Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Nickův Mini - COOPER S

02. bře 2011 22:06

Mám ho od 16.11.2010, takže jsem ho nestihnul ještě pořádně na letňákách protáhnout, ale i tak jsem maximálně spokojený, jezdí parádně, stabilně a úžasně temperamentně. Předtím byl v provozu necelé 3 roky od srpna 2007, koupený v CZ, pravidelně servisovaný v pražském Inveltu, původní majitel s ním zacházel jak ze škatulky a najel jen 19000 km :) Takže stav se od nového takřka neliší.
Cena: 350 tisíc + origo zimní pneu za 30 tisíc (jen 4000 km najeto). Co sleduju ceny, tak myslím teda, že jsem udělal kauf století, protože v tom stavu mám nový auto za polovinu ceny :D Je skoro v plný palbě (a já osobně u něj nepostrádám de fakto nic, sám bych si ho takhle navrhnul).

Takže výbava:
paket Chilli (xenony, klima, polokožené sedačky Ray, ...)
vnitřek v chromu, loketní opěrka (momentálně demontovaná, musím ji ještě vyzvednout u původního majitele), vyhřívaní trysek ostřikovačů a zrcátek
sportovní nastavení podvozku
Web Spoke 17" kola s Dunlop SP Sport 01 (run-flat)
Crown Spoke 17" kola s Pirelli Winter 240 Snowsport

Byl tam i čip od Steinbauera, za což jsem velmi rád, protože stojí 35 tisíc, šlape jak hodinky. Udávají 208 koní a 275 NM. V létě zkusím zamluvit válcovou zkušebnu, abych to viděl na vlastní oči :)

Můžete nás potkávat v HK a okolí.

A pak že sny se neplní!
Přílohy
01.jpg
Ještě na letňákách, ty ráfky opravdu miluju.
01.jpg (196.48 KiB) Zobrazeno 19789 krát
02.jpg
02.jpg (165.67 KiB) Zobrazeno 19789 krát
03.jpg
03.jpg (149.22 KiB) Zobrazeno 19789 krát
04.jpg
Krasavec v zimě
04.jpg (157.99 KiB) Zobrazeno 19789 krát
05.jpg
05.jpg (157.99 KiB) Zobrazeno 19789 krát
06.jpg
06.jpg (170.04 KiB) Zobrazeno 19789 krát
Naposledy upravil Nick dne 03. bře 2011 15:01, celkově upraveno 1

Re: Nickův Mini Cooper S

02. bře 2011 22:22

Tak to byl kup teda.. Mini Je krásnej!!! :bigups:

Re: Nickův Mini Cooper S

03. bře 2011 01:55

A nema prodavajici v garazi jeste jednoho?:-))
Muze mit i o 5000 km vic:-)

At to jede a hodne stesti!

Re: Nickův Mini Cooper S

03. bře 2011 09:47

Parádní koupě :) a skvělej kousek. Ať jezdí! ;)

Re: Nickův Mini Cooper S

03. bře 2011 12:34

Je nadherny! :banana: a ma krasnou barvu :D

Re: Nickův Mini Cooper S

03. bře 2011 15:05

yan píše:A nema prodavajici v garazi jeste jednoho?:-))
Muze mit i o 5000 km vic:-)


Já si taky říkám, jaký neskutečný štěstí jsem měl. Majitel ho měl jako druhé auto čistě pro potěšení a po čase zjistil, že na něj nemá moc času, takže bude lepší ho prodat.

Původně jsem chtěl koupit něco levnějšího, ale když jsem viděl tohohle, tak bylo jasno :banana:


Jediný doplněk, o kterém jsem uvažoval, jsou bílé pruhy na kapotu, ale tak si říkám, že takhle vypadá možná ještě líp, ta modrá Laser Blue je neskutečně krásná, hlavně na sluníčku :)

Re: Nickův Mini Cooper S

08. bře 2011 11:19

údaj 208 koníků? :o to je chip? nějak se mi nezdá že by mohl zvednout o tolik :/

nechci stourat ale tohodle mini sem videl na prodej v AAA auto nejdriv stál v brně pak převezen do Prahy a následně prodán, cena byla uvedena 350k + byl chiplej to si pamatuju a mněl najeto 19k km :/... každopádně známej co tam maká mi říkal at od něj držím ruce pryč... v té době sem si miniho kupoval taky... ale treba jsem se spletl... ale jesli sis ho koupil v AAA si blazen :D

dle fotek je prvni fotka z aaa auto praha :D tak ti preju hodně štěstí ale doufám že vše bude v cajku... ale koupil sis auto u největších podvodníků v cr :( a jak sem rikal znamej tam maká a tam se dějou věci :D ještě si pamatuju jak sem tam jednou prodal auto jako 4 majitel a ten den na webu po prvím majitely a samé nonsensy :D a to že bylo bourané taky nějak zapomněly :D

Re: Nickův Mini Cooper S

08. bře 2011 19:38

Ano, je tam certifikovaná jednotka od Steinbauera (ne žádnej podomácku dělanej čip) od UR Tuning. A 208 koní není nějak extrémně hodně, pohledej si ten starší díl Top Gearu, kde porovnávali obyč. Sko, JCW a ještě další dvě hodně upravené varianty, jedna byla až někde na 260 koních.

Ano, je z AAA. A ano, vím jak to tam chodí. Na druhou stranu, ne všechny auta musej bejt nutně kradený a stočený.

Před koupí jsem si udělal důkladnou rešerši v BMW Invelt, kde bylo pravidelně servisované a také jsem si tam nechal udělat kupní prohlídku. Je navíc českého původu, takže o to jednoduší bylo vše ověřit. Od původního majitele jsem kupoval ještě poté zimní gumy, takže jsem měl příležitost s ním o všem pokecat :-)

Všechno je v naprostém pořádku, takže to je zjevně jedno z mála aut, u kterých napsali pravdu :D Nakonec můžu bejt asi rád, jakou mají pověst, jinak by mi ho tam někdo koupil před nosem (např. ty) :D A to jestli to jsou podvodníci, nebo jen byznysmeni, já těžko dokážu posoudit, protože klamání zákazníka je běžné naprosto všude a když se člověk podívá, jaká korupce a tunely jsou ve státní správě... To bych si nemohl koupit nikdy nic a žít v jeskyni. Takže jsem rád, že to dopadlo a teď si můžu toho nádhernýho Coopera užívat :)

Re: Nickův Mini Cooper S

08. bře 2011 19:49

šak to jsem rád :-) at to slape nemyslel jsem to špatně... popravdě mi nebyl doporučen ale chtěl jsem ho omrknout ale den co jsem tam jel již byl prodán :D

co se tejká toho top gearu to jsem ovšem videl... :-) ale to byly úpravy typu výměna dílů... a cena no ta byla trošku jinde :D

at slouží :-) já pořídil amerického coopera S kterej má trošku pohráno s motorem :)

ale toto jsem koukal pěkně za 1200 euro :) dobrá cena jen bych se bál jestli to nesníží životnost motoru atd ...

Re: Nickův Mini Cooper S

08. bře 2011 20:39

schnappislav píše:ale toto jsem koukal pěkně za 1200 euro :) dobrá cena jen bych se bál jestli to nesníží životnost motoru atd ...

Toho se moc nebojím. Co jsem četl odezvu na mini2, tak o Steinbaueru nikdo neřekl nic špatného. A přeci jen jim věřím mnohem víc, než úpravám řídící jednotky u nějakého noname dealera. A co jsem četl, tak pan Ulip z URT je odborník. Ona i ta cena té dodatečné jednotky není zrovna malá, šmejd je většinou podezřele levnej :-)

Já ho vlastně kupoval nadvakrát, nejdřív byl za 380 a už jsem za něj zaplatil zálohu, ale pak mi v bance řekli, že mi neschválej předschválenej úvěr, protože jsem měl jen půlku peněz, a nic jinýho slušnýho se mi nepodařilo během tak krátký doby sehnat. A leasing nebo spotřebitelák zaručený autem, to je teprv zlodějina.
Takže jsem přišel o zálohu 5k, ale oni ho pak o 30 tisíc zlevnili a mě se nakonec podařilo penízky sehnat a to velice výhodně, takže to klaplo a já nakonec ještě ušetřil na zimáky :)

Re: Nickův Mini Cooper S

08. bře 2011 21:50

sak at slouží :D ale kdyby byl jakej koliv problém poděl se s námi ;D

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 14:46

Pár letnějších fotek po ručním leštění a voskování laku a disků (Dodo Juice Lime Prime a 2 vrstvy Dodo Juice Supernatural karnaubský vosk, na disky 2 vrstvy Poorboys Wheel Sealant a Autoglym Instant Tyre Dressing).

01.jpg
01.jpg (164.96 KiB) Zobrazeno 19399 krát

02.jpg
02.jpg (180.07 KiB) Zobrazeno 19399 krát

03.jpg
03.jpg (154.94 KiB) Zobrazeno 19399 krát

04.jpg
04.jpg (123.28 KiB) Zobrazeno 19399 krát

05.jpg
05.jpg (75.27 KiB) Zobrazeno 19399 krát

06.jpg
06.jpg (115.16 KiB) Zobrazeno 19399 krát

07.jpg
07.jpg (117.99 KiB) Zobrazeno 19399 krát

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 15:23

Leskne se jak psí kulky :lol:

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 15:47

Krásně očištěnej dal sis práci... vypadá parádně :D

taky to musím jít umejt už :(

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 18:56

Kvalitni material je kvalitni material :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Detailing jedeeee :rock:

ps . ja mam Dodo - Rain Forest a spokojenost ale mam choutky vyzkouset jeste jiny co by to provedlo s pigmentem :wink:

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 19:53

Jj, detailing jede :D Na příští rok pořídím orbitální leštičku a spravím i ty mikroškrábance a lesk bude ještě větší :-)

Já zkusil rovnou vosk Supernatural a můžu říct, že ani o chlup nezmění odstín, což jsem přesně chtěl (třeba Blue Velvet lehce ztmaví). Při mém ježdění pár tisíc ročně vydrží určitě ten půlrok (při obnovení jedné vrstvy po 3 měsících). Až ho spotřebuju, tak už se bude běžně prodávat nový Supernatural Hybrid, který má ještě o 1-2 měsíce větší výdrž. Dostat z toho špínu, mušky, prach atd. je velice jednoduché, stačí umýt šamponem. Jsem taky zvědavý na vodoodpudivé účinky a tvorbu kapek :-)

Škoda, že se o něj 3 roky nikdo takhle pečlivě nestaral... Při téhle protekci je případná prodejní cena mnohem vyšší a JCW je přeci jen trošku dražší :D

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 21:13

Si mě ho donutil taky dneska umejt a vosknout :D zejtra nafotim jelikoz sem se s tim piplal od 4 do ted a už je celkem tma :D

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 21:17

To jsi to zvládnul rychle, mě to zabralo 2 dny, jen navoskovat disky 4 hodiny :D Na fotky se těším ;-)

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 21:36

Disky jsem umyl tak šejdrem ještě mi nedošel přípravek :) jako čisté jsou ale bez protekce. a mohli by bejt určo čistší :D

Re: Nickův Mini - COOPER S

19. kvě 2011 22:05

Mít čistý disky, to je fakt oříšek. Já ujel pár desítek kilometrů domů a už byly špinavé. Ale pro focení jsem je jen lehce otřel hadrem a opět naprosto čisté. To je výhoda voskování :-) Poorboys Wheel Sealant si už svoji reputaci právem vydobyl a výdrž půl roku je akorát :-) Při tom množství, které jsem spotřeboval, vydrží 3 roky určitě, takže ta částka je zanedbatelná.
Odeslat odpověď