možná prostě překalibrované vnímání. Tohle je prostě něco jiného a popravdě v čistě předokolce jsem už nejel ani nepamatuju.

Ad. Spotřeba je 8,6 dlouhodobá na zimních kolech. Jezdim nejčastěji Karlovy Vary - Praha a pak nějaký pojížďky v těchhle městech a okolí. Ta cesta je největší podíl okreska takže to nějakou roli hrát bude. Dálnici jezdim na tempomat 140, je to taková ideální rychlost na udržení rozumné spotřeby a zároveň aby citlivější cestující neremcali, že je to hlučné. Když se jedu sám pobavit, tak samo tam je hned okolo 13l na 100, ale to neni u mě zas tak častý. Nádrž mi taky během běžného používáni vystačí na týden - obvykle cesta PHA - KV a zpět + co nejezdim po městě a okolí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 28. lis 2012 23:35 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
potom sedí vec...dik za reakciu...

keď občas zatlačím nad dialničný limit, tak to je hneď vidieť na dojazde...spotrebe....

ale kto by s tym podvozkom nexcel objavovať skryté talenty.... :shock:
hlavne keď vľavo skáču v 110...blinkr a je tam....v tych našich tiahlych zákrutách :oops:

ale keď sa človek nie vždy ponáhľa, tak sa to na tej spotrebe relat.zrovná...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 03. pro 2012 23:54 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. pro 2011 23:55
Příspěvky: 103
Nevidět to, tak bych tomu nevěřil, ale ta kola z X1 tomu sluší. :bigups:
Jinak určitě to nebude tak moc zadokolkově orientované jako xDrive, ale na sněhu se ten menší rozdíl maže. :lol: Jinak předpokládám, že jsi to zkoušel s DTC v tom druhém, OFF módu, že?

_________________
MINI Cooper Countryman S ALL4 Pure Red/Black
Bývalé: Mini Cooper R50 Chilli red
Mini Cooper R53 Silk Green Metallic


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 04. pro 2012 09:06 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
DTC pochopitelně kompletně off (podržení cca 5s než se rozsvítí kontrolka). Na sněhu mam najeto poměrně málo, potřebuju chytnout vánici tzv. live, aby mi silničáři nestihli kazit radost a pak to konečně projedu pořádně. Zatím usuzuju jen na základě nějakejch zasněženejch plácků nevalné kvality, to není vypovídající.

Ad. kola: Nejsi sám, kdo je překvapenej, že BMW kola nevypadají úplně trapně a zle. Už jsem na ně dokonce slyšel 4 pochvaly, takže asi zůstanou. Chtěl jsem měnit středy (krytky) za ty s logem MINI, ale rozdílné velikosti krytek BMW a MINI to znemožňují. Tak nevim jak a jestli to budu řešit. Napadá mě nechat si udělat samolepku, ale to neni moc dlouhodobé řešení do zimních podmínek,


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 04. pro 2012 20:43 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
prežen to neskoro večer alebo skoro ráno na Liberec a máš pár desiatok km v ľavom pruhu v snehu v pho...
viď dnes ráno okolo šiestej, ľavý pruh až k skoro Hradištu 3-5cm...a skoro nikto v ňom pochopiteľne nejazdil...

Ješted je kapitola o sebe...ale tam nie je moc priestor na chybovanie

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 15. pro 2012 12:42 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Jen se chci podělit o konečně pořádně zimní zážitky :) Vzal jsem Miniho na projížďku a nestačil se divit. Předchozí náznaky nedotáčivého chování byly opravdu jen náznaky. Dal jsem 20km zasněžených cest, sport on, DTC off a vrátil se s úsměvem od ucha k uchu.
Takže stručně - je to paráda. Mini je na dnešní dobu poměrně lehkej, takže setrvačností moc netrpí (porovnávam s autama těsně pod 2t), což jednoznačně nahrává zábavě za volantem. První jsem po nasednutí ocenil vyhřívané přední okno, led šel dolu jak po másle. Pak kousek na zahřátí a jdem na to. Mini je neskutečně čitelnej co se chování týče, nekouše, nevymýšlí záludnosti. Toho zbytku nedotáčivosti se lze lehce zbavit rozhozením volantem, případně trochou plynu. V zatáčce po přidání si záď elegantně vybočí, ale zas nijak dramaticky aby to připravený řidič nechytil. S těžištěm auta se dá krásně pracovat a lehkým smykem si dát i sérii zatáček.
Přihazuju i pár fotek, tak všem ostatním přeju spoustu zábavy za volantem Vašeho Mini, proto je přece máme! :D
Hezké svátky


Přílohy:
IMG_2489.JPG
IMG_2489.JPG [ 192.66 KiB | Zobrazeno 11783 krát ]
IMG_2490.JPG
IMG_2490.JPG [ 160.75 KiB | Zobrazeno 11783 krát ]
IMG_2491.JPG
IMG_2491.JPG [ 151.91 KiB | Zobrazeno 11783 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 12. úno 2013 15:38 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Zdravím zase po nějaké době.
Přes spokojenost s Miníkem jsem usoudil, že by bylo fér podělit se také o nedostatky, které se v průběhu používání objevily. Takže Countrymanem jezdím i po 16 700 km od koupě stále s úsměvem a strašně rád. Teď co dokáže potrápit.
Tak předně malá nádrž (47l), nafackovat tomu, kdo to vymyslel - dojezd je podle stylu jízdy 350 - 500 km a to prostě není moc.
Uchycení zadních pásů je na tak blbém místě, že spony pásů se za jízdy neustále dotýkají plastů okolo dveří a sedadel a klepou do nich. Nemá cenu to nějak ručně dávat jinak, stejně se to po chvíli zase sesune k plastům a klepe to do nich. V jiném autě jsem se s tím nesetkal.
Z první řady u semaforů nejsou semafory vidět. Je to kvůli tomu, že nejnižší poloha sedadla je pořád na můj vkus vysoko a tím pádem mám i střechu dost nízko v zorném poli (v porovnání s BMW E61 je v Mini vidět mnohem méně oblohy - někdy je to výhoda, klesající slunce v podvečer atd...)
Malá a krátká loketní opěrka vpředu, navíc se s přítelkyní za jízdy neustále šťoucháme loktem a to nejsme žádní obři.
Shrnutí? Jsou to drobnosti, ale i ty hrají roli. Nicméně jsou to drobnosti, které jsou mohutně přebity pocitem z jízdy a zážitky, které nám Mini přináší. A jestli bysme ho koupili znova? Rozhodně ano! :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 12. úno 2013 19:55 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
zadné pásy, celé zadné plasty - plato a podlaha kufru podlepené akustickou nitto paskou a od vtedy všetko ok...

budúci týždeň je v pláne doležitejší zásah v servise na odstránenie posledných pa-zvukov zo zadu čo ostali...
zatiaľ musím pochváliť Invelt za super podporu a prístup....zisťovali v DE, či sa podobný problém už objavil a ako sa prípadne riešil...

a ozýva sa občas posledné dni Ačko vs. prístrojovka...ale to bude vyriešené hneď za pár sekúnd čo sa mi do toho bude chcieť pustiť...

ad semafór, klasický problém mini, na tom je CM ešte v pho...
ale nie je to vec, kt. by som tomu autu neprepáčil...podobne ako ty...

operu v tomto podaní neberem ako operu ale skor schránku na drobnosti pred nenechavcami a je to viac poruke...
na nejaký jumbo box a la e90, prip.koncern to nemá, ale bolo to vrámci snahy urobiť to flexi na rail asi jediné rozumné...

myslím, že niekde na nemeckom fore som videl vychytavku ako ho posunúť viac dopredu...

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Lambdamen - COUNTRYMAN S ALL4
PříspěvekNapsal: 13. úno 2013 23:56 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. kvě 2012 17:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Praha/Karlovy Vary
Speedygon79 : To podlepení vypadá jak? Můžeš sem hodit fotku? Hlavně toho pásu... Neumim si představit jiný řešení než to omotat a to se mi nezdá jako ideální. V kufru mi nic nelomcuje, je fakt, že při ostřejší jízdě plato klepne, ale to jsem tak zabranej do děje, že neřešim. 8)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz