Logo
Právě je 28. bře 2024 22:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Benzín z výfuku
PříspěvekNapsal: 26. čer 2017 17:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. čer 2017 16:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Zv
Dobrý deň,

vlastním mini cooper r.v. 2007 , 88kW a mám problém s tým, že cítim benzín z výfuku. Vyhadzuje mi kontrolku motora. Po servisnej prehliadke kontrolka zmizla a po 350 km sa znovu objavila. Išiel som na diagnostiku a zistili chybu v lambde sonde tak som ich vymenil obe. Po 50 km sa mi znovu kontrolka rozsvietila a benzín cítiť stále. Kontrolka sa rozsvieti pri dlhšej jazde cca 40-50 km. Potom napr. 2 dni nesvieti - pri krátkych trasách. Keď kontrolka svieti tak na palubnom vyhadzuje chybu cc id 031 zvýšené emisie. Diagnostika ukázala chybu v lambde, ktoré som menil. Neviete mi poradiť kde by mohol byť problém ?

Za odpovede a rady vopred ďakujem.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Benzín z výfuku
PříspěvekNapsal: 26. čer 2017 22:56 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. lis 2015 10:47
Příspěvky: 67
Bydliště: Plzeň/Brno
Rozhodně potřebuješ lepší diagnostiku, buď přes OBD2 a mobilní Torque nebo Carly for BMW. Nejlépe však notebook a BMW ISTA pro daleko konkrétnější popis chyb.

0031 může způsobovat i odvětrání nádrže, zkontroluj, zda máš dobře těsné víčko nádrže.

Kvalitu snižování emisí hlídá druhá (spodní) lambda. Zkontroluj, zda je správná a řádně zapojená.
Já měl například problém s vadným katalyzátorem, vyhazoval signálku chyby motoru a dle diagnostky vykazoval systém nízkou účinnost katalyzátoru P0420 (jaké CC to nevím).
Po nainstalování nového katalyzátoru se chyba už nevyskytla a dle diagnostiky vše ok.

více viz R56 N12 - nízká účinnost katalyzátoru [opraveno]

_________________
MINI Cooper R56 2008 88kW
http://www.pavelsimana.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Benzín z výfuku
PříspěvekNapsal: 26. čer 2017 23:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. čer 2017 16:57
Příspěvky: 2
Bydliště: Zv
Viečko nádrže som kupoval nové originál, pretože tiež som sa dočítal zo zahraničných fór žeby to mohlo spôsobovať netesné viečko tak som ho tiež vymenil...

Katalyzátor by mal byt v pohode podla mechanika, lambdy zajtra pozriem. Mohol by to robiť aj nejaký chybný kontakt/kábel ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Benzín z výfuku
PříspěvekNapsal: 26. čer 2017 23:20 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. lis 2015 10:47
Příspěvky: 67
Bydliště: Plzeň/Brno
Nechci podceňovat tebou zmiňovaného mechanika, ale jeho diagnostika nic moc. Pokud první jeho zjištění byla vadná lambda a po výměně nenastala žádná změna, pak to asi nebyl správný krok. Špatný kontakt na kabelu pro lambdu samozřejmě rozsvítí poruchu motoru, ale v diagnostice je ihned identifikován rozpojený obvod nebo nefunkční žhavení apod. Jednotka si měří i odpor žhavení pro kontrolu správné funkce. Proto výrok mechanika, že je špatná lambda mi přijde minimálně unáhlený.

Takže první krok bych směřoval k někomu k dělá BMW a má ISTA software a kabel. Jedině tak snadno odhalíš příčinu, BMW má celkem kvalitní popis poruch včetně uložených souvisejících údajů.

_________________
MINI Cooper R56 2008 88kW
http://www.pavelsimana.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Benzín z výfuku
PříspěvekNapsal: 23. led 2020 15:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 18. pro 2017 15:26
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zdravím pánové, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Řeším teď stejný problém, na stejné motorizaci. Na diagnostiku jdu v pondělí. Díky...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Benzín z výfuku
PříspěvekNapsal: 03. led 2021 16:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 22. říj 2008 17:12
Příspěvky: 21
Bydliště: Vyškov
Ahoj,jak vám to dopadlo? Měl jsem úplně stejný problém. Nová Lamda a pořad stejný problém. Nakonec jsem se sám lajk podíval pod kapotu a zjistil jsem, že je tam málo oleje, tak jsem dolil cca 0,5l a vše najednou ok. Ale asi po 2 měsících zase kontrolka motoru ale motor šlape normálně, jen když zastrčim klíček do zapalování tak hned začne foukat ventilátor na chladiči. Už jsem zoufalej.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz