Prepnout do plneho zobrazeni
co kde a kam vede a nevede, co se kam zapojuje a jak to funguje...
Odeslat odpověď

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

28. úno 2012 21:04

Díky, asi to tak bude, snad tam půjde ta trubka nějak rozumně napojit.

Jo, rozebíračka to je fakt pěkná, ale nemělo by to být nic náročnýho. Celý rychloměr v mílích mi je samozřejmě k ničemu, potřebuju z něj akorát ten stříbrný rámeček kolem displeje, protože já ho mám 1-řádkový.
Rámeček kolem tlačítek je shodný, horní a dolní tlačítka se s displejem jednoduše vyndají.
http://northamericanmotoring.com/forums/navigation-and-audio/156008-video-tutorial-speedometer-removal-on-r56.html

Head unit a rychloměr jsou propojeny pouze velmi plochým kabelem (2 cm na šířku, 0,2 mm tlustý), který se jen zasune do konektoru v rychloměru (resp. jednotce ovládání).
Nevím, proč tam nemají nějaký normální konektor, ten kabel je zakončený holými piny, jak končí jednotlivé linky... Doufám, že to tam bude držet dostatečně pevně.

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

02. bře 2012 22:50

Martas78 píše:Podle nákresu bych tipnul, že bude hadice upevněná na potrubí k levému nebo pravému výdechu klimatizace vedle rychloměru... I když v případě zímního provozu (topení) by to bylo kontraproduktivní :roll:

Nejspíš to opravdu bude k rozvodu chladného vzduchu pro chlazení schránky spolujezdce, jak napsal pampeago. Tam jde určitě jen chladný vzduch a je tam obdobná trubka (51162752817).

Zítra večer podám report, snad budeme úspěšní :-D

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

03. bře 2012 22:29

Tak se nepodařilo :-(

Rozebírání šlo v pohodě, výměna jednořádkového rámečku za dvouřádkový šla taky celkem ok, ale propojení cd/rádio jednotky s jednotkou displeje/ovládání tím plochým kabelem prostě nejde.

Jednak tam není žádná pojistka, která by to držila plně přitisknutý a tak se kontakty plně nedotýkají (na konektoru podtím je podobný kabel s pojistkou, jaká by tam měla být). Tu pojistku nejspíš prodejce zašantročil.

Druhý problém je, že ten kabel je trošičku širší než vystřeďovací zobáčky uvnitř konektoru a tak by to nedoléhalo tak jako tak (a hlavně přesně pin na pin). Nejspíš z důvodu displej z 03/2007 a cd/rádio z 01/2009...

Zkoušeli jsme tam ten kabel strčit čtyřikrát, pokaždé o pin posunutý, ale jak to tam není v kontaktu s konektorem, tak displej a ovládání zůstalo mrtvé... (rádio ale fungovalo - něco to chytalo, svítilo a hlasitost taky šla).

Takže mě čeká ještě jedna výměna z UK (za displej/cd z 01/2009 s tou pojistkou), nebo to prostě vrátím (skvělé, když už je dvouřádkový rámeček přilepený lepidlem)... Grrrr...

picture.jpg
picture.jpg (75 KiB) Zobrazeno 8327 krát

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

04. bře 2012 00:01

Tak to je hodně mrzutý :?

Proč ti pitomci pořád něco měněj? Každý rok tam bude jinej kabel o 1 mm širší??? :evil:

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

04. bře 2012 13:46

V pondělí bude jednotka z 2009 na cestě a prý si můžu nechat tu starou. Lol, asi už to Joanne taky nebaví :lol:
Tak snad to bude v pohodě, i s tou pojistkou, a bude fungovat.

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

10. bře 2012 19:10

Tak dneska se operace povedla! Jupííí! :banana:
S novým dílem to bylo víceméně bezproblémové. Zítra přidám pár fotek (+ brzdy!!!).
Subjektivně se mi zvuk zdá jednoznačně lepší, čistější, ještě budu testovat :D

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

10. bře 2012 21:04

Dobrá práce :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Na ty brzdy jsem fakt zvědavej...

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

11. bře 2012 17:39

Slibované foto:

Obrázek

Oddělat ten rámeček byla docela prdel, to byla asi tan nejsložitější část. Když jsme ho tam dali poprvé, zakápli zezadu malé nožičky vteřinovým lepidlem
a lehce foukali horkovzdušnou pistolí, tak se nějak stalo, že se ten rámeček lehce prohnul. No nevypadalo to pěkně, tak jsme využili toho, že z výměny
přišel celý budík a prohodili to ještě jednou, tentokrát perfektně.

Jednotka displeje/ovládání už měla zarážku a tak po chvilce snažení byl kabel připojený a vše funguje jak má. :banana: :biggrin:

Tu trubku pro studený vzduch jsme připojili k zaslepenému vývodu na levé straně středové konzoli dole vzadu (na pravé straně je připojena trubka pro přihrádku spolujezdce). Takže i chlazení je, jak má být. :-)

Obrázek

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

13. bře 2012 18:35

Parada :bigups:

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

21. bře 2012 19:13

OKCZ (díky!) po připojení k diagnostice zjistil, že Boost rádio se nechá taky nakódovat. A pak v jeho menu přibyla možnost zobrazení dat z palubního počítače - prům. spotřeba, prům. rychlost a dojezd.

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

24. bře 2012 17:22

Zjistili jsme, že když auto má z továrny jednotku Boost rádia / Hifi / Bluetooth / navigace, tak má i vstup pro optiku vedle konektoru OBD a je i jiná JBE (pojistková skříň).
Důsledkem je, že když mám teď to Boost rádio, tak ofiko program nechce povolit upgrade softwaru všech jednotek na novou verzi bez výměny JBE (a software mám původní z 08/2007...).

Tak jen varování pro případné následovníky, provést upgrade před instalací :-)

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

08. dub 2013 10:53

No tak jsme dnes v Inveltu reklamoval zapraseny plexi budiku zevnitr. Pry se to neda rozebrat a je to na vymenu. Uz sem se nezeptal zda se memi jen budik bez radia, nebo i s radiem. Mozna bych si to nechal upgradnout na boost radio. Netusite jestli to je vymenwe proste cvak, cvak a nakodovat, nebo to obnasi nejaky draty navic?

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

08. dub 2013 11:05

Budík samozřejmě rozebrat jde, min. do stavu o pár fotek výše, tak hadičku se stlačeným vzduchem dovnitř dostat jde. Pak už by se musela oddělat ručička a rozdělat to celé, ale to by taky mělo jít.

Výměna za Boost rádio je při výměně celého budíku (kvůli dvouřádkovému displeji) kus za kus, žádné další kabely nejsou potřeba (aspoň u mě to tak bylo). Nakódovat (přidat do výbavy auta) jde bez problému. Akorát to pak háže chybu, že to chce vyměnit JBE (junction box), což ale u pofaceliftového modelu nemusí být nutné (stojí 7k).

Re: Boost CD Radio - upgrade z Mini CD

08. dub 2013 11:50

Ok díky. Zkusím se domluvit, kolik by stálo navíc, pokud by mi místo mini radia osadili boost.
Odeslat odpověď