Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Prosim radu ohledne motoru

17. úno 2012 23:40

Zdravim, doufam, ze popisu muj problem s mini s rok 07, u auta odesla vodni pumpa, tak auto asi tyden stalo nez jsem se dostal na opravu a odesla mi baterka, vymenil jsem pumpu, nandal novou baterku, jdu do auta, ze chci nastartovat a v aute se po zapnuti klicku objevil volant se zamkem a auto nejde nastartovat? auto nereaguje na stisk start and stop, nemel nekdo tenhle problem? neni to, ze se vymazal nejakym zpusobem imobilizer a chce znovu nastavit? prosim za kazdou radu.

Re: Prosim radu ohledne motoru

18. úno 2012 00:08

Ukáže to červeně nebo žlutě? Pokud žlutě, tak otoč volantem.
Pokud nepomůže, zkus druhý klíček. Jinak odtahovka do servisu.
obr.jpg
obr.jpg (25.19 KiB) Zobrazeno 16777 krát



Mimochodem, to se fakt nikdo nepodívá nejdřív do manuálu?

Re: Prosim radu ohledne motoru

18. úno 2012 00:36

Diky moc za odpoved, sviti cervene, takze s tim asi nic bez diagnostiky neudelam? manual jsem jeste nekoukal, protoze jsem ho nekam zalozil a nevim kam :( takze jestli to dobre chapu, tak je problem na zamku volantu a volant je jakoby zamceny??? i kdyz s nim jde normalne tocit?

Re: Prosim radu ohledne motoru

18. úno 2012 01:39

Nejde o fyzický zámek volantu, ale o poruchu elektrického zámku řízení. Je možné, že to je tím dlouhým odstavením baterky, těžko říct.
Návštěvě v servisu a napojení na diagnostiku se asi nevyhneš. Ale ještě můžeš zkusit kontaktovat Mini/BMW servis emailem/telefonicky, oni určitě budou vědět co a jak a proč.

Našel jsem o tom vlákno na NAM, pár lidí už to potkalo:
http://www.northamericanmotoring.com/fo ... oning.html
Můžeš zkusit na pár hodin odpojit znovu baterii a pak to zkusit znovu, několikrát třeba, vyndat klíček a znovu ho zacvaknout a zkusit nastartovat.
Nejspíš budeš muset do servisu, ale neměl by pro ně být problém to vyresetovat.

Re: Prosim radu ohledne motoru

18. úno 2012 12:29

http://www.totalmini.com/forum/51-2006- ... ymbol.html
a niečo málo čo sa osvedčilo na ttlmini...prípadne čo to sposobilo

Volant - automatické odjištění

16. bře 2012 07:10

Na otáčkoměru svítí červený symbol volantu se zámečkem. Zámek je funkční a MN jezdí. Po napíchnutí na diagnostiku tato hláška přetrvává a nelze vymazat. Prosím radu.

Re: Volant - automatické odjištění

16. bře 2012 11:13

Už se to řešilo zde:
http://new.minicooperklub.cz/viewtopic.php?f=79&t=4620&p=34806

Pod tím názvem vlákna se to ale fakt blbě hledá (prosím o přejmenování) :roll:

A v Inveltu ti nedokázali pomoct? :blink:

Re: Volant - automatické odjištění

16. bře 2012 11:28

Samozřejmě jsem to konzultoval, ale nechávám si je jako poslední možnost. Je to tam hrozná holírna. Jen mění díly.

Re: Volant - automatické odjištění

16. bře 2012 11:29

aviater píše:Samozřejmě jsem to konzultoval, ale nechávám si je jako poslední možnost. Je to tam hrozná holírna. Jen mění díly.



Jo to mas pravdu. Obcas i za dily co nepotrebujes...

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 18:51

Ahoj, dnes odstranen problém se zámkem řízení-červeny symbol se zámečkem, přeprogramování řídící jednotky-vyřešeno v Inveltu.

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 19:32

aviater píše:Ahoj, dnes odstranen problém se zámkem řízení-červeny symbol se zámečkem, přeprogramování řídící jednotky-vyřešeno v Inveltu.

Opravdu ti řekli, že to přeprogramovali? :lol: To bych chtěl vidět. Kolik si za to řekli, pokud se mohu zeptat :)

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 20:08

Ano, opravdu to přeprogramovali. Stál jsem u toho. 2500,- kc, ještě s dalšimi pracemi.

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 20:11

To je slušná pálka. A měnili ti tam něco? Tenhle problém se dá vyřešit během minutky. Stačí pár kliknutí na diagnostice...

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 20:30

Neměnili, jen pumpu chlazení turba, v rámci svolávací akce a přeprogramovali řídící jednotku softwarem 2012.

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 20:49

Ještě upozorňuji, klasickou diagnostikou odmáznout chybu zamek volantu nejde. Pouze přeprogramovat.

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 20:50

Taky smazání chybových kódů jsem neměl na mysli ;)

Re: Volant - automatické odjištění

13. čer 2012 22:01

Ponaučení: vše konzultovat nejdříve s OKCZ :bigups:

Electric steering wheel lock malfunctioning

24. dub 2014 10:16

Ahojte,

Objavila sa vam niekedy takato ikonka?
Cervena ikonka volantu a zamok v lavo hore..
Cooper R56 r.v. 2007

Co som sa snazil dopatrat tak kazdy pise o vymene riadiaceho stlpiku ktory je slusne drahy..
Bol som na diagnostike a v podstate mi povedal to iste..
Na riadeni nepocitujem ziadne zmeny. Ikonka svieti nonstop a objavi sa uz pri odomknuti auta.

Ak niekto niekedy nieco taketo riesil, budem vdacny za rady.
Dik :)

(obrazok nie je moj, je z internetu)
Přílohy
Electric_steering_wheel_lock_malfunctioning.jpg

Re: Volant - automatické odjištění

24. dub 2014 12:05

Slavné kurvítko od BMW. Je vtipné, že za poslední 2 týdny jsem to řešil na 4 autech :)

Re: Volant - automatické odjištění

24. dub 2014 12:26

ale Fuj kluci z Bavorska prece nedelaji chyby Yellow_Flash_Colorz_PDT_09

ps.bohuzel tendence techto blbych chyb je napric automotive v EU vzrustajici :?
Odeslat odpověď