Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Re: Nickův Mini - COOPER S

24. říj 2012 21:13

Připraveno na zimu :-)

2 dny (2x12 hodin) - mytí, odstraňování kapiček téru, clayování, mytí, zabarvování ďubek, čištění interiéru a motorového prostoru, impregnace kůže, leštění, voskování auta i zimních kol (oboje 2 vrstvy), impregnace gumových prvků, leštění chromových prvků, výměna kol.

Byl by to dokonalej, krásně unavující dvojden, kdyby se při výměně nerozbil mezikus na klíč na McGard bezpečnostní šrouby u zadních kol... Na jednom kole pak nešly utáhnout a na druhém povolit, grr... Naštěstí McGard ten mezikus při zaslání do Německa zdarma vymění, prý do týdne.

Re: Nickův Mini - COOPER S

25. říj 2012 08:14

no parádní výkaz prací!! :blink: pls co doporučíš na sundání téru a impregnaci gum. dílů :?:

Re: Nickův Mini - COOPER S

25. říj 2012 09:43

pramenn píše:pls co doporučíš na sundání téru a impregnaci gum. dílů :?:

Tér je mrcha, používám Chemical Guys Bug Bugger & Tar Remover, příp. je na to třeba Autoglym Tar Remover (a mycí rukavice nebo mikrovlákno, ne špinavej kus hadru). Když se kapičce vůbec nechce dolů, tak technický benzín. Ono to kolikrát chce víc přejetí a přitlačit.
Na gumové díly je hromada věcí (venkovní vs vnitřní plasty), na venkovní používám Autoglym Bumper Care (lišty) a Autoglym Bumper Black (sprej na mřížky). Je jich hodně s podobným účinkem - vyčištění a navrácení původní černé barvy, ochrana proti špíně a UV záření. Ten sprej je na mřížky výborný, je to raz dva, mnohem jednodušší než se s tím patlat štětečkem.

Re: Nickův Mini - COOPER S

25. říj 2012 12:47

tez me to ceka aspon zakl. protekce

ja pouzivam na plasty Supernatural Sealant na basi pryskyrice

a aplikace max jednou rocne spis jednou za 2 roky :bigups:

Re: Nickův Mini - COOPER S

26. pro 2012 22:53

40000km.jpg
40000km.jpg (90.06 KiB) Zobrazeno 13770 krát


Tak dnes první milník, co se mi podařilo cvaknout :)

Re: Nickův Mini - COOPER S

26. pro 2012 23:29

Pekny :D ale trosku jezdi ať to nevypadá ze stáčíš kilometry :D

Re: Nickův Mini - COOPER S

26. pro 2012 23:32

To je ještě mlaďák :)

Re: Nickův Mini - COOPER S

26. pro 2012 23:41

mikimini píše:Pekny :D ale trosku jezdi ať to nevypadá ze stáčíš kilometry :D

Dávám lehce přes 10 tisíc ročně :) Trošku nevýhoda, že nemusím dojíždět do práce 8)
Příští rok to bude přibývat o něco rychleji, protože budou Tatry + další výlety se psem :bigups:

mcs.jpg
Naposledy upravil Nick dne 12. led 2019 17:43, celkově upraveno 1

Re: Nickův Mini - COOPER S

27. pro 2012 00:27

Vyraz s rodinkou a Minaskem na Grossglockner..ale pozor,jednou tam pojedes a budes tam jezdit cely zivot :-)

Re: Nickův Mini - COOPER S

27. pro 2012 00:58

Ano ano, Alpy v létě jsou v plánu. A Krkonoše a Beskydy taky. Ještě toho máme hodně co objevovat :)

Re: Nickův Mini - COOPER S

13. led 2013 15:51

Tak jsem si udělal trošku radosti dodatečně k Vánocům :)

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Za bundu díky Mekkkovi.

Re: Nickův Mini - COOPER S

17. led 2013 23:26

Tak krásně připravené auto na zimu, to už by stálo za to ho prodat a pro budoucí rodinu a psa koupit zánovní M3.

Re: Nickův Mini - COOPER S

18. led 2013 15:14

Kdybys ho viděl dneska Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Prodávat se nebude, není důvod. Strejda má 335i a to na občasné vyblbnutí se zadokolkou stačí :)

Re: Nickův Mini - COOPER S

21. led 2013 18:07

:D No a že jsi ho koupil v AAA.Jsou to vexláci jako všude jinde a taky mají někdy dobrý kousky já měl od AAA dvě auta a pohoda a kámoš už myslím 3 a taky v poho.Máš moc krásný mini tak at frčí. 8)

Re: Nickův Mini - COOPER S

09. bře 2013 20:39

Díky Ondrovi za aktualizaci na nejnovější software v celém autě (o 5 let novější než tam byl), za nakódování pamatování si stavu tlačítka pro vypnutí auto start-stop a za permanentní nastavení rychlosti v horním displeji na otáčkoměru (takže nyní lze ve spodním displeji libovolně přepínat a v horním je stále rychlost) :bigups:

Re: Nickův Mini - COOPER S

04. dub 2013 22:19

První kolo objednávek - nové Clarion repro, kryty A sloupků s otvory pro výškáče, krátká 10cm anténa Alta, sání a inlet hard pipe od Alty, pružina do blow-off bypass adaptéru od Alty, iridiové svíčky Denso Power, stěrače PIAA a JCW plaketa na přední nárazník (ať té na víku kufru není smutno) - pro remcaly, JCW kola, brzdy a vzpěra (plus lepší čip, sání a výfuk) jsou podle mě dostačující.
Až bude vše v autě, tak to snad zakončí Milltek výfuk s GT80 koncovkami.


Překvapení 1 - Lohen expedoval hned druhý den, tj. dnes.
Překvapení 2 - svíčky expedovány v den objednání, tj. dnes.
Překvapení 3 - největší - repro z USA očividně prošlo celnicí a pustili ho bez platby daně a cla :-) (a nebo je taky možné, že pošta má ještě moji plnou moc a přijde mi to automaticky s doplatkem bez dokládání nějakých informací :? ). Každopádně týden je dost rychlé na dopravu z USA :-)

Re: Nickův Mini - COOPER S

05. dub 2013 09:20

To je pecka :bigups:

Re: Nickův Mini - COOPER S

05. dub 2013 10:44

Repro dorazilo a pošta s 21% DPH + 180 Kč nezklamala. Ale aspoň na tom nebylo clo :-)

Re: Nickův Mini - COOPER S

30. kvě 2013 16:22

Stěrače PIAA dorazily :-)

1,5 měsíce jsem na ně čekal u telematicagroup.co.uk, ale zakřivený pro spolujezdce je, zdá se, nedostatkové zboží. Tak jsem to zrušil a objednal v Anglii u part-box.com, kde měly zakřivený poslední kus skladem. Dorazili za týden, ale místo zakřiveného poslali normální... Naštěstí zakřivený zůstal na skladě, poslali mi ho zdarma a přišel dnes (asi byl na skladě delší dobu dle stavu zaprášení krabičky, takže mám štěstí). Nezakřivený zpět nechtějí, cena poštovného by byla jako stěrač. Takže mám teď 3 kusy - pro řidiče se spoilerem a zakřivený a normální pro spolujezdce. Uvidím, jestli ten normální nechám do rezervy nebo ho nepustím dál. Ten zakřivený je pro více než normálně zakřivené sklo Mini ideální. £51 + £20 doprava UPS, co se dá dělat...

http://www.piaa.co.uk/wipers/wipers.asp

Tak jsem zvědavý, zda budou tak skvělé i v praxi :-)

Re: Nickův Mini - COOPER S

26. pro 2013 23:19

50000km.jpg
50000km.jpg (76.92 KiB) Zobrazeno 12454 krát
Odeslat odpověď