NEW MINI
http://new.minicooperklub.cz/

remekson - CLUBMAN S
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=82&t=10100
Stránka 11

Autor:  remekson [ 22. črc 2020 01:05 ]
Předmět příspěvku:  remekson - CLUBMAN S

Konečně jsem se dostal k tomu abych tu představil svého nového (staršího) mazla. Uvidíme jak nám to spolu pofičí. Je to Clubman S, rok 2008, 128kW, dovoz ze Švýcar. Nalítano má 196000, po výměně rozvodů, snížený podvozek (nevím o kolik ale je to proklatě nízké) hezké budíky u otáčkoměru a paradni 18tky kola. Nějaké drobnosti bude potřeba udělat, nezamyká nádrž, hadice k turbu je nějaká opravovaná a kdovíco na mě ještě vykoukne. Světla svítí, stěrače stírají. Zatím se s ním seznamuju a nemám moc času ho pořádně provětrat. Na cestě to sedí pěkně, jen toho výkonu jsem čekal víc. Taky brzdy budu muset zkontrolovat, čekal bych ostřejší nástup. Zatím pročítám fórum a nasávám informace.

Přílohy:Autor:  manikman [ 22. črc 2020 20:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: remekson - Clubman S

... to je ten Clubik s tema pridavnejma budikama, ze :wink:
a snizeni mu slusi, no tak at nezlobi a jezdi :bigups:

Autor:  remekson [ 22. črc 2020 22:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: remekson - Clubman S

Ano má přídavné budíky, teplotu a tlak turba. Teplota mě trochu vylekala když jsem mu trochu naložil v serpentinách tak najednou klesla. Nejdřív jsem myslel že je špatný termostat. Pak se to vrátilo, když jsem jel v klidu a znova kleslo při otáčkách nad 3000. Tady na foru jsem se pak dočetl, že je to standartní chování termostatu, to mě trochu uklidnilo. Vždycky když mám nové auto nebo motorku, tak jsem nervozní z toho jak to neznám a nevím co s tím.
Dnes jsem byl v pneuservisu, měl jsem pocit jako když jsou nevyvážené přední kola. Mezi 95-105 to vibruje a při akceleraci kolem 60tky. Bohužel to nejsou kola. Tak nevím co s tím, snad nebude problém v poloosách, nebo uložení motoru? Ale to by dělalo jen při akceleraci. Taky teče pravý přední tlumič, tak půjdou na výměnu asi všechny.

Autor:  remekson [ 03. srp 2020 10:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: remekson - Clubman S

Balíček tlumičů dorazil. Už se těším na to jestli poznám rozdíl proti těm Delphi co tam jsou. Bohužel miník musí zůstat zatím stát. Problém s vibrujícím kolem je stále větší, už se s tím bojím jet. Známý to vyhodnotil jako problém s pravou přední poloosou. Prý by to vyřešila jen výměna kříže v kloubu. Máte s tím někdo zkušenost? Abych nemusel kupovat celou novou poloosu. Vypadá to že už se to někdo předemnou pokoušel řešit. Je tam nový homokinetický kloub a ložisko na uložení uprostřed. Bohužel to při akceleraci dost kope.

Přílohy:


Autor:  remekson [ 02. zář 2020 14:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: remekson - CLUBMAN S

Problém s vibracemi vyřešený výměnou levé poloosy. Příští týden ho pěkně projedu, tak snad zas na mě něco nevyskočí.

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/