Logo
Právě je 29. bře 2024 01:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16. bře 2014 18:19 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. dub 2013 22:13
Příspěvky: 21
Bydliště: Kowlon
Tak ses do toho konečně pustil :) Trošku mi tam nesedí ten samořezný šroubek, a také bych se bál toho kabelu. Nezkoušel si napojit kabel přes konektor ve dveřích? Na výšky to zas takový průřez kabelu není... Je to třeba nepodstatné, ale já jsem šťoura a vadilo by mi to.

Já už mám také objednané repro - dlouho jsem se odhodlával dle Tvých odkazů. S Mini jezdím opravdu jen sporadicky a kvůli kvalitě zvuku poslouchám raději jen rádio - nakonec jsem slyšel hrát ty repro v jiném autě - bohužel tady to bude o něčem jiném - ta auta jsou dost rozdílná. Stálo to pár tisíc, práce v na chvíli (Nemám výškáče ve sloupkách) a pokud to bude jen o trochu lepší, budu spokojen.

_________________
Clubman 2013


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 16. bře 2014 18:48 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Samořezným šroubům se asi nevyhneš, co jsem četl, tak málokteré reproduktory sedí díra na díru. 6,5" obvykle vůbec a 4" se s 3 rohy asi taky moc nedělají.
6,5" a 4" repro jsou napojené na existující kabely k repro ve dveřích. Kabel od výškáče v A sloupcích se připojuje k 6,5" dolnímu repro (má 2x2 úchytky na kabel) přes inline výhybku, kdo ho nechce, dávat nemusí, koaxiální mají vyškáč přímo na sobě, ale výšky mají hrát od uší ne do nohou, tak jsem do toho šel :-) Nebo jsem možná špatně pochopil, co myslíš konektorem ve dveřích. Z auta kabel k výškáči vzít nejde, je potřeba to připojit přes výhybku přes 6,5" repro, aby taky seděly ty 4 ohmy na větev. Takže nezbylo než provléct kabel z auta do dveří. Ten kabel je schovaný v té gumové harmonikové bužírce, nikde nekouká, takže nemá co vadit :-)

I kdybys vyměnil jen ten 6,5" za koaxiální 6,5", tak ti to bude hrát o dost líp a to je práce na chviličku :-)

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. bře 2014 14:20 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2014 13:56
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Ahojky, rád se podělím i o svoje zkušenosti s repro :D . Mám MINI Cooper Cabrio 2010, a také mám bohužel originál rádio - nikoliv přípl. Harman Kardon nebo Alpine. Byl jsem hrubě nespokojen s kvalitou repro (jaké překvapení, že to byly papíráky z Ukrajiny), kde zvláště poslech při otevřené střeše byla tragedie. V servisu AUTOSCREAM Brno jsem si tam nechal vyměnit celou sadu za U - DIMENSION, celkem za 7.600 Kč vč. práce.

Rozdíl byl na první poslech a to o několik století někde jinde :D , a to nejsem nijak vášnivý hudební fanda. Poslouchám především rádio, sem tam nějaké CD a to je vše. Přestože jsem příjemně nadšený, chci si ještě dodělat zesilovač
http://www.alpine-electronics.cz/p/Prod ... 2/mrv-f300 , neboť výrobní výkon 4x15W je nedostatečný (přeci jenom při otevřené střeše to trochu :D šustí).

Možná to ještě doplníme sestavou výškových repro do Ačkových sloupků, viz.
http://www.alpine-electronics.cz/p/Prod ... /sps-110tw

ale to se ještě uvidí. Miníkům zdar, kabrioletům zvlášť :D Timan

_________________
Timan


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19. bře 2014 15:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2014 13:56
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Ahojky, ještě jeden tip pro skutečné fajnšmekry. Poptal jsem v Rakousku přestavbovou Alpine sadu v originál MINI Salonu. Cena s montáží je 690 EUR = 6 repro + zesilovač. V ČR je to u šikovných autoelektrikářů samozřejmě levnější, pouze pro info, kdo chce záruku Mini. Čas přestavby = 2 hodiny. Timan

_________________
Timan


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. dub 2014 18:53 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. bře 2014 17:41
Příspěvky: 102
Bydliště: Karviná
Tak dnes jsem se konecne dostal k vymene repro :)


Přílohy:


_________________
Bonbon cooper S
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. dub 2014 18:57 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. bře 2014 17:41
Příspěvky: 102
Bydliště: Karviná
Po 3 hodinach uspesne dokonceno, ted jen jeste poresit ten zadni kanal....


Přílohy:




_________________
Bonbon cooper S
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. dub 2015 20:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. dub 2013 22:13
Příspěvky: 21
Bydliště: Kowlon
Bonbon : Ahoj. Jak prosím tě hrají ty Hertz a který je to model?

Timan : Nevíš prosím tě, jaké konkrétní repro tam máš? Aktivně to teď řeším, a zajímá mě každá reference.

Díky

_________________
Clubman 2013


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. dub 2015 10:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. dub 2013 22:13
Příspěvky: 21
Bydliště: Kowlon
Ahoj Všem.

Tak jsme se také pustili do repro u MINIka. Chci se zeptat, jak poznám, jaký kabel je + a jaký - ? Ke středovému repro vedou dva modré kabely, jeden s hnědou a druhý s takovou béžovou linkou. Ke středobasovým repro vede kabel žlutý, jeden s fialovou a druhý s modrou linkou. To samé pro zadní repro. a jsou kabely zase úplně v jiné barvě....... :(

Díky,

Ce

_________________
Clubman 2013


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. dub 2015 19:06 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Barvy kabelů jsou zde, minimálně pro předek sedí i pro LCI modely.
http://www.northamericanmotoring.com/forums/navigation-and-audio/95211-r56-speaker-replacement-how-to-4.html#post1577303

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. dub 2015 22:49 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. dub 2013 22:13
Příspěvky: 21
Bydliště: Kowlon
Nick: Díky, ráno jsem to taky našel - pravá strana už je hotová. Do zadních dveří dát ten 6x9" byla celkem sranda. Podlepil jsem to ještě pěkně Dynamatem a hraje to super - jen téměř chybí basy - není to přepólováním, prostě dozadu nejspíš nejdou nízké frekvence..... :(

Levá strana mě čeká zítra. Dost se děsím levého zadního reproduktoru. Na netu toho moc o rozebírání clubmanů není, ale sundal jsem zatím obložení B slupku a vypadá to, že by to mohlo jít... No uvidím.

Co jsem zatím tak zkoušel, tak to určitě hraje lépe, jsou prokreslenější výšky i středy. Ale moc jsem si s tím zatím nehrál. Trošku mě zklamaly basy. Furt to není ono. Jako basuje to hodně, ale nejsou razantní a prokreslené, jak jsem čekal a spíš to huhlá. Obvzláště, když dám hlasitost tak na polovinu a výše. Evidentně se nevyhnu přidání zesilovače.. Použil jsem pro basový reproduktor výhybku, ale tak si říkám, jestli to nebylo zbytečné, jestli tam není už nějaká z výroby... Nevíte někdo?

Díky,

Ce

_________________
Clubman 2013


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 11:48 
Offline
bůh minifóra
bůh minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. pro 2010 18:00
Příspěvky: 1734
Bydliště: Hradec Králové
Je to tak, vzadu je aktivovaná cut-off frekvence 100 Hz. Lze vyřešit přehozením kabelu, aby to bylo vepředu nebo lze deaktivovat na diagnostice, OKCZ mi to deaktivoval.
Píšu o tom v prvním příspěvku.

_________________
2010-2018 Mini Cooper S (2007)
2023- Mini Cooper S JCW Checkmate (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. dub 2015 20:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 14. dub 2013 22:13
Příspěvky: 21
Bydliště: Kowlon
Nick: My jsme to v pátek zkoušeli, ale nešlo mu to. Nicméně mi dnes psal, že možná na něco přišel, tak uvidíme...

Repro jsou tam, až na levé zadní... To jsem dnes nedal... Snad někdy v týdnu.

Celkově to určitě je rozdíl a jsem rád, že jsem se do výměny repro pustil... Ale pořád mi ve zvuku něco chybí... Prostě to není ono. Vidím to tak, že se stejnak nevyhnu nákupu zesilovače....

_________________
Clubman 2013


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. kvě 2015 19:36 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 05. kvě 2015 11:56
Příspěvky: 76
Bydliště: ZH
Dnes nainstaloval predne repro, ziadna rocket science. Jednoznacne odporucam, kvalita zvuku je niekde uplne inde ako OEM.

_________________
MININOTNORMAL


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. pro 2018 12:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 03. říj 2018 12:15
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
možná stálo za to rozdělit ty pásma a mrsknout tam https://www.2din.cz/reproduktory/reproduktory-hertz-dsk-130-3/ s výškovým repro a ten výškač tam vrtnou do sloupku .. je to o něčem jiném když hraje komponentní reprák a koax =/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 12. úno 2021 16:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. led 2021 11:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Nick píše:
Je to tak, vzadu je aktivovaná cut-off frekvence 100 Hz. Lze vyřešit přehozením kabelu, aby to bylo vepředu nebo lze deaktivovat na diagnostice, OKCZ mi to deaktivoval.
Píšu o tom v prvním příspěvku.

Ahoj. Prosím v jakém konektoru řešíte prohození kabelů přední repro za zadní?

_________________
MINI John Cooper Works R56 / 155kw, British racing green & White (2008)
Láska na první pohled


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz