Logo
Právě je 28. bře 2024 10:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: remekson - CLUBMAN S
PříspěvekNapsal: 22. črc 2020 01:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. črc 2020 11:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Heřmanovice
Konečně jsem se dostal k tomu abych tu představil svého nového (staršího) mazla. Uvidíme jak nám to spolu pofičí. Je to Clubman S, rok 2008, 128kW, dovoz ze Švýcar. Nalítano má 196000, po výměně rozvodů, snížený podvozek (nevím o kolik ale je to proklatě nízké) hezké budíky u otáčkoměru a paradni 18tky kola. Nějaké drobnosti bude potřeba udělat, nezamyká nádrž, hadice k turbu je nějaká opravovaná a kdovíco na mě ještě vykoukne. Světla svítí, stěrače stírají. Zatím se s ním seznamuju a nemám moc času ho pořádně provětrat. Na cestě to sedí pěkně, jen toho výkonu jsem čekal víc. Taky brzdy budu muset zkontrolovat, čekal bych ostřejší nástup. Zatím pročítám fórum a nasávám informace.


Přílohy:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: remekson - Clubman S
PříspěvekNapsal: 22. črc 2020 20:22 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. srp 2012 20:57
Příspěvky: 214
Bydliště: Rakovnik
... to je ten Clubik s tema pridavnejma budikama, ze :wink:
a snizeni mu slusi, no tak at nezlobi a jezdi :bigups:

_________________
Mini Cooper R50 12/2002 (Indi Blue) ... bylo prvni MINI
CLUBMAN Cooper S BRG R55 (12/2007)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: remekson - Clubman S
PříspěvekNapsal: 22. črc 2020 22:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. črc 2020 11:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Heřmanovice
Ano má přídavné budíky, teplotu a tlak turba. Teplota mě trochu vylekala když jsem mu trochu naložil v serpentinách tak najednou klesla. Nejdřív jsem myslel že je špatný termostat. Pak se to vrátilo, když jsem jel v klidu a znova kleslo při otáčkách nad 3000. Tady na foru jsem se pak dočetl, že je to standartní chování termostatu, to mě trochu uklidnilo. Vždycky když mám nové auto nebo motorku, tak jsem nervozní z toho jak to neznám a nevím co s tím.
Dnes jsem byl v pneuservisu, měl jsem pocit jako když jsou nevyvážené přední kola. Mezi 95-105 to vibruje a při akceleraci kolem 60tky. Bohužel to nejsou kola. Tak nevím co s tím, snad nebude problém v poloosách, nebo uložení motoru? Ale to by dělalo jen při akceleraci. Taky teče pravý přední tlumič, tak půjdou na výměnu asi všechny.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: remekson - Clubman S
PříspěvekNapsal: 03. srp 2020 10:55 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. črc 2020 11:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Heřmanovice
Balíček tlumičů dorazil. Už se těším na to jestli poznám rozdíl proti těm Delphi co tam jsou. Bohužel miník musí zůstat zatím stát. Problém s vibrujícím kolem je stále větší, už se s tím bojím jet. Známý to vyhodnotil jako problém s pravou přední poloosou. Prý by to vyřešila jen výměna kříže v kloubu. Máte s tím někdo zkušenost? Abych nemusel kupovat celou novou poloosu. Vypadá to že už se to někdo předemnou pokoušel řešit. Je tam nový homokinetický kloub a ložisko na uložení uprostřed. Bohužel to při akceleraci dost kope.


Přílohy:

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: remekson - CLUBMAN S
PříspěvekNapsal: 02. zář 2020 14:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. črc 2020 11:00
Příspěvky: 12
Bydliště: Heřmanovice
Problém s vibracemi vyřešený výměnou levé poloosy. Příští týden ho pěkně projedu, tak snad zas na mě něco nevyskočí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz