Prepnout do plneho zobrazeni
Prostor pro příznivce Nových MINI s 2. generací (R55, R56, R57, R58, R60)
zde máte místo pro představení svých vozů spolu s napsáním chystaných plánů...
Odeslat odpověď

Luki - COOPER S

02. čer 2014 20:37

Ahojte,

tak konečně po asi 4letém sledování tohoto fóra,sbírání poznatků a hlavně šetření peněz ho konečně mám :banana:
Původ je z Itálie a datum první registrace je 3/2007.Dneska koupeno a ujeto prvních 230km směr domů.Jinak máme najeto čerstvě 117 000km.Jízda úžasná,zrychlení maximální,ale to vy už znáte :D Jízda po dálnici 130 až 150 konečná spotřeba 8l perfektní,samozřejmě jsem musel trošku vyzkoušet jak to jede :D ale číslo raději psát nebudu.Fotky mi nějak nejdou přidat,píše mi to Pokusili jste se připojit neplatný obrázek .Plány mám obrovské,takže doufám,že toto vlákno se rychle bude rozrůstat.

Re: Luki COOPER S

02. čer 2014 21:08

Tak velká gratulace, tak to nakonec vyšlo v BV. Snad se taky brzo dočkám :wink:

Re: Luki COOPER S

02. čer 2014 21:25

Ahoj, vítej mezi námi :-)
Užij si s mini kopec legrace, ať ti dobře slouží.

Jsou omezené rozměry obrázku na 1280x1024, takže je nejdřív zmenši (zmenseni.kategorie.cz, perfectphoto.cz).
Nebo je můžeš nahrát někam jinam a sdílet náhledy odkazující na obrázky (imgup.cz, imagelink.cz, someimage.com).

Re: Luki COOPER S

02. čer 2014 22:15

Jen by me zajimalo,auto melo vybitou baterku,po ceste domu se dobila,ale chtel bych ji nabít na nabijecce,a dočetl jsem se ze by se mela vyndat nejprve z auta.A pri znovu zapojeni budu muset nakodovat rádio,ale v papírech jsem zadny kód nenašel.nekdo nejaky nápad,nebo zkusenost?Na fóru jsem hledal asi hodinku a na toto tema nic nenašel.
Diky

Re: Luki COOPER S

02. čer 2014 22:39

Rychlé foto
Přílohy
IMG_1003_PerfectPhoto.cz_2014-06-02 22-37-20.jpg
IMG_1002_PerfectPhoto.cz_2014-06-02 22-35-03.jpg
IMG_1001_PerfectPhoto.cz_2014-06-02 22-31-25 (1).jpg

Re: Luki COOPER S

02. čer 2014 23:06

Ahoj! Tak teda nech slúži a robí radosť!

Rádio kódovať netreba, jediné čo treba nastaviť sú hodiny. Baterku môžeš smelo odpojiť...

Re: Luki COOPER S

03. čer 2014 07:27

Pěkný černý hřebec! Ať slouží!!

Re: Luki COOPER S

03. čer 2014 08:12

Hezký kousek, ať ti slouží. Auto z tepla, většinou nepoznalo sůl a zimu :wink: . Tak snad se nevyleká.

Re: Luki - COOPER S

18. čer 2014 20:56

Ahojte,

měl bych dotaz,nevíte jak lehce poznat jestli má mé auto kontrolu tlaku v pneu?Auto nemá rezervu a chci si koupit sadu na opravu pneu,a některé se nesmí používat pokud to auto má kontrolu tlaku v pneu.Pokud třeba máte nějaký tip co koupit,tak sem sním.Potřebuji úplně vše,kompresorek i nějaký ten sprej,nejlépe kdyby to bylo v jednom,něco takového jsem u na netu našel.A druhá otázka,jak je to u r56 S s rozvodama?
Moc díky za pomoc

Re: Luki - COOPER S

18. čer 2014 22:04

Náplň na lepenie č. 71101153784 stojí cca 400Kč. Kompresor č. 71106762286 cca 3000Kč (lacnejšie na eBay). A máš zaistenú kompatibilitu a hlavne to sedí v kufri.

Pokiaľ viem, tak v pneu nie je žiadny senzor... Vyhodnocovanie tlaku robí ABS jednotka na základe rýchlosti otáčania kolesa (teda aspoň myslím). Ak sa nemýlm, tak senzor v pneu (resp. disku) začali dávať až do novej F56.

Rozvody asi vtedy, keď rachotia :-) A kedže rachotenie je bolesť Mini, tak začni výmenou napínaku reťazu a potom uvidíš.

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 07:52

...rozvody doporučuji udělat při každé koupi ojetého kousku, R56 nesignalizuje nízkou hladinu oleje (alespoň ne včas) tak může běhat motor dost dlouho bez dostatečné hladiny a rozvody tím velice trpí. není to veliká investice a, nikdo neví jak se k tomu choval předešlý majitel :wink:

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 10:25

Ahoj ja mam taky r56ku a mam kontrolku tlaku ve ventilku takze bych netvrdil ze se davaji az od novejsi verze

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 12:24

Kashpi píše:Ahoj ja mam taky r56ku a mam kontrolku tlaku ve ventilku takze bych netvrdil ze se davaji az od novejsi verze
Nebol som si istý... preto som písal "ak sa nemýlim". Samozrejme tým pádom sa ospravedlňujem za milné info :-)

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 13:22

Asi to zuju a kouknu se :D Díky

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 14:26

Kashpi píše:Ahoj ja mam taky r56ku a mam kontrolku tlaku ve ventilku takze bych netvrdil ze se davaji az od novejsi verze

To je divné, ta kola jsou stejná od doby uvedení na trh a žádnou kontrolku tlaku, pokud vím, nemají. Nebo aspoň ty 3 sady, co jsem měl já.
Jak to čidlo komunikuje s řídící jednotkou, to by muselo být bezdrátové...

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 14:57

možno má toto http://chytreventilky.sk/content/8-chytre-ventilky

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 15:57

Nesmysl. Zádná kontrolka tlaku ve ventilku není. Někdo si jen blbě nastudoval systém kontrorly tlaku v pneumatikách. Který se ale provádí čidly abs, což ale většina znás tady ví. :blink:

Ty "mechanické" chytre ventilky jsou zajimavý nápad. Ale pro blondýnu. Normální řidič auto sleduje a když se mu něco nezdá, tka přeměří a dofoukne. :blush:

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 16:31

Ptal jsem se pro to,že když jsem to objednával,tak se mě na to ptal,ale zdálo se mi to taky nějaké čudné.Ale jednoduše mě znejistil :lol: Sice jsem vyučený automechanik,ale protože jsem se toho moc ve škole nenaučil,radši dělám šéfa v bance :D

Re: Luki - COOPER S

19. čer 2014 18:25

Mrkol som na Wikipediu a sú teda dva typy - priama a nepriama kontrola tlaku.

Nepriama kontroluje tlak cez ABS jednotku. Priama jednotka je bezdrôtové čidlo (na princípe RFID) priamo na ventili (http://www.ecstuning.com/ES2703619/).

Pozeral som RealOEM a aj ten úplne posledný model R56 má len gumový ventil, nie ten čo je hore v odkaze...

Re: Luki - COOPER S

20. čer 2014 17:03

Blacky Nesmysl. Zádná kontrolka tlaku ve ventilku není. Někdo si jen blbě nastudoval systém kontrorly tlaku v pneumatikách. Který se ale provádí čidly abs, což ale většina znás tady ví. :blink:

Ty "mechanické" chytre ventilky jsou zajimavý nápad. Ale pro blondýnu. Normální řidič auto sleduje a když se mu něco nezdá, tka přeměří a dofoukne. :blush:[/quote]


Myslim že se pleteš ty vim jak mi funguje auto a u me ten tlak neni snímany přes ABS ale s čidla které je ve ventilku myslim si ze nekdo jiny spatne študuje System kontrolky tlaku
Odeslat odpověď