Logo
Právě je 28. bře 2024 21:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01. črc 2019 13:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. zář 2017 18:58
Příspěvky: 13
Zdravím, nemáte náhodou někdo zkušenost s občasným pískáním z motoru (typ N18), konkrétně hodně hlasitým a jen občas po startu, většinou když auto delší dobu stojí (jako třeba přes noc)? Pískání se zvyšuje s přidáváním plynu a jakmile se plyn pustí, už nezapískne (tedy stačí ho jen prošlápnout a "je opraveno"). Nápady jsou zatím buď nějak divně přivřená klapka nebo nedovřený blow-off ventil - když se otevře motorový prostor, tak je hodně složité poznat, odkud zvuk jde (pískání řemenu je proti tomu tichá záležitost, zvukově je to podobné, ale víc plechovější, podobá se spíš pískající konvici). Navíc vzhledem k nepravidelnosti výskytu se diagnostika dělá dost špatně :( A čas na rozebrání a čištění "jen tak" bohužel není...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. črc 2019 10:29 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. srp 2015 21:26
Příspěvky: 35
Bydliště: PRG-ZRH-SFO
Je tam elektricky vystavovanej napinak (treci kladka) u vodni pumpy. V zivote jsem to jinde nevidel :D ale u me to bylo zasekly na fest a studeny delalo opravdu sileny zvuky, nez si to "sedlo" :D

https://www.ecstuning.com/b-genuine-min ... 287598833/
https://www.outmotoring.com/friction-wheel.html

Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. črc 2019 10:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. srp 2015 21:26
Příspěvky: 35
Bydliště: PRG-ZRH-SFO
Tady je ukazka, jak se ta vec umi rozpadnout: https://www.northamericanmotoring.com/f ... acing.html a dokaze dokonce prehrat auto / zastavit pumpu :( A zminka o dost neprijemnymu pristupu k vymene dilu, je to pakarna…


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. zář 2019 01:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. zář 2017 18:58
Příspěvky: 13
Díky za radu (nepřišlo mi upozornění na mail a než jsem se sem zase dostal ve volné chvilce, tak to trvalo :) ). Ještě jsem to nezkoušel zjistit, jestli je to opravdu ono, ale podle chování pískání (spíš superpískání) a pár zhlédnutých videí vyplývá, že by to mohlo být opravdu ono.
Jen doplním - není to napínák, je to systém pro zapínání vodní pumpy - vytvořit něco složitějšího a a priori poruchovějšího by mne fakt nenapadlo :) Vypadá to dost jako konstrukce, co zadali indickému stážistovi, protože i na francouze mi to přijde moc :) Jiná auta to mají dělané např. clonkou ve "vodním potrubí", spojkou na čerpadle, nebo přímo elektricky poháněnou pumpou (má celkem mizivou spotřebu). Teď jen nějaký rozumný servis v Praze, kde to udělají dobře, protože samotnému se mi s tím ztrácet čas moc nechce a v Renocaru mi za tři prohlídky nebyli schopní ani správně seřídit světla (jsou sice milí, ale mechanici mají zřejmě ručičky dozadu :) ).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz