Logo
Právě je 25. dub 2024 04:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bulldog - COOPER D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 03:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. srp 2011 11:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Zdravím, tak jsem také propadl do skupiny MINI. Chtěli jsme nějaké malé autíčko na ježdění po městě a nakonec jsme skončili u MINI Cooper D (2008). Fotky přidám, až autíčko pořádně připravím na focení.

Ale hned ze začátku bych potřeboval poradit a informovat o nějakých věcech, abych byl v obraze.

1. Asi to nejdůležitější - U okna u řidiče nejde dojezd. Dneska jsme se v tom hrabali snad 4 hodiny, ale na nic jsme nepřišli. Ale problém je i v tom, že když okno jede nahoru, tak jak se dostane do horní pozice, hned zase začne jet dolů a sjede asi o 10 cm (bezpečnostní pojistka) a zastaví se. Tak nevím, kde přesně hledat problém. Okno u spolujezdce je v pořádku. Dojezd funguje a sjede a vyjede při otočení klíčku v zámku, nebo jen sjede při podržení tlačítka.

2. Palubní počítač - Sice jsem prolezl celé forum, ale nějak nechápu palubní počítač. Levou páčku sice mám s tlačítkem, ale tlačítkem jen přehazuji aktuální rychlost a teplotu. Když podržím, tak se dostanu do nastavení času, nebo datumu. Víc tam toho není. Tak nevím, jestli tam vůbec je a je potřeba ho jen povolit přes diagnostiku (jak jsme se tu dočetl), nebo tam není.

3. Světla - Asi to bude blbý dotaz, ale nikdy jsem se s tím nesetkal. Když nastartuji a rozsvítím, tak se světla sama seřídí, jak tomu je zvykem u xenonových světlometů. Já tam mám světla s halogonovou žárovkou, tak proto se divím. Tak chci jen vědět, jestli je to u všech MINI normální.

Díky moc za rady a vysvětlení mých dotazů.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 05:35 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. kvě 2010 16:54
Příspěvky: 362
Bydliště: Praha západ
Vítej v klubu! Gratuluju k dobré volbě!

Vezměmě to odzadu. Co se světel týče, tak je to standardní stav.

Dle informací o "osekaných" funkcích palubního počítači soudím,že máš pravděpodobně Mini ONE,takže basic verze (takže za pár dní Ti to nedá a začneš dostrojovat a dokupovat, znám to :D ) V případě počítače Tě ale nečeká žádná velká invstice,protože on je kompletně funkční, jen jsou blokovány některé funkce. Stačí na diagnostice odblokovat a dostane se Ti info o spotřebě, dojezdu, rychlostnímu průměru atd.Zkrátka je to jen "zlevňovací" manévr výrobce pro odlišení nižších a vyšších verzí. Měl jsem totéž a miníkář OKCZ (budeš-li hledat,tak kontakt tu najdeš), připojil krabičku do laptopu a mého mini, několikrát kliknul a počítač odblokoval.Nevím zda jeho diagnostika stačí i na Tvůj model, já mám Mini z roku 2004-

Okna a stahovačka není úplně moje doména,ale kdyýž si dáš práci a pročesáš fórum, tak najdeš spoustu informací o problémech s okny.

Tak ať slouží a dělá radost!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 07:05 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
ahojky gratulace.

K tomu PP. Nemyslim, ze mas neco blokovane. Ja mam taky One, a funguje vsechno mozny ( je fakt, ze mam 2011 a nevim jeslti 2008 neni omezenejsi) . Alee aby se to vsechno zpristupnilo, tak musis mit zavreny dvere, zatazeny okynka a klicek v zapalovani. Aspon tak to funguje u me. Pokud neni neco z toho splneno, tak PP umi nastavit pouze datum a cas, tak jak rikas. Taky i trvalo nejakou dobu, nez sem na to prisel. Kdyz se vsechno zavreny, tak klikej na PP tak dlouho, az se dostanes na set/info, pak to drz a tim se dostanes do nastavovani. Kratky klik posouva nabidky, dlouhej je aktivuje. Skoda, ze tak jako u jinejch aut nema PP kolibkovy tlacitko, aby se dalo listovat na obe strany, Tady clovek porad musi tocit vsechno dokolecka. :biggrin:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 08:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. srp 2011 11:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Díky za užitečné informace, určitě to zkusím.

Ne, mám Coopera D (8/2008, R56, 1.6, 80 kW).

Další věc, co jsem vypozoroval ohledně oken je to, že když jsou dveře zavřené, tak jdou automaticky stahovat nahoru a dolu, ale když jsou otevřené, tak se knoflík musí držet. Tedy takhle mi to jde na spolujezdcových, které jsou OK. Ale u řidiče mi nejde automat vůbec, proto si myslím, že možná je chybička ve dveří, že auto si myslí, že jsou otevřené a proto ani nejde dojezd. Ale spínač v zámku cvaká a lampička zhasíná, tak nevvím. Dneska to ještě pořádně vyzkouším a dám víc informací.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 12:13 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2010 12:15
Příspěvky: 76
Cooper D, to existuje? Myslel jsem, ze Diesely se delaji pouze ve variante ONE.

Jinak nezapomen nam poslat nejakou fotku tveho noveho clena rodiny... :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 18:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. říj 2010 06:04
Příspěvky: 18
Bydliště: Liberec
dělají se dokonce Coopery DS...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 20. srp 2011 22:24 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2011 15:18
Příspěvky: 1156
Bydliště: Ústí nad Labem
vlr píše:
Cooper D, to existuje? Myslel jsem, ze Diesely se delaji pouze ve variante ONE.

Jinak nezapomen nam poslat nejakou fotku tveho noveho clena rodiny... :)



Stačí se podívat na www.mini.com V konfigurátoru jsou všechny možnosti. :idea:

_________________
EX - Mini One R56, OKCZ Cooper 90kW, 122 koní upgrade 2015, červená - mazlík.
KTM Duke 390
EX - K Vulcan S, 45 kW - Willi
EX - K Z750R Spark black, 77,7 kW - princezna


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 23. srp 2011 15:39 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 29. lis 2010 17:41
Příspěvky: 293
Bulldog píše:
Zdravím, tak jsem také propadl do skupiny MINI. Chtěli jsme nějaké malé autíčko na ježdění po městě a nakonec jsme skončili u MINI Cooper D (2008). Fotky přidám, až autíčko pořádně připravím na focení.

Ale hned ze začátku bych potřeboval poradit a informovat o nějakých věcech, abych byl v obraze.

1. Asi to nejdůležitější - U okna u řidiče nejde dojezd. Dneska jsme se v tom hrabali snad 4 hodiny, ale na nic jsme nepřišli. Ale problém je i v tom, že když okno jede nahoru, tak jak se dostane do horní pozice, hned zase začne jet dolů a sjede asi o 10 cm (bezpečnostní pojistka) a zastaví se. Tak nevím, kde přesně hledat problém. Okno u spolujezdce je v pořádku. Dojezd funguje a sjede a vyjede při otočení klíčku v zámku, nebo jen sjede při podržení tlačítka.

2. Palubní počítač - Sice jsem prolezl celé forum, ale nějak nechápu palubní počítač. Levou páčku sice mám s tlačítkem, ale tlačítkem jen přehazuji aktuální rychlost a teplotu. Když podržím, tak se dostanu do nastavení času, nebo datumu. Víc tam toho není. Tak nevím, jestli tam vůbec je a je potřeba ho jen povolit přes diagnostiku (jak jsme se tu dočetl), nebo tam není.

3. Světla - Asi to bude blbý dotaz, ale nikdy jsem se s tím nesetkal. Když nastartuji a rozsvítím, tak se světla sama seřídí, jak tomu je zvykem u xenonových světlometů. Já tam mám světla s halogonovou žárovkou, tak proto se divím. Tak chci jen vědět, jestli je to u všech MINI normální.

Díky moc za rady a vysvětlení mých dotazů.


Palubní počítač není standardem, ale příplatkovou výbavou samostatně, příp. v paketu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 13. zář 2011 15:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. srp 2011 11:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Tak konečně přidávám fotky ...


Přílohy:
1_resize.JPG
1_resize.JPG [ 163.51 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
2_resize.JPG
2_resize.JPG [ 176.97 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
3_resize.JPG
3_resize.JPG [ 166 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
4_resize.JPG
4_resize.JPG [ 177.24 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
5_resize.JPG
5_resize.JPG [ 181.16 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
6_resize.JPG
6_resize.JPG [ 174.99 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
7_resize.JPG
7_resize.JPG [ 193.1 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
8_resize.JPG
8_resize.JPG [ 199.81 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
9_resize.JPG
9_resize.JPG [ 147.94 KiB | Zobrazeno 9291 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 13. zář 2011 16:27 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Černá s bílou, to je opravdu krásná kombinace. A ta zelená tráva k tomu nádherně ladí :-)

Moc pěkný kousek, na můj vkus je akorát moc velký profil pneumatik.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 14. zář 2011 10:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. srp 2009 09:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha
gratulace, vypada moc pekne :)
az se spolu trosku seznamite, napsal bys mi realnou spotrebu? Posilhavam po stejnym motoru v Clubmanu a udavana spotreba mi prijde dost optimisticka :)
diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 14. zář 2011 12:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 17. srp 2011 11:45
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
SVckarka píše:
gratulace, vypada moc pekne :)
az se spolu trosku seznamite, napsal bys mi realnou spotrebu? Posilhavam po stejnym motoru v Clubmanu a udavana spotreba mi prijde dost optimisticka :)
diky


No zatím jsme projeli asi 3 nádrže, takže to není moc, ale jezdili jsme jen po Praze a to se spotřeba pohybovala mezi 5,0 - 5,3. Teď jsem s tím jel na chatu po dálnici a pak okresky a snažil jsem se nějak dodržovat předpisy, tak jsem zvědavý, jaká bude spotřeba při takovéto jízdě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 14. zář 2011 12:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. srp 2009 09:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha
Bulldog píše:
No zatím jsme projeli asi 3 nádrže, takže to není moc, ale jezdili jsme jen po Praze a to se spotřeba pohybovala mezi 5,0 - 5,3. Teď jsem s tím jel na chatu po dálnici a pak okresky a snažil jsem se nějak dodržovat předpisy, tak jsem zvědavý, jaká bude spotřeba při takovéto jízdě.

tak to je super :) ja se svym zroutem jezdim v Praze za 9, mimo mesto se pod 6,5 nedostanu.. Takze se na Clubmana tesim o to vic :))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bulldog - Cooper D
PříspěvekNapsal: 15. zář 2011 19:45 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. pro 2010 23:01
Příspěvky: 95
Bydliště: Prostějov - Mariánské Lázně
Já jezdím se svým Clubmenem D v průměru za 6l/100km (město+dálnice) a moc se mi nedaří dodržovat rychlostní limity, při jízdě podle předpisů 5l/100km. Už se mi i povedlo při cestě z Jeseníku do Prostějova jet za 3,2 l/100km :D , ale to bylo s hóóóódně lehkou nohou na plynu a max rychlosti do 80 km/h.

_________________
MINI COOPER S CABRIO


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz