Logo
Právě je 29. bře 2024 11:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 01. kvě 2014 23:48 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Nedávno som riešil retrofit PDC pre druhú generáciu, tak sa podelím o pár zážitkov a skúseností. Retrofit je celkom jednoduchý, detailný návod priamo od Mini v nemčine je k dispozícií.

Návod:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/29247971/R56/r56_pdc.pdf.

Aké diely sú potrebné na retrofit? Diely si pred objednaním dajte overiť v kombinácií s vaším VIN!
66200415488 - Kabeláž + senzory (cca 260EUR)
66209252640 - PDC modul (cca 180EUR)
Zadný nárazník/spojler - v prípade klasického nárazníku stačí vymeniť spodný spojler za spojler s dierami. Pri JCW nárazníku sa musí meniť komplet nárazník.

Nebudem to rozpisovať nejako detailne, pretože v hore uvedenom PDF je všetko potrebné. Bohužiaľ som mal extrémne naponáhlo, a tak som nestíhal vôbec fotiť.

Demontáž interiéru:
- prahová lišta spolujazdca (stačí povoliť skrutku pásu a lištu následne vytrhnúť von - drží na plastových klipoch).
- zadné sedačky - spodný sedák sa vytrhne dohora, zadné operadlo sa v strede zapáči skrutkovačom a sedačka sa do boku vytiahne.
- čalúnenie kufra - treba povoliť niekoľko plastových skrutiek a potom to ide už samo.
- plastový tapacír na zadnej časti - najskôr je potrebné demontovať plastové kryty stĺpikov (jedna skrutka pod nápisom airbag, potom ťahať). Na tapacíre samotnom sú (ak ma pamäť neklame) len dve skrutky - jedna pri B stĺpiku a druhá pri C stĺpiku). Potom už len ťahať smerom k sebe a hore.

Demontáž exteriéru:
- zadné svetlo - demontovať chrómový rámik svetla pod ktorým sú tri torx skrutky a svetlo vybrať von a odpojiť z konektora.

Montáž PDC:
- ako som napísal... postup v PDF je jasný.
- PDC modul sa spojí s reproduktorom a držiakom, namontuje sa cez dieru po svetle.
- zväzok káblov sa pretiahne cez prechodku v karosérií smerom k nárazníku.
- jednotlivé káble sa zacvaknú do pinov v konektoroch (párovanie farby vodiča s pinom - podľa PDF).
- keď skončíme s konektormi pre senzory, presunieme sa na druhú stranu kábla.
- kábel sa ťahá popri hlavnej elektro inštálacií, ktorá už v aute je (na uchytenie sa použijú sťahovacie pásky dodané v retrofite).
- v poistkovej skrini sa jeden vodič zacvakne na samostatný pin horného konektora a dva vodiče sa musia "parazitnými" konektormi pripojiť k už existujúcim vodičom dolného konektora.
- zapojenie by týmto malo byť hotové. Ak máte možnosť PDC hneď naprogramovať, tak to urobte a overte funkčnosť.

Nejaké tipy:
- odporúčam nechať PDC senzory na noc v mrazničke kvôli tomu aby sa trošku stiahli. Vďaka tomu pri montáži do dier nárazníka nedôjde k odlúpeniu laku z hrany diery na senzor.
- pri montáži dvoch vodičov cez "parazitné" konektory (môj super názov!) si dajte bacha aby ste vodiče pripojili čo najdalej od konektora... to kvôli tomu aby sa to tam celé vošlo.
- nebáť sa toho... interiér je na montáž/demontáž šialene jednoduchý. A treba sa riadiť pravidlom - keď to nejde silou, pôjde to ešte väčšou silou :-D

Stálo to za to?
Pravdepodobne ma väčšina z vás vysmeje... ale mne sa aj v tak malom aute PDC hodí. Obvzlásť výhľad dozadu je pre mňa ubohý a pozdĺžne parkovanie bolo utrpením, pretože som nikdy nevidel koľko miesta mi ešte zostáva. Ale prakticky som bol do retrofitu donútený, pretože som kúpil JCW nárazník s dierami na PDC. Ale inak toho neľutujem a odporúčam!

Tak snáď sa to niekomu bude v budúcnosti hodiť... Ak by boli nejaké otázky, tak ak budem vedieť... odpoviem.


Přílohy:
Poznámka: pdc modul

Poznámka: kabeláž + senzory

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 02. kvě 2014 07:16 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. dub 2014 23:27
Příspěvky: 32
Bydliště: Bratislava
Ked zoberiem ze cuvacie senzory kupis cez ebay za par dolarov, ta cena mi pride astronomicka. Inak suhladim ze bez ohladu na velkost auta mi tam senzory chybaju. Zvykol som si na ne z ineho auta.

_________________
Cooper 2005, 85kw


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 02. kvě 2014 09:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Jasné... je to predražené. U BMW sa mi potvrdzuje pravidlo "čím menšia vec, tým je drahšia". :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 02. kvě 2014 19:14 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
dik deli...ten navod od bmw som nenašiel nikde, klobuk dole.

takže celkove koľko času trvala montáž?
kodovanie nebolo treba vobec?

dik
sp

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 02. kvě 2014 19:31 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. pro 2008 20:09
Příspěvky: 462
Bydliště: Hradec Králové
Kodování jsem dělal já ;)

_________________
MINI Cooper S R53 2003|Mini City 1991
BMW(E+F) + MINI(R50|R52|R53|R55|R56|R57|R58|R59|R60|R61|F56) - Coding & Programming
[R50|R52|R53] Cool vychytávky pro 1. generaci
Výroba klíče pro 1. generaci. Zvýšení výkonu MINI One. JCW/GP software pro R53|R55|R56.
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 02. kvě 2014 20:32 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. bře 2011 23:57
Příspěvky: 1653
Bydliště: North Bohemia, origin MI, SVK
dobre ty...tak to sa nam zbera temat...

napiš pls kedy by sme to mohli zrealizovať...
a možno by som rovno pridal sport button a keď by si mal čas a chuť tak aj navi.
všetko na R56... :bigups:

_________________
03 MC R50 where it all started...MINI obsession
07 MCS R56 speed...salt...pepper...chilli
11 CM SD R60 distance well done


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: PDC retrofit
PříspěvekNapsal: 03. kvě 2014 07:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2013 11:34
Příspěvky: 457
Demontáž a montáž mi trvala cca 3 hodky.

Jop a OKCZ to celé oživil, vrátane iných featur - kvalitné referencie z fóra neklamali! Ešte raz dík :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz