Logo
Právě je 28. bře 2024 14:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tupá rána při pouštění spojky
PříspěvekNapsal: 06. lis 2017 15:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. čer 2017 14:34
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradešín
Ahoj,

začal jsem na svém Mini One 1.4 70 kW (2007) pozorovat zvláštní bouchnutí při pouštění spojky. Pokud pustím spojku normálně (běžné použití - do teď to nedělalo nic), tak se vrátí tupá kovová rána. Pokud si se spojkou vyhraji a dám si záležet na velmi citlivém pouštění, tak se neprojeví vůbec nic. Nejvíce to vnímám od 3. do 6. stupně. Na 1. a 2. stupni minimálně. Při podřazování to nepozoruji, pouze při řazení nahoru. Žádný jiný projev jsem nezpozoroval, řazení přesné, všechny stupně jdou dobře, na neutrál žádné zvláštní zvuky.

Neřešil někdo nebo nenapadá vás někoho něco? Po telefonické konzultaci se servisem mají podezření na převodovku, což mě děsí :(((

Zakládám toto téma, protože jsem pročetl spoustu vláken, ale tohle jsem nenašel.

Díky, pokud budete mít někdo nějaký tip ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tupá rána při pouštění spojky
PříspěvekNapsal: 09. dub 2018 10:29 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. čer 2017 14:34
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradešín
Ahoj,

tak problém hledali asi 14 dní v Auto Pupik, ale výsledek byl, že auto je plně v pořádku a příčinu nezjistili.

Mě se však včera podařila příčina zjistit. Bouchaní se poprvé objevilo s přezutím na zimní kola na plechových discích, čemuž jsme přisuzovali je blbou schodu náhod, ale ejhle! Včera jsem přezul zpět na letní kola (ALU) a bouchání je pryč. Teď je tedy otázkou co přesně to způsobuje? Mají mít plechové disky jiné šrouby? Zimní pneu byla nová, tak těm bych to nepřisuzoval. Žádné kolo nebylo uvolněné, vše dotažené dost. Nesetkali jste se s tím někdo?

Díky, Ondra


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tupá rána při pouštění spojky
PříspěvekNapsal: 11. říj 2018 08:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. zář 2011 11:07
Příspěvky: 23
Bydliště: Olomouc
Ahoj, pozoruju úplně stejnou věc, ale přezutí gum na to nemá vliv. Podařilo se ti to nějak vyřešit? Díky. T.

_________________
Mini Cooper R50, JCW Aero Kit


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tupá rána při pouštění spojky
PříspěvekNapsal: 11. říj 2018 08:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 20. čer 2017 14:34
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradešín
Ahoj, píšeš, že přezutí gum na to nemá vliv. Přezouváš celá kola nebo jen gumy? Protože očekávám, že problém bude spíše na úrovni disků. Ale je pravda, že lehce (tak 10%) se to projevovalo i v létě na ALU discích. Byl jsem domluveny v servisu, ze před zimou tam dáme jiná zimní kola a vyzkoušíme. Jen to teď bohužel nestíhám řešit. Jinak netuším :( Kdyby jsi náhodou na něco přišel, dej mi prosím vědět. Díky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz